Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zamki i dworki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
562 odpowiedzi w tym temacie

#121 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2007 - 22:34

43. Pałac Branickich w Białymstoku (od frontu):

Pięknie naświetlone. I pięknie podświetlony pałac.

#122 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 27 grudzień 2007 - 23:01

piękna kompozycja i WB trafione.

#123 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 28 grudzień 2007 - 08:57

Jak Białystok, to palac Branickich. Może czas wyruszyć poza Bialystok? Macie w okolicy tyle pięknych miejsc! :mrgreen:

Zdjęcie bardzo fajne!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#124 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 grudzień 2007 - 09:25

Jak Białystok, to palac Branickich. Może czas wyruszyć poza Bialystok? Macie w okolicy tyle pięknych miejsc!

Dosłownie z ust mi to wyjołeś. W najbliższym czasie wybieram się do Choroszczy (to na zachód od Białegostoku), ale przede wszystkim musi być dobra pogoda.
Poza tym dziękuję za miłe słowa. Po raz pierwszy robiłem zdjęcia w nocy i muszę powiedzieć że się nawet nieźle bawiłem (w sumie byliśmy w 4 osoby , więc i bezpiecznie, bez obaw o sprzęt, a do tego sympatycznie i nawet mróz nie przeszkadzał :-D )
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#125 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2007 - 09:37

W najbliższym czasie wybieram się do Choroszczy

Nie zapomnij o Supraśli. Jest tam piękny monastyr do obfotografowania.

#126 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 grudzień 2007 - 09:41

Roby, jeśli już to o Supraślu ;-) Oczywiście znam tą miejscowość, nawet pracuje ze mną koleżanką która mieszka w tej mieścinie. Ale jakoś teraz nie mam kiedy tam pojechać...Może jak się uda coś zorganizować. A co najgorsze, do Supraśla mam bliżej (około 12 km) niż do Choroszczy (około 20 km)...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#127 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 27 styczeń 2008 - 13:29

Od czwartku do soboty byłam na szkoleniu w Krasiczynie - po raz stwierdzam, że to miejsce jest warte powrotu. Nie wiem tylko czy maje zdjęcia oddają urok tego zamku...

44. Dołączona grafika

45. Dołączona grafika

#128 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:48

Monika, zamek jest rzeczywiście piękny. Zdjęcia mi się podobają.
Przypokmnę, ze moje zdjęcia tego zamku mają numery 11, 12, 14 i 15. To taka autoreklama :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#129 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 styczeń 2008 - 09:20

michalv, tak mi się wydawało, że już ktoś zamieszczał tu Krasiczyn, ale popatrzyłam kilka stron do tytułu i nie widziałam więc pomyślałam, że tylko mi się wydawało.
Twoje zdjęcia prezentują całkiem inny punkt spojrzenia na zamek. Mnie nie było dane wejść na dziedziniec za dnia ;-)

#130 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 luty 2008 - 21:42

44 i 45 aż się prosi o CPL, i połówkę ND, no i perspektywę wyprostować.
Kadry to takie sobie sa jak dla mnie.

#131 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 luty 2008 - 21:54

roa, zmień szyrf, bo nie do końca łapię - co to CPL? Czy ND to szara połówka? Jeśli tak to zastosowałam ją - białe chmury nie są prześwietlone dzięki temu. Co do perspektywy - centrum kadru jest proste - popatrz na rynnę - jest w pionie ;-) Pochylenie wierzy wynika z szerokiego kąta - nie wiem jak nad tym zapanować :oops:

#132 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 luty 2008 - 22:02

roa, zmień szyrf, bo nie do końca łapię - co to CPL? Czy ND to szara połówka? Jeśli tak to zastosowałam ją - białe chmury nie są prześwietlone dzięki temu. Co do perspektywy - centrum kadru jest proste - popatrz na rynnę - jest w pionie ;-) Pochylenie wierzy wynika z szerokiego kąta - nie wiem jak nad tym zapanować :oops:


CPL - Circular PoLarizer
połówka ND - połówka Neutral Density (szara połówka)

Środek kadru zawsze jest prosty ;)
Albo prostujesz w gimpie albo kupujesz obiektyw z shiftem ;)

#133 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 luty 2008 - 05:24

Jak rozumiem roa, sugerujesz, by użyć razem polara i szarej połówki. I tu mnie znowu zaskoczyłeś. Jak kupowałam szarą połówke (niedawny nabytek) pan w sklepie powiedział mi, że nigdy nie łączy się ze sobą tych dwóch fitrów... Na przyszłość będę wiedziała. Dzięki.

#134 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 07:27

ak kupowałam szarą połówke (niedawny nabytek) pan w sklepie powiedział mi, że nigdy nie łączy się ze sobą tych dwóch fitrów


w sklepach to różne rzeczy gadają ;)

#135 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 luty 2008 - 10:55

roa,

w sklepach to różne rzeczy gadają

No niestety tak jest - Monika radzę się najpierw dowiedzieć wszystkiego na forach itp. :hihi:

Roa rozumiem sens użycia polara ale ND? po co? przecież widać bardzo dobrze szczegóły na niebie, w chmurach jaki i niżej.

:ninja:


#136 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 11:02

Czy ND to szara połówka? Jeśli tak to zastosowałam ją - białe chmury nie są prześwietlone dzięki temu.


:roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#137 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 11:26

Roa rozumiem sens użycia polara ale ND? po co? przecież widać bardzo dobrze szczegóły na niebie, w chmurach jaki i niżej.


ale klimat by się zrobił ;)

#138 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 luty 2008 - 11:37

pan w sklepie powiedział mi, że nigdy nie łączy się ze sobą tych dwóch fitrów...


Pan w sklepie miał trochę racji, jeżeli myślał o filtrach nakręcanych, bo założenie obu naraz spowoduje, że w rogach kadru będziesz widziała ramki tych filtrów, po prostu wejdą w kadr, no i pełnego kadru już nie uświadczysz, oczywiście nie jest to jakiś poważny problem, zawsze można wykadrować ;-), inna sprawa, że przy nałożonym polarze ustalenie prawidłowego położenia szarej połówki jest trudne, trzeba sobie nanieść dodatkowe znaczki na kółku nastawczym tego filtra.

#139 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 luty 2008 - 11:40

Roby, ale przy zoomie , lekka zmaina ogniskowej i winieta znika , chyba .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#140 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 11:41

inna sprawa, że przy nałożonym polarze ustalenie prawidłowego położenia szarej połówki jest trudne, trzeba sobie nanieść dodatkowe znaczki na kółku nastawczym tego filtra


Nie zgodzę się niestety ;)
Jakoś nigdy nie miałem z tym kłopotów. Może dlatego ze uzywam systemu Cokina i orientuję się w położeniu filtra bo jest kwadratowy :?:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych