Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Siatki maskujące.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#681 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:08


Powiedzcie co myślicie ?

Myśle że będziesz widział "pawia" z bliskiej odległości. Moja firankowa Realtree AP też śmierdzi jak by ktoś w nią narobił, tylko ja nie wiem gdzie ten smród załapała.



#682 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:22

Witam wszystkich :-) kupiłem siatkę typu glony Wojska czeskiego 3x3  tak jak większość tutaj śmierdziała tak jakby chemią , gdzieś wyczytałem że fajnie byłoby powiesić na parę dni w stajni :-) niestety nie mam takowej :-)swojej ale jest niedaleko więc pojechałem nabrałem we wiaderko trochę odchodów końskich:-) włożyłem wiaderko i siatkę do jednego worka plastikowego i zawiązałem :-) będę tak trzymał parę dni:-) . Powiedzcie co myślicie ? :-)

 

Pozdrawiam

O żeś teraz zaszalał :D :clap: Możesz podać źródło tego patentu?

Łatwiej i zapewnie przyjemniej byłoby ruszyć w teren z nową siatką i jej troszkę poużywać.



#683 marek4066 (Marek)

marek4066
  • Użytkownik
  • 346 postów
  • Wiek: 57
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:34

Witam czyli zaszalałem niepotrzebnie? :-) fajnie :-)jutro wyciągam i wietrze :-) dzięki i pozdrawiam


Canon eos60d, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD  ,    18-135mm f/3,5-5,6  IS STM


#684 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 10 kwiecień 2014 - 13:02

nabrałem we wiaderko trochę odchodów końskich:-) włożyłem wiaderko i siatkę do jednego worka plastikowego i zawiązałem

 

Też myślałem by jakąś siatkę... ptaszki... i takie tam.

Ale po lekturze, chyba zostanę przy "jedyniezlekkacapiących" woderach.



#685 marek4066 (Marek)

marek4066
  • Użytkownik
  • 346 postów
  • Wiek: 57
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2014 - 16:37

 

 Raczej chodzi mi o zwierzęta. Zapach cywilizacji skutecznie je płoszy. Ale na to jest sposób. Wyczytałem, że taką siatkę najlepiej powiesić w stajni (jak ktoś ma) na parę dni by nabrała naturalnych zapachów (jakiś fotograf przyrody pisał na ten temat).

To prawda Beny śmierdzi az w zadku boli. Zakopać w kompoście, bagnie albo utytłać w zdechłym kocie. Ja jeszcze mam nadzieje ze sie wywietrzy jakoś

 

Witam znalazłem to:) gdzie mi podsunęli   pomysł:)   


Canon eos60d, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD  ,    18-135mm f/3,5-5,6  IS STM


#686 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 10 kwiecień 2014 - 19:42

@marek4066, po prostu weź aparat i siatkę w teren. Po kilku wypadach siatka zacznie pachnieć ci przyrodą. Ot całą filozofia, z domu trzeba najpierw wyjść.



#687 marek4066 (Marek)

marek4066
  • Użytkownik
  • 346 postów
  • Wiek: 57
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 kwiecień 2014 - 06:57

Witam :) dzięki szycho

 

pozdrawiam


Canon eos60d, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD  ,    18-135mm f/3,5-5,6  IS STM


#688 beny

beny
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 16:11

hahaha, to odpowiedź na moje podobne pytanie znalazłeś, post z 2009, a siatka do dziś śmierdzi. Choć nie tak intensywnie. Przyzwyczaj się :)



#689 jason (Wojciech Czaplejewicz)

jason
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 12 kwiecień 2014 - 07:19

@marek4066 na moją ktoś wylał benzynę i śmierdziała okropnie, kupiłem kilogram kawy ziarnistej, wysypałem na siatkę, zawinąłem szczelnie na kilka dni i przykry zapach znikł, pachniała obojętnie :) A po kilku wypadach w teren ma już swój zapach ;)


Pentax


#690 marek4066 (Marek)

marek4066
  • Użytkownik
  • 346 postów
  • Wiek: 57
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 14:33

Witam wszystkich :) muszę wam powiedzieć że chemiczny zapach siatki znikł po moim sposobie nadawania nowego gów.......go  zapachu:) siedząc pod siatką niebyło tak źle :) pawia nie widziałem :) 

 

pozdrawiam


Canon eos60d, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD  ,    18-135mm f/3,5-5,6  IS STM


#691 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 14 kwiecień 2014 - 17:23

@marek4066 - :super2:



#692 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 08:17

Pewnej jesieni zostawiłem swoją śmierdzącą magazynem siatkę w terenie, konkretnie w lesie. Na wiosnę już miała zapach obojętny. Polecam ten sposób, zwłaszcza, że zimą siatka nie jest używana. Problem był tylko z jej odnaleziemiem, ale to chyba dobrze świadczy o siatce.


Użytkownik skot edytował ten post 16 kwiecień 2014 - 08:18


#693 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 27 maj 2014 - 17:02

Problem był tylko z jej odnaleziemiem, ale to chyba dobrze świadczy o siatce.

Słuszna uwaga:)

A jaki polecicie szal snajperski czy to nie ma większego znaczenia?


„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#694 Jarus (Jarosław Waligórski)

Jarus
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 27 maj 2014 - 22:11

Flektarn - wg mnie najlepszy w teren zielony. Mam dwa takie (zszyte ze sobą dłuższym bokiem) i zarzucam na siebie kiedy gdzieś zalegam. W sumie prawie nic nie ważą więc można nosić w plecaku cały czas.

Swoje kupiłem w sklepie SpecShop w Poznaniu.


Pozdrawiam!

Jarosław 'Jarus' Waligórski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikon D7200, 18-105kit + 300/4 AF-S + TC 1.4, Tamron G2 150-600,  Manfrotto 190XProB+496RC2 + kompletny brak czasu :(


#695 PK

PK
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 26 lipiec 2014 - 12:57

Wątek o siatkach jest całkiem przydatny, z jednym tylko drobnym zastrzeżeniem: dyskutujemy o konkretnych towarach, podajmy linki do aukcji/sklepów internetowych, które wygasają... i trzeba pytać od początku:

Siatka jak z odnośnika poniżej (wzór z grubsza wz93-podobny); Co sądzicie? Z założeniem jako gęsta a lekka siatka, która ma uzupełnić prześwity w kamuflażu o bardziej "strukturalnym" charakterze. Czy sprawdzi się też sama?

http://allegro.pl/si...4420915573.html

 

Co do szali "snajperskich"- jakiego producenta /dystrybutora możecie polecić (głównie na alledrogo Miltec- ale do ichnich produktów średnio mam przekonanie; zdjęcia też nie pokazują, jakich kolorów można się spodziewać po każdym z wzorów*)?

* na ludzi...

 

Co do własnych, skromnych doświadczeń odradzam siatki typu: jedna warstwa materiału z małymi (kilka cm) nacięciami w kształcie łuków, układającymi się w równoległe pasy (nie wiem, czy dobrze opisałem)- są lekkie, ale w większości szeleszczą niemiłosiernie (w zależności od materiału) i słabo kryją- widać wyraźnie, że coś się pod nimi porusza. Podobne jak niżej:

np. http://www.specshop....6.0_-_Flecktarn


Pozdrawiam

#696 0426 (Łukasz Tworek)

0426
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Jastkowice

Napisano 26 lipiec 2014 - 16:12


Wątek o siatkach jest całkiem przydatny, z jednym tylko drobnym zastrzeżeniem: dyskutujemy o konkretnych towarach, podajmy linki do aukcji/sklepów internetowych, które wygasają... i trzeba pytać od początku:

Siatka jak z odnośnika poniżej (wzór z grubsza wz93-podobny); Co sądzicie? Z założeniem jako gęsta a lekka siatka, która ma uzupełnić prześwity w kamuflażu o bardziej "strukturalnym" charakterze. Czy sprawdzi się też sama?

http://allegro.pl/si...4420915573.html

 

Od roku używam tylko takiej, lekka, zaskakująco wytrzymała, szybko schnie, zajmuje mało miejsca i co dla mnie ważne można przez nią swobodnie obserwować otoczenie we wszystkich kierunkach (ptaki nie widzą ruchu pod nią). Polecam.



#697 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 27 lipiec 2014 - 09:18

Od roku używam tylko takiej, lekka, zaskakująco wytrzymała, szybko schnie, zajmuje mało miejsca i co dla mnie ważne można przez nią swobodnie obserwować otoczenie we wszystkich kierunkach (ptaki nie widzą ruchu pod nią). Polecam.

 
Posłuchałem Twojej opinii i kupiłem 6m tej siatki, ciekawe jak będzie się spisywała? :)



#698 shelldone

shelldone
  • Małomówny
  • 12 postów
  • Lokalizacja:
    Skrzany

Napisano 12 sierpień 2014 - 19:00

Witam, zamierzam kupić siatkę maskującą i potrzebuję szybkiej odpowiedzi czy ktoś z was posiada siatkę z poniższego linku? czy warto ją zakupić, czy nie jest za bardzo prześwitująca, gdyż po zdjęciu na aukcji cięzko to stwierdzić

 

http://allegro.pl/si...4481098383.html

 

Planuję użyć jej do pokrycia wejścia takiego namiotu:

http://allegro.pl/na...4481799937.html



#699 0426 (Łukasz Tworek)

0426
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Jastkowice

Napisano 12 sierpień 2014 - 20:12


Witam, zamierzam kupić siatkę maskującą i potrzebuję szybkiej odpowiedzi czy ktoś z was posiada siatkę z poniższego linku? czy warto ją zakupić, czy nie jest za bardzo prześwitująca, gdyż po zdjęciu na aukcji cięzko to stwierdzić

 

Moje doświadczenia są takie, że można trafić na bardzo gęsta - mało niewielkich prześwitów ale też na takie gdzie jakieś 30% powierzchni to dziury (sam taka niestety dostałem). Mają jakieś różne partie produkcyjne czy dostawców, nie wiem, może poprosić przy kupnie o gęstą..



#700 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 12 sierpień 2014 - 21:31

Siatka ogólnie ma bardzo dobre opinie jeśli się nie trafi tak jak ja lub kolega Łukasz na siatkę gdzie większość to dziury, podobno tną to z dużych kawałów i trafienie to loteria.
CANON





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych