Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Siatki maskujące.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#641 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:40

elros113, na zdjęciu wygląda ok. Dużą zaletą jest mała waga oraz wydaje mi się, że ma małe wymiary po złożeniu. Czy się nadaje? Raczej tak, ważne aby nie szeleściła jak papierowa torba i nie błyszczała jak wypolerowany samochód. Do zamaskowania sylwetki człowieka na pewno wystarczy. Siatek zapewniających całkowitą niewidzialność nie ma. Jak będziesz pod nią leżał / siedział nieruchomo to powinna zdać egzamin. Osobiście wolałbym aby była szersza. Na początku czerwca zapomniałem z domu siatki a w samochodzie miałem koc, ewidętnie rzucał się w oczy na piaszczystej plaży i wystawały mi spod niego nogi. Siewkom to zupełnie nie przeszkadzało. Niestety obserwacja była utrudniona, a jak wyszło słońce to zrobił się prawdziwy piekarnik ...
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#642 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 29 czerwiec 2013 - 15:04

Ja uważam że najlepszą siatką jest: http://allegro.pl/si... ... 30703.html
Używałem i polecam.

#643 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 29 czerwiec 2013 - 17:42

Ja uważam że najlepszą siatką jest: http://allegro.pl/si... ... 30703.html
Używałem i polecam.

Do czego najlepsza? W sumie to nie wiem czy dałbym za nią 20zł.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#644 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 30 czerwiec 2013 - 09:49

Oczywiście najlepsza do maskowania, nie szeleści, matowa, nie plącze się, mało miejsca zajmuje w plecaku, rozmiar też pasuje.
Z powyższych powodów mogę za nią dać 120zł.
Ale przecież jedni lubią schabowe a drudzy pierogi. ;-)

#645 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:46

Ariston,

Moje prześcieradło pomalowane na moro także spełnia powyższe funkcje, dodatkowo jest mniejsze po spakowaniu, niema prześwitów i kosztowało 8zł.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#646 0426 (Łukasz Tworek)

0426
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Jastkowice

Napisano 30 czerwiec 2013 - 12:33

Jakieś opinie na temat tej siaty: LINK ?
Zastanawia mnie jej mechaniczna wytrzymałość na rozdarcia z racji tego, że wydaje się być cienka i lekka jak sprzedawca zaznaczył w opisie.

#647 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:11

Ariston, Kulek855 Mam taką siatkę... no i nie zgodzę się z żadnym z was :mrgreen:
Siatka ta jest teoretycznie fajna, lekka, łatwa do spakowania, przenoszenia (wchodzi w małą kieszonke plecaka, spełnia swoje zadanie na równi z "normalną" siatką. Ale niestety, ma jeden poważny feler: "podbita" jest siatką ze sznurka o dość dużych oczkach ( pewnie z 5x5 cm).. i ta siatka sznurkowa jest wielce upierdliwa, haczy się o wszystko, co tylko napotka na swej drodze, gdy rozkładam ją na podpórkach wędkarskich, to potem klnę przy zdejmowaniu na czym świat stoi, bo te sznurki się haczą o rozwidlenia podpórek, o haczyki do regulowania długości podpórek..... I jest to jedyna przyczyna, dla której nie można jej uznać za najpraktyczniejszą do naszej zabawy.
Ale jest inna, fajna, lekka, po spakowaniu mikroskopijna i bez tych paskudnych sznurków. Ja niestety dałem się nabrać sprzedawcy, że jest szersza i wziąłem taka 3x1,1 m (innej wtedy nie mieli,a chciałem kupić większą, ten mi wmawiał, że ma 1,5 m szer) . Ale w sprzedaży jest też "normalny" rozmiar 2,4x3m http://www.specshop.... ... _Flecktarn
Smiena 8, Start 66, Pentacon Six, Zenit TTL, Praktica MTL5, PENTAX ME, Z-10P, MZ-50, K10D, K5II

#648 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 lipiec 2013 - 23:36

Ariston,

Moje prześcieradło pomalowane na moro także spełnia powyższe funkcje, dodatkowo jest mniejsze po spakowaniu, niema prześwitów i kosztowało 8zł.


OK, no to przepłaciłem. Niemanie ( a raczej nie manie ) prześwitów jest tańsze, ja zapłaciłem za manie prześwitów. I to zimorodkom, batalionom i czaplom nie przeszkadza a czy innym też, chyba też nie. Chyba ważne też jest tło jakie mamy za sobą. Pamiętam, że kiedy tę siatkę miałem na sobie to czapla usiadła mi w odległości 1m. A bocian czarny wyjadał żaby z pod moich butów. W obu wypadkach byłem tak zaskoczony, że nie mogłem zrobić żadnego zdjęcia. ( Akurat byłem na 400mm a po 5 minutach bez ruchu, próby prze-zoomowania zakończyły się odfrrrrrrrunięciem ) Ale te obrazki/foty zarejestrowałem na mojej wewnętrznej matrycy ( bio-matryca ) zostaną mi one w pamięci na zawsze.

A zatem używajmy co kto lubi. Ja lubię moją siateczkę. :-D

#649 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 06 lipiec 2013 - 09:27

Ariston,

Niemanie ( a raczej nie manie )

Błędy każdy popełnia jeden w ortografii inny w życiu a jeszcze inny w pracy. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#650 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:35

Ale niestety, ma jeden poważny feler: "podbita" jest siatką ze sznurka o dość dużych oczkach ( pewnie z 5x5 cm).. i ta siatka sznurkowa jest wielce upierdliwa, haczy się o wszystko, co tylko napotka na swej drodze

Wcześniej używałem firankową Realtree, ale w słońcu słabo się sprawdzała. Kupiłem więc zwykłą z oczkami, ale jest maksymalnie wku... bo się o wszystko haczy (buty, gimbal) i wpływa negatywnie na komfort. Wczoraj przykryłem się najpierw realtree a na nią dałem zwykłą i to był strzał w dychę. Wszystko przez nią widziałem dookoła, zero robactwa i haczenia o rzeczy, lekka kombinacja. Miałem 40 biegusów zmiennych na dystansie od 5m, sieweczka mało nie rozbiła się o obiektyw jak biegła w moją stronę (niestety nie trafiona), mewy, rycyki i szlamniki. Nie wiem dokładnie jaka to siatka, ta co się bardziej plącze więc załączam zdjęcie - to ta zielono brązowa.
Dołączona grafika

Chciałbym jeszcze spróbować glonów, ale w IRL niestety te siatki nieosiągalne. Czasami przykrywam się za to prawdziwymi glonami z morza.

#651 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:51

mkkaczy, W ładnym błotku sobie posłanie zrobiłeś :mrgreen:
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#652 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 lipiec 2013 - 17:47

ja pierdziu ale hardcore :mrgreen: ja mam standardową siatkę wojskową , dodatkowo używam agrowłókniny i nic więcej nie trzeba. Cztery podpórki wędkarskie, agro i na to siata. mucha nie siada a ptaki lądują na suficie.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#653 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:04

dodatkowo używam agrowłókniny i nic więcej nie trzeba

Taka jak ze sklepu ogrodniczego? Muszę nad czymś takim pomyśleć, bo akurat karimata jest trochę za mała bezpośrednio w błocie i zapada się pod moim cielskiem.

Cztery podpórki wędkarskie

Ja akurat używam 3mm pręcików z włókna węglowego, które można dostać w na Ebay z Chin za parę groszy. Można je również dostać w sklepach modelarskich i są sprzedawane w różnych średnicach. Ich zaleta to mały ciężar, czarny kolor, sztywność i czasami łącząc je można nad sobą stworzyć niewielki kolisty tunel na który narzucam siatkę. Są widoczne przy aparacie na zdjęciu.

#654 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:10

mkkaczy - jakbym siebie widzial :-) - uzywam podobnego sprzetu ale czesto takze dla"oddechu" kamflowane krzeslo, zwlaszcza gdy fotografuje wsrod skalek na wybrzezu.

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#655 jason (Wojciech Czaplejewicz)

jason
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 09 lipiec 2013 - 07:44

Ja jako szkielet pod siatkę polecam listwy klinkierowe PCV, można takie dostać w sklepach z artykułami budowlanumi. Są bardzo giętkie i dość wytrzymałe, 3 takie listewki wystarczą spokojnie. Oczywiście siatka trochę wisi w dół pomiędzy nimi, ale w środku i tak jest sporo miejsca, żeby się nawet położyć na plecach bez informowania o tym pobliskiej widowni ;-). Efekt ugięcia u mnie jest mocniejszy bo mam siatke 6mx6m i podwójnie złożoną, więc swoje waży :)

Pentax


#656 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 lipiec 2013 - 14:46

Qelka napisał/a:
dodatkowo używam agrowłókniny i nic więcej nie trzeba

Taka jak ze sklepu ogrodniczego? Muszę nad czymś takim pomyśleć, bo akurat karimata jest trochę za mała bezpośrednio w błocie i zapada się pod moim cielskiem.

mkkaczy, Wydaje mi się, że Qelka, używa agrowłukniny tak jak Ty tej realtree. Zamiast karimaty na błoto to raczej się nie nadaję. Agrowłuknina dobrze przepuszcza wodę. Na takie błoto to raczej jakiś brezent, może cos takiego: http://allegro.pl/po...3377104985.html, ale i tak pewnie będziesz się zapadał.

Cztery podpórki wędkarskie

używam 3mm pręcików z włókna węglowego

jako szkielet pod siatkę polecam listwy klinkierowe PCV

Wszystko dobra sprawa pod warunkiem, że się nie zapomina zabrać. Z tego powodu przyzwyczaiłem się do używania patyków znalezionych na miejscu, też daja radę ;-)
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#657 KALISZfornijczy

KALISZfornijczy
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 21:11

Witam
Koledzy doradźcie mi, bo ciężko przebijać się teraz przez 40 stron - siatka na łąki - zieleń z żółtym (wysuszoną trawą) bądź też kolor suchych trzcin.

Pozdrawiam

Kupiłeś już jakąś siatkę w tym kolorze ? TUTAJ znalazłem taką siatkę, nazywa się HARVEST czyli po polsku "żniwa".
Dołączona grafika

Co sądzicie o tej siatce w kolorze woodland (można ją znaleść TUTAJ ?)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zastanawiam się która z tych będzie praktyczniejsza w Polskim terenie "Harvest" czy "Woodland" ?

#658 Podwyszyński

Podwyszyński
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 23 lipiec 2013 - 13:19

Wszystko dobra sprawa pod warunkiem, że się nie zapomina zabrać. Z tego powodu przyzwyczaiłem się do używania patyków znalezionych na miejscu, też daja radę ;-)

Ja używam tylko takich patyków, bo nie chce mi się wozić wszystkiego rowerem w teren ;-) Do tego trochę trawy (wczesną wiosną sucha) i czatownia gotowa
Dołączona grafika

Canon 300mm f4 non IS L + 40d + 7d

http://www.podwyszynski.eu/


#659 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 lipiec 2013 - 19:20

Podwyszyński, przy takim maskowaniu to musisz uważać aby ktoś Cię nie podeptał :mrgreen:
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#660 Podwyszyński

Podwyszyński
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:39

przy takim maskowaniu to musisz uważać aby ktoś Cię nie podeptał :mrgreen:

Zdarzało się ;-)

Canon 300mm f4 non IS L + 40d + 7d

http://www.podwyszynski.eu/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych