Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Środki na kleszcze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 15:57

Ewentualnie preparaty zawierające ten środek - używałem Afanisep 25 wp zawierajacy 24,8% permetryny.

 

Czytałem ostatnio o tym środku. Niedrogi, ponoć skuteczny i dostępny. Jak byś mógł jeszcze napisać czy tak nasączone lub spryskane ubranie można założyć na gołą skórę i czy zachowujesz jakieś specjalne środki ostrożności.



#22 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 27 kwiecień 2018 - 17:21

Nosiłem takie spodnie i nic mi nie było. Być może na inną osobę zadziała to inaczej. Preparat rozcienczony z wodą można używać w spryskiwaczy dla ułatwienia. Oczywiście kompiel po powrocie do domu musowa.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#23 miszak

miszak

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:45

A to nie jest czasem preparat dla zwierząt? Jest bezpieczny bo rozkłada się w jakiejś tam wydzielinie zwierząt.

 


#24 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 04 maj 2018 - 20:50

Podciągnę jeszcze temat bo sezon kleszczowy w pełni. Jeśli Rynoskin tak się sprawdza to [ dotyczy płci pięknej ] rajstopy plus jakieś body też powinno się sprawdzić.Oczywiście nie do leżenia ale do chodzenia po wysokiej trawie powinno wystarczyć. Może panie coś na ten temat szepną.



#25 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 08 maj 2018 - 18:25

Arti-jak nie trafisz na zarażonego kleszcza to możesz i mieć ich setki.Moja ciocia wychowana na wsi(prawie już wymarła wioska) prawie 70 na karku i w ostatnim czasie pojawiło się sporo kleszczy i też złapała bolerkę.To nie ma znaczenia gdzie mieszkasz-kleszcze nie odróżniają mieszczuchów od mieszkających na wsi.

Ja od zeszłego sezonu zaczęłam używać preparatu dla psów z 0,5% permektyny i jest skuteczny-oczywiście zaglądam co jakiś czas bo psikam tylko ubranie.W zeszłym sezonie miałam tylko 2 i to wtedy gdy nie chciało mi się użyć preparatu.W tym sezonie 1 z tego samego powodu.Oczywiście wszystkie środki zachowawcze tak jak przy innych środkach(prysznic,ubrania do prania).Ja swoj kupiłam w kauflandzie taki z czerwoną nakrętką i chyba seterem na spraju.


canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#26 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 09 maj 2018 - 04:27

Pracuje w lasach i u nas ostatnio pojawiły się ubrania zielone letnie w ramach BHP nasączone specjalnym preparatem przeciw kleszczom . Używam ich od roku i powiem że chyba spełniają swoje zadanie bo nie trafił mi się żaden kleszcz od początku tego roku . Przedtem wyciągałem z siebie nawet do 5 dziennie . Nie podam jakie to ubranie bo już nie mam metek ale można je kupić w hurtowniach lasów państwowych .Wg producenta do 12 prań zachowują swoją ochronność przeciw kleszczom .



#27 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 10 maj 2018 - 17:10


Ps. @Arti Dedukcja - wnioskowanie oparte na regule niezawodnej.

Co to jest reguła niezawodna?

Zastanawiałem się jakiś czas nad Twoją wypowiedzią.

Mamy zupełnie różne światopoglądy, postrzeganie świata i MZ powinniśmy się omijać w takich dysputach :)

Prawdopodobnie też niedawno ukończyłeś studia.

Jeśli opierasz swe wnioski na regule niezawodnej, to na pewno nie powinieneś spoglądać w stronę człowieka.

Za te teksty powinieneś dostać kartkę, ale moderato


Nie zaśmiecajmi tego forum bredniami.

To nie Twoje forum, przypominam.

Dawno nikt mnie tak nie wkurzył, ale wybaczam bliźniemu swemu:)

Koniec off top.



#28 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 10 maj 2018 - 17:25

Pracuje w lasach i u nas ostatnio pojawiły się ubrania zielone letnie w ramach BHP nasączone specjalnym preparatem przeciw kleszczom . Używam ich od roku i powiem że chyba spełniają swoje zadanie bo nie trafił mi się żaden kleszcz od początku tego roku . Przedtem wyciągałem z siebie nawet do 5 dziennie . Nie podam jakie to ubranie bo już nie mam metek ale można je kupić w hurtowniach lasów państwowych .Wg producenta do 12 prań zachowują swoją ochronność przeciw kleszczom .


A może jakiś link do tych hurtowni LP. Mimo Googlania jakoś nie trafiłem na takie ubrania nasączone czymś tam.

#29 Terek

Terek
  • Użytkownik
  • 912 postów
  • Lokalizacja:
    Włocławek

Napisano 11 maj 2018 - 06:36

@Arti - Twoje wywody odnośnie mojej osoby są naprawdę mało interesujące dla użytkowników tego forum jak i dla mnie.

Jak coś to pisz na Berdyczów. Dotarło?



#30 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 11 maj 2018 - 11:28

@Terek, akurat powielanie tekstu Robiego jest słabym pomysłem.

Jemu na to pozwalam, bo go lubię.

Jestem użytkownikiem i wielce mnie to zajmuje jak ktoś wierzy w słowa Lenina.

Mnie na KULu zupełnie inaczej uczono.



#31 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 11 maj 2018 - 19:15

A może jakiś link do tych hurtowni LP. Mimo Googlania jakoś nie trafiłem na takie ubrania nasączone czymś tam.

Bo sklepy Lasów Państwowych nie wystawiają swoich ubrań na necie najlepiej udać się bezpośrednio do jednego  z punktów najczęściej przy dyrekcjach regionalnych . Na moich ubraniach jest tylko metka firmy Rewal może na ich stronie producenta coś znajdziesz .



#32 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 14 maj 2018 - 07:15

Panowie (to do kłócących się w tym wątku) apeluje o wygaszenie emocji, kilka głębszych oddechów i krótki spacer na łonie natury, takie pyskówki są nie na miejscu.

z góry dziękuję.



#33 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 14 maj 2018 - 08:46

Jasna sprawa @PREM

Dobrze, że reagujesz.



#34 czapla

czapla
  • Nowa postać
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 16:00

Wyjeżdżamy z dziećmi pod namioty w następny weekend, myślicie że zwykły OFF wystarczy? Czytałam gdzieś że kleszcze nienawidzą zapachu wanilii i lawendy... nie chcę narażać dzieci na groźne choroby, poradzicie coś? Dzieci w wieku 3 i 9 lat.


Użytkownik czapla edytował ten post 22 sierpień 2018 - 16:00

Świetny krem na jędrne piersi: https://frashe.pl/ Naturalne i bez chemii.


#35 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:45

Off starczy natomiast wanilia raczej na muszki.Zabierz Komarnice w doniczce i postaw koło namiotu. W tym roku komary takie jakieś niemrawe więc zagrożenie małe .

#36 Leopord (Leon Brachowski)

Leopord
  • Nowa postać
  • 2 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 14:22

Długie spodnie to podstawa. Najlepiej nieco dłuższe niż trzeba żeby swobodnie leżały na butach.


Użytkownik Leopord edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 14:22


#37 Zuccierek (Natalia Wiśniewska)

Zuccierek
  • Nowa postać
  • 3 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 16 listopad 2018 - 12:26

W przypadku kleszczy wazne jest tez aby nie isc do lasu wyperfumowanym albo świeżo po kąpieli. To je mocno przyciaga.


Twarz bez niedoskonałości? https://www.instagra.../tags/sevolium/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych