Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Środki wabiące zwierzynę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 marzec 2008 - 14:21

Czasami w tym zakresie warto korzystać ze sprawdzonych środków , uzywanych przez mysliwych od wielu lat.
Pasta solna ze środkami zapachowymi
Dołączona grafika
Smoła bukowa
Dołączona grafika
Tu jest adres sklepu on-line sprzedającego te produkty Sklep TOGO
Jest tam wiele ciekawych produktów.
Warto przygotować sobie teren pod przyszły plener :thumbsup:
Mam właśnie zamiar skorzystać z tej oferty ;-)

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 marzec 2008 - 15:33

Jak zakupisz i będziesz używał to koniecznie opisz skuteczność!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 sebaok

sebaok

Napisano 01 marzec 2008 - 15:49

Smoła bukowa to żadna rewelacja, za te pieniądze lepiej kupić dwa worki kukurydzy i będzie lepszy efekt.

#4 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 marzec 2008 - 16:23

Smoła bukowa to żadna rewelacja

Tu nie chodzi o rewelację ....tylko o skuteczność ;-) a przy okazji ..to pasta solna ma ważne mikroelementy których zwierzyna potrzebuje . Przyjemne z pozytecznym :lol:
Prawda jest taka że nic nie działa od razu ...kwestia przygotowania miejsca a na to trzeba mieć czas .

#5 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 marzec 2008 - 16:39

Ja się zsatanawiam nad urządzeniem lizawki dla saren. Tylko nie wiem czy jest sens umieszczania takowej gdzieś na środku łąki, w miejscu gdzie najchętniej widziałbym pozujace sarny. No i zastanawiam się też po jakim czasie zwierzęta zaczną odwiedzać takie miejsce. Czy one wyczuwają jakoś z odległości sól? Może ktoś wie...
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#6 sebaok

sebaok

Napisano 01 marzec 2008 - 17:11

Lizawka na łące chyba nie bardzo, jeszcze nigdy nie widziałem. U mnie lizawki są przy poletkach w lesie, paśnikach i buchtowiskach. Podobno kiedy poleje sie kostke olejkiem anyżowym to zwierz znajdzie w ten sam dzień.

#7 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 15 marzec 2008 - 13:25

kupiłem ostatnio 10kg lizawki ale nie wynosiłem jeszcze w teren(jest sens na wiosne??). Jak przechować tą sól (o ile jest to możliwe) do następnej zimy tak aby się nie zepsuła??

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 marzec 2008 - 14:18

Sól się nie psuje bo to przecież znany od dawna środek konserwujący :mrgreen:
Z jakiego rejonu Podkarpacia jesteś?
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 15 marzec 2008 - 20:14

Sól się nie psuje bo to przecież znany od dawna środek konserwujący

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (nie czytałem składu i nie wiedziałem, że to sie z samej soli składa :-) )

Mieszkam pod Strzyżowem (tym nad Wisłokiem) ok 25 km od Rzeszowa

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 marzec 2008 - 11:33

Panowie nie wiem jak u was, ale u mnie wszelkie karmowiska, nęciska dla zwierzyny, lizawki i tego typu urządzenia muszą być uzgodnione z nadleśnictwem, są pewne zasady gospodarki leśnej i łowieckiej, które muszą się być skorelowane.
Nie można sobie zrobić nęciska gdzie się, komu podoba, bo to może spowodować, że zwierzyna wyrządzi szkody na przykład w pobliskiej uprawie leśnej, lub uprawie rolnej i za szkody zapłaci koło łowieckie, rolnikowi w gotówce a nadleśnictwu w taki sposób, że lasy będą naciskały na zwiększenie odstrzału zwierzyny, a i my przez to stracimy.
Wojtek

#11 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 16 marzec 2008 - 12:15

ostapowicz, Wiem o tym i dlatego próbuję sarny nęcić w miejscu oddalonym od lasów państwowych i pól. Mam taką "swoją" dolinkę gdzie są tylko tylko ugory, stare zdziczałe sady w miejscu nieistniejących już domostw, jakieś zadrzewienia nad rzeczką i okolicznych wzgórzach i co najważniejsze ludzie rzadko się pojawiają.... za to zwierzyna często, nawet dziki i jelenie :-)
Pozdrawiam
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#12 sebaok

sebaok

Napisano 16 marzec 2008 - 13:43

lizawki ale nie wynosiłem jeszcze w teren


Całej kostki to ja bym nie wynosił, chyba, że u ciebie nie kardną ;-)

#13 Mont

Mont
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Lokalizacja:
    ROW

Napisano 26 marzec 2008 - 08:51

kupiłem ostatnio 10kg lizawki ale nie wynosiłem jeszcze w teren(jest sens na wiosne??). Jak przechować tą sól (o ile jest to możliwe) do następnej zimy tak aby się nie zepsuła??


gdzie kupujecie taką "lizawkę"??

#14 sebaok

sebaok

Napisano 26 marzec 2008 - 17:15

Poszukaj w hurtowniach, sklepach z paszami dla bydła.

#15 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 26 marzec 2008 - 18:10

Mont, np. tu
http://www.allegro.p...kilogramy_.html
Jakiś Canon jakieś szkła...

#16 Mont

Mont
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Lokalizacja:
    ROW

Napisano 26 marzec 2008 - 18:57

Mont, np. tu
http://www.allegro.p...kilogramy_.html


thx, teraz już za późno ale już wiem gdzie szukać jesienią :)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych