Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Literatura fachowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 12:54

scot kelby to mistrz fotoszopa i obróbki, mam jedną taką ksiązkę, całkiem fajna. Ale tej o fotografii nie znam....

#22 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 luty 2008 - 18:59

Artur_Greficz,

scot kelby to mistrz fotoszopa i obróbki, mam jedną taką ksiązkę, całkiem fajna. Ale tej o fotografii nie znam....


wydaje mi sie ,że jednak lepsza byłaby książka kogoś kto cyka i ewentualnie przerabia, nie odwrotnie , , Kelby to guru Adobe .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#23 Artur_Greficz

Artur_Greficz
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Lokalizacja:
    Tomaszów Mazowiecki

Napisano 04 luty 2008 - 22:02

Kurcze tych książek jest zatrzęsienie , nie wiadomo co wybrać :)
http://www.wedkarze.info -Serwis Wedkarze.info
Pozdrawiam Artur

#24 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 22:30

zamknij oczy i losuj :-)

ja bym odrzucał takie rozpisujące się o pikselach, matrycach, wyjaśniające krotności zooma i takie gdzie widać po opisywanym sprzęcie, że mają ze 3-4 lata, bo to pewnie były "tanie pozycje" dla wydawców

trochę nie wiem czego oczekujesz od takiej książki - czy teorii wyjaśniającej zasady fotografi, działania obiektywów i rożnych zależności dot. ogniskowych, czasu, przysłony itp (tu polecam zdecydowanie dobre stare pozycje, jak wspomniany John hedgcoe, chyba coś wyszło ostatnio po polsku), czy konkretnych "przepisów" co i jak robić. Fajne CD romy były ze 2 lata temu w National Geographic - pewnie trochę pokrywają się z serią ich poradników.

Poza tym warto sobie kupić jakąś książkę o Historii fotografii - z przeglądem "trydnów" i krótkim opisem ważnychautorów. Fajne są niemieckie tłumaczenia z seri Taschen np. to
http://www.nokaut.pl... ... lonii.html
solidna gruba pozycja z wieloma fotografiami.

#25 MartaG

MartaG
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Wadowice

Napisano 17 luty 2008 - 10:10

Kurcze tych książek jest zatrzęsienie , nie wiadomo co wybrać :)


"Fotografia cyfrowa" Ben Long - dla mnie jako początkującej świetna sprawa, wszystko podane na tacy:)

I książka na którą IMO warto było wydać pieniądze to "Ekspozycja bez tajemnic" B.Petersona.
Pozdrawiam, Marta

#26 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    Słomków Mokry :)

Napisano 21 luty 2008 - 00:09

Witam mam nadzieję , że to odpowiedni dział do tego tematu ;) . Mam takie pytanie do Was jako bardziej doświadczonych :) Chcę kupić sobie jakąś porządną książkę o fotografii od podstaw ( w sumie to może jakiś poradnik) w którym będzie wszystko ładnie opisane , wytłumaczone itp . Chodzi mi o taką książkę z której się będzie można czegoś nauczyć a nie o taka w której będzie złapane wszystko ogólnikowo . Prosiłbym więc o jakieś konkretne tytułu :) Chyba mogę na Was liczyć ?


Jeśli coś mogę doradzić to aparat w łapki i w teren.
Przeczytałem dużo , głównie w necie ale tak naprawdę to tylko pamiętam to co robiłem gdzieś w lesie, nad kanałem czy w innym miejscu. Oczywiście podstawy trzeba znać ale żadnej wiedzy przekazanej w taki czy inny sposób nie zapamiętasz tak dobrze jak własnego doświadczenia.
Ale może się mylę bo mam już starą siwiejącą głowę. :-D

Acha , mam nadzieję że chodzi Ci o przyjemność z fotografowania.

#27 Konrad

Konrad
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 21 luty 2008 - 21:17

Ja moge polecić
-Fotografia cyfrowa. Krajobrazy i natura w Photoshopie CS2. Rob Sheppard
dobry poradnik.
-Fotołowy. Rostislav Stach
polecam zwłaszcza dla tych co lubią oglądać piękne zdjęcia, dodatkowo każde zdjęcie opisane parametry, sprzęt miejsce, często jak zostało zrobione.

Wady obu - drogie.
400d canon 70-300, tamron 90, statyw i pare dupereli.
http://picasaweb.goo...m/KonradKulawik

#28 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 luty 2008 - 21:49

a ja mogę polecić zamiast książek z dopiskiem do fotografia słowka CYFROWA jakąkolwiek książkę o fotografii ANALOGOWEJ. Te z dopiskiem cyfrowa najczęściej nie uczą robić zdjęć a jedynie jak naprawić te spieprzone podczas robienia ;)

#29 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 luty 2008 - 21:57

roa masz rację :!:
Jak dziś biorę taką książkę do ręki to 1/3 to opis aparatu a 2/3 opis photoshopa.
O zasadach kadrowania, naświetlania itd nikt nic sensownego nie podaje.
A "Książkę o fotografowaniu" Mroczka czytałeś? Sporo tam "prawd objawionnych" można się czegoś nauczyć praktycznego...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#30 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 luty 2008 - 21:59

polecam "Szkoła fotografowania National Geographic"
pierwsze wydanie czyli bez podziału tematycznego, bo potem były różne części tematyczne, ale na początek to jest świetna książka. Od niej zaczynałem naukę...

#31 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 24 luty 2008 - 09:26

A "Książkę o fotografowaniu" Mroczka czytałeś?


Znakomita! Polecam! Świetnie się ją czyta. Tyle tylko, że to nie jest lektura typu "podręcznikowego".

#32 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 10 marzec 2008 - 12:10

Właśnie w sobotę widziałem J. Hedgcoe "Nowa ksiega fotografii" - cena ok 70 zł

#33 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 marzec 2008 - 14:54

"Nature Photography Field Guide"
"John Shaw's Landscape Photography"
Obie pozycje Johna Shawa, pewien problem że są tylko po angielsku, a tylko tej drugiej fragmenty są przetłumaczone w necie, o tu:

:link:

#34 Artur_Greficz

Artur_Greficz
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Lokalizacja:
    Tomaszów Mazowiecki

Napisano 24 marzec 2008 - 09:49

Dziękuje pięknie za wszystkie pozycje :) Na pewno coś wybiorę :) Roby dzięki za link :)
http://www.wedkarze.info -Serwis Wedkarze.info
Pozdrawiam Artur

#35 Suseł

Suseł
  • Małomówny
  • 2 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 17 kwiecień 2008 - 15:30

Witam,
Jestem początkującym fotografem. Zainspirowały mnie wasze zdjęcia - zapierają dech w piersiach. Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą książkę/poradnik na temat fotografii?

#36 biki

biki
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola

Napisano 17 kwiecień 2008 - 18:06

polecam książke,,Fotołowy naucz się fotografować zwierzęta na łonie natury"autor-Rostilav stach.Zobacz na ten link: http://www.poczytaj.pl/63090

#37 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 kwiecień 2008 - 14:40

Połączyłem wątki o książkach. Teraz możesz poczytać. Na pewno coś znajdziesz dla siebie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#38 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:36

Poszukuje jakiejś dobrej literatury o fotografowaniu krajobrazów, proszę o tytuły, dziękuję

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#39 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:47

jest taka książka z trawą na okładce - moim zdaniem nie jest taka super. I do tego all analogi, bo one najlepsze do krajobrazów. Innych ściśle o krajobrazie nie czytałem. radziłbym najpierw co innego spróbować.
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#40 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:51

radziłbym najpierw co innego spróbować

:?:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych