Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Literatura fachowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 05 luty 2007 - 18:36

Myślałem o zakupie książki o fotografii ponieważ moja biblioteczka nie zawiera ani jednego egzemplarza(o fotografii(oprócz instrukcji do Nikona d70s :-D ). A więc mam pytanie do kolegów jaką książkę kupić?
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#2 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2007 - 18:45

tomsojer, jeśli jestes zainteresowany moge przesłać Ci kilka pozycji

#3 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2007 - 19:30

tomsojer, Ja kupiłem "Szkoła Fotografowania - National Geographic" ISBN: 83-89019-00-0
Wydana w 2002 więc mało tam jest napisane o fotografii cyfrowej, niemniej uważam że jest całkiem przystępna ;-). Oprócz omówienia poszczególnych technik ma też fajne opisy tematów, co i jak focić, jak wykorzystać dobry moment itp.
Ma dwie dodatkowe zalety:
1) Na wewnętrznej stronie twardej okładki jest szara karta do ustalania balansu bieli i mierzenia światła
2) Jest to początek serii, można do niej dokupić potem Ptaki, Krajobrazy, Portrety, Wakacje, Fotografia Cyfrowa ... i chyba jeszcze kilka tytułów :-)

Słyszałem też o książce Andrzeja Mroczka "Książka o fotografowaniu" pierwsze wydanie zrobiło furorę drugie (2002) też już zniknęło z księgarń dlatego ciężko je dostać.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#4 tomsojer

tomsojer

Napisano 05 luty 2007 - 20:04

Winnetou jak byś mógł to oczywiście że jestem zainteresowany :-D
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#5 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2007 - 20:09

Potwierdzam zdanie Korby "Książka o fotografowaniu" A. Mroczka to taka mała biblia fotograficzna, uczy myślenia.
Polecam też coś takiego:
John Shaw "Fotografia krajobrazu" W Polsce chyba wydanie polskojęzyczne się nie ukazało, ale ten link to chyba z połowa ksiażki.

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2007 - 20:13

przesłać Ci kilka pozycji w wersji elektronicznej (e-book)

winnetou, a może tu wkleisz jakieś linki, chyba, że to nie linki.

#7 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 05 luty 2007 - 20:41

Ok. więc ... skoro nie linki... to nie piszę.

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2007 - 21:41

Uh, no nie bałdzo... p2p też jest nielegalne w sumie... Co prawda nasze forum nie jest zbyt komercyjne ale IMHO to nie najlepszy pomysł pisania o tym i owym Winnetou.

:ninja:


#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2007 - 21:52

Faktycznie chyba sie nieco zagalopowaliśmy :oops: Szkoda, że to nie linki.

#10 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 05 luty 2007 - 21:56

Dun, Roby? Teraz lepiej? ;-)

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2007 - 22:01

Teraz lepiej?

:yes:

#12 morav

morav
  • Zarządca
  • 3631 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2007 - 08:37

2) Jest to początek serii, można do niej dokupić potem Ptaki, Krajobrazy, Portrety, Wakacje, Fotografia Cyfrowa ... i chyba jeszcze kilka tytułów


Mam to, całkiem fajne książki, choć opisane tak raczej pobieżnie.

Andrzeja Mroczka "Książka o fotografowaniu"


Wiele osób ją poleca, trzeba będzie kupić :-D

#13 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 luty 2007 - 10:24

Ja mam też taką fajną książkę pt.: "Lustrzanki małoobrazkowe" Wiesława Śmigielskiego. Takie podstawy budowy i działania aparatu a także historia rozwoju lustrzanek... do roku 86 ;-) - w sumie ciekawa rzecz - można kupić za 6 zł :-) Mój tata się z niej uczył :mrgreen:

:ninja:


#14 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 luty 2007 - 21:13

Polecam:
W. Dederko - Elementy kompozycji fotograficznej
W. Dederko - Oświetlenie w fotografii

To bardzo stare książki, ale tematy wciąż aktualne :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#15 Mike

Mike
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2007 - 19:53

Ja kupiłem "Szkoła Fotografowania - National Geographic"

Też niedawno ją kupiłem (allegro w przystępnej cenie) i jestem z niej zadowolony.
Mam zamiar jeszcze dokupić z tej samej serii "Krajobrazy", no i może zainteresuje się książką tego Mroczka :)

#16 Artur_Greficz

Artur_Greficz
  • Lokalizacja:
    Tomaszów Mazowiecki

Napisano 02 luty 2008 - 22:19

Witam mam nadzieję , że to odpowiedni dział do tego tematu ;) . Mam takie pytanie do Was jako bardziej doświadczonych :) Chcę kupić sobie jakąś porządną książkę o fotografii od podstaw ( w sumie to może jakiś poradnik) w którym będzie wszystko ładnie opisane , wytłumaczone itp . Chodzi mi o taką książkę z której się będzie można czegoś nauczyć a nie o taka w której będzie złapane wszystko ogólnikowo . Prosiłbym więc o jakieś konkretne tytułu :) Chyba mogę na Was liczyć ?

Pozdrawiam
http://www.wedkarze.info -Serwis Wedkarze.info
Pozdrawiam Artur

#17 BlueDun

BlueDun
  • Zbanowany
  • 3103 postów
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 luty 2008 - 22:35

"Biblia fotografii "

Daniel Lezano
przewodnik fotografa XXI wieku .
wyd:Firma Ksiegarska
kupiona w empiku , nie zaraz tam biblia :mrgreen: , ale mi wiele pomogła zrozumieć i dała do myślenia .(35,90)

#18 krzych

krzych
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 02 luty 2008 - 22:41

Pewnie zaraz tytuly sie posypia... Tez probowalem z ksiazkami... Ale mam inna skuteczniejsza metode nauki fotografii. polega na ogladaniu prac innych, prac mistrzow... Na studiowaniu ich sposobu kadrowania, chwytania chwili, wspolpracy ze swiatlem, obiektem itp Pozniej wiele z tych obserwacji mozna zastosowac w terenie z aparatem w rekach... Bo nawet najlepsza ksiazka/fotografia nie pomoze jesli aparat bedzie sluzyl jako przycisk do papieru... Pozdrawiam

#19 Paweł

Paweł
  • Użytkownik
  • 559 postów
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 10:46

niezupełnie się zgodzę z krzychem, po podręcznik zawierający trochę "przepisów kucharskich" jest bardzo przydatny, po co wyważać otwarte drzwi, a często trudno samemu dojść do pewnych oczywistych rozwiązań. Poza tym warto mieć wszystko w jednym miejscu, usystematyzowane

Książek teraz zatrzęsienie, z uwagi na modę na fotografię cyfrową, ale niestety dobrych książek jest w tym zalewie mało. Większość powtarza banały i ogólniki. Jakaś jedna wpadła mi w oko, z uwagi na zakres i fachowość, ale zapomniałem tytułu :-) W kategorii fotografii analogowej bardzo dobre były książki Johna Hedgcoe

A na pewno brak jest dobrych książek o fotgrafii przyrodniczej, trzeba raczej przeglądać różne czasopisma....

#20 Artur_Greficz

Artur_Greficz
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Lokalizacja:
    Tomaszów Mazowiecki

Napisano 04 luty 2008 - 11:34

Hmmm... no cóż widzę więc , że wybór będzie raczej trudny :(

Edit:/

A może ta będzie dobra ? http://www.empik.com...oductId=2944849
http://www.wedkarze.info -Serwis Wedkarze.info
Pozdrawiam Artur





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych