Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nowy Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 - testy terenowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#81 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 05 marzec 2018 - 21:32

@miszak, masz może gdzieś "pod ręką" 40D/50D, tak żeby podpiąć G2 i obaczyć jak to hula na starszych puchach?



#82 miszak

miszak

Napisano 05 marzec 2018 - 22:09

@miszak, masz może gdzieś "pod ręką" 40D/50D, tak żeby podpiąć G2 i obaczyć jak to hula na starszych puchach?


Niestety tylmo 7d :(

Ale widzę, że Cię bierze :D

 


#83 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 06 marzec 2018 - 18:57

@szycho - żyjesz? :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#84 miszak

miszak

Napisano 06 marzec 2018 - 19:45

@szycho - żyjesz? :P

 

Coś tam popiskuje to chyba jeszcze ciągnie ;-)


 


#85 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 06 marzec 2018 - 20:28

@kurdeniewiemco, @miszak, dowcipnisie? :P

Żyję, żyję... ale ciągle przeciąga mi się przerwa w zabawie w fotoprzyrodę, więc... chwilowo czytam i cieszę oko waszymi kadrami.

Nie myśl sobie @kurdeniewiemco, że twoje poczynania w terenie uszły mojej uwadze :)


Użytkownik szycho edytował ten post 06 marzec 2018 - 20:29


#86 miszak

miszak

Napisano 06 marzec 2018 - 20:43

@kurdeniewiemco, @miszak, dowcipnisie? :P
Żyję, żyję... ale ciągle przeciąga mi się przerwa w zabawie w fotoprzyrodę, więc... chwilowo czytam i cieszę oko waszymi kadrami.
Nie myśl sobie @kurdeniewiemco, że twoje poczynania w terenie uszły mojej uwadze :)



Hehe no Paweł urósł przez ostatnie lata potężnie. Jest jednym z kultowych fotografów :)


Ja też tylko z doskoku. Od kilku lat ciągle coś krzyżuje plany.... life :(

 


#87 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 06 marzec 2018 - 21:01

Mam nadzieję że zdrowie Wam dopisuje. Resztę da się jakoś ogarnąć.
Mi się powoli już kończy laba, w maju najpóźniej do jakiejś roboty trzeba będzie iść więc aparat do plecaka :P

@miszak - najbardziej urosła mi broda i obiektyw ;)

Powodzenia Panowie.

 


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#88 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 25 marzec 2018 - 14:07

Uwaga praktyczna z ostatnich tygodni - po przebojach z upadkiem 400/5.6, gdzie tylko filtr UV uratował mi obiektyw postanowiłem założyć takowy na Tamrona G2. Zresztą mam filtry na wszystkich moich obiektywach - ale co ważne dla G2:  zaobserwowałem znaczny spadek jakości zdjęć, nieporównywalny z żadnym innym obiektywem Nie o ułamek procenta ale bardzo znacznie! Przekazuję tę obserwację, może inni potwierdzą lub zaprzeczą ale warto to odnotować w odniesieniu do tego obiektywu.


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#89 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 25 marzec 2018 - 14:47

wszelkie filtry należy posłać do diabła. Jak nie psująostrośći to psują bokeh. 
Mam siódmy teleobiektyw i jakoś nigdy nie porysowałem przedniej soczewki.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#90 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 25 marzec 2018 - 16:44

wszelkie filtry należy posłać do diabła. Jak nie psująostrośći to psują bokeh. 
Mam siódmy teleobiektyw i jakoś nigdy nie porysowałem przedniej soczewki.

Dokładnie jak wyżej. Nigdy filtrów, przenigdy. Paweł bo ją porysować to trzeba chcieć.



#91 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 25 marzec 2018 - 16:51


Nigdy filtrów, przenigdy.

Panowie - filtr i tylko filtr uratował mi obiektyw (400/5.6). gdy spadł on centralnie na beton - nie należę do wielce zamartwiających się i chuchających na sprzęt, ale to fakt. Żaden filtr nie spowodował znaczącego pogorszenia jakości obrazu (nawet przy wydrukach) na żadnym z moich obiektywów (mam ich w tej chwili około 20 :)). Oczywiście będzie to pewnie widoczne przy wydrukach wielkogabarytowych.  Na G2 pogorszenie jest ogromne,  różnica jest widoczna nawet dla laika - dlatego o tym wspominam. Ten obiektyw trzeba testować i oceniać bez filtra.


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#92 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 25 marzec 2018 - 17:27

@Max13 - na dziurawe ręce żaden filtr nie pomoże ;)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#93 miszak

miszak

Napisano 25 marzec 2018 - 21:36

Może eina filtra? 600/6,3 jest bardzo śwuatłolubne a uv zabiera z 10% lekko.

Ja też nie używam filtra. Pewne jest, że poprawia bezpieczeństwo.

Przy okazji - przetestowałem G2.
Za kilka dni wrzucę to próbkę.

Użytkownik miszak edytował ten post 25 marzec 2018 - 21:37

 


#94 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 26 marzec 2018 - 20:12

A czy ktoś testował G2 z TC 1.4x i może powiedzieć co nieco? 



#95 miszak

miszak

Napisano 26 marzec 2018 - 22:49

Ja tylko czytałem relacje, że łeb urywa.... ale na pewno nie mój ;-) To może ewentualnie dawać radę w świetle, w jakim większość z nas już dawno skończyła focenie albo jeszcze przez kilka godzin nie zacznie.
Natomiast bez tc na lcd aparatu G2 jest zaskakujący... jutro może dam radę zrzucić na kompa to wstawię fotę.
Dzisiaj 16h poza domem ale zerknąłem na lcd i chyba ... sigma staje powoli pod znakiem zapytania ;-)

 


#96 miszak

miszak

Napisano 27 marzec 2018 - 19:28

ISO 800 ... trochę szumi więc weźcie poprawkę, że to nie jest puszka Pawła, która nie szumi nawet w nocy ;-)

 

G2

1200_zpssemnpe2j.jpg

1:1

1do1_zpsfp3ubwi5.jpg

exif

EXIF_zpslenhkxkf.jpg


Użytkownik miszak edytował ten post 27 marzec 2018 - 19:30

 


#97 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 27 marzec 2018 - 19:56

@miszak - nie ma tragedii :)
Gratuluje Pójdzki :)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#98 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 27 marzec 2018 - 20:01

@miszak kurcze kusisz tym Tamronem... może mi by się przydał do podejścia zamiast 100-400 is usm ii - choć to szkło jest fenomenalne - to jednak 200 różnicy :) 



#99 miszak

miszak

Napisano 28 marzec 2018 - 08:47

@miszak - nie ma tragedii :)
Gratuluje Pójdzki :)

 

Aż sprawdziłem cenę 6d2 po tej sesji. Pomyślałem, że dołożę z tysia może półtora do 80d... a potem sprawdziłem cenę  ;-)  Dzięki :)

 

 

@miszak kurcze kusisz tym Tamronem... może mi by się przydał do podejścia zamiast 100-400 is usm ii - choć to szkło jest fenomenalne - to jednak 200 różnicy :)

 

Ja tam mam swoje subiektywne zdanie - teleobiektyw to może być tylko za krótki ;-) 100-400 jest fajny i wlepny ale jak patrzę przez wizjer na ptaka to patrzeć przez 600 to jest zupełnie inna radocha niż przez 400  ;-)  

Canon działa z tcale to już jest f8. 

 

A co do fotek - dla mnie czad. Ponieważ 1:1 nigdy nie oglądam ( to tylko dla potrzeb forum) to nic by mi tu nie dał aostrosc większa o kilka procent. Za to jasność by dała, ojjjj takie 600/4 byłoby lepsze ;-)  No i lepsze ISO. 

Ciekawe o ile lepiej byłoby na 7D2 lub 80D? 


 


#100 czającysię

czającysię

Napisano 10 maj 2018 - 21:06

Cześć, to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Jestem Wojtek, mieszkam w Białymstoku, mieście położonym na skraju Puszczy Knyszyńskiej. Od małolata spędzam w lesie kupę czasu, czy to śmigając na rowerze, czy włócząc się z plecakiem na piechotę. Ostatnio m.in. pod wpływem zdjęć zamieszczanych na form naszła mnie ochota na fotografowanie ssaków i ptaków w puszczy. Posiadam canona 6d i krótki teleobiektyw canon 70-200mm f4. Po przeczytaniu ogromnej ilości wątków na tym i innych forach, postanowiłem mój obecny teleobiektyw zamienić na Tamrona 150-600mm. I tu ma problem. O ile na pierwszą wersję tego szkła było by mnie na dzień dzisiejszy stać, to na wersję G2 już nie... Wydaje mi się że G2 ma wszystko to co poprawione co wydaje mi się kluczowe przy fotografii którą chcę uprawiać. Uszczelnienia (w Puszczy Knyszyńskiej jest sucho, latem nawet bardzo, kurz, pył są wszechobecne, a do tego w domu pies i kot czyli sierść). Może ktoś ma porównanie i może mi na pisać czy te uszczelnienia w G2 na prawdę działają? Szybszy lepszy AF do zwierzaków się przyda. Ale czy ktoś z użytkowników starszej wersji mocno narzeka na jego AF? Myślę że w przypadku 6d i tak będę tylko używać AF One Shot. AI Servo nie używam, gdyż albo nie potrafię tego okiełznać, albo nie dział to tak jak bym chciał.
Stabilizacja, zazwyczaj szwendam się o świcie lub wieczorem, do tego las, do tego ciemne długie szkło więc  im bardziej wydajna tym lepsza. I teraz pytanie, do posiadaczy pierwszej wersji tego szkła. Z jakimi najdłuższymi czasami dajecie radę robić zdjęcia z ręki na najdłuższym końcu?
Please help me!;) Pierwszą wersję dałbym rade kupić w przeciągu miesiąca, G2 najwcześniej jesienią, zimą. Trochę szkoda mi czasu... Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych