Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nowy Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 - testy terenowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#41 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 22 kwiecień 2017 - 16:19

Szymonie, a korzystałeś z wersji I tego Tamrona? Jeśli tak to jak znajdujesz obie wersje względem siebie?



#42 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 22 kwiecień 2017 - 18:37

Użytkuję Tamrona 150-600 ale tą pierwszą wersję, od ponad 1,5 roku i nie mogę na niego złego słowa powiedzieć.
Ale żeby nie był różowo to o czym wspomniałeś Szymon @laszlo111 też mi się zdarzało ale przez 1,5 roku max. 3 razy. Wtedy włączyłem wyłaczyłem body i był ok.
Myślę, że to może być kwestia dopasowania bagnetu szkła do nikonowskiego mocowania. Próbowałeś przetrzeć styki?

 

 

lukasz.drobot, dnia 16 Lut 2017 - 19:38, napisał:

Próbowałeś przetrzeć styki?
Nie po to był w serwisie żebym mu sam cokolwiek przecierał

 

 

Czyli jednak kwestia dopasowania bagnetu i styków. Czasami warto kogoś posłuchać  ;) szczególnie jeśli to taka bezinwazyjna kwestia.

Pozdrawiam


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#43 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 kwiecień 2017 - 19:27

Szymonie, a korzystałeś z wersji I tego Tamrona? Jeśli tak to jak znajdujesz obie wersje względem siebie?

Nie znam jedynki ale kolega ma i coś tam nie gra ze stabilizacją.

 


Czasami warto kogoś posłuchać

Czy napisałem, że cokolwiek czyściłem?



#44 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:03


Czy napisałem, że cokolwiek czyściłem?

Samym odpięciem szkła powodujesz że końcówki styków przesuwają się po gniazdach w bagnecie i ponownie łączą, więc na jedno wychodzi. Bez dużej różnicy czy sam je przeczyścisz bezpośrednio czy pośrednio odpinając szkło od aparatu.

 

Reasumując dla kogoś na przyszłość, czytającego ten wątek miałeś problem ponieważ przy np.dużej różnicy temperatur po pewnym czasie

jakiś tam niewielki nalot powodował, że któryś styk nie komunikował się prawidłowo z body.

Pierwszy raz w słyszę o pojęciu "oddychania styków".


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#45 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:34

Może to jest kwestia styków ale ten problem w g2 zdaje się, że występuje dość często. Znajomy kupił i też mu się wiesza z d7100.

#46 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 kwiecień 2017 - 22:09


Pierwszy raz w słyszę o pojęciu "oddychania styków".

Nie dziwne bo sam to pojęcie wprowadziłem aby w skrócie wyjaśnić w czym problem.



#47 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:47


Znajomy kupił i też mu się wiesza z d710

Wiesz może czy zgłaszał to serwisowi? Polski serwis twierdzi, że mój przypadek jest jedyny.


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 10:47


#48 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 24 kwiecień 2017 - 06:32


też mu się wiesza z d7100.

NIe wiem czy Szymon też fotografuje Nikonem, ale może to problem leży po stronie Nikona? Takie dywagacje ;-)



#49 Narado

Narado
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    Vancouver

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:38

Wiesz może czy zgłaszał to serwisowi? Polski serwis twierdzi, że mój przypadek jest jedyny.

Miałem raz problem ze stykami.... pomogło delikatne przetarcie styków szpatułką do uszu lekko nasączoną WD-40.



#50 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 24 kwiecień 2017 - 10:56

Miałem raz problem ze stykami.... pomogło delikatne przetarcie styków szpatułką do uszu lekko nasączoną WD-40.

 

Wd-40 nie stosuje się się w elektronice. Jest to środek konserwujący (tłusty, oleisty). Środek do czyszczenia styków elektronicznych to między innymi IPA, a z domowych środków można użyć spirytusu aplikowanego na szmatce.


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#51 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:23


Wiesz może czy zgłaszał to serwisowi? Polski serwis twierdzi, że mój przypadek jest jedyny.

Wiem,że oddał do sklepu w Irlandii i chyba poszedł do serwisu w UK. Czekam aż mi odpisze jak się losy potoczyły. Wyskakiwał mu F-error w tym momencie jak się zacinał.Myślał,że to aparat ale z innymi szkłami tego nie ma. Ten error zazwyczaj pojawia się jak jest problem z popychaczem przesłony w aparacie .Czy ten g2 ma mechaniczną przesłonę czy jak nowe nikkory elektromagnetyczną?

#52 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:32

"Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 posiada elektromagnetyczną membranę, standardowo wykorzystywaną w obiektywach firmy Canon. Pozwala ona na dokładniejsze sterowanie przysłoną, gdyż listki są przymykane za pomocą silnika i impulsów elektronicznych."


Wildlife Photography

 

 

 


#53 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:17


ale może to problem leży po stronie Nikona?

Pisałem do Nikona i odpisali, że oni robią aparaty przystosowane do obiektywów Nikkor. Zachowanie ich aparatów z obiektywami innych firm ich nie interesuje.



#54 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:50

Jako, że interesuje się ostatnio obiektywem 150-600 (chęć kupna za pare miesięcy ) przeczytałam wszystkie wątki o tych szkłach jakie znalazłam i często właśnie te błedy występują w tamronach. Często ludzie pisza o tych stykach, o pojawiającym się luzie na bagnecie. Nic z tych rzeczy nie doszukałam się w sigmie. Stąd wnioskuję iż problem nie jest po stronie aparatu a właśnie Tamrona. Osobiście zdecydowałam się na sigmę ale przede mną zbieranie pieniążków.

Pozdrawiam.



#55 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 22:14

Też przed takim wyborem stanąłem - Sigma C 150-600 i Tamron 150-600, tyle, że w wersji I.

Przymierzyłem obydwa, pooglądałem, postrzelałem...

Optycznie może i Tamron był ciut lepszy, ale jeśli chodzi o jakość wykonania, trudne do opisania wrażeni "solidności" to jednak Sigma była zdecydowanie lepsza. Mam ją kilka miesięcy i uważam, że to był dobry wybór.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#56 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 25 kwiecień 2017 - 09:52

August, ale macie do wyboru dwie Sigmy 150-600 - Sport i Contemporary. Czyli S i C z tego co wiem to S znacznie lepsza od C i znacznie droższa. Pod kątem porównań Tamron chyba znacznie lepszy od tej Sigmy C. Sigmy nie znam, ale Tamron aż taki delikatny nie jest, dosyc solidny i wygodny w użytkowaniu. Tamron w I wersji jest w cenie tej Sigmy C. 



#57 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 10:20

Wiem, że są dwie - obydwie testowałem. Wersja S oczywiście jest lepsza - ale jednak dużo cięższa no i sporo sroższa.

Gdybym miał czatownię, to może bym o wersji S pomyślał, ale noszenie dodatkowego kilograma mi się nie uśmiechało.

Poza tym za rzadko na zdjęcia ruszam i wolałem zaoszczędzić.

Sigma C i Tamron w testach wychodzą podobnie, Tamron jest ponoć ciut ostrzejszy na dłuższym końcu.

Ja jakoś bardziej do Sigmy niż do Tamrona jestem przekonany dlatego wolałem wybrać Sigmę.

Ważne że jest w czym wybierać. :)


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#58 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:17

Ja mam wybór tylko pomiędzy wersjami Tamrona :-) Sigma 150-600 jest tylko pod bagnet C i N, :-)



#59 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 12:56

@August Czy to prawda że w tej sigmie kiedy właczysz stabilizację i wciśniesz spust migawki do połowy to obraz w wizjerze (mimo iż stabilizacja działa) nie jest stabilizowany i trochę lata obraz ? Takie coś wyczytałam gdzieś. W moim nikorze obraz od razu stabilizowany jest i w wizjerze co przy dużej ogniskowej ułatwia kadrowanie. Jak jest w tej sigmie rzeczywiscie ?



#60 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 18:50

Niczego takiego nie zaobserwowałem - obraz mam stabilny, nic nie lata i się nie trzęsie.

Specjalnie teraz sprawdziłem, bo przyznam Ci, że obiektywu używam jednak najczęściej ze statywem.

To jednak kawałek ciężkiego szkła i jego trzymanie w ręku jest męczące. Statyw albo monopod zdecydowanie wskazane, nawet z podchodu.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych