Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Krople wody - macro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ścinek

Ścinek
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 19:48

A teraz moje chyba ulubione zdjęcia jakie zrobiłęm ostatniego czasu (tylko troche za dużo szumu w tle widać)
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika
4.
Dołączona grafika
5.
Dołączona grafika

Co myślicie o tych fotkach?

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 styczeń 2007 - 20:28

Całkiem ciekawe ale IMHO powinieneś kadrować pionowo...

:ninja:


#3 Ścinek

Ścinek
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 20:47

Dzięki za rade następnym razem spróbuje.
Fuji s5500 Makrofotorafia Entomologia

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:50

Fajnie, ze próbujesz eksperymentować z kropelkami, ale kadrowanie, nie obraź się, niechlujne. Poszukaj, w sieci jest mnóstwo fotek kropelek.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 Ścinek

Ścinek
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 22:20

Michalv masz może jakieś pomysły co do kadru bo jutro mam zamiar się pobawić z tym i jak coś mi wyjdzie z tego, to na 100% zamieszcze:)
Fuji s5500 Makrofotorafia Entomologia

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 30 styczeń 2007 - 23:03

http://forum.nikon.o...ad.php?p=203745
http://forum.nikon.o...ead.php?t=14591
http://forum.nikon.o...ead.php?t=15358

Na razie tyle. Pooglądaj i poczytaj komentarze. Ja nic nie doradzę, bo zupelnie nie mam doświadczenia w tym temacie :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 Ścinek

Ścinek
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 10:12

dzięki za linki :-)Tylko ja mam problem bo czytając komentarze i opisy jak zostały te kropelki zrobione potrzebowałbym lepszego sprzętu bo u mnie aparat nie robi szybko zdjęć dlatego musze robić je pod stałym strumieniem wody:-/ ale popróbuje i powariuje też troche z kolorami:-D

#8 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2007 - 10:40

Chyba większość z tych co dorwali sie do aparatu (szczególnie cyfrowego) wpadała po niewczasie na pomysł z zatrzymywaniem ruchu. To były zazwyczaj pierwsze eksperymenty i pierwsze zachłystnięcie możliwościami fotografii. No i nagle okazywało się, że cieknący kran może się do czegoś przydać... Krótka myśl, pomysł.. "Zatrzymam kropelki!" - wydawało się to nam genialne :mrgreen: , to nic, że oklepane, ważne że nasze.
Ja też mam jeszcze pozostałości po zabawie z cieknącym kranem, kiepskie, bez pomysłu ale trzymam, bo jedne z pierwszych zdjęć. Może kiedyś do tego wrócę...

6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika

#9 Ścinek

Ścinek
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 10:58

Mnie się podobają tylko strzasznie się zlewają z tłem ale dobrze, że obwódki się świecą:) Jakim aparatem robiłeś?
Fuji s5500 Makrofotorafia Entomologia

#10 Ścinek

Ścinek

Napisano 31 styczeń 2007 - 13:54

Ponieważ rozmiar zdjec był za dużo postanowiłem tymczasowo je usunąć a później wrzucić spowrotem w zmniejszonym rozmiarze:)

#11 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 16:14

Winnetou - bardzo ciekawe światło i kolory ;-) fajny pomysł. CO do przemyśleń - hehe, miałem bardzo podobne niedawno. Ale i tak fociłem, tylko że ciut inaczej już:
19. (poprzednio 8.)
Dołączona grafika

20. (poprzednio 9.)
Dołączona grafika

Postanowiłem wykorzystać tutaj różne siły działające w przyrodzie, np. siły elektrostatyczne - żałowałem że nie miałem laski ebonitowej ale jak widać na drugim zdjęciu nóż do papieru też zadziałał :shock:

#12 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 31 styczeń 2007 - 17:28

Ścinek, aparta to tylko Fuji s5600... tam praktycznie makro nie ma, bo co to za makro od 10 cm..., ale mi braki sprzętowe w dobrej zabawie nie przeszkadzają ;-) .

Dunadan, ósemka mnie natchnęła do czegoś... chyba wyciągnę kolekcję noży i nad nią "popracuję" :-D. Dziewiątka zrobiła na mnie większe wrażenie, naprawdę masz pomysły... Nie przypuszczałem, że woda się tak zachowuje, fajne zdjęcie strumień wygląda jak światłowód (swoją droga strugi wody chyba mają takie właśnie właściwiwości - kiedyś oglądąłem program o tym jak starożytni wykorzystywali wodę do "przenoszenia" światła w głąb jaskiń). No, może trochę ostrości brak, ale nie znam się na makro i nie wiem czy dałoby się w tym przypadku większą GO uzyskać (nie dało się przymknąc bardziej?).
Robiłeś to tym opisywanym zestawem odwróconych obiektywów?

#13 Ścinek

Ścinek

Napisano 31 styczeń 2007 - 17:49

winnetou ja tam nic nie mówie ale masz 10 razy lepszy sprzęt ode mnie bo ja foce starym sony DSC-P73 lub DSC-P10 (zobacz w google jak ten grat wygląda) i do tego konwerter 16 dioptrii a co dofuji s5600 to sam mam zamiar kupić tylko , że s5500 bo tańszy (tylko rozdzielczośc matrycy mniejsza) i do niego pierścienie makro także wszystko się da zrobić ;)
Fuji s5500 Makrofotorafia Entomologia

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 18:41

Winnetou - tak, użyłem zestawu Sigma 70-300 plus odwrócona 50tka ( sigma @70mm ). GO chyba większej nie może być :-| mając macro 1:1 i lampę można strzelić znacznie lepszą fotę niż 9

:ninja:


#15 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 styczeń 2007 - 19:04

winnetou, bardzo fajny efekt uzyskałeś. Poobcinałbym tylko trochę dołu w Twoich zdjeciach.
Polecam pooglądać:
http://onephoto.net/...id_autora=14070

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2007 - 09:57

Ścinek - no więc co do twoich zdjęć, a raczej zamieszczania ich na 'forum które bardzo surowo ocenia fotki' - no więc... ja bym ich nie wysyłał. Widzisz, temat kropel jest bardzo wyeksploatowany - jak Winnetou już wspomniał - każdy miał 'okres' zachwytu nad kroplami ;-) IMHO musiałbyś stworzyć coś naprawdę oryginalnego i świetnej jakości żeby zwrocić na siebie uwagę...
Ale próbuj dalej - może wreszcie coś ciekawego uda się uchwycić ;-) spróbuj np. wypełnić miskę wodą po brzegi i robić zdjęcia kropel uderzających o taflę wody - ale z perspektywy poziomej - pomyśl też nad odpowiednim oświetleniem i tłem - to jest klucz do sukcesu!

:ninja:


#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 18:33

W życiu każdego chyba fotografa nadchodzi taki czas że robi zdjęcia kroplom wody :mrgreen: Kontynuuje więc temat i jednocześnie pozwalam sobie nieco zmienić tytuł wątku.

9
Dołączona grafika

10
Dołączona grafika

11
Dołączona grafika

Bez fotoceli na kliszy tego się nie da chyba zrobić... :shock: zrobiłem chyba z 300 zdjęć... Ale w końcu się wstrzeliłem ;-) jak już krople zaczną lecieć w regularnym rytmie człowiek zaczyna w ten rytm wpadać - dzięki temu można się wstrzelić w dowolny niemal moment. Wymaga to jednak wielu prób i wprawy...
Fotki robione za pomocą odwróconego obiektywu 35-70/2.8-4 przy 70mm i f:22, światło dawała manualna lampa błyskowa.

:ninja:


#18 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 19:57

ja mam nie makro :-( ale sie pochwale jak kombinowałem w studio :mrgreen:

jak żle to wywalcie ( nie makro), tak dla ciekawych : białe tło , i stół no i zwykła szklanka i szyba , uczyłem sie dlatego tylko dwa kolory :roll:

12.Dołączona grafika
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#19 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 20:01

NIe no, spoko, to moje to też nie jest prawdziwe macro :mrgreen: Fajny efekt - moje są dośc monochromatyczne ( choc nie do końca ). Pomysł fajny ale musisz chyba trochę dopracować.

:ninja:


#20 BlueDun

BlueDun
  • Zbanowany
  • 3103 postów
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 20:03

Dunadan, ale to nie jest ps jakis tylko światło :->

jakość wyrażnie zjadła kompresja :-/
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych