Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Podwórko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mont

Mont
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Lokalizacja:
    ROW

Napisano 24 listopad 2007 - 12:09

przyciągają bażanty. Własnie w tej chwili jeden kogut wcina ją aż mu się piórka trzęsą :->

nie denerwuj ludzi ;)

#22 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 12:10

Czarny zwierz, nie ma to jak komorka z dostepem do forum, co ? ;-)

Ja sie zawsze zastanawialem jak wyglada okolica karmnika na wiosne? przeciez wszystkie te lupiny od slonecznika gdzies laduja ...
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#23 Mont

Mont
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Lokalizacja:
    ROW

Napisano 24 listopad 2007 - 13:05

Ja mam karmnik na balustradzie balkonu, mieszkam na 3 piętrze, reszty się możesz domyślić :-P

#24 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 24 listopad 2007 - 16:15

Ja osobiście wole nie myśleć teraz o tym. Zwłaszcza, że karmnik przewiesiłem do ogródka pod domem. Wcześniej jak wisiał trochę dalej od domu, sójki nie dawały spokoju drobniejszym ptakom. A tak teraz widać ,że coś jest jedzone :lol: A co ewentualnego sprzątania łupin: w ostateczności na wiosnę, jak tylko obeschnie trawa wyciągnę odkurzacz ;-) (...)


Oczywiście żartuję :mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#25 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 21 listopad 2008 - 17:17

A ja pozwolę sobie przedstawić moje "podwórko".
Jest to taras. :-D Mieszkam na pierwszym piętrze i pewnego dnia kiedy widziałem na balkonie dziesiątki sikorek i wróbli postanowiłem je sfocić. Wziąłem żółte prześcieradło na tło(nr.3) :mrgreen: . Z lasu przyniosłem konar drzewa(nr.2) i podsunąłem do niego cisa w doniczce(nr.4). Na korzeń wysypałem ziarna, a w karmniku, który stoi 1,5 m za korzeniem(nr.1) powiesiłęm kulki dla ptaków i inne smakołyki. Na kołek przybiłem też słoninkę po to żeby zatrzymać sikory troche dłużej w kadrze.
Po godzinnym fotografowaniu oglądając swoje fotki stwierdziłem że muszę jakoś zamontować lampę na balkonie przy korzeniu. Składa się, że miałem jednego starego Blitz'a w szufladzie. Rozkręciłem go i podłączyłem do niego 15 metrowy kabel, a stopka została w aparacie :lol: . Wziąłem również stary statyw na którym zamontowałem lampę owiniętą w folię żeby nie zamokła(nr.5).
1. Widok z miejsca focenia
Dołączona grafika
Dołączona grafika

W domu wymyłem szybę :-P i powiesiłem na oknie obrus z wyciętom dziurą na obiektyw.
2.Moje miejsce zdjęć
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Rezultaty mnie bardzo zadowolają zwłaszcza że mam sprzęt taki jaki mam ale wreszcie go polubiłem :lol: .
A oto przykładowe zdjęcia z dzisiejszej "zasiadki"
3.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#26 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 21 listopad 2008 - 17:43

Łoooo... :blink:
Czadowe studio, jak na takie warunki, MZ super wprawka do czatowania w terenie.
Fajnie to sobie wszystko opatentowałeś. Brawo! :clap:
Dużo byś zyskał na wyeliminowaniu szyby - zarzuć kurtałkę na plecy i otwórz drzwi balkonowe ;-)
Odsuń też tło jak najdalej się da od kołka, to ładnie się rozmyje.
Idealnie by było, jakby się udało wyeliminować lampę, ale jakie jest światło, każdy widzi za oknem...
Próbuj dalej i koniecznie wstaw więcej fotek :-D
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#27 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 21 listopad 2008 - 18:26

Tło przybiłęm do ścianki od balkonu (czyli dalej się nie da). A kołek ledwo się łąpie w ostrości obiektywu. Próbowałem bez szyby ale dużej różnicy to nie dało (ja nie widziałem). Bez lampy zmoim obiektywem i przy takim świetle to odpada. Mam tylko jeden problem, otóż ustawione mam iso 200 a są straszne szumy na zdjęciach. Czym to jest spowodowane i jak to usunąć?
A czatownie w terenie mam tylko, że na wsi na którą co tydzień jeżdzę.
Oto kolejne fotki:
4.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
5.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
6.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#28 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2008 - 18:29

Póki co największym twoim problemem jest perspektywa i przepały na ptaszkach... musisz jakoś bardziej rozproszyć światło.

Mam tylko jeden problem, otóż ustawione mam iso 200 a są straszne szumy na zdjęciach. Czym to jest spowodowane i jak to usunąć?

Dziwne... Olki podobno bardziej szumią niż inne aparaty ale... ISO200? może cos nie tak z twoim body?...

:ninja:


#29 skurmen

skurmen
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 21 listopad 2008 - 18:40

6 ważniak!! suber tylko troche szkoda że ten pinek taki wielki, może spróbuj zamontować troche wyżej gałązke żeby na niej przysiadały.

#30 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 21 listopad 2008 - 19:05

ta lampa, którą to oświetlasz musi mieć jakąś fatalną barwę. nie wychodzi to za ciekawie niestety. zła perspektywa, kadry. ogólnie nieciekawa kolorystyka. ale ćwiczenia czynią mistrza. studio masz fajne :mrgreen: no i gdyby mi tak szumiał mój canon na iso200 to chyba kupiłbym sobie jakąś małpkę za 400zł :mrgreen:
może spróbuj ustawić tą lampę w innym miejscu, kombinuj i życzę powodzenia :mrgreen:

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#31 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 21 listopad 2008 - 19:24

narazie to tylko ćwiczenia. Lampa faktycznie nie jest profesjonalna, to tylko blitz 20 bc6. Z tym szumem dalej nie wiem o co chodzi nigdy tak się nie działo. Z lampą pokombinuje, może założę dyfuzor to trochę złagodzi światło i zdjęcie powinno być bardziej miękkie. Z persperktywą cały czas kombinuję. Aktualnie szukam kupca na mój zestaw i potem kupię 30d/40d i 300/f4 IS lub 400/f4. Ale również niechciałbym pozbywać się tego zestawu za darmo :lol: .

#32 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 22 listopad 2008 - 22:31

jesli chodzi o sprzet to przeciez niema takiej tragedii!
jesli masz zamiar robic wydruki maksymalnej rozdzielczosci to ok moze ta sigma mydli, ale jesli chcesz je tylko na monitorze 19tce ogladac to chyba nie bedzie wielkiej roznicy.
a juz napewno jesli chcesz te fotki tylko nam na forum pokazywac to tym bardziej nie ma po co zmieniac, ale jak jest kasa to zawsze kusi zeby cos lepszego kupic:P
a w tych fotkach mi najbardziej ten pieniek przeszkadza:/
nigdy bym go tam nie wstawil:P, dawaj jakas galazke jak najpredzej!:P
swiatlo moze troche niebardzo ale jak wyjdzie slonce to bedzie ok:)
zmien tylko ten pieniek prosze:p
znawca ptakow nie jestem, nawet ich amatorem a tak sie wymadrzam:P
Pozdrawiam!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#33 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 22 listopad 2008 - 23:30

pieniek już usunąłem teraz ziarenka rozsypałem na cisie i mam środowiskowe fotki. A sprzęt jest ok do takich zdjęć kiedy mam statyw i lampę ale w terenie to już gorzej, a żeby robić z ręki to już w ogóle odpada

#34 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2008 - 10:55

cobrettti, kupiłem sobie ostatnio e-420 do swoich rokkorów i powiem Ci że widzę podobne przypadłości jeżeli chodzi o tło, tak się zastanawiałem skąd to ziarno i na razie mam taką teorię, że to kompresja i automatyczne procesy odszumiania i może wyostrzania ustawione w JPEGach powodują. Zrobiłem kilka RAWów ale jeszcze ich nie obrobiłem więc 100% pewności nie mam. W każdym razie z KM5D tak nigdy nie miałem, ale tam największy JPEG jest prawie bez stratny. W olkch jak czytałem tak chyba nie jest i nawet największy JPEG powoduje jakąś kompresję. Ty robiłeś zdjęcia nr 4-6 na RAWach?

#35 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 25 listopad 2008 - 16:18

cobrettti, trochę dziwne że szumi już na ISO 200, mój E 510 zaczyna szumieć przy 800, z ISO 400 można jeszcze łatwo ten szum usunąć jeśli jest widoczny.

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#36 robkiz

robkiz

Napisano 25 listopad 2008 - 16:48

cobretti robisz w raw-ach czy jpgi? a propos szumow
Robert

#37 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 listopad 2008 - 16:50

Zdjęcia robione w RAW-ach. Dla mnie najdziwniejsze jest to że kiedy miałem iso 200, przysłone = f9 i 1/250 migawka i kiedy lampa się jeszcze nie naładowała a ja już zrobiłem zdjęcie to obraz nie był czarną plamą ale było widać wszystko co tam jest tylko że szumy wyglądały jak przy iso 6400 :-( (jeśli takie by było w e-410 :mrgreen: )

#38 robkiz

robkiz

Napisano 25 listopad 2008 - 17:01

To posprawdzaj ustawienia wywolywacza do rawow czy czasem nie "pomaga" jakimis durnymi automatycznymi ustawieniami.
Ja na przyklad mialem ten problem z canonowskim DPP kretyn jeden mial wlaczone wyostrzanie, ktore nie wiedziec czemu wyostrzalo tylko szum;). Zeby bylo zabawniej nie umiem tego wylaczyc i musze sprawdzac przy kazdym rawie osobno...
Mi ten Twoj szum(ograniczony do tla w zasazdie) wyglada wlasnie tak podejzanie jak po rozjasnianiu/wyostrzaniu czy innych automatach
Robert

#39 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 listopad 2008 - 17:19

To samo powiedzieli mi w sklepie olympusa gdzie kupowałem mój sprzęt. Fktycznie była to wina programu (picasa2) Ale nie do końca po wyłączeniu wszystkiego szumik nadal był. Na to powiedzieli mi, że ten typ tak ma :shock: . Naszczęście zmieniam na canona 30D tam podobno nie ma szumu do iso 400 a nawet iso 800

#40 robkiz

robkiz

Napisano 26 listopad 2008 - 10:10

owszem jesli chodzi o szum to w tym przedziale cenowyn canon jest nie do pokonania. Fotki z iso 800 sa w moim przypadku (400D) jak najbardziej do uzytku o ile nie musze szczegolnie dodatkowo rozjasniac czy kombinowac.
Czekamy na fotki z nowej puszki zatem :)
Robert




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych