Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

NIKKOR 600/4 VR


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 22 lipiec 2015 - 11:07

przygarnę ja w temacie

gdyby koś maił na zbyciu, widział lub słyszał proszę o info na prw



#2 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 22 lipiec 2015 - 16:50

przygarnę ja w temacie
gdyby koś maił na zbyciu, widział lub słyszał proszę o info na prw

 
W jakiej kwocie ma się zmieścić?



#3 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 23 lipiec 2015 - 05:42

Wiadomo, jako kupujący im taniej tym lepiej :) Nie zakładam określonej kwoty bo rozrzut cenowy przy tego typu sprzęcie moze być duży

#4 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:19

W tej chwili NIKKOR 600/4 VR nowy średnio kosztuje ok. 36 tyś. zł., więc używki w dobrym stanie nie kupisz poniżej 30 tyś. za poprzednią wersję ponoć kiepską żądają 16 do 18 tyś.

Wobec powyższego każda cena poniżej 30 tyś. za Nikkora jak w temacie będzie dużą okazją.

Piszę w tym temacie ponieważ mój znajomy posiada obiektyw jw., a nosi się z zamiarem nabycia nowej wersji tego obiektywu, tylko czeka na oficjalne cenę, która prawdopodobnie ma wynosić ok. 48 900zł. i jak go znam to napewnie go kupi, więc będzie sprzedawał ten o którym piszemy - ile będzie chciał za 600/4 VR to Ci na tą chwilę nie odpowiem.

Posiada go ok 1 roku, jest w idealnym stanie i jeszcze ma rok gwarancji.



#5 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 23 lipiec 2015 - 10:42

za poprzednią wersję ponoć kiepską żądają 16 do 18 tyś

 

masz na myśli wersję bez VR -a?



#6 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 23 lipiec 2015 - 11:48

masz na myśli wersję bez VR -a?

 

Tak - Nikkor AF-S 600 mm f/4D IF-ED II



#7 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:47

@siwy49 a czy ja dobrze kojarzę, że ta nowa wersja która wyszła/wyjdzie niebawem to będzie już trzecia wersja z VR?



#8 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 23 lipiec 2015 - 15:18

@siwy49 a czy ja dobrze kojarzę, że ta nowa wersja która wyszła/wyjdzie niebawem to będzie już trzecia wersja z VR?

 
Gdzie niegdzie pojawia się nazwa Nikkor 600/4 VR II ale w sprzedarzy występuje jako 600/4 VR skąd wzieła
się II może to wyjaśnić tylko Nikon.
Czy ta najnowsza 600/4 FL VR ma nowszą generację VR narazie niewiadomo - najbliszy czas pokaże.



#9 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 25 lipiec 2015 - 16:48

VRII dlatego,że vrI był w pierwszych modelach stabilizowanych nikkorów. Z tele były to min afs 300 vr (pierwsza wersja) i 200-400 pierwsza wersja. 400/500/600 które debiutowały pod koniec 2007 mają vrII.Różnica ąz tak wielka nie była bo skuteczność stabilizacji oceniania jest na ok 2.5-3 EV. Wersje FL mają ulepszoną stabilizację i chyba się nazywa VRIII ze skutecznością około 4 EV. 

Co do sprzedaży 600vr -myślę,ze cena ok 25 tys zł jest rozsądna za zadbany egzemplarz choć może wzrosnąć bo jest ich niewiele na rynku a następca wyceniony będzie jak siwy napisał pod 50 tys zł. W Polsce pewnie będzie ciężko znaleźć. Najlepszy rynek na te szkła to brytyjski,niemiecki,holenderski ale to trzeba patrzeć na strony największych sklepów i liczyć się z podróżą po takie szkło. Np tu jest w znakomitym stanie za 5000 funtów:http://www.graysofwe.../secondhand.php

 

https://www.parkcame...-lenses-f-mount        

  w tym sklepie też czasami się pojawiają. To jest dobry moment by szukać z dużych sklepów bo będzie wymiana na najnowsze wersje. Pewnie niewiele ich się pojawi ale na pewno będą. Nie liczyłbym na jakiekolwiek obniżki cen w związku z nowymi modelami. Nowy za dużo kosztuje by można by było okazyjnie sprzedać tak dobre szkło. Raz ludzie wymienią to podejrzewam,że ceny mogę nieznacznie wzrosnąć bo nie będzie tego wogóle na rynku a ceny nowych będą odstraszać.Życzę powodzenia w poszukiwaniu. Sam się waham czy nie sprzedać swojej bo mało ostatnio focę a problemy z plecami sprawy nie ułatwiają ale odkładam tą decyzję narazie bo szkoda się pozbywać a nowe/lekkie np 500 fl vr to będzie koszt 40 tys zł.


Użytkownik wacha123 edytował ten post 25 lipiec 2015 - 16:49


#10 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 26 lipiec 2015 - 16:27

Np tu jest w znakomitym stanie za 5000 funtów:http://www.graysofwe.../secondhand.php

 

Porzeliczeniu wychodzi 29 200zł. po doliczeniu kosztów wysłki i tak wyjdzie powyżej 30 tyś. a osobista wyprawa jeszcze drożej to na polskie relacje niezbyt okazja.



#11 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 26 lipiec 2015 - 17:15

Z przesyłką bym nie przesadzał,że jest aż tak droga. Sam napisałeś,że ceny poniżej 30tys to okazja choć zgodzę się,że to nie nią nie jest:-) Osobiście nie widziałem nigdzie w Europie cen poniżej 25 tys ale niewykluczone,że  trafi się taniej. Trzeba mieć tylko kasę przygotowaną i czekać.


Użytkownik wacha123 edytował ten post 26 lipiec 2015 - 17:31


#12 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 26 lipiec 2015 - 18:14

Tak napisałem że ceny poniżej 30tyś. to okazja - myślałem o cenach 25 do 28tyś.

Poniżej 25tyś. cena jak stan obiektywu są już podejżane, pozatym kupując za takie pieniądze używany obiektych najlepiej osobiście go oberzyć i sprawdzić, przynajmiej ja bym tak postąpił.

Kupując obiektyw poza granicami Polski to już pewien kłopot (dojazd, znajomość języka itd.) co powiększa koszt zakupu.


Użytkownik siwy49 edytował ten post 26 lipiec 2015 - 18:14


#13 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 26 lipiec 2015 - 18:23

Tak jest to kłopot ale koszt lotów do UK jest niewielki biorąc pod uwagę cenę obiektywu. Te większe sklepy  w UK dają 6 miesięcy gwarancji a czasem więcej i gruntownie sprawdzają stan sprzętu zanim go wezmą w rozliczeniu. Nie ma co mówić. Dużo łatwiej jest kupić 400 2.8vr i często ceny są w granicach 20000.Moim zdaniem lepsza opcja choć najczęściej jest to sprzęt wykorzystywany w sporcie i dość intensywnie użytkowany.



#14 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 26 lipiec 2015 - 18:58

Tak jest to kłopot ale koszt lotów do UK jest niewielki

 

Tak tylko dla tych co mieszkają w mieście gdzie jest lotnisko obsługujące rejsy do np: UK itd.,ale
Ci co mają daleko do lotniska to już mają kłopot z dojazdem do lotniska na odpowiednią godz. i koszty dojazdu.
Drugi kłopot to dotarcie z Lotniska w UK do sklepu, co przy nieznajomości języka to już spory kłopot.
To samo z powrotm.
Nie będę pisał o tym że jak nie załatwi się jednego dnia to dochodzą koszty noclegu i wyżywienia, chyba że ktoś będzie kimał na dworcu.

Więc nie dla każdego jest kożystna taka wyprawa.

 



#15 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 26 lipiec 2015 - 19:08

Nie ma sensu szukać problemów na siłe bo dla jednej osoby to jest problem a dla innej nie. Autorowi postu chciałem podpowiedzieć gdzie ewentualnie można szukać jeżeli w Polsce się nie uda. Można zapłacić i przyślą do domu i tu problem jest z płatnością bardziej bo koszty przesyłek są w granicach 20-50 funtów w zależności skąd i co się kupuje.



#16 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 29 lipiec 2015 - 06:09

Dzięki za informacje, ceny spore, jagby tego było mało wróciły rozterki co do ogniskowej :(
Kolejny raz czytam wątek @mkkaczy , 400 kusi światłem, ale może lepiej 500? Mniejsza przednia soczewka i lepsza waga. Sporo fajnych zdjęć mam z zestawu 300 + tc 17 czyli blisko 500 co nie zmienia faktu, że z 600 moze być jeszcze lepiej, tu znowu gabaryty i cena

Gdyby jeszcze komuś chciało się skrobnąć jakieś swoje przemyślenia będę wdzięczny

#17 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 07:25

@pol, może warto pomyśleć o 400 f/2.8? Dokladając TC x1.4 bedziesz miał dwa w jednym. Super światło dla 400mm i nie najgorsze dla 560mm, f/3.5 ;-)
__
Mobilnie

Użytkownik Ark edytował ten post 29 lipiec 2015 - 07:26

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#18 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 29 lipiec 2015 - 08:21

@Ark myślę, myślę i jak pisałem kolejny raz wertuję tu http://www.fotoprzyr...-500-czy-600mm/



#19 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 29 lipiec 2015 - 11:35

Przy tych cenach każdy ma prawo mieć dylemat

Pol-wszystko zależy jak focisz i co i mam tu na myśli podchód. 500 setka jest najlżejsza i najlepiej wyważona by móc focić z ręki/podchodu. 400 2.8 jest na pewno najostrzejszym obiektywem z tej trójki a za nią 600mm i 500mm. Różnice te widać na body typu d800/810.Jest też szybszym obiektywem ze względu min na większy otwór przesłony i większą ilość światła co wspomaga pracę af. Mi osobiście najbardziej podoba się obraz z 400 2.8 vr i generalnie uważam,że ta ogniskowa jest najlepsza do fotografii przyrodniczej. Daje piękne rozmycie ale nie aż tak mocne jak 600vr (nie zawsze chce się by wszystko było rozmyte a z 600vr jest to częśto niemożliwe)Daje uniwersalność zwłaszcza jak masz już tc 1.4 czy 1.7. Jest lżejsza 0.5 kg choć równie nieporęczna jak 600vr .Jak pisałem wyżej dużo łatwiej jest znaleźć 400 2.8 bo następca jest już od jakiegoś czasu i część osób wymieniła . Tu trochę tabelek wszystkich wymienionych szkieł:

https://photographyl...00mm-f2-8e-vr/4

Jak znajdziesz któreś ze szkieł w dobrej cenie i stanie to wszystkie będą lepiej wypadać optycznie niż 300mm z tc 1.7. Żadne z nich pewnie nie będzie jednak poręczniejsze i bardziej uniwersalne (i to niezależnie jaką 300 setkę miałeś). Zawsze można pojść drogą np sigmy Sport 150-600 i mięc spokojne życie (cena)/uniwersalność i bardzo dobrą optycznie propozycję.Tyle ode mnie.Pozdrawiam



#20 Olomir

Olomir
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Gora

Napisano 28 sierpień 2015 - 07:34

Witam

Temat aktualny 600 VR zakup?







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych