Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Niebezpieczne fotografowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
461 odpowiedzi w tym temacie

#81 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 17 maj 2008 - 20:41

Tylko nikogo nie banujcie :)
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#82 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 17 maj 2008 - 21:53

Roby.... wiesz.... nie chce mi się z tobą gadać....
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#83 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 20 maj 2008 - 13:27

odchodząc od sporu a wracając do tematu: http://deser.gazeta.... ... odach.html
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#84 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 20 maj 2008 - 14:51

dziwnie to zdjęcie wygląda. Zero krwi..

#85 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 20 maj 2008 - 15:18

Też to zauważyłem, poza tym ten oszczep przebił skórę pod kolanem, gdzie zazwyczaj jest ona "naciągnięta" na kość, a samego piszczela nie ruszył?

Komentarz trenera po zdarzeniu jest natomiast piękny: "Dzięki Bogu, że wzięliśmy zapasowy oszczep" xD
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#86 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 20 maj 2008 - 20:24

:shock: to trzeba miec zimną krew zeby jeszcze dokumentacyjne foto sobie strzelić
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#87 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 21 maj 2008 - 09:18

Wychodząc na ulicę trzeba liczyć się z zagrożeniem jakie stwarzają pędzące auta, wybierając się do teatru też trzeba się umieć zachować. Człowiek który spędza dużo czasu w lesie,trzcinach itp. powinien dla swojego bezpieczeństwa poznać teren i zagrożenia jakie mogą go spotkać.
Nie wszyscy mają dobry kontakt z myśliwymi, czasami lepiej ich wręcz unikać. Ale dla swojego bezpieczeństwa coś trzeba wiedzieć :!:
Kiedy idę na dziki a w pobliżu jest ambona lub wysiadka, proszę jakiegoś znajomego z odpowiedniego koła żeby zarezerwował miejsce. Oczywiście on tam nie idzie tylko ja. Wtedy mam pewność że ambona będzie nieobsadzona, a dodatkowo mogę z niej skorzystać nieprzeszkadzając nikomu (myśliwemu). Może jest to trochę kłopotliwe ale jeśli spodziewam się w tym okresie myśliwego w danym miejscu to dla własnego bezpieczeństwa lepiej się zabezpieczyć.

#88 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 23 maj 2008 - 13:02

Czego to się nie robi dla udanego kadru...

http://deser.gazeta....53,5238320.html

#89 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 23 maj 2008 - 13:36

Najbardziej podoba mi się komentarz:
"Ja po 6 piwach nakrzyczałem na teściową, to jest dopiero sport ekstremalny" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#90 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 18 czerwiec 2008 - 13:38

Podzieliłem temat, więc proszę tutaj nie zaśmiecać.


http://www.fotoprzyr... ... vt1725.htm

#91 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 czerwiec 2008 - 20:20

No to na temat: dziś wracając ze zdjęć jechałem polna drogą, która skończyła się.... płyta gnojową (pozostałość po jakimś PGR) - widac było za płyta dalsza część drogi.. no to pojechałem i nagle "ŁUP!!!" zobaczyłem tylko jak szkło mi sie na głowe sypie, potem ból szczeki i czoła. Szyba wybita głową, szczęka rozbita o kierownicę... Trafiłem na rów w poprzek - całkowicie niewidoczny. W aucie tylko szyba zbita, na szczęście reszta ok, na stałej ramie. Trzeba uważać gdzie się wjeżdża.....
Przy okazji - ma ktoś na sprzedaż szybę do Ferozy?? Znaleźć nie mogę...
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#92 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 czerwiec 2008 - 20:33

A ty cały, czy skończyło się w szpitalu?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#93 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 czerwiec 2008 - 20:38

michalv, narazie nic poza obolałą głową, z wizytą w szpitalu się wstrzymam, bo żadnych zawrotów itp. nie mam.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#94 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 czerwiec 2008 - 20:54

No to całe szczęście.
Ja z kolei miałem taką przygodę:
Pojechałem sobie na zachód słońca. Jechałem wąską polną drogą. Z przeciwnej strony jechał przeogromny traktor, więc musiałem uciekać na pobocze w wysokie trawy. Wjechałem na miedzę dosyć głęboko, traktor przejechał, a ja ani do przodu, ani do tyłu. Zawiesiłem się swoją "terenówką" bez możliwości ruchu ani o milimetr.
Musiałem wezwać znajomych, którzy wyciągnęli mnie swoim autem. Na szczęście miałem linkę holowniczą. Użyłem jej pierwszy raz, osiem lat wożąc ją w samochodzie :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#95 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 20 czerwiec 2008 - 22:10

...Trzeba uważać gdzie się wjeżdża...

ja zawsze uważam ;-) mimo to podwozie i progi mam pogięte pierwszorzędnie, natomiast tylko raz wyciągał mnie traktor, zawsze udawało mi się wydobywać z opresji samodzielnie. Na ten przykład wczoraj mój objazd po górkach beskidu sądeckiego o mały włos nie skończył się na lawecie, na szczęście o własnych siłach, choć z duszą na ramieniu dojechałem do serwisu w nowym sączu no i dzisiaj już bezproblemowo dotarłem do w-wy :-)

#96 ToTom

ToTom

Napisano 29 czerwiec 2008 - 12:39

To ja się dopiszę... Wstałem o 2.00 a o 3.00 już miałem rozstawioną czatownię na pięknej, wykoszonej łące pod lasem, gdzie wczoraj około 4.00 widziałem stado saren.
No i siedzę sobie, rozglądam się (tak od ok. 3.40 bo wcześniej była noc jeszcze :-)). Niestety, nic nie wyszło, za to ok. 5.00 z niewykoszonej trawy wyłoniła się terenówka :-) Usłyszałem ją dużo wcześniej. Patrzę przez lornetkę, w środku dwóch panów i obserwują przez lunety mój namiocik z siatki maskującej. Po czym podjechali, ja się nie zastanawiałem długo tylko wylazłem na świat, grzecznie "dzień dobry" i pokazuję aparat (na aucie był znaczek nadleśnictwa).
Panowie (broń mieli między nogami - bez skojarzeń proszę :-)) grzecznie mi wytłumaczyli, że narażam się na duże NIEBEZPIECZEŃSTWO łażąc po ich obwodzie i w ogóle, że NIE POWINIENEM tu przebywać, że im przeszkadzam (ale dodali też, że oni przeszkadzają mi).
Ponieważ z natury jestem nie do wzruszenia, więc grzecznie się zapytałem, jak to załatwić, żeby było jak należy. Kazali przyjechać do najbliższej leśniczówki i porozmawiać. Podjechałem tam w drodze powrotnej i odpisałem sobie godziny urzędowania kancelarii. Ciekawe, czego tam się dowiem...

#97 ŁukaszMarkowski

ŁukaszMarkowski
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Lokalizacja:
    Działdowo

Napisano 29 czerwiec 2008 - 13:53

ciekawa sytuacja jestem bardzo ciekaw co ci tam powiedza

#98 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 29 czerwiec 2008 - 13:57

Po prostu wystarczy zapytać się o zgodę, żadnych problemów nie powinni robić :)
Warto poczytać:
http://www.fotoprzyr... ... -vt158.htm
POZDRAWIAM

#99 sebaok

sebaok

Napisano 29 czerwiec 2008 - 14:17

łażąc po ich obwodzie i w ogóle


Mnie akurat łatwo wyprowadzić z równowagi, w takim momencie powiedział bym im żeby "spadali" oczywiście nieco wulgarnie. Las to nie prywatny teren i każdy może po nim spacerować czy robić zdjęcia, jak mają jakiś problem niech zaczerpną lektury takiej jak ustawa o lasach. Mają prawo sie czepiać tylko w kilku przypadkach takich jak np. polowanie zbiorowe, oznakowana ostoja zwierzyny, drzewostan nasienny itp.

A przeszkadza im to, ze możesz zobaczyć za wiele. Też mam u siebie kilku takich cwaniaków.

stado saren.


O tej porze roku to sarny nie spacerują w rudlach, może widziałeś jelenie:)

#100 ToTom

ToTom

Napisano 29 czerwiec 2008 - 16:27

"Kancelarię" maja otwartą jutro (15-17). Może zdążę. Zobaczymy... A co ciekawe, osobiście znam się z nadleśniczym... No nic, zobaczymy co mi powiedzą w leśniczówce - może okaże się, że coś na tym zyskam, choćby jakieś ciekawe informacje. No ogólnie nastawienie mam pozytywne - w sumie nic nie mam do stracenia.
A co do "stada" to widziałem je z samochodu - odległość - mniej więcej 150m (one na samochód nie reagują gwałtownie - chyba przywykły). Naliczyłem 7 sztuk.
Gdzieś wyczytałem, że mamy tu jelenie, więc pewnie masz rację...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych