Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nietypowe zachowanie zwierząt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 06 wrzesień 2013 - 18:44

Jako że nie znalazłem takiego tematu chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami .

Bedąc na wakacjach w Rucianych- Nida w porcie u F... (nie będę robił kryptoreklamy ) zauważyłem ciekawe polowanie Kani rudej . Otóż czatowala ona na drzewie na przeciwko portu i po pzreplynięciu promu wycieczkowego za każdym razem łowiła ryby . Zawsze myślałem ,że kanie nie polują na ssaki i plazy lądowe  a ta tak przez caly tydzień moich obserwacji robiła to nagminnie i co ciekawe z dobrym skutkiem .



#2 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 06 wrzesień 2013 - 18:49

Fajny pomysł. Fotografując z pływadełka obserwowałem kokoszkę (juv), która nagminnie odbierała pokarm dorosłym perkozkom, usiłującym dostarczyć go młodym.



#3 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 07 wrzesień 2013 - 11:28

Mieszkam w lesie i dwa lata temu miałem przypadek wynoszenia gumaków i ręcznikow spod mojego domu . Po tropieniu znalazłem je koło lisiej nory . Zaczaiłem się na "złodzieja"  i odkryłem że lisek bo byl to młody osobnik oprócz w/w zreczy zabierał jabłka .



#4 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 18:59

 Zawsze myślałem ,że kanie nie polują na ssaki i plazy lądowe 

No z tego co piszesz wynika, że nie polowała na ssaki ani płazy, tylko na ryby ;)

A kanie jak najbardziej mogą żywić się rybami: http://www.koo.org.p...aste/kania-ruda



#5 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 08 wrzesień 2013 - 17:43

No z tego co piszesz wynika, że nie polowała na ssaki ani płazy, tylko na ryby ;)

A kanie jak najbardziej mogą żywić się rybami: http://www.koo.org.p...aste/kania-ruda

Rzeczywiście na KOO pisze ale dla mnie to było nowe doświadczenie . Dzieki za wyjaśnienie .



#6 kimi

kimi
  • Małomówny
  • 9 postów
  • Wiek: 35
  • Lokalizacja:
    opolskie

Napisano 14 listopad 2013 - 15:52

Podłączam się pod temat nietypowego zachowania zwierząt tym oto linkiem:

 

http://www.diyphotog...bag-and-himself

 

Widocznie nie chiał być fotografowany :)


Nikon D7000, S70-300, T17-50, i inne akcesoria

#7 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 14 listopad 2013 - 18:48

@kimi - albo chciał mieć super zbliżenie :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#8 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 14 listopad 2013 - 22:08

I to było niesamowite: fotograf cykał foty i jeszcze sprawdzał na wyświetlaczu czy wyszło OK. Ja bym w takiej sytuacji spanikował.

I szkoda, że nikt fotografowi rogów nie przyprawił. Było by się czym bronić. A może stał się rogaczem ale o tym nie wiedział :)

No i można żartować jak się siedzi w fotelu, mnie by wesoło  nie było.



#9 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 16 listopad 2013 - 18:48

Gdyby ten fotograf miał do czynienia z prawdziwym bykiem, a nie takim szpicakiem, to pewnie nie byłby tak pewny siebie. ;-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#10 EDwinWawa (Edwin)

EDwinWawa
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2014 - 01:31

w naszym kraju tez mozna ladnie oberwac od jeleniowatych.. oto moja krotka relacja z wczorajszego wypadu:

 

Wchodze do lasu, staje na lace, on idzie do mnie. Poznaje go, znamy sie nie od dzis, nazwalem go sobie Franek na czesc chlopca z ADHD ktorego uczylem :) wiem ze nie jest plochliwy jak inne sarny..
Ale jest inaczej, koziolek przejawia zachowania terytorialne... widac ze dopiero co wytarl parostki, to nasze pierwsze spotkanie w tym roku. Krotka sesja, bo juz po sloneczku.. Franek ok 10m odemnie naparza parostkami w jakies badyle... Zdejmuje plecak, schylam sie by schowac sprzet... BOOM !!!
Dostaje z dynki prosto w kolano, rykoszet idzie po tulipanie obiektywu.. to bylo szybkie i zaskakujace.. 10m jednym susem.. nono ladnie brachu.. mysle sobie: jeszcze raz podskoczysz to pogadamy sarni wypierdku. Wracam droga przez las, Franek toz przedemna tylem do kierunku ruchu jak jakis napuszony rak, leb nisko, agresor odpalony do maximum.
W pewnym momencie mowie: spadaj wypierdku! to juz nie twoje terytorium! ... BOOM !!!
Tym razem bylem ready.. zlapalismy sie za rogi jak dwa byki.. :)  w zyciu bym nie pomyslal ze przyjdzie mi sie silowac z rogaczem.. ostre koncowki parostkow porwaly mi rekawiczki i rekaw od kortki.. na szczescie nie od parady trenowalo sie zapasy ;]
Puszczony Franek sapnal jak hiszpanski byk.. para poleciala z obu chrap.. mial juz dosyc...

 

e84e.jpg

 

a1p6.jpg



#11 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 09:00

@EDwinWawa, dobra opowieść :)


...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#12 EDwinWawa (Edwin)

EDwinWawa
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2014 - 10:03

btw daje glowe ze koziolek byl wychowywany lub mial stycznosc przez dluzszy czas z ludzmi.. podobno takie agresywne zachowanie jest klasyczne w tego typu sytuacjach. Ciekawe w takim razie jak to jest z bykami losia.. bo tu kaliber jest wiekszy.. 


Użytkownik EDwinWawa edytował ten post 17 marzec 2014 - 10:03


#13 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 17 marzec 2014 - 10:29

Pewnie nowość żadna co piszę, ale co dzikie - to dzikie. Jak człowiekom nagle coś potrafi....

Spotkania jednakowoż zazdroszczę. Mnie swego czasu wiewióra w parku wlazła do otwartej torby.

Łoś to to nie był, ale bardachy w gratach narobiła.



#14 Terek

Terek
  • Użytkownik
  • 912 postów
  • Lokalizacja:
    Włocławek

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:29

IMM_0918.jpg

 

A może to już jest typowe zachowanie zwierząt ?  Dla mnie jakoś to  trudne do akceptacji ( może przez gęsi?)







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych