Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wpływ przejścia człowieka ścieżką zwierząt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 22 grudzień 2008 - 11:04

Ataman, nie prowokuj...


Nie mam zamiaru prowokować, raczej podsumowuje... z pozycji wiekowego (choć nie najstarszego tu), doswiadczonego.. i takiego który w życiu widział niejedno...i doskonale wie, że nie jest tylko czarne-białe, ale są różne odcienia szarości.. i z calym przekonaniem mogę się podpisac pod stwierdzeniem, że każdy fanatyzm (nawet ten wypływający z jak najlepszych pobudek) jest gorszy od faszyzmu.
Poprostu ja już na wszystko patrze z dystansu, .. a jeśli sobie pozwalam na jakieś wyskoki ( jak np z P-rawdziwym aparatem) to z dużym przymrużeniem oka z mojej strony.

#22 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 22 grudzień 2008 - 14:16

kurdeniewiemco powiedzieć...
nie zauważyłem
hałasował
na pewno
nie kapnie
Kasieńka - nieprzyjemne - poza tym napisałaś: "Z własnego doświadczenia wiem iż sarny znajdujące się blisko miasta trudniej jest wystraszyć niż te zamieszkujące lasy i mające nieprzyjemne spotkania z człowiekiem." - jest zupełnie inaczej... Sarny które bytują bliżej miast mają bez porównania więcej nieprzyjemnych spotkań z człowiekiem niż te w lesie. Ganiają je wałęsające się psy jak i te które wyszły na spacer z właścicielem. Widzą codziennie ludzi spacerujących z pociechami i słyszą tętniące życiem miasto. W pewnym stopniu uodparniają się na dźwięki które docierają do nich z otoczenia. W lesie wystraszy je trzaskająca gałązka na którą nadepniemy ponieważ to nie jest normalny "głos" lasu a echo jeszcze bardziej go uwydatni...
"W miejscach gdzie nie ma odstrzałów zwierzęta czują się swobodniej i nie reagują na zapachy człowieka." - tego zupełnie nie rozumiem, ponieważ nie ma takich miejsc za wyjątkiem terenów ogrodzonych, gdzie sarny hoduje się, ale to już inna historia...
gdc - na pewno, kojarzy, skojarzył - poza tym zupełnie nie zgadzam się z tym co napisałeś...
Ataman uprzedenie do myślistwa wynika z niewiedzy i z tego jak myśliwy został wykreowany przez ludzi - nie dość że brudas to jeszcze alkoholik... Od zawsze był leśniczy chodzący po lesie z flintą, doglądający zwierząt, zbierający wnyki i sidła, zawsze pomocny, służący radą i myśliwy - kłusownik - ta druga, czarna strona. Nikt nie myślał o tym że kłusownik i myśliwy nie mają ze sobą nic wspólnego. Wystarczyło że oboje zabijają. Jeśli chcemy powalić ten stereotyp musimy zacząc najpierw dostrzegać jak ważną postacią w życiu zwierząt jest myśliwy. Na tym forum temat myślistwa wraca jak bumerang, ale pojawia się tylko wtedy jak ktoś napisze coś złego, a unkas broni swojego stanowiska. Może trzeba zacząć rozmawiać o tym częściej i nie stawiać niektórych forumowiczów w sytuacji atakującego i broniącego, ponieważ w takiej konfrontacji wyciąga się najcięższe działa...
Tomek

#23 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 14:30

tomek_80,

Może trzeba zacząć rozmawiać o tym częściej

Przynajmniej polski naród nie jest jeszcze na to gotów :sorry: Wiem co mówię, mam doświadczenie...
Póki co rozmowy o myślistwie na naszym forum będziemy bezwzględnie ucinać przy najmniejszej oznace kłótni bo nie potraficie o tym dyskutować.

:ninja:


#24 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 22 grudzień 2008 - 14:38

Dunadan, Takich dyskusji a nawet kłótni nie powinno się ucinać... bo o trudnych tematach trzeba rozmawiać a nie ich unikać... nawet jeśli przeradzają się czasem w kłótnie! Byle oczywiście nie było wulgarnych zwrotów...
A póżniej przez takie wasze ucinanie pozostaje wiele niedomówień...!!!! Takie jest moje stanowisko w tej sprawie!!!!!!!!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 14:53

pkokocinski7, ale ja tu jestem, nie musisz krzyczeć :hihi:

nawet jeśli przeradzają się czasem w kłótnie!

nawet jak psują całą atmosferę forum? sory, ale nie zgadzam się. Takie kłótnie prowadzą tylko do jeszcze większego zacietrzewienia się i pogłębienia konfliktu, widziałem to na własne oczy.
Ludzie najpierw muszą nauczyć się dyskutować. Na forum, w internecie bardzo łatwo jest zrobić awanturę... uważam że dyskusje na tak kontrowersyjne tematy powinny być prowadzone w realu. Mam nadzieję ze kiedyś na jakimś wielkim plenerze fotoprzyroda.pl to się uda...

:ninja:


#26 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 22 grudzień 2008 - 14:53

Dunadan, rozmowy i kłótnie wykluczają się. Polski naród może nie jest gotów, ale na naszym forum są myśliwi, którzy zawsze odpowiedzą na nurtujące nas pytania i nie można ich tak po prostu ignorować. Zadzam się z tym, żeby usuwać posty które obrażają innych forumowiczów, ale całego tematu myślistwa nie da się i nie powinno się pomijać...
Tomek

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 15:12

Nikt myśliwych stad nie wygania, jednak co wiele razy było podkreślane, nie jest to forum myśliwskie tylko fotograficzne. Co innego wiedza na temat przyrody, a co innego wszystkie inne zachowania te dobre i te złe. Dyskutujcie sobie na temat myślistwa ale nie na tym forum. Jest wiele for o tematyce myśliwskiej, może tam jest miejsce na te dyskusje (i moze tam znajdzie sie wiecej osób które bez emocji zainteresowanym będą potrafili przekazać konkretne argumenty), albo w realu jak słusznie radzi Dun.

I proszę już skończyć ten OT.

#28 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 15:23

Roby, tu nie chodzi o dyskusję - ok, rozumiem na tym forum nie dyskutujemy o łowiectwie.
Tylko... Wytłumacz mi jak to jest, że jak ktoś napisze nieprawdziwe zarzuty pod adresem myśliwych, ba nawet jest to rozwijane przez innych forowiczów (jak miało to miejsce w tym temacie) to administracja siedzi cichutko. Specjalnie czekałem do dziś z odpowiedzią, bo chciałem zobaczyć czy ktoś zareaguje (tak jak u mnie "niezgodne z pkt. 6 regulaminu" itd.) Ale nie... Pisac połajanki najwidoczniej można. Reakcja nastepuje tylko po odpowiedzi kogoś zwiazanego z łowiectwem.
Teraz i Twoja odpowiedź dowodzi, że reagujesz jak widzisz odpowiedź tej drugiej, atakowanej strony.
Ja nie chce dyskutować, ale czytam to forum i nie moge się zgodzić z takimi opiniami na temat tego środowiska. Stąd mój głos (może faktycznie zbyt impulsywny, ale już mi się znudziło spokojne tłumaczenie). Nie mam nic więcej do dodania.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#29 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 15:26

tomek_80, nie twierdzę ze się da pomijać, dlatego tez nie stawiamy banów za rozpoczęcie dyskusji o myślistwie ;-) póki rozmowa trzyma się ogólnie znanych granic... BĘDZIEMY ją tolerować. Jeśli tylko zacznie się pyskówka, albo ocenimy że rozmowa do tego dąży BĘDZIEMY ciąć. Ot, taka trauma po paru dyskusjach po których niektóre osoby znikały z forum :-/

unkas, jesli odniosłeś takie wrażenie... jakie odniosłeś - to sorry... ale naprawdę nit o jest naszym celem, uwierz mi.

A, no właśnie, OT jest :hihi: ;-)

:ninja:


#30 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 22 grudzień 2008 - 16:20

unkas, Masz moje poparcie!

Ja żyje z myśliwymi za pan brat !!! Myśliwy też człowiek ,nie jest idealny, a w moim przypadku to oni zaoferowali mi pomoc w zawiezieniu czatowni do lasu, ale pod warunkiem że narobie dobrych zdjęć...ma się te wtyki !!!heh I śmię twierdzić żę gdyby nie oni to jelenie czy dziki poprostu by nas zjadły!!!

W kole w mojej okolicy populacja jelenia jest nie do opanowania (przez kilka lat na małym kawalku lasu ich liczebność wielkorotmie się zwiększyła)... wiadomo żal zwierzaka, mi też,(więc nie akceptuje polowań zbiorowych poprostu nie biorąc w nich udziału, żyje swoim sposobem obok tego wszystkiego!)

ale innym żal jest drzewek które posadzili, czy łąki zrytej przez dziki! W końcu Harmonia musi być! A że zwierzyna u nas niema naturalnych wrogów to zostaje myśliwy!

Od zawsze byli amatorzy i wrogowie polowań i też zauważyłem że pojawia się zwoista 'nagonka" na myśliwych... takie eko-anty- myślistwo jak to powiedziałAtaman,

Dunadan, Mam nadzieję że moja wypowiedż nikogo nie uraziła,... nie przybrała charakteru kłótni ani pyskówki.

Z powazaniem :Patryk
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#31 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 22 grudzień 2008 - 16:23

OK. Dziś wyjatkowo spokojnie udało sie porozmawiać nt myślistwa. Jestem pod wrażeniem, ale wracamy do tematu wpływu człowieka na ścieżki zwierząt.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#32 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:50

No widzisz michalv, może dojżeliśmy już do tego aby porozmawiać z kulturą na każdy temat prawda Dunadan???

A tak apropos tych ścieżek, u nas dzieciaki łażą jedną dróżką na której zawsze pasł się rudel saren... przez to... już ze 2 tygodnie sarny się tam nie pojawiły.
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#33 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:58

pkokocinski7, jak chadzają regularnie to sie nie dziwię. wątek dotyczył sporadycznego przejścia i obawy przed zostawienie jakiś trwałych zapachów. Jak widać obawy nieuzasadnione...

:ninja:


#34 Kasieńka

Kasieńka
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:23

Miałam przypadek że w miejscu którym kierowałam się na zasiadkę wyszły dziki z młodymi mimo iż w tym miejscu się załatwiłam :P Widocznie zapach człowieka im nie przeszkadzał. Innego dnia dziki podeszły do skraju lasu zaczęły wąchać i rzuciły się do panicznej ucieczki jakby ktoś do nich strzelił. Ciężko więc powiedzieć jak zareaguje zwierze jak wyczuje człowieka. Może reagują na intensywne zapachy jakieś perfumy i inne pachnidła. W sumie gdyby unikały miejsc gdzie wyczują człowieka to w okresie grzybobrania siedziały by gdzieś wysoko na drzewach ;-) .

#35 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 23 grudzień 2008 - 13:56

Dunadan, a niby kto ci powiedział że regularnie???!!!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#36 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 23 grudzień 2008 - 14:00

O mamo, pkokocinski7, wyluzuj, kulturka. Udzieliła Ci się atmosfera dyskusji o myślistwie? Czytając w Twoim poście, że "łażą" też zrozumiałem, że chodzi o dość regularne przechadzki.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2008 - 15:03

pkokocinski7, radzę naprawdę wyluzować ;-) potem zastanowić się nad tym co się chce napisać a potem uwaznie przeczytać tekst do którego się odnosisz:

jak chadzają regularnie(...)

(tu:) Jak = jeśli, o ile.

:ninja:


#38 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 23 grudzień 2008 - 15:21

dobra dobra mój błąd.... już wyluzowałem :oops:
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#39 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 16:41

Ja jestem zawsze gotowy do RZECZOWEJ rozmowy o myślistwie. Odpusciłem tylko dlatego ze jestem tu nowy i nie wiem na ile mozna sobie tutaj powzolić. Moze jakiś arbitraz!

#40 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 23 grudzień 2008 - 17:10

gdc, może daruj sobie te rzeczowe rozmowy o myśłistwie, a weż się za pisanie o fotografii...jak wskazuje nazwa forum-tak dla dobra ogółu!!! :mrgreen:
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych