Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Problem z gripem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 michallisk (Michał)

michallisk
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Wiek: 29
  • Lokalizacja:
    Biłgoraj

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:35

Witam. Mam mały problem. Mianowicie przykręciłem ostatnio do swojej d80 gripa. Nigdy nie było z nim problemów. Teraz gdy chce odkręcić ani drgnie. Jakby się zassał albo coś takiego. Próbowałem wszelkimi metodami odkręcić go od body ale on ani drgnie. Nie wiecie może jaka jest przyczyna takiego zachowania? Myślałem że może ziarenko piasku dostało się pomiedzy śróbę i trzyma lub coś takiego? Jak będziecie mieli jakiś pomysł jak odkręcić go od body to będe wdzięczny.

D200- D7000   50 1.8 / 17-50 2.8 / 55-200 4.5-5.6 / 300 4
www.fotolisek.pl


#2 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 czerwiec 2013 - 14:32

Nie wiecie może jaka jest przyczyna takiego zachowania? Myślałem że może ziarenko piasku dostało się pomiedzy śróbę i trzyma lub coś takiego?

Takie rzeczy potrafia się dziać gdy dokręca się śrybę w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Albo gorąco albo mróz. Ja proponuje położyć na pare godzin na słońcu (gdy dokręcałeś jak wszystko było rozgrzane) lub wsadzić do zamrażarki (jeśli dokręcałeś na mrozie). Na wszelki wypadek sprawdź bezpieczne temperatury w instrukcji, są one podane jako temperatury przechowywania dla większości sprzętów elektronicznych jest to od -30 do +70 st C (uzytkowania są mniejsze o ok. 10-20st C) Jest jeszcze możliwość, że gwint złapał nierówno choć powinienes to czuć przy dokręcaniu tak samo jak przy piasku. Jeśli tak się stało to pozostaje siłowe rozwiązanie. Czasem ogrzanie pomoże i w tym przypadku. Inne metody raczej w tum wypadku nie mają zastosowania :-(
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych