Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

7d


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 09 kwiecień 2013 - 17:36

Gunner, Przekonałeś mnie :mrgreen: :-D :lol:
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#22 zdynekk

zdynekk
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 18:54

Nie rozumiem co w tym śmiesznego, że mając moje dwie eLki nie mam np 1D ? Rozumiem że Ty kupiłeś 5DIII razem z 7D i 400/2.8 w jeden dzień.

Moim 400d sfotografowałem większość najciekawszych zwierzaków w Polsce, 400d to zabawkowy aparat ale zupełnie się go nie wstydze, tym bardziej że wszystko co robię, robię dla własnej satysfakcji nie przejmując się tym czy lepiej czy gorzej, bez bawienia się w fora, konkursy, prześciganie się na zdjęcia itd. Nie chcę nikogo urazić, ale środowisko fotografów przyrodniczych w Polsce bardzo mi nie odpowiada i go unikam.

Dzięki za sample podesłane na maila oraz wszelkie opinie. Rozważałem nawet kupno 60D który byłby tymczasowym body na ten rok, na pewno byłby dużo lepszy nić mój 400D, ale moim oczkiem w głowie ostatnio jest Rybołów i Błotniak, które fotografuje głównie w czasie polowań, i tutaj moje pytanie:

Czy zwiększenie pół AF jak np 7D - znacząco zwiększa komfort łapania ostrości ? Wiem że 7D ma szybszy AF, ale swoim 400D też potrafie ptaki w locie pstrykać, więc pewnie AF z 60D by mi wystarczył (do pewnego stopnia oczywiście). Natomiast czasami ciężko trafić tym centralnym kwadracikiem w ptaka jak leci, pewnie zagęszczenie pół w 7D to ułatwia jak się ustawi żeby łapał centralnym + sąsiednimi polami, tylko jak to w praktyce wygląda ?

Co do 1D III - dla mnie akurat im większy i cięższy tym lepiej, ale wole jeszcze zaczekać i kupić wymarzonego 1D IV za rok.

Miłego wieczoru i pozdrawiam wszystkich.

#23 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 09 kwiecień 2013 - 19:49

zdynekk,

Czy zwiększenie pół AF jak np 7D - znacząco zwiększa komfort łapania ostrości


w tym pytaniu zawarłeś sens zmiany. Miałem 40d, mam 5d, śledzenie w tych body nawet wyrabia, jednak celowanie tym jednym środkowym punktem to główne źródło niepowodzeń. Dlatego kupiłem 7d. AF strefowy to coś pięknego. Jak dla mnie jest to największa przewaga siódemki nad 40d. Jakość pliku gorsza od starszych puszek ale obsługa/działanie bez porównania.

#24 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 09 kwiecień 2013 - 19:56

zdynekk, Tak jestem taki bogaty, że s... kasą. Mam stare 400/2.8 kupione za 7tyś zł. Wolałem to niż nowe dużo gorsze szkło.
5D III kupiłem, bo robię jeszcze zdjęcia ślubne i po prostu był mi potrzebny. A że jego AF nadaje się w końcu do przyrody to go z chęcią wykorzystuję.

Ja się nie nie naśmiewam z 400d i z nikogo kpił nie będę. Sam długie lata dochodziłem do swojego sprzętu i bardzo się cieszę, że mogłem sobie na niego pozwolić. Kilka lat ciężkiej pracy i mam stare 400mm i aparat do pracy. SZOK niesamowity.

Jak myślisz, że ja robię zdjęcia przyrodnicze dla szpanu i forów to się grubo mylisz. Ja dla szpanu nie siedział bym w zimę x godzin na mrozie i szpanował, że mam fajne foto.

Zdanie o Nas masz wyrobione więc chyba zbędne moje słowa.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#25 zdynekk

zdynekk
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 20:19

Kosmo moje przemyślenia nie tyczyły się Ciebie, bo Cię przecież nie znam. Poznałem natomiast wiele znanych osób z tego środowiska, a nawet z tego forum, ale nie będę się o tym rozpisywać, bo nie o tym tu prawimy.

Jestem bardzo ciekaw co to będzie z 7d II, czy Canon się weźmie za siebie czy też będzie znowu kosmetyka ? I co będzie gdy wyjdzie 70D ? Cena pewnie będzie ok 4 tyś , więc siłą rzeczy będzie musiał być lepszy niż 7d który dziś kosztuje 4tyś z groszami, bo sięnie sprzeda. Jeśli wierzyć plotkom, 70D będzie mieć matryce 700D, która ponoć okazuje się, że wcale nie jest nową matrycą jak zapowiadano.

#26 wojt683

wojt683
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 09 kwiecień 2013 - 20:45

zdynekk, ja długi czas fotografowałem 400D i miło wspominam ten aparat. Dużo satysfakcjonujących mnie zdjęć nim zrobiłem, dużo też akcji spartaczyłem :-)
O 7D marzyłem długo, w końcu udało mi się go nabyć i nie żałuję.
Sprzęt jaki posiadam w zupełności mi wystarcza (7D i 100-400), nie potrzebuje pełnej klatki, przynajmniej na razie.

...tym bardziej że wszystko co robię, robię dla własnej satysfakcji nie przejmując się tym czy lepiej czy gorzej, bez bawienia się w fora, konkursy, prześciganie się na zdjęcia itd. Nie chcę nikogo urazić, ale środowisko fotografów przyrodniczych w Polsce bardzo mi nie odpowiada i go unikam.


Wśród fotografów głównie przyrody panuje często onanizm sprzętowy :-D Wystarczy mieć najdroższy sprzęt, sfotografować pliszkę czy sikorkę (bez obrazy dla tych gatunków :-) ) i nagle "ach jak ta twoja pełna klatka pięknie rysuje..." :-D
Możesz też takie samo zdjęcie zrobić 400D i komentarzy tak fascynujących nie uświadczyć.
Swoją drogą planuję spróbować swoich sił z pełną klatką, ale z EOSem 300 na kliszę.

Pozdrawiam :beer:

#27 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 09 kwiecień 2013 - 21:09

wojtek tylko fakt jest taki ze Twoje zdjęcia z 400d pod kątem kolorów , balansu bieli były zdecydowanie lepsze od tych z 7d

#28 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 09 kwiecień 2013 - 21:21

My po prostu ostrzegamy, że obrazek z 7d może nie być dla Ciebie zadowalający, np dla mnie jest okropny;/

Sam cały czas czekam na te dwie premiery canona (70d i 7d2) i coś doczekaćsię nie mogę a 7demkę już bardzo chętnie bym zmienił, ale że nie bardzo chce FF (i nie bardzo jest mi potrzebne) to nadal czekam na nowe DOBRE aps-c ;/

#29 miszak

miszak

Napisano 09 kwiecień 2013 - 21:29

miszak, Jak podasz mi choć jeden argument wyższości 7D na 1D III to odpuszczę :-)


wielkość i ciężar już podali :-P

a poważnie to kiedyś sobie porównałem fotę z trójki i siódemki ale tak jak moim zdaniem subiektywnie powinno sie to zrobić czyli nie crop 1:1 w pikselach tylko crop tej samej wielkości obrazka w cm no i okazało się, że ta nędzna siódemka, szumi mniej a na pewno nie więcej

czy AF ma gorszy czy lepszy to trudno powiedzieć po krótkim teście ale biorąc pod uwagę,ze historia nabytej jedynki może być różna nie wiem po co się pchać w taką puchę ;-)

no i mniej się rzuca w oczy,można mieć na niej szeroki kąt o co trudno na jedynce itp. itd. -oczywiście to ma znaczenie dla amatorów mojego pokroju :mrgreen:

 


#30 fotosc

fotosc

Napisano 09 kwiecień 2013 - 22:58

mi rece opadaja co tu wypisujecie :mrgreen: :mrgreen: po co sie bawic w 7 d czy inne aparaty , kupic trzeba odrazu 1dc i wszystkie problemy z glowy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Teraz tak na powaznie , to nie narzekajcie na 7 d bo to nie jest zla puszka jak za te pieniadze a ten kto mial slabszy model od 7 d napewno poczuje roznice na lepsze :)

a 1d mrk 3 jest owiele gorsza puszka od 1d mrk2n :mrgreen: :mrgreen: glownie chodzi o AF

#31 miszak

miszak

Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:14

mi rece opadaja co tu wypisujecie :mrgreen: :mrgreen: po co sie bawic w 7 d czy inne aparaty , kupic trzeba odrazu 1dc i wszystkie problemy z glowy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Teraz tak na powaznie , to nie narzekajcie na 7 d bo to nie jest zla puszka jak za te pieniadze a ten kto mial slabszy model od 7 d napewno poczuje roznice na lepsze :)

a 1d mrk 3 jest owiele gorsza puszka od 1d mrk2n :mrgreen: :mrgreen: glownie chodzi o AF


no Ziomal nie często się odzywasz a tak mądrze gadasz :-P

zdecydowałeś się na nowa puszkę?

 


#32 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:32

też bym nie dramatyzował co do 7D. Dobra puszka, da sie zrobić zdjęcie :-P
Iso też zjadliwe, tutaj iso 2000: http://dzikiswiat.pl...elen-500-27.JPG

Jedyne co miałbym do zarzucenia to że napakowana matryca pogarsza jakość obrazka w nierekordowych szkłach. Kupiłem 5d2 bo wiedzialem że sigma ożyje.
Główną zaletą 7d jest chyba szyba seria.

ktoś tu chce do 7D podłączyć 400/5.6 canona, takie zestawy są na forum, wystarczy poprosić kogoś o rawa i będziesz wiedział czy Ci taki zestaw pasuje.

jednak ja mając 600mm brałbym FF bez zastanowienia.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#33 fotosc

fotosc

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:39

mi rece opadaja co tu wypisujecie :mrgreen: :mrgreen: po co sie bawic w 7 d czy inne aparaty , kupic trzeba odrazu 1dc i wszystkie problemy z glowy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Teraz tak na powaznie , to nie narzekajcie na 7 d bo to nie jest zla puszka jak za te pieniadze a ten kto mial slabszy model od 7 d napewno poczuje roznice na lepsze :)

a 1d mrk 3 jest owiele gorsza puszka od 1d mrk2n :mrgreen: :mrgreen: glownie chodzi o AF


no Ziomal nie często się odzywasz a tak mądrze gadasz :-P

zdecydowałeś się na nowa puszkę?

no bo taka dziwna dyskusje czytam :) kiedys manualnymi fotografowali przyrode i nie narzekali , nie wiem , czy tylko ja tak mam nie narzekac ?? moze juz za dlugo w kraju mnie nie ma ? hehe
Co do puszki to poczekam z rok , moze z ceny zejdzie :-)troche zdrowie tez nawala :-) ale mam okazje nia focic bo kolega juz kupil :):-) :-)

#34 fotosc

fotosc

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:48

jednak ja mając 600mm brałbym FF bez zastanowienia.


mam 500mmi 7 d smiga jak wsciekla :-) owszem i ff by sie przydal , ale co jak ci kiedys zabraknie mm?matryca 1;6 rozwiazuje problem :)

mi do pelni szczescia brakuje wlasnie ff ale tylko dlatego ze nie mam takiejmatrycy w swoim zestawie :) ale tez dobrze bo chyba wtedy bym targal 3 aparaty z soba a tego nie chce :)

#35 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 10 kwiecień 2013 - 14:11

Ja jeszcze raz powtarzam, że 7D to bardzo dobry aparat, ale piszę o jego wadach, bo mam porównanie do wielu aparatów (20D, 40D, 5D I, II, III, 1d II i 1D III).
Sam go mam i za bardzo nie ma alternatywy do jego zmiany. Zresztą raczej już go zmieniał nie będę, bo powoli stwierdzam, że to nie ma sensu. Do moich zastosowań wystarczy.

Z siódemki każdy będzie zadowolony jak będzie wiedział, że ten model "tak ma".

miszak,Ty ostatnio kupiłeś to co masz gadać :mrgreen: Ja po prostu jestem od kilku lat przyzwyczajony do jakości pełnej klatki i może dlatego mam takie zdanie o 7D. Po prostu wiem jak mogą wyglądać zdjęcia i mam trochę żal do Canona, że olewa takie rzeczy w nowych modelach APS-c
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#36 miszak

miszak

Napisano 10 kwiecień 2013 - 14:35

Ja jeszcze raz powtarzam, że 7D to bardzo dobry aparat, ale piszę o jego wadach, bo mam porównanie do wielu aparatów (20D, 40D, 5D I, II, III, 1d II i 1D III).
Sam go mam i za bardzo nie ma alternatywy do jego zmiany. Zresztą raczej już go zmieniał nie będę, bo powoli stwierdzam, że to nie ma sensu. Do moich zastosowań wystarczy.

Z siódemki każdy będzie zadowolony jak będzie wiedział, że ten model "tak ma".

miszak,Ty ostatnio kupiłeś to co masz gadać :mrgreen: Ja po prostu jestem od kilku lat przyzwyczajony do jakości pełnej klatki i może dlatego mam takie zdanie o 7D. Po prostu wiem jak mogą wyglądać zdjęcia i mam trochę żal do Canona, że olewa takie rzeczy w nowych modelach APS-c


ja tylko zagajam temat żebyś o mnie nie zapomniał :mrgreen:

no tak canon daje ciała w aps-c i to mnie martwi ale z drugiej strony jak byłem na wypadzie z "innowiercami" to moje foty z 50d wcale najgorzej nie wypadały co jednak chyba potwierdza fakt, że każda puszką z podobnego poziomu niezależnie od producenta zrobi się podobne zdjęcia i chyba nie ma co się napinać na to, że jeden ciut mniejsze szumy a drugi ciut szybszy af ... chociaż jeśli D7100 będzie miał i niższe szumy i więcej pikseli i szybszy AF to .... :roll:

a mi w 7d brakuje trybu panoramy tak jak jest chyba w sony - człowiek się obraca jakby kręcił film i powstaje panoramka ok. 270 stopni - dopłaciłbym za ten ficzer ze 199 zł ;-)

 


#37 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 10 kwiecień 2013 - 14:59

a mi w 7d brakuje trybu panoramy tak jak jest chyba w sony - człowiek się obraca jakby kręcił film i powstaje panoramka ok. 270 stopni

Nie ma takiego bajeru :?: No to już nie chcę 7ki :-/

#38 fotosc

fotosc

Napisano 10 kwiecień 2013 - 16:19

Ja jeszcze raz powtarzam, że 7D to bardzo dobry aparat, ale piszę o jego wadach, bo mam porównanie do wielu aparatów (20D, 40D, 5D I, II, III, 1d II i 1D III).
Sam go mam i za bardzo nie ma alternatywy do jego zmiany. Zresztą raczej już go zmieniał nie będę, bo powoli stwierdzam, że to nie ma sensu. Do moich zastosowań wystarczy.

Z siódemki każdy będzie zadowolony jak będzie wiedział, że ten model "tak ma".

miszak,Ty ostatnio kupiłeś to co masz gadać :mrgreen: Ja po prostu jestem od kilku lat przyzwyczajony do jakości pełnej klatki i może dlatego mam takie zdanie o 7D. Po prostu wiem jak mogą wyglądać zdjęcia i mam trochę żal do Canona, że olewa takie rzeczy w nowych modelach APS-c




a mi w 7d brakuje trybu panoramy tak jak jest chyba w sony - człowiek się obraca jakby kręcił film i powstaje panoramka ok. 270 stopni - dopłaciłbym za ten ficzer ze 199 zł ;-)


jaki widzisz problem w kupieniu sobie sony ?? :-) np. sony nex7 :mrgreen: kompacik z wymienna optyka , bezlusterkowiec , szybki w klatkach , celny itp :mrgreen:

Nie ma i nie bedzie takiego aparatu zeby wszystko w sobie mial :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#39 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 kwiecień 2013 - 18:00

jak to czytam to stwierdzam, ze chyba kupię sobie jakąś kamerę i porzucę sprzęt fotograficzny :mrgreen:

marków się zachciewa :mrgreen: i 20 D robiło się porządne foty :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#40 miszak

miszak

Napisano 10 kwiecień 2013 - 20:06

jak to czytam to stwierdzam, ze chyba kupię sobie jakąś kamerę i porzucę sprzęt fotograficzny :mrgreen:

marków się zachciewa :mrgreen: i 20 D robiło się porządne foty :-P


ale to już trzeba umieć a FF to prawie sam robi... nawet chyba wabi ... a może nie? :-P

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych