Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

7d


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 zdynekk

zdynekk
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 07:01

Witam, chciałbym kupić aktualnie nowe body, czekam już od grudnia 2012 na premiery Canona, ale widzę że ta firma nie dość że nisko upada to sobie jeszcze jaja chyba robi z fotografów. Dłużej czekać nie mam zamiaru i chciałbym jak najszybciej zrobić przesiadkę ze starego 400d.

Czy mógłby ktoś napisać jak się w przyrodzie sprawuję 7d ? Widzę ostatnio że sporo osób się pozbyło tego aparatu, ale przecież nie ma alternatywy w cropie ? Najchętniej przeszedłbym do Nikona ale mam już od 2 lat 300/2.8 i 600/4 które kupiłem po świetnej cenie i szkoda mi tego wszystkiego..

z góry dzięki

#2 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:22

Jak masz 600/4 to celował bym bardziej 1d III lub 1D IV. Jak będzie trzeba dołożysz TCx1.4 i będzie git.
Ja odkąd mam 400/2.8 w teren biorę 5D III i TCx2.
7D to bardzo dobra puszka, szybka, mocna, dająca dobry obrazek na niskim iso. Jedyny jej problem to szum. Wiem, że to takie biadolenie, ale jak się porówna obrazek z 5D i 7D to niestety jest to przepaść.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#3 wojt683

wojt683
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:52

Ja akurat przesiadłem się z 400D na 7D. Napiszę krótko, poczułem się jakbym przesiadł się z przysłowiowego malucha na mercedesa. 5D nie miałem w rękach w lesie, ale od kolegów słyszałem, że autofokus nie działa zbyt dobrze, także pełna klatka według mnie bardziej nadaje się do zdjęć statycznych. Posiadam obiektyw canona 100-400, w połączeniu z 7D działa jak rakieta. 7D nigdy mnie nie zawiódł w terenie, szczególnie na podejściu, ostrzy przez krzaki, zawsze celnie, czego nie mogę powiedzieć o 400D, którym zmarnowałem wiele świetnych sytuacji.
Wadą 7D jest matryca, która może szumieć przy większym ISO.
W pełnej klatce głębia jest inna i wiadomo, nie ma takiego problemu z szumem.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby aparat z autofokusem z 7D i matrycą z 5D.
No i pewnie takowym aparatem jest Canon 1D, którego w łapach nie miałem, ale i cena jest inna...

#4 zdynekk

zdynekk
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:33

Dzięki za wypowiedzi.

1D IV to moja fanaberia, ale tak w przyszłym roku, a 7D można kupić nówke za 4 tyś w PL, tylko tak trochę mi szkoda kupić aparat sprzed prawie 4 lat. Strasznie mnie wkurzyło co wyprawia Canon, robią jakieś zabawkowe lustrzanki podczas gdy 2 cyfrowy segment stoi w miejscu albo się nawet cofa, a Nikon wypuszcza piękne puchy (tylko tele mają drogię cholernie).

Tak ludzie mówią o tych szumach, Wojtek jak byś to porównał do 400D - tam jak dobrze naświetlisz to ISO 400 w pełni użyteczne, w 7D jakimi się posługujesz ?

#5 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:44

A ja przesiadłem się z 1d2 na 7d i w sumie achów i ochów nie ma;/ Wręcz zawiodłem się. Jak ktoś wyżej wspomniał ja szedłbym w 1d3 i na bank będziesz zadowolony.

#6 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:49

Nikon wypuszcza piękne puchy (tylko tele mają drogię cholernie)

Porównując ceny nowych super-tele to akurat sytuacja jest odmienna, bo to Canon jest droższy w segmencie szkieł 40/500/600mm ;-)

5D nie miałem w rękach w lesie, ale od kolegów słyszałem, że autofokus nie działa zbyt dobrze, także pełna klatka według mnie bardziej nadaje się do zdjęć statycznych.

Tak, ale Kosmo mówi o 5DIII - to jest świetna puszka z bardzo dobrym autofokusem. 5D2 od 5D3 dzieli przepaśc, a co dopiero porównując 5D3 do 5D1... ;-)
Jak masz 600/4 to ja też bym bardziej celował w 1D4, a jak chcesz nową puszkę to zdecydowanie 5D3 :-)

#7 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:54

Ostatnio kilka zasiadek robiłem z 7D. Tak ja napisał wojt683 przesiadka z malucha na mercedesa tylko ja z 350D. Nie wiem jak w 400D, ale ISO 7D miażdży 350D. To nawet nie ma co dyskutować. Pewnie, jeśli ktoś używa lepsze modele to może stwierdzić, że ISO w 7D jest gorsze. Kwestia doświadczenia. W 350D mam 200, 400, 800 (które już się nie nadaje), w 7D więcej opcji (jest 320, 500, 640) daje o wiele większe możliwości.

PS Tak ma marginesie, myślałem, że powrót do 350D sprawi spory ból, ale dwie zasiadki i juz o 7D nie pamiętam :P

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#8 zdynekk

zdynekk
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:10

Mógłbym kupić teraz 1dIII, ale wole poczekać i kupić IV, bardziej mi pasuje kupić teraz 7D którego dam później żonie, Jej akurat crop bardzo będzie odpowiadał.

Czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś sample jpeg w pełnej rozdz z 7d ? Bo w sieci jest ogrom sampli jakie mnie nie interesują i które nie pokazują jak aparat sprawuje się w terenie.

Jeśli to nie problem, to podeślijcie koledzy coś zdynekk@op.pl

Z góry dziękuję.

#9 wojt683

wojt683
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:22

Tak ludzie mówią o tych szumach, Wojtek jak byś to porównał do 400D - tam jak dobrze naświetlisz to ISO 400 w pełni użyteczne, w 7D jakimi się posługujesz ?


Ostatnio fotografowałem łabędzie przy ładnym, porannym świetle; kolor tafli wody przybierał wtedy niebieski kolor, ISO miałem 200. Oglądając zdjęcie w pełnym formacie widać jakiś tam szum. Kiedyś też z kolegą wybraliśmy się na łąki o świcie. Nie było siły na szum, zarówno mój 7D jak i kumpla Nikon d700 zaszumił przy analogicznym ISO ustawionym do warunków, tak aby można było zrobić zdjęcie z ręki :-P Kiedyś też nagrywałem film na ciemnej sali przy ISO ponad 3000. Bałem się o szum. Tymczasem na dużych telewizorach, monitorach film wyglądał świetnie. Także myślę, że jeżeli mało tniesz z kropa, 7D nie będzie taki zły pod tym względem :-) Poza tym w dobie photoshopów szum powinien najmniej martwić :-P

Tak, ale Kosmo mówi o 5DIII - to jest świetna puszka z bardzo dobrym autofokusem. 5D2 od 5D3 dzieli przepaśc, a co dopiero porównując 5D3 do 5D1... ;-)
Jak masz 600/4 to ja też bym bardziej celował w 1D4, a jak chcesz nową puszkę to zdecydowanie 5D3 :-)


Racja :-)
Nie czytałem uważnie i porównywałem 7D do 5DII kierując się podobna ceną.

Jeśli to nie problem, to podeślijcie koledzy coś zdynekk@op.pl

Z góry dziękuję.


Wysłałem dwa sample.

#10 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 08 kwiecień 2013 - 15:07

America, To nie kwestia doświadczenia. Jak iso400 z 7D jest takie samo jak iso1600 z 5D II lub III to odczuwa się różnicę. OGROMNĄ
zdynekk, Dziwi mnie Twój post i trochę rozwesela. Stać Cię na 300/2.8 i 600/4 a masz problem z dokupieniem body.
Sampli w sieci są miliardy i wystarczy poszukać w google.
A jak miałbym kupować teraz nowe 7D to już bym wolał 1D III, bo ceny tej puszki po wejściu DX-a są bardzo niskie. No chyba, że potrzebujesz jeszcze video. Crop 1.3vs1.6 przy Twoich szkłąch nie już większego znaczenia

wojt683, 5D może dość kiepski, ale 5D III śmiga co najmniej jak w 7D. Kolega kurdeniewiemco robi doskonałe naloty myszaków 5D II i jakoś nie narzeka na AF choć miałem już wszystkie modele 5D w swoich rękach i wiadomo III powala i jakością zdjęć i szybkością AF-a
A aparat o jakim piszesz już istnieje i to nawet 2 modele :-)
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#11 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 08 kwiecień 2013 - 15:17

Kosmo, nie zrozumiałeś tego mojego doświadczenia, może złego słowa użyłem. Chodziło mi o obycie z dwoma porównywanymi aparatami. Praca z obydwoma aparatami, tak naprawdę pozwoli odpowiednio jej porównać pod względem własnych kryteriów. Oczywiście pewne cechy zawsze będą stałe. Tak jak piszesz w przypadku ISO. Jednak mowa była o porównaniu 400D do 7D (ISO400 w 350D jest porównywalnie z ISO800 lub nawet wyżej w 7D). Lepszych modeli nie miałem w terenie, więc nawet się w takim porównaniu nie odzywam. :)

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#12 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 08 kwiecień 2013 - 15:37

America, A no to faktycznie trochę zaszalałem :-)
Ja w 7D używałem iso1600 i czasami dawało to dobry efekt, ale trzeba było bardzo dobrze naświetlić klatkę. Ta puszka ma małą tolerancję na błędy. RAW pozostawia wiele do życzenia (porównuję do innych modeli Canona, które wyszły w podobnym okresie na rynek).
Canon ma albo dziwną politykę, albo na cropie na prawdę nie da się zrobić mało szumiącej matrycy.

Ale nie dramatyzujmy. To świetny aparat i wart zainteresowania. Zrobiłem nim sporo świetnych zdjęć w różnych warunkach i nadal go mam w torbie, ale już mało zabieram w teren.
Ja widzę po prostu te różnice, bo od kilku lat mam 2 puszki i mam porównanie jakościowe. Jak bym nie miał pewnie pisał bym, że 7D to body bez wad.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#13 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 kwiecień 2013 - 19:48

focę 7D i akceptuję w nim szumy do iso1600. tylko już od iso1000 staram się focić z korektą + i wtedy wszystko jest git. ale 5D III chciałbym mieć.

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#14 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 08 kwiecień 2013 - 22:12

Ja odszumiam nawet ISO 800 (chyba nawet i 640...) Generalnie powiem tak - drugi raz 7d już bym nie kupił :D

#15 maciosek

maciosek
  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 08 kwiecień 2013 - 22:53

Zmartwiliście mnie :cry: Byłem już przekonany do zakupu 7d + 400/5.6 , a tu gdzie nie spojrzę to ktoś pisze o szumach w 7d aż się odechciewa wydawać tyle kasy. Z drugiej strony chyba innego wyboru nie mam, bo używanego 50d nie chcę, na pełną klatkę nie ma szans, także szum trzeba przyjąć ;-)
Zapraszam: http://mieszalski.wordpress.com/
D90, N 70-300 vr, N 18-55 Dobry koń i z błota ruszy :)

#16 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 08 kwiecień 2013 - 23:16

Szum szumem ale z 7d lubi wyjść papka nie zdjęcia... Na żadnej innej puszcze się tak z tm nie męczyłem ;/

#17 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 09 kwiecień 2013 - 08:32

7D + 400/5.6 to doskonały szybki zestaw. Tak jak pisze nieudacza warto lekko prześwietlić rawa i potem zjechać o 2/3 działki w dół i szumów dużo mniej.
Już pisałem wcześniej że 7D to bardzo dobra puszka, ale nie akceptuje błędów niedoświetlenia zdjęć. Przy wyciąganiu rawów wychodzi kasza.
No ale faktem jest, że drugi raz bym nie kupił. Wziął bym używanego 1d III. Szybszy, mocniejszy, ładniejszy obrazek. Minus to wyświetlacz i brak video.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#18 miszak

miszak

Napisano 09 kwiecień 2013 - 13:12

Eeee tam, polecacie starego dziadka Marka Trzeciego zamiast nowej siódemki? Z uwagi na ciężar i .... magię jedynki chyba głównie :-P


Zestaw 7d+400/5,6 da świetne efekty - szybki i ostry zestaw a że 5dIII+400/2,8 da jeszcze lepsze rezultaty to chyba nie warto wspominać ;-)

Czy da się zrobić mało szumiącą matrycę na cropie pokazał Pentax w K5. Niestety CANON, lider w tej dziedzinie w latach poprzednich, został w tyle i patrząc na matryce nawet te FF to chyba na razie tak pozostanie.

 


#19 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 09 kwiecień 2013 - 15:59

miszak, Jak podasz mi choć jeden argument wyższości 7D na 1D III to odpuszczę :-)
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#20 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 09 kwiecień 2013 - 16:47

7d jest mniejsze i lżejsze... :mrgreen: :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych