Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Plecak foto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#81 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 09 luty 2016 - 22:48

Witam Kolegę,

 

Rozumiem, że chcesz nosić w nim 2 body i 3 obiektywy? Trochę duży wyjdzie zważywszy, że jeden z nich to 400 / 5,6.

Nie wiem czy jestem w stanie pomóc ale również poszukuję swojego pierwszego plecaka do zestawu C40D + C400 / 5,6 + C28-80. Oczywiście body będzie spięte z tele w czasie noszenia.

Dużo się naczytałem i naszukałem i w końcu jestem zdecydowany na Lowepro Flipside 400 AW. Jest na Allegro za 300zł od ręki. Są też i tańsze ale widzę z opisu, że będą ściągane z Chin co może potrwać do miesiąca.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#82 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 13 luty 2016 - 07:57

Wygląda fajnie i pakowonie. Wcześniej miałem plecaczek który kosztował jakieś 9 dyszek, posłużył jakieś 5 lat. Weszło mi od biedy wszystko co napisałem, z racji jednak przeciążenia zamki popuszczały, naderwał się henkiel do do noszenia itp...Szukam teraz cos porządniejszego,  fajnie by było wydając już trochę kasy mieć coś w kolorach maskujących.



#83 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 14 luty 2016 - 13:53

Mam benro 400 quicken i ma jedną wadę. Nie posiada żadnej małej kieszonki bocznej na zamek nawet w środku. Nie posiada maskowania ale są inne modele z takim ficzerem. Sam plecak mam 3 lata i kilka wypadów zaliczył ze mną. Wygodny system nośny. Pojemny: 2 body z gripami i stałkami, tele, uwa i dwie lampy. Ma pokrowiec przeciwdeszczowy i kieszeń na laptopa.

Zakładam, że inne plecaki tej marki są równie solidne a cenowo są korzystniejsze od lowepro i sporo solidniejszy od jpa czy wszelkich Chińczyków marketowych. Jak widzę w Ceneo od 279 zł, ja kupiłem nówkę-używkę sporo taniej.

#84 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 19 luty 2016 - 19:36

Kolego Marian,

 

Plecak Lowepro Flipside 400 AW jest już od paru dni u mnie. Zaliczyłem z nim już jeden wyjazd i sytuacja wygląda tak.

Spiąłem C40 z 400/5,6 i całość umieściłem w środkowej przegrodzie. Wszystkie poprzeczne gąbki trzeba wyrzucić aby całość zmieścić. W bocznej przegrodzie ulokowałem 2 obiektywy do krajobrazu i inne drobiazgi a lewą stronę mam całą wolną. Więc po usunięciu 1-2 przegródek można by tam upchnąć wspomniany przez Kolegę obiektyw 200/2,8. Natomiast nie ma mowy aby zmieścić drugie body.

 

Plecak ma jeszcze przestrzeń do ładowania ekwipunku od zewnątrz oraz kieszonki po bokach (aparat i obiektywy umieszcza się od strony pleców). Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Wygodnie się go nosi, pomieści wszystko co jest potrzebne na całodniowy wyjazd łącznie z prowiantem i termosem. Jedyna rzecz, której mi brakuje to jeszcze jedna sprzączka u dołu, do której mógłbym zamocować swój monopod. Oryginalnie mocuje się go tylko za pomocą jednego paska u góry plecaka. Ale poradziłem sobie z tym problemem mocując monopod z boku do istniejącego paska a u dołu chwyciłem go dodatkowym wojskowym trokiem, których parę sobie zawczasu kupiłem.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#85 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 21 luty 2016 - 07:51

Witam
Chciałbym Was zapytać jakie macie doświadczenia z tym modelem Lowepro Vertex 200 AW. Ogólnie co do jakości prezentowanej przez firmę to z poprzedniego plecaka  jestem zadowolony, ale powoli czas go wymienić.

Jak w praktyce wygląda np. przypięcie i przemieszczanie się ze statywem wielkości Manfrotto 190x prob?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
pozdrawiam

Plecak dość dobrze wykonany z jednym małym ale. jak napakujesz w niego masę gratów przy częstej eksploatacji zacznie pękać połączenie miedzy paskami (szelki) a plecakiem. Ja zamieniłem go na 500 aw i jestem bardzo zadowolony.



#86 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 21 luty 2016 - 18:59

Bardzo dobre plecaki.

http://shop.fstopgea...ml?___SID=U&p=3


Wildlife Photography

 

 

 


#87 pawelp

pawelp
  • Małomówny
  • 16 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 12:29

Witam,

 

podpinam się tematu tylko z prośbą o propozycję rozsądnego plecaka ,ale może jednak z tylnym dostępem.

Póki co zamierzam upakować jedno body +70-200 f/2.8 + dwa mniejsze szkła.

Ważne jest również dla mnie upakowanie kilku innych rzeczy:

-kurtki przeciwdeszczowej

-prowiant,woda na dalsze wycieczki.

 

Dzięki za pomoc



#88 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 13 marzec 2016 - 21:55

@pawelp jak z tylnym dostępem, to: Lowepro Flipside 300. 400, 500 lub ProTactic 350, 450AW. Ja mam Flipsida 300 i spokojnie mieściłem w nim 7d z 400/5.6 + 24-105/4 i parę innych rzeczy dało się jeszcze upchnąć (kanapki) niestety kurtki już tam nie zmieścisz, ale wodę, czy mały termos możesz ulokować w siatkowej kieszonce na zewnątrz. Do dzisiaj używam go na krótkie wypady do miasta, koncerty itp. kiedy nie zabieram tele. W plener i na dłuższe wycieczki kupiłem ProTactic 450AW. W niego zapakujesz naprawdę sporo sprzętu, kurtkę, prowiant i dodatkowo możesz dopinać na zewnątrz inne pokrowce systemowe Lowepro, czy co Ci pasuje, ma też całkiem pojemną kieszeń w klapie od strony pleców w której ulokujesz laptopa, czy inne szpargały. Jego minusem jest ciężar w porównaniu do Flipsida, już pusty sporo waży. Jakość wykonania jest naprawdę na wysokim poziomie, Fl 300 targam już z 5 lat i praktycznie nic się z nim nie dzieje, a kupiłem używany. Mój kolega z którym często ruszam w plener ma Flipsida 400, który jest trochę większy od 300 i dodatkowo ma kieszeń zapinaną na zewnątrz w której spokojnie pomieścisz kanapki, czy kurtkę - może na niego zwróć uwagę. Tyle z moich doświadczeń, myślę, że choć trochę pomogłem ;)

pozdrawiam

Szymon


Użytkownik cybulorz edytował ten post 13 marzec 2016 - 21:56


#89 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 marzec 2016 - 19:09

Kończy mi się już drugi plecak z JPA. Moja sympatia do produktów firmy JPA też... Dla mnie ma niesamowitą funkcjonalność, sporo da się tam pomieścić, zwłaszcza na wypady do czatowni. W każdej przegrodzie co innego, tu lornetka, futerał, karty pamięci, tam 'zestaw naprawczy' do czatowni, czyli zszywacz, kombinerki, sznurek itd, oraz cały sprzęt foto, body z podpiętym 400mm. Niestety albo ilość gratów, albo słabe materiały powodują, że zaczynają się odpruwać szelki, puszcza zamek od najważniejszej komory.

Szukam alternatywy niczym biegający pies na łańcuchu. Oczywiście tym łańcuchem jest zasobność portfela. Wpadł mi jednak taki pomysł, żeby kupić plecak taktyczny i wpakować do niego usztywniacze z JPA, robiąc w ten sposób plecak foto.  Jakoś nigdzie nie widzę, żeby ktoś na to wpadł, więc się obawiam, że jest jakiś problem o którym nie pomyślałem. Co o tym sądzicie?

 

Plecak taktyczny o którym myślałem: http://allegro.pl/pl...5261763112.html


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#90 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 19:46

@niemar ja mam taki http://www.fotorimex...00_kamuflaz.htm naprawdę jestem bardzo zadowolony, wchodzi tele z przymocowanym aparatem i jeszcze kupę miejsca zostaje, oczywiście paski mocowania z zewnątrz itd. w środku mocowania na armatę, kieszonek to nie zliczę. Cała bryła bardzo mocna i usztywniona  (jak stare tornistry). Nic nie lata w środku, dopasowane idealnie. W zestawie była ściereczka do szkła :) Najlepiej w sklepie pomacać, bo naprawdę jest wielki i na piesze, dłuższe wycieczki raczej się nie nadaje, ale do czatowni czy na inne stanowisko fotograficzne idealny. Ja do swojego przyczepiam statyw, karimatę i siatkę maskującą :) i w las. Stronę przykładową podałem ja swój w interfoto.eu zakupiłem.


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#91 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 marzec 2016 - 19:49

Są przegródki w środku, czy tylko pod armatę? Szkoda, że patrząc na cenę łańcuch mi pobrzękuje ;-) A statyw jak się mocuje?


Użytkownik niemar edytował ten post 16 marzec 2016 - 19:53

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#92 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 19:56

Przegródek nie ma ale dookoła po całości jest materiał do którego czepia się rzep i spokojnie można wyciągnąć jakieś ze starego plecaka i podoczepiać do tego. Jak wkładam samego tamrona 150-600, to na górze spokojnie mieści mi się body z krótkim obiektywem. Nie wiem jak w przypadku stałek 500, 600mm.

Ps tamrona wkładam z założona osłoną, ze złożoną jest jeszcze więcej miejsca.


Użytkownik pawelpisz edytował ten post 16 marzec 2016 - 19:58

Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#93 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 16 marzec 2016 - 20:15

Pisałem parę tygodni temu na temat mojego, nowo zakupionego Lowepro Flipside 400. Opinię podtrzymuję - super plecak do noszenia aparatu z podpiętym tele. Reszta potrzebnych gratów też się mieści jeżeli mówimy o jednodniowych wypadach.

Aktualnie na zewnątrz, na tylnej klapie mam przypięty ground-pod a pod nim zwiniętą siatkę maskującą. Nie nosiłem jeszcze karimaty ale też znalazło by się miejsce aby ją podpiąć.

Z tego co pamiętam to kosztował mnie 379zł na Allegro i co ciekawe był tańszy niż w sklepie internetowym tej samej firmy sprzedającej.

 

Co do usztywniania plecaka taktycznego, o którym pisał Kolega niemar, to już gdzieś o tym czytałem. Być może nawet na tym forum. Da się to zrobić ale jest trochę pracy przy tym.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#94 Yoshumitsu

Yoshumitsu
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    kuj-pom

Napisano 17 marzec 2016 - 13:04

Posiadam wspomniany przez @JohnyH Lowepro Flipside 400AW od 3 lat. Wcześniej miałem plecak foto za "stówkę" - po roku oderwała się szelka i wyłamały zamki,a nosilem w nim niewiele. Lowepro jest zawsze załadowany w środku do pełna,a w głównej komorze 60D z podpiętym C100-400. Plecak po takim czasie nie nosi żadnych oznak wypruwania itp.

W PL ten plecak sporo kosztuje, ale na chińskim allegro można go poszukać za 200 zł. Niedługo do mnie taki dojdzie to porównam czy jest taki sam jak ten co kupiłem w cyfrowe.pl  ;)


CanonEOS

kopowski.pl


#95 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 17 marzec 2016 - 14:15

Mój obecny plecak będzie za mały :/ Uwielbiam go bo to taktyczny plecak super wtapia się w otoczenie!

Wytrzymałość ponad moje oczekiwania.

 

Możecie polecić plecak do którego wejdzie 300 2.8 VR II + TC 1,4 ?

Oczywiście jeszcze body. Dodatkowe miejsce na termos i drobne graty wskazane ;)

 

Chodzi mi cały czas po głowie coś z LowePro..


Wildlife Photography

 

 

 


#96 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 17 marzec 2016 - 16:44

@Nieznany - Wydaje mi się, że z oferty Lowepro o Flipside 400 musisz chyba zapomnieć. Po długości cały zestaw, który Kolega posiada spokojnie wejdzie ale obawiam się, że średnica tego tele 300 2.8 może być za duża aby zmieściła się do środkowej przegrody. Powiem tak, ja mam 400 5,6 i przy jego średnicy na samym końcu wchodzi tak na styk.

Więc może ktoś się wypowie co ma 300/2,8.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#97 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 17 marzec 2016 - 22:34


Uwielbiam go bo to taktyczny plecak

 

Możesz coś więcej, zdjęcia jakieś?


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#98 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 17 marzec 2016 - 23:27

Made in USA

Cordura 1000D

Klamry ITW Nexus

System MOLLE
Japońskie zamki jedna z najlepszych serii YKK

 

Użytkuje go od dłuższego czasu i kompletnie nic się z nim nie dzieje ;)

Mogę do niego przytroczyć dodatkowe kieszenie, kurtkę, statyw, termos, nóż itp.

Wszystkie gadżety które potrzebuje na szybko mam pod ręką.

Wielkość 30-32l Obecnie transportuje w nim D7100 + Tamron 150-600 statyw, termos itp.

 

Zdjęcie z sieci:

fcea0b148fd0cc79.jpg

 

Mój ma inny kolor. (Mój plecak).

7f9e844799a67313.jpg


Wildlife Photography

 

 

 


#99 PhotoTraper (Rafał Chmielewski)

PhotoTraper

    Poprzednio fotogRafik

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • Lokalizacja:
    Szczytno

Napisano 19 marzec 2016 - 14:50

@Nieznany, kup Wisporta Reindeera albo Racoona :) Jeśli TAD robił swoje to i Wisport zrobi, taktyczości też mu nie brakuje ;)



#100 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 19 marzec 2016 - 21:32

@Nieznany plecak ze zdjęcia z sieci, kosztuje 450zł, odpada ;)


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych