Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Plecak foto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#61 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 20 listopad 2013 - 17:48

Polecę od siebie Lowepro Compu Trekker AW. Spokojnie mieści się w nim mój sprzęt, jest nieźle wykonany i dosyć funkcjonalny. Cenowo też powinieneś się wyrobić. ;)


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#62 marp10

marp10
  • Lokalizacja:
    Czerwonak

Napisano 21 listopad 2013 - 11:51

Właśnie cały czas się zastanawiam nad sprzedażą takiego plecaka-Lowepro Compu Trekker, leży w szafie i się kurzy. Jesteś z Poznania więc jakbyś chciał, to napisz PW.


Użytkownik marp10 edytował ten post 21 listopad 2013 - 11:52


#63 Biodar

Biodar
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Lokalizacja:
    Lubelskie

Napisano 21 listopad 2013 - 15:49

Ja mam lowepro backpack flipside 300. Nosze tam 60d + 400mm f5,6 z rozłożoną osłoną. Praktycznie nic więcej nie wejdzie ale do tego jest znakomity i lekko sie mój zestaw wkłada.. Tyle, ze musiałem wyjąć z góry taką "torebkę". Zostaje troche miejsca po bokach ale niewiele, Termos tylko z boku na zewnątrz - jakis raczej cienki  - jest taka siateczka. Statyw przypina sie centralnie od tyłu - równo leży na ramionach - znakomite rozwiązanie na mój bolący kręgosłup ;)


Parę moich fotek:  http://biodar.flog.pl


#64 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 21 listopad 2013 - 20:30

Statyw przypina sie centralnie od tyłu - równo leży na ramionach - znakomite rozwiązanie na mój bolący kręgosłup ;)

Posiadam plecak firmy Fancier był tani i duży ale przerobiłem go na własny użytek czyli usztywniłem wewnątrz i zewnątrz trochę. Plecak ma uchwyt na statyw z boku i po dłuższym noszeniu faktycznie czuć już ból w ramieniu. Także rozwiązanie z centralnym przypinaniem jest konieczne przy dłuższym noszeniu. Teraz statyw nosze pomiędzy ciałem a paskiem biodrowym bardzo dobre rozwiązanie na niespodziewane spotkanie w terenie można szybko przystąpić do działania.

Ale to tylko moja luźna sugestia.


„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#65 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 21 listopad 2013 - 20:42

niespodziewane spotkanie w terenie można szybko przystąpić do działania.

:mrgreen:  :mrgreen:

 

Niezły pomysł, czasem dobrze coś mieć pod ręką :bangin:


CANON

#66 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 22 listopad 2013 - 19:46

Posiadam drugiego już JPA. Pierwszy swoje przeżył, nosiłem w górach w nim ok.12-14kg, wliczając 3l wody, które nosiłem w bocznych kieszeniach. Najczęściej dopinam tam saitkę, statyw, karmiatę, pałątkę, mnóstwo różności... Pierwsze odpadły mi uchwyty od zamka (ta sprzączka czy jak tam). Zgubiły się po prostu. Napisałem do producenta...mam teraz pół koperty tego ;-) Po kilku latach eksploatacji, a raczej przeciążania zaczęły odprówać się szelki. Tu znowu producent wyszedł mi naprzeciw i zaproponował naprawę (już po gwarancji). Nie lubię naprawianych rzeczy, więc poszukałem czegoś nowego, nie mając budżetu...kupiłem ponownie JPA i jestem zadowolony - cena/jakość całkiem dobrze tu wypada.


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#67 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2013 - 10:55

Też trochę używałem plecaka JPA, jak na swoją cenę to ten plecak nie jest zły, mógłby mieć przegródki wewnętrzne trochę bardziej sztywne. No i denerwowało mnie ciągłe luzowanie się szelek przy zdejmowaniu.



#68 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 23 listopad 2013 - 19:50

No tak, nie napisałem. Plecak jest już trochę inny, przegródki są sztywniejsze, kolorystyka się zmieniła, parę innych drobiazgów, których już mogę nie pamiętać.


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#69 MikołajA (Mikołaj Arndt)

MikołajA

    Poprzednio "maczu pikaczu"

  • Użytkownik
  • 567 postów
  • Wiek: 26
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 24 listopad 2013 - 14:29

@marp10 napisałem ci pw ale ciagle jest nieprzeczytane.. Mógłbyś podać e-mail albo jakid inny kontakt?

#70 Maxx-69

Maxx-69
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    Zagłębie

Napisano 06 grudzień 2013 - 21:30

Widzę iż wszyscy tylko Lowepro i nic więcej , nikt nawet nie wspomniał o BENRO Beyond B400N, Ranger Pro 400N.

Super plecaki pojemne i wygodne, macie tu jakiś monopol na lowepro. Ok są fajne ale to nie jedyna marka która się sprawdza i jest funkcjonalna. Pomyślcie o tym.



#71 Biodar

Biodar
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Lokalizacja:
    Lubelskie

Napisano 07 grudzień 2013 - 08:51


Widzę iż wszyscy tylko Lowepro i nic więcej , nikt nawet nie wspomniał o BENRO Beyond B400N, Ranger Pro 400N.

 

Do makrofotografii mam Benro QUICKEN 300n z przegroda dla lapka. Plecka bardzo fajny ale ma trzy niedociągnięcia: pierwsze to przemaka bardzo szybko, nawet jak się założy ten pokrowiec to od góry na ramionach w szwy wchodzi woda i w środku jest zwyczajnie mokro - sprawa dotyczy 3 godzinnej wędrówki w górach. Musiałem aparat i inne cenne rzeczy ... zawinąć w worek foliowy, wybebeszyć plecak z przegródek bo inaczej ta prowizoryczna torba nie chciała wejśc i tak donieśc to do schroniska. Lało wprawdzie nieźle ale plecak przemókł znacznie - pomimo "pokrowca" bo zwyczajnie nalało się od pleców od góry. Trzeba więc mieć w zapasie worki na aparat i szkła ;) 

Drugie imo małe tym razem niedociągnięcie to nieco za małą przegroda na lapka - plecak jest owalny od góry i rogi mojego lapka słabo się mieszczą, właściwie wystają chyba że na siłę wcisnę, ale zamek długo nie pociągnie. Kupując więc ten model trzeba lapka ...przymierzyć ;)

Trzecie to otwarta całkowicie od góry przednia przegroda na jakieś drobiazgi - w czasie nawet najmniejszego deszczu wszystko tam mokre bo otwarte i odstaje dla wody zachęcająco, a nie ma dziurki od dołu by wypłyneło ;), no ale jak pogoda ładna to OK. Plecak zachowuje swoje sztywne kształty po długim użytkowaniu i nic się nie zepsuło. W przegrodę na lapka ładnie mieszczą sie blendy i inne pierdoły do makro.


Parę moich fotek:  http://biodar.flog.pl


#72 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 07 grudzień 2013 - 10:06

Widzę iż wszyscy tylko Lowepro i nic więcej

 
Ja pisałem wcześniej iż kupiłem Kata, jest super w szczególności dla fotografów ptaków i pozostałej fauny.



#73 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 07 grudzień 2013 - 11:46

@Maxx-69 - bo jak kupować to porządny towar :P
Firma Benro zaciekawiła mnie dopiero od tygodnia, gdyż wypuściła fajne plecaki na długie tele(być może kiedyś dla mnie:P)co stanowi konkurencje dla Lowepro bo do tej pory tylko ono robiło takie plecaki. Benro jest ciutek tańsze(a pewnie stanieje)i robi kolor "moro" :)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#74 Jeleń150 (Patryk)

Jeleń150
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 13 grudzień 2013 - 15:56

Witam!

Co możecie mi powiedzieć o plecaku Lowepro Flipside 300?

Z góry mówię że bedę w nim nosił obiektyw 70-300.



#75 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 14 grudzień 2013 - 07:29

@Jeleń150 Odpowiedź na swoje pytanie masz już w tym wątku ;)



#76 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:00

Jestem w posiadaniu takiegoż plecaczka...

LOWEPRO MINI TREKKER CLASSIC

i bardzo mi odpowiada.

Pakuje w niego x2 body w tym jedno w całości słoik 100-400mmm z extenderem.

Do tego ładowarka,4 filtry,obiektyw średniego rozmiaru...zresztą zobaczcie sami...

fotka robiona domofonem przed chwilką...

sjt6.jpg

 

Można po otwarciu dwóch klap nawkładać całą masę drobiazgów,a do tego dwie górne kieszenie gdzie wchodzi głowica Gimbalówka ,maskowanie obiektywu i nawet jakiś płaszcz lub komplet przeciwdeszczowy na dorosłego człowieka....noooo może nie wyrosłem aż tak bardzo ale 169 mam.

I do tego paski od spodu do podpięcia statywu.

Mnie zadowala...(jak bym sprzedał chatę i zakupił więcej sprzętu to może bym inaczej gadał he he)

Można też wyzwalacza spokojnych emocji zapakować "Bronek" też w terenie mile widziany (foto dla Entuzjastów)

foto poniżej

a4tn.jpg

 

Jednym słowem POLECAM.

...i pozdrawiam serdecznie Harrysly.


Użytkownik harrysly edytował ten post 16 grudzień 2013 - 23:13

 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography


#77 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:26

Witam
Chciałbym Was zapytać jakie macie doświadczenia z tym modelem Lowepro Vertex 200 AW. Ogólnie co do jakości prezentowanej przez firmę to z poprzedniego plecaka  jestem zadowolony, ale powoli czas go wymienić.

Jak w praktyce wygląda np. przypięcie i przemieszczanie się ze statywem wielkości Manfrotto 190x prob?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
pozdrawiam


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#78 tomgol

tomgol
  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:39

asfoto niedawno nabyłem ten model. Jakość wykonania wzorowa, pojemność ok jak dla mnie. Wchodzi 500

plus dodatkowe szkiełka i body. Jest solidny ale przez to trochę ciężki. Ważne że dobrze chroni wnętrze. Nie wiem

jeszcze jak będzie sprawować się mocowanie statywu. Wygląda tak se, przynajmniej te fabryczne mocowanie. Ja będę

chyba dopinał go do boku. Generalnie polecam.



#79 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 07 kwiecień 2014 - 13:46

@tomgol dzięki za odpowiedz. 
Może jest jeszcze ktoś, kto wie jak w praktyce wygląda stosowanie uchwytu statywowego? 

pozdrawiam ;) 


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#80 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 07 luty 2016 - 19:48

Witam,

odkopuję temat ponieważ mój plecaczek powoli się kończy.

Szukam plecaka do przenoszenia C50 z 400 5.6, 200 2.8 w pogotowiu oraz C40 z 17-40. Czy możecie polecić coś fajnego, super byłoby w kolorze lekko maskującym :) Bardzo podoba mi się kolorystyka Tamraca jak tu:

http://allegro.pl/pl...5065445642.html

Ma delikatne kolory moro nadające się i do lasu i na koncert, wakacje itp... Wada to niestety jest mały :( nadaje się bardziej do noszenia krajobrazówek niż tele. Z góry dzięki za wymianę doświadczeń, ewentualne namiary.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych