Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#301 gruber16 (Grzegorz Burkowski)

gruber16
  • Lokalizacja:
    Dolina Baryczy

Napisano 25 listopad 2012 - 19:57

268.świergotek nadmorski
Dołączona grafika

#302 białołeka

białołeka
  • Małomówny
  • 13 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 25 listopad 2012 - 20:53

rusałka - ja buszuję w lasach na odcinku warszawa -wyszków

Kosmo - ok ok będę kasował :)

kerko - narazie ptaki mnie nie kręcą więc ganiam za łosiami :)
A 500 / sigma 70 - 300 ,sigma 150-500

#303 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 25 listopad 2012 - 20:59

Świetnie dajecie radę z brakiem światła.
Parę kadrów ode mnie z weekendu.

269.
Dołączona grafika
270.
Dołączona grafika
271.
Dołączona grafika
272.
Dołączona grafika
273.
Dołączona grafika

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#304 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 25 listopad 2012 - 21:09

nieudacza-bażanty daj do tematu,są świetne,reszta też dobra
fabio87-kruki,szczególnie 265 b.dobre
274
Dołączona grafika
gile wyjątkowo wcześnie w tym sezonie zjawiły się w karmniku,chyba z braku jarzębiny w okolicy,którą "załatwił" majowy mróz
275
Dołączona grafika
dla wielu to będzie śmieszne, :-D ale po wielu latach dokarmiania zimowego pierwszy raz widzę w karmniku mazurki(2 osobniki}
276
Dołączona grafika

#305 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 25 listopad 2012 - 21:18

fabio87, ja się wcale nie dziwię że myszak nie chce wylądować,z taką bandą pod budą byle kto nie zadziera :mrgreen:
Tak patrze na wasze zdjęcia i właśnie się pakuje na jutro,choroba poczeka ;-)

#306 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 26 listopad 2012 - 08:17

dziś piękny słoneczny poranek :evil:

277
Dołączona grafika

#307 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 26 listopad 2012 - 08:34

pol, aż dziw bierze, że przy takiej patelni nie ma przepaleń ;-)
Modeli zazdroszczę jak diabli :)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#308 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 26 listopad 2012 - 08:54

Można się napatrzeć w BŁ, zdjęcia super.Ciężko nawet wymienić wszystko co się podoba.
pol - nie narzekaj i tak masz dobrze. Chyba zawsze Ci przylatują

Ja wczoraj, mimo mgły wybrałem się do czatowni głównie po to, żeby rzucić mięso. No ale jak byłem to postanowiłem
trochę posiedzieć, żeby zobaczyć co się dzieje.
Kilka minut po 8 przyleciał jastrząb.Zauważyłem go dopiero przy jedzeniu (1 kg porcji rosołowych + 1 udko kurze - a co niech ptaki też mają coś dobrego:))
Musiał przylecieć gdzieś z tyłu.
No i jadł z 15 minut.

278
Dołączona grafika

Potem stała się dziwna rzecz. Przestał jeść i zastygł nieruchomo patrząc się wprost w obiektyw.
Pomyślałem, że zobaczył jakiś ruch czy coś i się zaniepokoił. No to i ja zastygłem nieruchomo.
Ale on tak z 15 minut stał a ja zdjęcia robię na leżąco. Łokcie mi zdrętwiały i nie wytrzymałem, zrobiłem kilka zdjęć i
pomyślałem: leć sobie jak chcesz.

279
Dołączona grafika

Ale nie odleciał.
Za to po kilku minutach przychylił się do podłoża. Wtedy zatrybiłem, że on nie patrzył tak na mnie tylko na myszołowa, który musiał siedzieć na drzewie za mną.
Po chwili przyleciał myszołów i usiadł kilkanaście metrów dalej na platformie gdzie chowam mięso przed psami.
Były tam jeszcze jakieś resztki
280
Dołączona grafika

Jastrząb nie odleciał, jeszcze podjadał ale był czujny i taki napuszony.

281
Dołączona grafika

Później przeskoczył na patyk. Obtarł dziób, spojrzał i odleciał w stronę przeciwną do czatowni

282
Dołączona grafika

283
Dołączona grafika

Mimo braku światła jestem zadowolony bo mogłem sobie do woli popatrzeć na jastrzębia. Na dodatek to już trzeci sezon.
Nawet charakter tego ptaka troszkę poznałem.
No i jest jeszcze trochę roboty przed budą.
Zakupiłęm obiektyw C 400/5.6 i stałka to jednak całkiem coś innego niż zoom. Trzeba się do niego przyzwyczaić.
Zdjęcia są odszumione

#309 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 26 listopad 2012 - 09:01

dziś piękny słoneczny poranek :evil:

Ładnie go wykorzystałeś.
A ja zamiast siedzieć przy karmniku i polować na kowalika, układam sprawdziany :-/

ryba, fiu, fiu... piękny ptak - bdb seria. Gratuluję spotkania.

#310 America (Tomasz Kuna)

America
  • Lokalizacja:
    Radom

Napisano 26 listopad 2012 - 09:03

ryba, 3x świetne! (zdjęcia, opis i spotkanie)

pozdrawiam
Tomek Kuna
www.ptaki.radom.pl

Od lipca 2016 - Canon 7D II + 400/5,6

Do lipca 2016 - Canon 350D + 400/5,6


#311 mycza

mycza

Napisano 26 listopad 2012 - 09:50

Gratki dla wszystkich za zdjęcia, jest czym oko nacieszyć :mrgreen:
Andrzej Myczkowski Warszawa

#312 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 10:13

ryba, świetne foty

#313 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 26 listopad 2012 - 10:16

ryba, świetne. Marzy mi się dorosły jastrząb przed budą.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#314 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 26 listopad 2012 - 10:52

pol, jak szedłem dzisiaj do budy na niebie gwiazdy i zero chmur, nastał świt i zrobiła się taka mgła że ledwo dołek z padliną widziałem.Do 10 szarówka ,teraz piękne słońce ale ruch marny, nie to co u Ciebie.
ryba, gratki, piękny ptak.W tym roku wysyp jastrzębi,chyba więcej ich w listopadowym wątku niż myszołowów.Może i dobrze, w końcu jakaś odmiana.
Pozdrawiam.

#315 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 listopad 2012 - 12:11

ryba, dałeś tu lepsze zdjęcia niż w tematycznych. JA chyba muszę też nad platformą pomyśleć , bo wczoraj przy wykańczaniu budy przybiegły jakieś dwa burki.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#316 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 26 listopad 2012 - 13:00

Dzięki wszystkim za dobre słowo.
Qelka, ja tę platformę mam niedawno. Mięsko zostaje ale zauważyłem też coś niepokojącego. Cały czas siedzi na niej myszołów. Niby dobrze, ale ja nie mogę siedzieć w czatowni od świtu do zmierzchu i jak wychodzę to go płoszę. Obawiam się, że może się przestraszyć na dobre.
A te zdjęcia to moim zdaniem takie porównywalne. w tym WT lepiej widać kolor piór

#317 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 26 listopad 2012 - 13:09

Wymiatacie tymi fotkami
Tadeo Twoje fotki bardzo mi sie podobają-nie mogę oczu oderwać :bow: ,
ryba jastrząb super a i opis rewelacyjny:)
America foty rewelka
Oczywiście trudno wszystkich wymienić ale poziom bardzo wysoki jak na BŁ
canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#318 gruber16 (Grzegorz Burkowski)

gruber16
  • Lokalizacja:
    Dolina Baryczy

Napisano 26 listopad 2012 - 13:48

284.świergotek nadmorski
Dołączona grafika

#319 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 listopad 2012 - 14:47

ryba, czy będzie siedział na platformie, czy na ziemi czy na pobliskim drzewie nie ma to znaczenia. Zimą kiedy ciężko zdobywać im pożywienie i wiąże się do z duzymi wydatkami energetycznymi ptaki szukają łatwego łupu. Czyli takiego który nie ucieka bądź nie jest zamrożony. Taka porą ptaki będą kręciły sie przy nęcisku czy będziesz je płoszył czy nie. Będzie to miało wpływ na ich czujność, to na pewno ale chęć zdobycia łatwego łupu w trudnych warunkach niestety zwycięża. Wielokrotnie zdarzało mi się płoszyć ptaki z różnych przyczyn ( albo mikołaj u dziecka w przedszkolu, albo jakaś inna okolicznośc która nie pozwalała na siedzenie do wieczora) choć starałam się tego unikać. Niepotrzebne jest stresowanie ptaków. Często zdarzało się tak, że wychodząc z budy bielik siedział za jej plecami, albo na wale kanału, który był poza zasięgiem wzroku. Mimo wszystko wracały. Myszołowy nie odlatywało nawet po otwarciu drzwi. Musiałam cała wyjść z budy , żeby odleciały. Najgorzej jest chyba z krukami bo te sa bardzo pamiętliwe i ostrożne. Mówienie o wchodzeniu i wychodzeniu wieczorem chyba bardziej służyło mi, bo eliminowało jeden z czynników który mógł mieć wpływ na ilość obsady na nęcisku. Każdy dzień był jednak inny a czynników o tym decydujących zbyt dużo , żeby przewidzieć co się będzie działo. Wydaje mi się że wszystko zależne jest od osobnika. Z ptakami jak z ludzmi jeden będzie siedział ile wlezie inny przyleci tylko raz. W tamtym roku miałam myszołowa włochatego, który przylatywał jako pierwszy i odlatywał ostatni. Jak się najadł siadał z boku nęciska na kupce siana i siedział tak godzinami, albo w ramach rozrywki przeganiał inne osobniki.
Inna sprawa, że nęcenie teraz kiedy jest ciepło dla mnie osobiście mija się z celem. A przynajmniej marudzenie, że ptaki nie chcą do mnie przylatywać jest nie na miejscu. W przypadku takiego nęcenia trzeba założyć z góry, że ptaków będzie o wiele mniej lub wcale i tyle. Ptaki jednak mimo wszystko są jeszcze w stanie same zdobywać pożywienie i każdy podejrzany obiekt czy ruch zniechęca je do korzystania ze stołówki. Dzisiaj czytałam gdzieś post Ostapowicza dotyczący nęcenia i obiema rękoma się pod nim podpisuję.
Mnie platforma potrzeba jest do tego, żeby utrzymywać w miarę stały poziom wypełnienia stołówki. W starym miejscu mogłam codziennie rano podrzucać jedzenie, bo było to po drodze do pracy. Mało tego mogłam w każdej chwili zatargać tam jakąś padlinę, bo odległość pozwalała na jej noszenie. Nowe miejsce zlokalizowane jest w odwrotnym kierunku. Nie będę miała możliwości zostawiać żarcia rano, więc będzie to musiało odbywać się wieczorem. Wykładania żarcia wieczorem równa sie niepewny ranek. Wszyscy lubią takie żarło - dziki, lisy, psy itp. Z padlina tez nie będzie łatwo, dojazd mimo, że jakiś jest to w tym roku w tym miejscu była trzebież i koleiny są po kolana. Punciakiem nie mam szans a i terenówka było by ciężko. Targać dzika przez las dobre pół kilometra – jakoś średnio to widzę. Dla mnie utrzymanie stale pełnej stołówki to wg mnie 80 % sukcesu całego zimowego nęcenia. Zakładam, że sama platforma musiałaby być składana, żeby na czas zasiadki ją demontować. W starej budzie czasami sarny kładłam na dachu budy, ale dla lisa nie stanowiło to problemu.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#320 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 26 listopad 2012 - 15:33

Wielokrotnie spłoszyłem myszołowa wychodząc z budy. Dzisiaj gdy wracałem też wystartował z pobliskiej topoli, godzinę temu byłem zawieźć mięsko i siedział spokojnie na nęcisku z dwoma sierpówkami i sójką. Ponoć w przyszłym tygodniu ochłodzenie i lekki śnieg, już nie mogę się doczekać :-D
285
Dołączona grafika

Pozdrawiam.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych