Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#261 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 23 listopad 2012 - 13:53

Dzięki wszystkim za komentarze.

205

Dołączona grafika

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#262 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 23 listopad 2012 - 14:09

Szczepan mz zdecydowanie lepiej niż poprzednie

#263 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 23 listopad 2012 - 14:39

Dzięki pol,
To może jeszcze taki, oko w oko

206

Dołączona grafika

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#264 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 23 listopad 2012 - 14:40

Szczepan, FAjne masz miejsce Jeszcze nie wydeptane
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#265 rusałka

rusałka
  • Użytkownik
  • 209 postów
  • Lokalizacja:
    Zielonka

Napisano 23 listopad 2012 - 15:02

jak chodziłam sama w poszukiwaniu "moich" łosi co tam u nich słychać nie mogłam trafić ich jak na spacer poszłam z psiakami masz ci los stoją :-/ ( psiaki na smyczach)
stoi klępa 2 łoszaki + byczek ( tylko nie wiem czy to nie przypadkiem jej młody z tamtego roku bo pierwszy raz widzę go , rozpoznany bo ma ładne "patyczki" stojące
niestety kompakt słabo działa gdy mało światła ISO800 + max przybliżenie 26x czyli ostrość stracona :( więc bardzo bardzo bardzo słabiutkie ... jak bym była bez psów by można odległość zmniejszyć oczywiście klępa się przyglądała wraz z byczkiem a łoszaki buszowały w ściółce .. potem po prostu poszłam w swoją stronę a łosiaki wróciły do swoich zajęć

oczywiście jeszcze krzaki nie krzaki więc w ogóle ostrość zgłupiała

207.
Dołączona grafika

208.
Dołączona grafika

w końcu jakiś byk który ma eleganckie "patyczki" a nie jakieś powykrzywiane jak ten z bagna uwielbiam te zwierzęta te ich pysie takie wielkie, dostojne z gracją poruszające się , inteligentne

209.
Dołączona grafika

#266 gruber16 (Grzegorz Burkowski)

gruber16
  • Lokalizacja:
    Dolina Baryczy

Napisano 23 listopad 2012 - 16:46

Szczepan, oba fajne gdyby nie ta sroka
210.
Dołączona grafika

#267 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 23 listopad 2012 - 17:32

rusałka,

z Canona 600 f4 + 5d to na pewno fajnie by wyszło :-) Szczególnie 208 i 209. Gratuluję spotkania.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#268 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 22:38

gruber16, fabio87, Szczepan, gratuluję fotek Panowie :-)
rusałka, zazdroszczę spotkania :-)

U mnie od rana gęsta mgła (który to już dzień z rzędu?), a przy gruncie lekki przymrozek. Zastanawiałem się przez chwilkę czy warto wychodzić z domu. Zdrowy rozsądek wygrał i wyszedłem ;-)

211.
Dołączona grafika

212.
Dołączona grafika

213.
Dołączona grafika

214.
Dołączona grafika

215.
Dołączona grafika

216.
Dołączona grafika

Pozdrawiam :-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#269 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 23 listopad 2012 - 22:48

Ark, fajny bandyta Ciebie odwiedził :) Życzę takich gości jak najczęściej :)
Pozdrawiam Wszystkich i gratuluję wypadów w teren!
Ja już zapomniałem jak moje "łowisko" wygląda - robota, robota, robota. Mam nadzieję że w grudniu sobie odbiję zaległości w fotografowaniu przyrody:)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#270 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 23 listopad 2012 - 22:54

jastrząb :-D tez ostrzę na niego pazury. Miło się ogląda z poziomu domu takie zdjęcia. Jakoś jeszcze nie myślę o siadaniu w budę . Jutro ruszam kończyć nowe miejsce. Zostało maskowanie, wycięcie otworu i dopracowanie środka i urządzenie sceny. A od grudnia nęcenie. Jestem ciekawa co w tym miejscu się pojawi.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#271 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 23:02

MUSTANG_71, dzięki.
Qelka, ja prawie nie nęcę, a siadam zazwyczaj raz w tygodniu na 3-4 godzinki bo tylko tyle czasu mam dla siebie. Buda stoi na niedużej śródleśnej polanie, a to powoduje, że pojawiają się ciekawi goście...około godziny 6, na chwileczkę usiadł puszczyk ;-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#272 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 24 listopad 2012 - 00:04

Ark - oooo jaki ruch wśród drapoli :D
Gratuluję i zazdroszczę. U mnie żaden nie siada. Myszak ten sam osobnik co rok temu tylko siada na drzewie i się gapi, po paru min. odlatuje. Kruki tylko zerkają nad scenę i lecą dalej. Po jastrzębiu nie ma śladu tak jak po Stefanie. Pojawia się tylko zuchwała sójka. Ładuje 3 żołędzie na raz i odlatuje ;)
Pogoda mnie już męczy, jutro idę do lasu połazić bo te mokre, ciemne, samotne zasiadki mnie wykańczają :P

217.
Dołączona grafika

218.
Dołączona grafika

219.
Dołączona grafika
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#273 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 listopad 2012 - 01:01

Ark, o widzisz. Ja mam podobne miejsce :

220.
Dołączona grafika

też polana w okolicy kompleksu leśnego, kopalni torfu i dużych połaci łąk i pól. Gniazdują w tym kompleksie orliki , więc buda bardziej na okres wiosenny kiedy będą wracać, ale może coś ciekawego się nawinie. Wcześniejsza buda typowo łąkowa, hektary łąk i żadnego zadrzewienia. Po trzech sezonach trochę mi się przejadła, ale gotowa do siadania. W każdej chwili można z niej focić. W nowej mam nadzieję popykać jakiegoś leśnego ptactwa. Może jastrząb dopisze albo coś drapieżnego na drobnicę. W pobliżu już stoi karmnik i czeka na lepsze czasy. Drobnicy mam nadzieję też porobić, choć ciągle brak jakoś mi czasu :mrgreen: Do tego na tej polanie jest cała masa wszy jelenich. Musi się kręcić tam sporo dziczyzny. Opędzić się nie można, wszędzie to włazi. We włosy, pod kurtkę brrrr

kurde ładnie to szkło rysuje. Radzi sobie w mglistych warunkach, nie ma co. Gdybyś miał lepsze auto to bym pomyślała, nad tymi samotnymi zasiadkami :-P a tak kicha. W sezonie lecę na żołny z chłopakami :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#274 strazak23

strazak23
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • Lokalizacja:
    Czyżew(PODLASIE)

Napisano 24 listopad 2012 - 08:59

Witam. U mnie wreszcie coś przyleciało :-D Dziś o 6 wyruszyłem do mojego M1 byłem gdzieś ok 6.30. Po ok 15-20 minutach już pojawił się on :-D

221
Dołączona grafika

niestety była jeszcze ciemnica jak na taką godzinę więc foty bardziej dokumentacyjne.

222
Dołączona grafika

jadł sobie korpusiki ok 1h i ciągle chował się za konar ;-)

223
Dołączona grafika

gdy się już najadł wytarł dziób o trawę (śmiesznie to wyglądało ) chwilę postał i odleciał ;-)

224
Dołączona grafika
NIKON D90 + Nikkor18-105 + Sigma 100-300/4F

#275 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 24 listopad 2012 - 13:00

Gdybyś miał lepsze auto to bym pomyślała, nad tymi samotnymi zasiadkami a tak kicha.

:mrgreen:

strazak23 - gratuluję! :)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#276 Tadeo

Tadeo
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 24 listopad 2012 - 13:23

kurdeniewiemco, Ark, Świetna seria
strazak23, też ładnie choć popracował bym nad tłem :)
Qelka, Ciekawe miejsce - oj pewnie będzie się tam u Ciebie działo

Może i ja zapodam jakieś miniaturki w porównaniu do waszych kadrów :

225.
Dołączona grafika

226.
Dołączona grafika

227.
Dołączona grafika

228.
Dołączona grafika

229.
Dołączona grafika

#277 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 24 listopad 2012 - 18:54

Qelka, w takim miejscu jastrząb murowany . Też chciałem zmienić miejsce ,ale jakoś nie wyszło w tym roku.Dzisiaj za to przez godzinę mogłem posłuchać koncertu bielików.Gdakały ,aż miło.Dwa stare i jeden młody.
Ark,gratuluję gatunku.Moje marzenie .215 i 216 całkiem fajnie by zasiliły temat ;-)

A u mnie przed budą jeden gość :-P ,jak w pobliżu są bieliki to nie ma szans,żeby coś konkretnego przysiadło . A po lisku nie ma już śladu .
230.
Dołączona grafika

Popołudniu spotkałem Jemiołuszki ,ale szans na jakieś zdjęcia nie było.Wsuwały jemiołę wysoko w koronach
231.
Dołączona grafika

#278 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 24 listopad 2012 - 21:31

kurdeniewiemco,
Szkoda, że brakło światła. U mnie natomiast spotkałem myszaka żerującego przy drodze, niestety aparatu zabrakło. Siedział przy padlinie z 2 godziny pewnie się tak najadł, że za ciężki był by latać gdyż usiadł na słupie energetycznym kilka metrów od mnie i się "gapił" jak gdyby mnie nie było. :-)

Qelka,
Geoportal dobry serwis często przeczesesywałem mapy satelitarne w poszukiwaniu zbiorników wodnych. :-)

strazak23,
Gratuluję wyczekanego ptaka. :-)

Tadeo,
Gratuluję. Patrząc na twoje zdjęcia aż się zachciało zimy i fotografowania przy karmniku.

Tomek_K,
Ale przynajmniej coś się u Ciebie dzieje. Też by się bieliki u mnie przydały. :-)

232.
Dołączona grafika

233.
Dołączona grafika

234.
Dołączona grafika

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#279 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 24 listopad 2012 - 21:59

kurdeniewiemco, Sigma z 5D pięknie współgra ;-) Jakie tam ISO masz? Kurcze 219 gładkie że szok.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#280 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 25 listopad 2012 - 08:50

Ark, gratki za jastrzębia,super okolice wybrałeś na zasiadki.
kurdeniewiemco ,już to chyba wszyscy pisali ,ale powtórzę - super jakość.
strazak23, szkoda że światełka brakło,znam ten ból
Tadeo, drobnica w twoim wydaniu jak zawsze na szóstkę z plusem.
Tomek_K, czekamy na bieliki
kulek855, robisz postępy z myszakami,oby tak dalej ;-)
Ja pauzuje,przeziębienie wygrało.Co prawda wstałem dzisiaj po piątej,ale samopoczucie miałem fatalne.Wyszedłem tylko nasypać słonecznika do karmnika na podwórku i cieszę oko drobnicą przez okno.
Pozdrawiam.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych