Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Chojnowski Park Krajobrazowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 22 luty 2012 - 17:07

Chojnowski Park Krajobrazowy położony jest na południe od Warszawy, na lewym brzegu Wisły na terenie powiatu piaseczyńskiego. Powołany został w 1993 roku. ChPK leży na terenach płaskich, występują jedynie niewielkie wzniesienia pochodzenia wydmowego. Większą część parku zajmują lasy. Są to w większości bory mieszane, z dużym udziałem sosny, dębu, brzozy i lipy.

1.
Dołączona grafika

Rzeka Zielona obok rzeki Jeziorki i Tarczynki, jest jednym z trzech najważniejszych cieków wodnych na terenie ChPK

2. Rzeka Zielona
Dołączona grafika

#2 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 22 luty 2012 - 17:31

Animus, piękne kadry zwłaszcza pierwszy z tymi promieniami.

#3 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 luty 2012 - 23:27

Animus, cieszę się że otworzyłeś ten wątek, z pewnością szybko zapełni się zdjęciami równie dobrymi jak te z Kabat, a to w końcu też tak blisko Warszawy ... zdopingujesz do wyprawy w las :-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#4 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 24 luty 2012 - 15:38

NiceDmg, emwi - bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie wątkiem i za obejrzenie zdjęć :-) Nie mam wprawdzie na razie zbyt wiele zdjęć z tych terenów, ale będę to nadrabiać.

Jezioro w Zalesiu Górnym oraz tereny wokół niego to prawdziwa atrakcja ChPK. Wędkarze znajdą tu dobre miejsca na łowiska (płatne), w sezonie można wypożyczać kajaki oraz rowery wodne i pływać po tym dość sporym akwenie. Działają tu grill-bary, można też napić się piwa. Wokół jeziora można spacerować, podobnie jak i po okolicznych lasach. Auto można zostawić na płatnym strzeżonym parkingu. W sezonie czynny też jest aqua-park- chętnie odwiedzany przez całe rodziny z dziećmi. Amatorzy ptasiej fotografii również znajdą tu ciekawe tereny, bo jezioro to oddzielone jest tylko groblą od sporych stawów rybnych.

3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

#5 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 luty 2012 - 16:59

zdarza mi się odwiedzać kąpielisko w Zalesiu latem, zawsze wtedy z tęsknotą patrzę na lasy - niestety będąc z rodziną na zdjęcia nie ma czasu.
Ale widzę, że trzeba się tam będzie wybrać na spacer...
1 i 2 super :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#6 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:37

Wiosna powoli nadchodzi. Zieleń zaczyna być widoczna, choć jeszcze bardzo jej niewiele.

6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika

8.
Dołączona grafika

#7 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 kwiecień 2012 - 07:39

Witajcie ,

Animus, bardzo ciekawy wątek z ładnymi zdjęciami, najbardziej podobają mi się 1, 2 i 8.
Mam nadzieję, że będziesz kontynuował pokazywanie nam tego parku :-P
Mam jeszcze pytanie, kręciłeś się może w okolicy miejscowości Łoś? Jak sama nazwa wskazuje w okolicy na dość małym obszarze jest tam około 20 tych sympatycznych pluszaków i ponoć dość łatwo je spotkać

Pozdrawiam
Krzysiek

#8 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 15 kwiecień 2012 - 13:47

KrzysiekG - Dziękuję Ci za odwiedzenie wątku i obejrzenie zdjęć :-) Powiem Ci, że zaskoczyłeś mnie bardzo tym pytaniem. W okolicach miejscowości Łoś jestem średnio 2-3 razy w tygodniu, ale nigdy nie widziałem tam łosia. Nigdy też nie słyszałem od żadnego z mieszkańców o łosiach. Żaden z ludzi, z którymi tam pracuję też nigdy nie wspominał o łosiach. Największym leśnym ssakiem bywa w tych okolicach jeleń, ale to też raczej przypadkiem. Nazwa miejscowości skądś się jednak wzięła. Albo temat łosi w tym rejonie całkowicie umknął mojej uwadze, albo łosie występowały tam w przeszłości. Kiedyś okoliczne lasy były faktycznie bardziej rozległe, bagienne i podmokłe, więc i łosie mogły tam występować. Obecnie jednak obserwuje się stopniowe osuszanie tych terenów. Lasy tamtejsze też nie są zbyt duże, w dodatku porozdzielane polami, nieużytkami, drogami. Ale postaram się zasięgnąć jeszcze informacji :-)

#9 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 kwiecień 2012 - 16:22

Witajcie ,

Animus, o łosiach w okolicach miejscowości i uroczyska Łoś czytałem w przewodniku Lechosława Herza "Chojnowski Park Krajobrazowy''. Na podobne informacje można natrafić na przykład na stronie miłośników miejcowości Łoś ( www.milosnicy.pl)
Może uda Ci się dowiedzieć czegoś od mieszkańców i zasypiesz nas zdjęciami łośków ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#10 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 15 kwiecień 2012 - 19:47

Animus, widzę że nie oparło Ci się bagienko w Oborach (na 6,7,8) ;-), obchodząc to bagno od strony łąk oborskich w prawo, można trafić do bardzo ładnego zakątka ze starodrzewem , trzeba się jednak zaopatrzyć w długie kalosze.
9.
Dołączona grafika

pozdrawiam
UBI
CANON

#11 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 15 kwiecień 2012 - 21:06

KrzysiekG - postaram się wyciągnąć więcej informacji od mieszkańców, bo bardzo zainteresował mnie ten temat. Jeśli łosie tam naprawdę żyją, to chciałbym jakiegoś zobaczyć i sfotografować.

UBI - bezbłędnie poznałeś to miejsce :-) Planuję wrócić tam jeszcze i na pewno wezmę ze sobą kalosze :-) Bo to dość ciekawy teren i z Twojego zdjęcia wynika, że jest tam jeszcze ładniej gdy roślinność pokrywa się zielenią.

#12 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 16 kwiecień 2012 - 08:55

Animus, możemy się zdzwonić lub prv. i wspólnie tam sie wybrać.
CANON

#13 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 18 maj 2012 - 18:18

Trochę wiosny z nad zalewu w Zalesiu...

10.
Dołączona grafika

11.
Dołączona grafika

12.
Dołączona grafika

#14 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 maj 2012 - 19:10

Animus, świetne zwłaszcza 10 i 12, odbicia pięknie uzupełniają pierwszy plan

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#15 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 maj 2012 - 21:17

Animus, brawo, 10 dla mnie rewelacja :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#16 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 09 czerwiec 2012 - 20:05

Z początkiem czerwca kwitnące na żółto kosaćce zaczynają urozmaicać nieco bagienny krajobraz lasów w okolicach Żabieńca...

13.
Dołączona grafika

...a także w oddalonej nieco okolicy Konstancina-Jeziornej

14.
Dołączona grafika

15.
Dołączona grafika

#17 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 15 czerwiec 2012 - 20:50

Animus, 13 ,14 świetne. Zwłaszcza 14. Bardzo egzotycznie to wygląda. Tylko patrzeć jak spod tej rzęsy wynurzy się aligator.

#18 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 czerwiec 2012 - 18:39

Witajcie ,

Animus, przepiękna seria, świetna kolorystyka, świetnie wykorzystałeś polar, jak mniemam

Pozdrawiam
Krzysiek

#19 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 25 czerwiec 2012 - 20:20

Technik, KrzysiekG - cieszę się, że podobają się Wam te zdjęcia i miejsce :-)

KrzysiekG- nie korzystałem z polara. Posiłkowałem się czasem szarą połówką :-)

#20 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:05

Animus, 14 i 15 mi sie podobają. Też miałem skojarzenia z korzystaniem z polara.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych