Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

sierpień 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
651 odpowiedzi w tym temacie

#61 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:35

MUSTANG_71, używasz jakiegoś filtra? Masz dziwne, brzydko rozmyte tło i to na prawie wszystkich fotkach.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#62 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 04 sierpień 2011 - 11:03

moby dick, od samego początku mam UV(0) Hoya HMC - mam go głównie jako ochronę przedniej soczewki. Raczej do dobry filtr tak więc to dziwne rozmycie mz spowodowane jest mocno rozgrzanym powietrzem. Ostatnia sesja była około 17-tej i było bardzo parno.

Dzisiaj miał być mocny kozioł z przedwczoraj jednak się nie zameldował na planie :cry:
Był inny model, jednak spaprałem trochę robotę przez niepotrzebny pośpiech. Trzeba było poczekać aż wyjdzie na bardziej czysty plan. Ech.... człowiek się uczy całe życie ;-)
126. tak się papra ujęcie :evil:
Dołączona grafika

127. potem pozostało szwendanie się w poszukiwaniu ewentualnych nowych modeli :)
Dołączona grafika

128. koniki na śniadaniu :)
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#63 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 04 sierpień 2011 - 11:15

MUSTANG_71, Ja też zauważyłem, że masz jakiś dziwny bokeh. Nie wydaje mi się zeby to była wina powietrza. Dużo zdjęć tak wyglada. Dla mnie ten bokeh nawet nie jest brzydki. Wręcz ładny.
Pierwsze zdjęcie b. ładne.

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#64 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 04 sierpień 2011 - 11:17

Harvester, spróbuję kiedyś porobić fotki testowe z filtrem i bez :) Zobaczę czy będzie zauważalna różnica :) Może jeszcze raz się dzisiaj wybiorę w teren...

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#65 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:13

MUSTANG_71, ajajaj...szkoda kozła. Właśnie taki w zbożu mi się marzy ;-)

Miałem przyjemność podziwiać ciekawy efekt, tęczę utworzoną z porannej mgły. W każdym bądź razie owa tęcza wyglądała tak, jakby była utworzona z mgły. Nie było widać charakterystycznego kolorowego łuku, a jedynie wyraźnie odznaczający się łuk mgielny. Oczywiście może to być tylko moje odczucie, a kolorowa tęcza skrywała się za mgłą, zwłaszcza, że całość zauważyłem już w końcowej fazie. Niestety poniższe zdjęcie nie oddaje tego co widziały moje oczy, wstawiam fotkę jako ciekawostkę przyrodniczą ;-) Proszę za długo nie przyglądać się fotce bo całość zleje się w...w nicość ;-)

129.
Dołączona grafika

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#66 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:32

Myślałem, że nikt nie dotrwa do końca z tym tasiemcem. Cieszę się, że mogłem umilić czas. Nie wypada mi prosić moderatorów o nowy wątek dla relacji, za krótko u was goszczę ;-) . Jeżeli pewnego dnia zdecydują się i założą, to oczywiście będzie super.


Wątek możesz założyć sam.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#67 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:33

Ark, mogłeś nakręcić krótki film, wtedy by było widać dokładniej to, co widziałeś.
Tak czy inaczej super, że zarejestrowałeś.

#68 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 04 sierpień 2011 - 13:40

enkoder, cała akcja działa się naprawdę szybko...zanim zorientowałem się, że jestem pod mgielnym mostem i zmieniłem szkło efekt "wyblakł" prawie całkowicie.

Prawie jak leniwiec ;-)

130.
Dołączona grafika

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#69 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 04 sierpień 2011 - 17:05

Wczoraj po raz drugi dostałem się tego lata na wyspę ,pogoda niestety już nie była taka ładna jak pierwszym razem, ale udało mi się załapać na parę chwil słonecznych dzisiaj znowu pomęczę was moimi fotkami a mam ich trochę ale nadal nie mogę spotkać maskonura na którego tak uparcie czatuje co tydzień .nie wiem morze w tym roku nie przyleciały wcale bo nory w ziemi są zarośnięte ,a szkoda pozostało mi tylko odwiedzanie tej wyspy do skutku ,morze przylecą albo i nie ;) na pierwsze parę fotek zamieszczę kormorana
131
Dołączona grafika
132
Dołączona grafika
133
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#70 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 04 sierpień 2011 - 19:55

Mustang, na 126 gdyby nie ta trawa przechodząca przez nos kozła, ujęcie było by świetne. Dobre światło miałeś.

Ark
genialna jakość. Do tematycznych.

RobsonIreland na tych zdjęciach wybrałeś złe proporcje kadru. Na pierwszym kormoran patrzy w prawo, więc powinien mieć przed dziobem więcej wolnej przestrzeni (takie jest moje odczucie)

Nareszcie zrobiła się pogoda, wyjechałam na kilka dni...

134.
Dołączona grafika

135.
Dołączona grafika

136.
Dołączona grafika

137.
Dołączona grafika

138. mleczna droga (niestety poruszona)
Dołączona grafika

139.
Dołączona grafika

140. piecuszek

Dołączona grafika

141.


Dołączona grafika
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#71 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 04 sierpień 2011 - 20:08

obywatel ciekawe opowiadanie, dopieszczone pięknymi kadrami
namsok ale był blisko :shock:
MUSTANG_71, kozioł pierwszorzędny.Skąd ja znam ten pośpiech :mrgreen:
cycu55, piękne kadry,szczególnie derkacza.
Ark, jaszczurka extra,długo tak wisiała ?

#72 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 sierpień 2011 - 20:17

cycu55, przepiękna seria (z wyjątkiem 135 :-)). Szkoda, że nie w wątkach tematycznych!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#73 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 04 sierpień 2011 - 20:23

cycu55-derkacze dobre ,zwłaszcza 139
Dzięki Wszystkim za byczka,co do okoliczności to nic szczególnego,wyszedł oczywiście jak dobre światło zaszło chwilę popasł się pod samym lasem,a potem zamiast dalej pasąc się iść wolno w moją stronę ruszył prosto na mnie schowanego pod siatą,zatrzymał go dźwięk migawki tylko na chwilkę i pognał z powrotem do lasu.Coś tam wybiorę do WT,choć nie ma się czym chwalić
142

Dołączona grafika

#74 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:04

cycu55, derkacz świetny

#75 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 03:43

cycu55, mmlolek, dzięki.

Przy okazji...cycu55, bardzo ładny secik pokazałaś i chyba polubiłaś się ze swoim Nikonem ;-)

...długo tak wisiała ?

mmlolek, oj długo...gdy odchodziłem nadal wisiała w tej samej pozie.

namsok, fajne spotkanie z byczkiem. U mnie na trasie przemarszu jeleni wycinka jak się patrzy, dawno ich nie widziałem :-|

...nie wiem morze w tym roku nie przyleciały wcale bo nory w ziemi są zarośnięte ,a szkoda pozostało mi tylko odwiedzanie tej wyspy do skutku ,morze przylecą albo i nie ;)


;-)

RobsonIreland, życzę powodzenia w Twoich łowach. Mam nadzieję, że nie może, a na pewno spotkasz się z maskonurami, spotkanie udokumentujesz i podzielisz się z nami fotkami :-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#76 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:55

cycu55, oj derkacze piękne. :-P

#77 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 05 sierpień 2011 - 14:58

Po dłuższej przerwie wreszcie coś pod szkło wyszło ;-) Opalał się będąc do połowy zanurzony w kałuży :mrgreen:
143.
Dołączona grafika
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#78 Macco38

Macco38
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Wałbrzych

Napisano 05 sierpień 2011 - 16:10

Gratuluję moim poprzednikom wszystkich zdjęć
Może i ja coś jeszcze wrzucę.
144.
Dołączona grafika

145.
Dołączona grafika

146.
Dołączona grafika

Myślę jednak , że pierwsza seria lepiej mi wyszła.
Canon 5D MarkIII, Canon 50D, C400/5,6 L ,C17-40L, C50 f1.4, Benro

#79 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 05 sierpień 2011 - 20:00

Gratuluję wszystkim spotkań z przyrodą! U mnie ostatnio tak sobie. Próbowałem zaczaić się na dzięcioły, które tłumnie odwiedzają jedno dosyć spore drzewo ale niestety światło nie dopisało a na dodatek strasznie wysoko... Dzisiaj pojawiły się kwadrans po 5 i słońce jeszcze nie dotarło :-/

Z wczoraj
147.
Dołączona grafika

148.
Dołączona grafika

Dziś oprócz czarnego pojawiły się też dwa młode zielone

149.
Dołączona grafika

150.
Dołączona grafika

i jeszcze taki się napatoczył po drodze:
151.
Dołączona grafika

Pozdrawiam i życzę cierpliwości do aury ;-)

#80 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 05 sierpień 2011 - 20:08

wwx-na 148 dz-ł czarny wygląda jak kura na grzędzie,takie drzewo to skarb :-)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych