Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wrzesień 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
660 odpowiedzi w tym temacie

#21 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:18

maciojj, :clap: :clap: :clap: , gatunek nie byle jaki ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#22 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:20

na czym siedzi ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#23 maciojj

maciojj
  • Lokalizacja:
    Warmia

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:25

Qelka, na sklepowym kurczaczku :mrgreen:

#24 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:29

A co sądzicie o tym? Chyba lepsze niż to co wstawiłem do tematycznego... :->
20 Gdy on się obżerał ja podrywałem jego partnerkę :mrgreen:
Dołączona grafika
Patryk, Pozdrawiam

#25 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:30

Ataman.... mały OT,
czy to Ciebie w sierpniu w Polsacie nie widziałem przypadkiem ?


Ano pewnie mnie... Telewizory waliły kupą, Polsat też był.. Więc jeśli to było podczas Ausgrabungen in Konzentrationslager Żabikowo.. to mnie

#26 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:49

Macie dzisiaj pogodę? Zazdroszczę, u mnie od soboty pada i ponoć ma padać aż do piątku. Ładne rozpoczęcie, zdjęcie 15 widziałem chyba na digarcie :)
Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#27 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:50

PatrykGala, leci, szumi i nie ma ostrości na głównym obiekcie. Kosz :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#28 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 01 wrzesień 2010 - 21:10

maciojj, gratuluję gatunku. Ja bym się pokusił o przerzucenie do tematycznego , bo tutaj przepadną. A jest na co popatrzeć.
notoryczny brak czasu

#29 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 21:26

PatrykGala, leci, szumi i nie ma ostrości na głównym obiekcie. Kosz :mrgreen:

:-/ Dzięki, Twoje opinie są genialne :mrgreen:
21
Dołączona grafika
22
Dołączona grafika
Patryk, Pozdrawiam

#30 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 wrzesień 2010 - 22:33

maciojj, super!, jak je wykonałeś? z ilu metrów, to miejscówka nęcona regularnie?
PatrykGala, Jaki miałeś pomiar światła? może z centralnym należo powalczyć - uszy mają chyba lekkie przepały, wiem - czepiam się, ale to fakt że na granicy światła i cienia trudno ustawić parametry i jeszcze emocje :)

#31 fotosc

fotosc

Napisano 01 wrzesień 2010 - 23:22

fotosc, 15 super wyszla - gdzie ustrzeliles?


w USA i to jest koliberek rubinobrody - Archilochus colubris

jeszcze jedne ujecie , tym razem z jezyczkiem :-P :-P

23
Dołączona grafika

#32 maciojj

maciojj
  • Lokalizacja:
    Warmia

Napisano 02 wrzesień 2010 - 06:28

kucharzewski, nęcę od piątku i już na drugi dzień było ruszone ;-) ok.10 m. był bardzo mało płochliwy.

#33 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 02 wrzesień 2010 - 08:40

Jaki tu spokój, nic się nie dzieje...

24.
Dołączona grafika

Na tych polach corocznie zbierają się żurawie przed odlotem, i tym razem też było jakieś sześć sztuk, jak odchodziłam, ale, że ani siatki, ani długiego obiektywu nie posiadam to tylko popatrzeć sobie mogę.
A w lesie tylko jakiś sierściuch

25.
Dołączona grafika


Dobra a teraz czas do pracy, bo przecież wrzesień i dzieci w szkółce czekają ;-)

Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#34 widz

widz

Napisano 02 wrzesień 2010 - 09:01

fotosc, coś do tematycznych by się przydało.to nie jest zbyt popularny gatunek w Polsce :mrgreen:
PatrykGala,mam nadzieję,że przyjmiesz to po męsku ;-) ,do miesięcznego wątku ok ale ogólnie to kosz,masz trudne warunki do poprawnego naświetlenia zdjęcia-ostre światło i mocny cień-nad tym popracuj to efekty powinny być lepsze

#35 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 wrzesień 2010 - 09:01

fotosc, - 23 b.fajne, choc widzialbym z wieksza GO.

ja dzis musze kupic jakis namiocik na miescie, jelenie juz sa na polanie jak ja zachodze, sploszone nie chce wyjsc spowrotem na polane...
polazilem za nimi na bagnie , ale nie sposob podejsc...o 8 postanowilem sie zwijac mimo ze ryczaly co jakis czas:)
Dzis jak kupie namiot to rozloze sie wieczorem i rano juz nie bede musial ich ploszyc, moze to mi pomoze...
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#36 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 wrzesień 2010 - 10:16

Może i ja opowiem historie wieczoru w Klukach, Słowińskim Parku Narodowym.
Zaczęło się bardzo przyjemnie. Szybciej skończyłem pracę i postanowiłem podjechać do Kluk, gdzie nigdy nie byłem. Udałem się za wioskę na wieżę obserwacyjną.

26.
Dołączona grafika
27.
Dołączona grafika

Schodząc spotkałem takie maleństwo, przypuszczam, że jest to biegus ?
28.
Dołączona grafika
29. Z robaczkiem
Dołączona grafika
30.
Dołączona grafika
31. Tu pokazał gdzie mnie ma :mrgreen:
Dołączona grafika
32. Ale jednocześnie zerkał czy się nie obraziłem
Dołączona grafika

I w tym momencie popełniłem błąd. Stwierdziłem, że nigdzie nie widać żurawi a gdzieś czytałem, że można je podejrzeć z wieży obserwacyjnej przy ścieżce edukacyjnej. Więc szybko do samochodu i podjechałem. Na całe szczęście zapytałem Pana, czy mogę zostawić samochód przy jego gospodarstwie. Zgodził się i zapytał gdzie się wybieram ?
Usłyszawszy moją odpowiedź stwierdził, że jest trochę późno (była 19.00) i najlepiej żebym zabrał kalosze i latarkę. Kalosze w domu, latarka jest więc ruszam.
Myślałem, że jest to szlak wydeptany, widoczny, którym swobodnie może trochę mokry dojdę spokojnie na zachód słońca na wieżę i swobodnie wrócę. Na cały szlak już nie miałem czasu. Problemy zaczęły się dość szybko. Okazało się, że jest lekko wydeptany szlak, przy czym oznaczenie kiepskie. W pewnym momencie znaki skręcają w lewo i tak poszedłem. Uszedłem około 500 m. i nic nie widać, żadnego znaku, ani śladu, że ktoś chodził tędy. Powrót do zakrętu i idę prosto, było bardziej wydeptane. Co chwilę wpadam w wodę, ale jak adidasy przemokły to już na to nie zwracam uwagi. Okazuje się oczywiście, że źle poszedłem. Doszedłem do jeziora, ale nic nie było widać. Nie chciałem już wracać do szlaku, tylko na skróty brzegiem. Wieżę kiedyś zobaczę, a mokre nogi po kolana wytrzymam. O dziwo wieżę znalazłem, tylko już było po zachodzie.
33.
Dołączona grafika

Kilka fotek, żurawi nie widać więc szybko powrót. Zbawienna okazała się latarka. W lesie już ciemno, szlak prowadzi, ale dochodzę do momentu jakby szlak mi się kończył. Ciemno, nie widać gdzie jest jezioro, tylko strumień światła z latarki. Ale przecież jest to tylko około 1,5 km. do przejścia lasem bagnistym więc ruszam przed siebie starając się iść w jednym kierunku. Dochodzę do jeziora, tylko w całkiem innym miejscu. Szeroki kanał wody nie pozwala mi iść brzegiem, wracam, trafiam znów na szlak i z tego samego miejsca ruszam w innym kierunku, rezultat taki sam. Po raz trzeci zmieniam kierunek i tym razem po godzinie trafiłem na linie wysokiego napięcia. Pełnia szczęścia, po linii dojdę do wioski tylko który kierunek ? Chwila odpoczynku i słychać w oddali szczekanie psa, ruszam. Po chwili dochodzę do szlaku, który tu jest bardzo widoczny. I tak po trzech godzinach błądzenia, mokry do pasa a powyżej spocony, docieram przed północą do samochodu.
I tak szczęśliwie się skończyło.
Przepraszam za tak przydługawy tekst, ale tego wieczoru nigdy nie zapomnę.

Pozdrawiam

#37 fotosc

fotosc

Napisano 02 wrzesień 2010 - 10:34

fotosc, - 23 b.fajne, choc widzialbym z wieksza GO.

bylo f/6.3

#38 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 02 wrzesień 2010 - 10:36

Tomasz, 30 wg mnie do tematycznych - do innych biegusów zmiennych :)

#39 widz

widz

Napisano 02 wrzesień 2010 - 10:53

Tomasz, faktycznie fotografia przyrodnicza czasami przypomina sporty ekstremalne lub szkołę przetrwania,szczególnie jak nie bardzo się zna teren.fajnie opisane,zdjęcia też przyjemne :-)

#40 fotosc

fotosc

Napisano 02 wrzesień 2010 - 11:26

Tomasz, w ten sposob rozpoznaje sie teren , nastepnym razem juz bedziesz wiedzial :)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych