Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Bieszczady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:53

Zakładam nowy wątek bo nie chciałbym żeby się opowieść w bezkrwawych straciła. ;-) Mój tata kocha Bieszczady chyba od urodzenia no i ja już tam też bywałem wielokrotnie, ale ten wyjazd był pierwszym fotoprzyrodniczym wypadem w tamte strony. Ponad tydzień spędziłem z tatą w niezłej dziczy. :shock: Było na prawdę świetnie. Bieszczady to magiczne miejsce - trzeba tylko wiedzieć gdzie tej magii szukać. Celem wyjazdu były jelenie, ale także ogólnie cała przyroda tamtego regionu. W sumie jestem bardzo zadowolony pod każdym względem - i fotograficznym i poznawczym. ;-) Tam można przeżyć prawdziwe przygody. Niestety nie udało się zaobserwować żadnych dużych drapieżców, ale ich tropy znajdowaliśmy bardzo często. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie odciśnięte „łapki” niedźwiedzia . :-P :) Za największy sukces uważam spotkanie i uwiecznienie Węża Eskulapa. Szukałem go - wierzcie mi lub nie na prawdę wiele lat :-> ;) Ilość wszelkiej „dziczyzny”:) jest powalająca - ale niestety nie zrobiłem jakiś zabójczych zdjęć, bo podobnie jak w moich okolicach jelenie schodziły z żeru przed świtem. Mam nadzieję, że w czasie rykowiska będzie inaczej - bo znowu chcę się tam wybrać. Generalnie, to codzienne wstawanie przed 3 zaowocowało wieloma, na prawdę wieloma niesamowitymi spotkaniami :) Noce spędzone na ambonach, tropy dzikich niebezpiecznych zwierząt, rzadkie gatunki ptaków i innych gadzin, ogromne chmary jeleni, wschody słońca nie zakłócone cywilizacją, klimat prawdziwej dziczy i pierwotności, wspaniale krajobrazy no i oczywiście miliony gzów - takie rzeczy to tylko w Bieszczadach ;-) Zakochałem się w tych górach i wiem że już nie długo tam powrócę :) Zdjęcia poniżej :

1.Pierwszy model, którego zobaczyliśmy z drogi - lisekDołączona grafika
2.Światełko przyświeciło a sarny wyszły na żer. Dołączona grafika
3.Nad rzeką gdzie szukaliśmy Eskulapy unosiły się piękne mgłyDołączona grafika
4.Znaleźliśmy też przejście zwierząt gdzie udało się uwiecznić łanię jelenia z cielakiemDołączona grafika
5.Cielak
Dołączona grafika
6.Taki mieliśmy widok z ambony gdy właśnie zaczynaliśmy całonocny "dyżur" Dołączona grafika
7.Widok z naszej "kwatery" ;-)
Dołączona grafika
8.Pospolity kuzyn Eskulapa :-P
Dołączona grafika
9.Ja gdy znaleźliśmy rzadkiego węża, bynajmniej nie w stroju maskującym :mrgreen: Dołączona grafika
10.Wąż Eskulapa - udało się! :->
Dołączona grafika

#2 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 28 lipiec 2010 - 12:02

Karol zazdroszczę Ci, że Twój tata tak chętnie razem z Tobą wyjeżdża i tropi zwierzęta, mój, niestety z powodu pracy rzadko jest w domu a sama raczej bym w góry nie pojechała :-) świetne spotkania, zwłaszcza wąż Eskulapa :-)
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#3 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 lipiec 2010 - 12:19

Bardzo fajny wątek :-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#4 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 28 lipiec 2010 - 12:29

karol102, - swietnie!! tez tak cche :D, takie dzikie miejsca to jest to, marzenie gdy nie slyszy sie samochodow, szczekania psow, odglosow wioski....
tylko otaczajace glosy dziczy :D
fajnie miales:)
zdjecia rowniez bardzo fajnie, oczywiscie jelenie najlepsze:P
szkoda tylko chorego liska...
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#5 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 28 lipiec 2010 - 12:44

kurdeniewiemco, sam się zastanawiałem czy z liskiem coś nie tak. Pytałem znajomego leśniczego i powiedział, że jest taka możliwość ale nie na 100% hmm mam nadzieję ,że wydobrzeje w każdym razie ;-)

#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 28 lipiec 2010 - 12:49

karol102, - czesto lisy na to choruja, tylko zapominam zawsze jak sie nazywa ta choroba:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 28 lipiec 2010 - 13:48

Parcha ma chyba.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#8 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:00

karol102, wielkie gratki zwłaszcza za Eskulapa no i czekam na portrecik misia :-)

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#9 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:04

no i czekam na portrecik misia

jakby mlody z taka fota wyskoczyl to chyba naprawde sprzedaje sprzet:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#10 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:05

kurdeniewiemco, nigdy nie mów nigdy :mrgreen:

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#11 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:07

nebari, - po karol102, mozna sie tego spodziewac ;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#12 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:35

karol102, gratuluję wyjazdu i przede wszystkim wspaniałego Taty :-D

#13 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:57

karol102, pięknie! Gratuluję! Jeżeli pozwolisz, to wkrótce dołożę coś od siebie do Twojego wątku, wszak ja w Bieszczady mam przysłowiowy rzut beretem...
P.S. Jeżeli to nie tajemnica, w jakim rejonie Bieszczadów byliście?
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#14 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 28 lipiec 2010 - 18:10

Dzięki wszystkim za miłe posty ;-) bez taty rzeczywiście nie mógłbym ani pomarzyć o takiej wyprawie :-> Co do miśka to plany są :-P To na razie był taki rekonesans, no ale zobaczymy...moby dick, jasne że dawaj swoje foty - wątek jest "otwarty" ;-)

#15 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 28 lipiec 2010 - 19:37

No fajnie miałeś :-> Jelenie wymiatają :-D Fajny eskulap. Kapelusz też bardzo gustowny ;-)
Powodzenia z miśkiem :-D
Mój tato, też ze mną nieraz chodzi na fotołowy ;-)

#16 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 28 lipiec 2010 - 19:47

karol102, slawoj, fajnie macie ;-) Moi się dziwią że nic nie zrobię ale i tak idę kolejny raz :-D
Patryk, Pozdrawiam

#17 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 lipiec 2010 - 19:52

Kapelusz też bardzo gustowny ;-)


A mnie się ta lufa przy aparacie podoba ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#18 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 29 lipiec 2010 - 08:53

Jeżeli to nie tajemnica, w jakim rejonie Bieszczadów byliście?

Też jestem ciekawy. Bieszczady są cudowne, mają jedyny w swoim rodzaju klimat. Niestety do tej pory deptałem tylko szlaki, gdzie ludzi coraz więcej, a ostatni raz miałem okazję kilkanaście lat temu :-( .
I tu moje pytanie. Jak jest z możliwością "zboczenia" ze szlaku (w sensie formalnym). Czy żeby połazić po lasach poza wyznaczonymi szlakami trzeba mieć jakieś zezwolenie, czy też wystarczy, że będę trzymał się ścieżek. Chciałbym zapuścić się w sam róg polskich Bieszczad, ale tam jak słyszałem dawno temu, trzeba było mieć specjalne zezwolenie. Proszę o pomoc, bo mam zamiar ciepnąć robotę na trochę i odwiedzić miejsce, gdzie zakochałem się w górach (chociaż na kilka dni).
P.S. W przypadku takich wypraw jaki dodatkowy osprzęt (typu GPS) polecacie, żeby się nie zgubić

#19 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:26

karol102 gratuluję vox populi ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#20 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 30 lipiec 2010 - 10:55

niemar, dziękuję :-> A propo pytań, to myślę, że najlepiej zbaczać ze szlaku z odpowiednim pozwoleniem ;-) Mój tata ma taki fajny zegarek a' la GPS, który pokazuje drogę i z nim trudno się jest zgubić nawet w ciężkim terenie, także polecam ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych