Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gdzie w Bieszczady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:44

Czy Ktoś mógłby polecić jakiś fajny nocleg i miejsca, które warto zobaczyć. Jadę z rodzinką (5 osóB), więc przydałyby się trochę lepsze warunki. Jedziemy pierwszy raz, więc za każdą informację będę wdzięczny.

#2 Franek

Franek
  • Małomówny
  • 3 postów
  • Lokalizacja:
    Puszczykowo

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:53

jeżdżę w Bieszczady od dziesięciu lat wiec mogę ci pomóc

#3 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:48

Osobiście mogę polecić nocleg w miejscowości Strzebowiska- np.dom gościnny "Borsuczyna". Niezłe warunki zakwaterowania jak na ubogą bieszczadzką bazę turystyczną. Sama miejscowość Strzebowiska położona jest blisko jednej z głównych tras Bieszczad: Cisna-Ustrzyki Górne. Ze Strzebowisk można się udać zarówno do takich miejsc jak Połonina Wetlińska, Połonina Caryńska, Bukowe Berdo, Tarnica, Halicz- miejsc i szlaków, które warto odwiedzić ze względu na piękny krajobraz. Ze Strzebowisk w kierunku północnym można się udać nad Jezioro Solińskie np. do Polańczyka.

#4 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 18 lipiec 2011 - 11:05

Franek, Animus, dzięki :-)
Chcemy spędzić tam około 7 dni od 30 lipca, głównie chodzenie szlakami. Oczywiście mam nadzieję na jakieś wschody i zachody. Patrząc na mapę najlepszym miejscem są Ustrzyki Górne, z których bez samochodu można przejść główne szlaki. Miejscowość Strzebowiska jest jednak oddalona trochę, dlatego na razie nie biorę pod uwagę, choć może się mylę. ;-)
Ze słyszenia jest to miejsce jeszcze nie zadeptane przez turystów i z trudną historią, której pozostałości chętnie poszukam. Za wskazanie takich miejsc i widokowych będę wdzięczny, lub skierowanie do informacji w internecie. Chętnie kupię przewodnik, tylko który polecacie ?
Pozdrawiam Tomek

#5 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 18 lipiec 2011 - 12:28

Jeśli chodzi o wędrówki szlakami, to faktycznie Ustrzyki Górne są lepszą bazą wypadową niż Strzebowiska :-) Jest w Bieszczadach sporo pamiątek po dawnych czasach- drewniane cerkwie, opuszczone cmentarze. Pamiętam stary opuszczony cmentarz w lesie, nagrobki porośnięte mchem, przy drodze na Połoninę Caryńską zaraz przy miejscowości Brzegi Górne. Takich miejsc jest w Bieszczadach więcej.
Piękne widoki rozciągają się z Połoniny Wetlińskiej, Caryńskiej, z Bukowego Berda, a także z Tarnicy, Halicza.

Przeglądając net natknąłem się na ciekawy nowy przewodnik po Bieszczadach:

http://allegro.pl/bi... ... 48807.html

Wydaje mi się, że jest całkiem fajny. Do wędrówek szlakami niezła jest też mapa turystyczna wydawnictwa Express Map w skali 1:65.000- używam jej :-)

#6 meg (Magda)

meg
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:12

wybierając miejsce zawsze trzeba pamiętać że komunikacja jest tam tragiczna /jeszcze latem można złapać jakiegoś prywatnego busa/

jako baza wypadowa na główne szlaki: Ustrzyki Górne, Wołosate, Wetlina, Muczne


przewodnik - tylko i wyłącznie - nigdzie nie ma tak dużo informacji "Bieszczady" wyd. Rewasz

mapa? Bieszczady z Compass - skala 1:50 000

Ze słyszenia jest to miejsce jeszcze nie zadeptane przez turystów i z trudną historią, której pozostałości chętnie poszukam

tych pozostałości jest mało - pojedyncze krzyże, nagrobki, cerkwie, nieliczne drzewa owocowe- to też wynika z historii tego regionu; dużo pozostałości po dawnych czasach jest w sąsiednim Beskidzie Niskim


Za wskazanie takich miejsc i widokowych będę wdzięczny

miejsca widokowe? w zasadzie każdy szczyt; na dole takim stałym punktem widokowym jest parking przed Lutowiskami;

#7 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 24 lipiec 2011 - 20:22

Animus, meg, dzięki za informacje, przewodnik kupiony tylko kłopot z noclegami. Ustrzyki i okolica wszystko pozajmowane (noclegi z internetu). Nie wiem czy można tam jechać w ciemno? W Zakopanem zawsze coś się znajdzie, Bieszczad pod tym względem nie znam.

#8 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 lipiec 2011 - 05:12

Tomasz, a tu sprawdzałeś:
http://e-nocleg.pl/n...lagrzegorz.html

Byłem tam da lata temu bardzo fajne miejsce i widoki na Szeroki Wierch i Tarnicę zaraz za płotem.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#9 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 25 lipiec 2011 - 21:02

August, niestety zajęte, ale dzięki :-)
Dziś znalazłem nocleg w Ustrzykach na dwa dni, więc będzie gdzie zajechać. Myślę, że na miejscu coś się jeszcze znajdzie.
Wszystkim za pomoc dziękuję :-)

#10 meg (Magda)

meg
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:46

noclegów jest bardzo mało więc nie koniecznie znajdziesz coś na miejscu - chyba że nie będzie pogody to będą pustki

w Ustrzykach G. najlepiej nocować u "parkowych" w tzw. osiedlu pracowników bpn





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych