Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Przejść Bieszczady w 5dni :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:26

Witam

Siedzę, siedzę i myślę gdzie wyjechać na urlop. W Tatrach śnieg i trzeci wyjazd w tym roku w ten sam rejon to chyba przesada. Przeglądałem zdjęcia w necie, przeglądałem informatory turystyczne on-line i chyba zdecyduję się na Bieszczady. Podobno najpiękniejsze są jesienią ale ponieważ nigdy tam nie byłem to potrzebuję rady. Jakie miejsca/trasy polecacie zwiedzić i co warto koniecznie zobaczyć w ciągu 5dni na miejscu? Interesowałyby mnie przede wszystkich ładne widoczki górskie ( :laugh: dość ogólne pojęcie), strumienie/jeziora otoczone bukowinami, może jakaś ciekawa architektura, zamki nad jeziorami ;-). Po ostatnich dniach mało wierzę w polską złotą jesień ale może pogoda mi dopisze.

Przy okazji: gdzie najlepiej się zakwaterować aby mieć dobry dojazd do szlaków? (poruszam się pieszo więc byłbym zdany tylko na własne nogi i ewentualnie busy jeżeli takowe tam kursują)

Będę wdzięczny za pomoc.

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:39

Miejsce na nocleg jak pieszo to tylko po schroniskach. Kremenaros 1 i 2 noc w Ustrzykach Górnych - stąd dojedziesz albo dojdziesz na Tarnicę i w drugą stronę na Poł, Caryńską. Potem spróbuj noclegu w Chatce Puchatka (3 noc) na Wetlińskiej jak będzie pogoda i mgła w dolinach to niesamowite zdjecia o świcie porobisz. Może nie będzie kłopotu z noclegiem na jedną noc. Potem nocleg w Kalnicy (4 i 5 noc) i główne partie masz zaliczone. Z Kalnicy warto iść na północ droga szutrową poszukać śladów po byłych wsiach jak Łuh, to inne oblicze Bieszczad zdziczałe sady, ślady po fundamentach. A w dolinie potok można pofotografować. 5 dni to jednak mało :-/

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:03

Polecam www.twojebieszczady.pl

Jak wrócę podzielę się wrażeniami.

Oprócz tego co poleca Roby, proponuję trasę na małą i Wielką Rawkę, Połoninę Wetlońską i rezerwat Hulskie. No i oczywiście szlak drewnianych cerkwi i kościołow. Podobno jest tam tego mnóstwo. Może kilka uda mi się zobaczyć.

Przy dłuższym pobycie można pokusić się o wypad nad Solinę i do skansenu w Sanoku - koniecznie z przewodnikiem!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2008 - 19:58

Dzięki za pomoc Panowie.

Przemyślałem sprawę, popatrzyłem na połączenia z Warszawą i wyszło mi, że....innym razem (lub z kimś samochodem :-) ). Pogoda w górach do kitu - weekend podobno ładny ale wyjazd na jednodniowy urlop mija się z celem.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych