Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

czerwiec 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
984 odpowiedzi w tym temacie

#61 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 czerwiec 2010 - 06:27

trocinek, dzięki za odpowiedź.
Ja jestem pewien, ze nie zrobiłeś ptakom żadnej krzywdy.
Jednak bardziej chodzi o to, że takie zdjęcia moga zachęcić oglądających do próbowania takich samych ujęć. Forum ogląda coraz więcej młodzieży. Przy obecnym rozwoju rynku foto, boję się, ze może być duże "parcie na szkło" czyli chęć zrobienia zdjęcia za wszelką cenę. Stąd ten zakaz.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#62 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 04 czerwiec 2010 - 06:41

Forum ogląda coraz więcej młodzieży. Przy obecnym rozwoju rynku foto, boję się, ze może być duże "parcie na szkło" czyli chęć zrobienia zdjęcia za wszelką cenę. Stąd ten zakaz.


Ej, ej... wypraszam sobie :mrgreen:

Widać ostro pracujecie ;-) gratuluję zdjęć i życzę powodzenia:)
pzdr

#63 trocinek

trocinek
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 czerwiec 2010 - 06:41

Mustang_71 - ale ja naprawdę nie kwestionuję zapisu w regulaminie, zgodnie zresztą z zasadą "trudne prawo ale prawo". Ale to nie oznacza,że nie można o prawie rozmawiać, dążyć do jego poprawy itd. Ja uważam, że w sytuacji podejrzenia o naruszenie prawa należy dać możliwość obrony zainteresowanemu, a w tym czasie albo "schować" zdjęcie do jakiejś kwarantanny albo opatrzyć wpisem, może nawet na czerwono, z info że przeciwko temu zdjęciu wszczęto procedurę zmierzającą do jego usunięcia. Natomiast wypowiedzi typu "forum nie jest obowiązkowe" według mnie, jest to przejaw braku kultury osobistej. Ostatnie zdanie nie dotyczy Ciebie. Pozdrawiam.

#64 Iroslav

Iroslav
  • Użytkownik
  • 761 postów
  • Lokalizacja:
    Amsterdam

Napisano 04 czerwiec 2010 - 06:49

Jednak bardziej chodzi o to, że takie zdjęcia moga zachęcić oglądających do próbowania takich samych ujęć. Forum ogląda coraz więcej młodzieży. Przy obecnym rozwoju rynku foto, boję się, ze może być duże "parcie na szkło" czyli chęć zrobienia zdjęcia za wszelką cenę. Stąd ten zakaz.


trocinek , bardzo Cie prosze , czy trzeba jeszcze cos tlumaczyc ?

Czesc Irek

D5+ N500/4G VR


#65 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2010 - 08:29

Natomiast wypowiedzi typu "forum nie jest obowiązkowe" według mnie, jest to przejaw braku kultury osobistej.


z calym sacunkiem, ale nie uwazam, aby to stwierdzenie bylo przejawem barku kultury.


masz proste zasady, jak nie przymierzając...


rozumiem, ze w swojej wysoce rozwinietej kulturze osobistej zdanie to uwazasz za grzeczne i mile...


Jak ja zaczynałem fotografować przyrodę to Ciebie jeszcze w planach nie było. Ja też mam dla Ciebie radę... zachowuj się, najlepiej stosownie


to tez kolejny przejaw taktu i kultury osobistej osoby starszej i doswiadczonej w dialogu spolecznym.... gratuluje wychowania...


Mustang_71 - ale ja naprawdę nie kwestionuję zapisu w regulaminie, zgodnie zresztą z zasadą "trudne prawo ale prawo". Ale to nie oznacza,że nie można o prawie rozmawiać, dążyć do jego poprawy itd.


czyli agresywne negowanie obowiazujacego stanu rzeczy nazywasz rozmowa... interesujace...


chcialem jeszcze cos dopisac do tego, co wczesniej napisal michalv, o tym, ze decydujac sie na uczestniczenie w jakims forum nalezy uszanowac zasady na nim panujace, ale stwierdzilem, ze nie warto, bo i tak nie zrozumiesz... i to jest zdanie wg mnie odrobine niegrzeczne, ale i smutne. skonczylem.


MUSTANG_71, dzieki za dobra opinie o 42.
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#66 Gucio_55 (Grzegorz Gust)

Gucio_55
  • Lokalizacja:
    Wieś

Napisano 04 czerwiec 2010 - 10:20

Jak zwykle czekam na krytykę ;)

43. Kornik... najprawdopodobniej - na 90% cetyniec mniejszy, ale jak go zobaczyłem w powiększeniu, to zgłupiałem...
Dołączona grafika

44. Wałęsak
Dołączona grafika

45. Rębacz pstry - zdjęcie sesji ;)
Dołączona grafika

46. Kwiat sita
Dołączona grafika
Aparat Nikon D90 +105Nikkor, +70-300Tamron.
Moje nieudolne próby:
http://www.panoramio.com/user/4720981

#67 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 04 czerwiec 2010 - 10:58

Ludzie! słońce się pokazało.. już prawie zapomniałem, jak ono wygląda.
Gdy późnym wieczorkiem zobaczyłem gwiazdy na niebie, nastawiłem budzik na 4.30, i przed pracą wyskoczyłem zobaczyć, co tam nad stawem ćwierka...
No i ćwierkały sobie trzczinniczki...ale wiercipięty z nich niemożliwe.. udało mi się tylko dwa jako takie ujęcia zrobić. reszta to albo za trzcinką, albo tyłem, albo właśnie odleciał..

47.
Dołączona grafika
48.
Dołączona grafika

#68 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 11:38

Ataman, 48 niczego sobie ;-) Podoba mi się.
Patryk, Pozdrawiam

#69 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2010 - 12:07

Ataman, 48 do tematycznych jak nic !

u mnie slonce dopiero od godziny, wiec koncze porzadki domowe i zaraz ruszam w teren :-)

Gucio_55, wg mnie najlepsze jest 45, potem 46, ale dopiero po dluzszej chwili dostrzeglem na kwiatku robala...
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#70 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 04 czerwiec 2010 - 12:34

Ataman gratki, ja się przymierzam do tego ptaszka, ale piki co efekty słabe , 48 też widziałbym w tematycznych

#71 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:00

ataman, 48 po prostu zaje....fajne . Rzadko komęntuje fotki ale ta mi sie naprawde podoba:super2:
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#72 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:09

Ataman, 48. świetnie uchwycone

#73 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:42

Jak zawsze piękne fotki wstawiacie, przegapiłam ten rój pszczół- ale spotkanie, nie jeden pszczelarz chciałby taki spotkać, i kuna (chyba)- śliczna.
Gucio_55-fajniutki ten kornik- myślałam że są tylko białe.
Ataman - patrząc na twoje zdjęcia- warto było rano wstać, gratuluję zwłaszcza 48.

I trochę mojego makro.
U mnie też są już grzybki, robiłam zdjęcie szybko(co widać) bo mnie komary dopadły.
49.
Dołączona grafika
50.
Dołączona grafika
51.
Dołączona grafika
52.
Dołączona grafika

#74 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:49

Judyta, 50 :shock: :clap:
Patryk, Pozdrawiam

#75 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:57

51 niezle!!!
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#76 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2010 - 14:00

Judyta, 50 i 51 :bow: :bow: :bow:
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#77 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 04 czerwiec 2010 - 14:10

Judyta, jak otrzymałaś takie powiększenie jak na 51? Pierścienie czy Raynox?

EDIT:
UDILEK, ten czarny był tak blisko, że spanikowałem ;-) S obok D :->
Już poprawiam.

#78 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 czerwiec 2010 - 14:18

Dziękuję wszystkim :uklon: Coraz lepsze moje zdjęcia(porównując tylko do moich -nie tych zamieszczanych przez inne osoby) to i wasza zasługa, Wy komentujecie- ja staram się poprawić, nie zawsze mi to się uda, ale próbuję dalej, dzięki :-D
Szycho-Raynox

#79 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 04 czerwiec 2010 - 14:20

Judyta, 51 :eek: , aż szycho literki poprzestawiał w Twoim imieniu z wrażenia :hihi: .

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#80 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 04 czerwiec 2010 - 14:29

Gucio_55 - brawka za makra :clap:
Ataman - za MAciejowym do tematycznych :clap:
Judyta - ale Ty to jesteś :shock: motylek i monstrum The Best :clap:

A niech Was lecę na zdjęcia :bradoz:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych