Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

czerwiec 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
984 odpowiedzi w tym temacie

#41 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 03 czerwiec 2010 - 20:25

Ależ mnóstwo fotek w czerwcu, a co będzie jak w końcu słońce na dłużej zaświeci. To i ja dołożę swoje wypocinki :lol: .

25. Leśny rozbójnik
Dołączona grafika

26. Rój
Dołączona grafika

27. Jelonek
Dołączona grafika

28.
Dołączona grafika

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#42 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 03 czerwiec 2010 - 20:34

UDILEK, bardzo przyjemny ten jelonek, ale najbardziej zazdroszczę spotkania z tym - jak mówisz - rozbójnikiem. Co do roju gdyby mnie takie coś spotkało w lesie raczej bym zwiewała gdzie pieprz rośnie zamiast zdjęcia robić :aaa_uf:
Nikon i klamoty

#43 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 03 czerwiec 2010 - 20:36

UDILEK, ciekawy dzień miałeś, 26 niesamowity widok, byczek też ładny gdybym takiego zrobił powędrował by do tematycznych bo wiem jak trudny temat stanowi ten jeleniowaty ze wskazaniem na 28 :-P Mimo że coraz częściej spotykam jelenie to o foceniu nie ma mowy chociaż ostatnio były naprawdę blisko jednak emocje wzięły górę i lipa :-P

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#44 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 03 czerwiec 2010 - 20:37

Co do roju gdyby mnie takie coś spotkało w lesie raczej bym zwiewała gdzie pieprz rośnie zamiast zdjęcia robić


Były bardzo zajęte sobą i swoją królową, pierwszy raz coś takiego widziałem w lesie.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#45 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 03 czerwiec 2010 - 20:45

WildRoses oba mają super klimat

UDILEK :thumbsup:

#46 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:13

UDILEK, rozbójnik w dechę :clap: . Dobrze, że Cię te pszczoły nie obsiadły - jelonki też fajne

#47 trocinek

trocinek
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:25

... Zdjęcia wymoderowane.

#48 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:31

trocinek, fotki fajne, przyjemne w odbiorze, szkoda braku ostrości na 29 no i ten piorunochron przeszkadza. Obawiam się jednak, że Moderator zaraz będzie miał uwagi za fotki 30 i 31 :-/

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#49 Iroslav

Iroslav
  • Użytkownik
  • 761 postów
  • Lokalizacja:
    Amsterdam

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:36

UDILEK , fajna seria , a najbardziej mnie ciekawi , kiedy miod zbierzesz :-D

Czesc Irek

D5+ N500/4G VR


#50 trocinek

trocinek
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:37

Mustang - dzięki za miłe słowa. A ta lina to jest to na czym barć jest zawieszona.

#51 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:40

Obawiam się jednak, że Moderator zaraz będzie miał uwagi za fotki 30 i 31

Niestety w świetleo bowiązujacego prawa (pkt. 5.2 regulaminu) fotki 30 i 31 musiały zostać usunięte.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#52 buteo

buteo

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:42

WildRoses , grzybem mnie zaskoczyłaś,ma skubany podsiakanie,tę sosnę cienko widzę :mrgreen:
UDILEK,niezły rozrzut gatunkowy,kuna oczywiście mnie urzeka :-)
trocinek, przyjemny post :lol:


32.
Dołączona grafika

33.
Dołączona grafika

34.
Dołączona grafika

35.
Dołączona grafika

36.
Dołączona grafika

#53 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:42

Na zdjęciu nr 14 jest błotniak łąkowy.
Gratuluję wszystkim spotkań :-)

#54 trocinek

trocinek
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:49

Michalv - prawo stosowane bez wyjaśnienia sprawy czyli sądu jest po prostu BEZPRAWIEM.

#55 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 czerwiec 2010 - 21:51

buteo, gratuluję ilości gatunków :-)

Ja dziś "walczyłem" z rybitwami. Nic ciekawego niestety nie wyszło. W dodatku szybko wygoniła mnie burza.


37.
Dołączona grafika

38.
Dołączona grafika

39.
Dołączona grafika


Michalv - prawo stosowane bez wyjaśnienia sprawy czyli sądu jest po prostu BEZPRAWIEM.

Nie bardzo rozumiem. Zapis w regulaminie jest wg mnie jasny. Fakt, że pojawił się dopiero wczoraj, o czym nie wszyscy pewnie jeszcze wiedzą. Dlatego nie mam do Ciebie pretensji, że umieściłeś tutaj te zdjęcia. Ale oczekuję tego samego od Ciebie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#56 trocinek

trocinek
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 czerwiec 2010 - 22:29

Michale, nie o prawo mi chodzi a o sposób jego stosowania. Uważam takie posługiwanie się prawem, za przejaw braku zaufania do autora. To autor decyduje o tym czy w danej sytuacji zdjęcia może wykonać. Bo przecież czy zdjęcie później zostanie usunięte czy nie jest faktem drugorzędnym wobec tego że zdjęcie zostało już wykonane i być może uczyniło jakieś szkody. Myślę że dopiero zbadanie w jakich okolicznościach zdjęcia zostały wykonane pozwala stosować to prawo.Do czasu wyjaśnienia, zdjęcia przebywać by mogły w czymś w rodzaju kwarantanny. A tak na marginesie, zawiadamiam Cię że zdjęcie 31 zamieściłem na BirdWatchnig i nikt tego nie zakwestionował a przeciwnie zebrałem nieco punktów. Pozdrawiam.

#57 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 czerwiec 2010 - 23:06

trocinek, ale to forum ma taki regulamin, a nie inny. I nie jest to forum obowiazkowe, a dobrowolne. Nie akceptujac regulaminu nie musisz tu umieszczac swoich fotek, jak widac mozna zrobic to na innych forach. Proste i juz.

Fotki wrzucacie piekne. Ja zarobiony nie mam czasu na specjalne wypady z aparatem. Ale dzis wypatrzylem tego malucha, wg mnie swistunka lesna (coraz bardziej doskwiera mi brak paru milimetrow wiecej w moim tele):

40.
Dołączona grafika

41.
Dołączona grafika

42.
Dołączona grafika


trocinek, jeszcze taki dodatkowy komentarz: dzis, focac ta swistunke po paru minutach zorientowalem sie, ze popiskuje z poddenerwowania, bo widzac mnie, a stalem na sciezce, po ktorej chodzi lasem wiele osob, bala sie podleciec do gniazda. ja bylem z 5-6 metrow od drzewa, na ktorym siadywala. jak widac wystarczylo, ze stalem i zwracalem na nia uwage by wprowadzic spore zamieszanie w jej otoczeniu... uspokoila sie dopiero gdy odszedlem na ok. 15 metrow od niej...
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#58 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 03 czerwiec 2010 - 23:32

42. Bardzo ładnie wyszło i nie odczuwa się braku dodatkowych mm :-)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#59 trocinek

trocinek
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 czerwiec 2010 - 00:06

maciejowy - masz proste zasady, jak nie przymierzając... sam tu przyszedłem i sam wyjdę jak uznam to za stosowne i nie będę Cię pytał o zgodę.Jak ja zaczynałem fotografować przyrodę to Ciebie jeszcze w planach nie było. Ja też mam dla Ciebie radę... zachowuj się, najlepiej stosownie. Bez odbioru.

#60 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 04 czerwiec 2010 - 00:25

Ludziska proszę - PEACE!!!
Wprowadzono zmianę - trudno, trzeba się dostosować...
W każdym razie na wielu stronach w internecie, w galeriach bardzo znanych fotografów, książkach i albumach czy w NG były, są i pewnie będą zdjęcia, które zostały na tym forum "zablokowane" do zamieszczania.
Ja to przyjmuję co prawda ze smutną miną, :-( ale skoro są takie zasady, to będę je tutaj przestrzegał. Może to rzeczywiście w jakiś sposób ograniczy zapędy ludzi, którzy nie mając pojęcia, jak należy fotografować przyrodę w takich sytuacjach, po prostu wyrządzają jej krzywdę. Może...

Pozdrawiam

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych