Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

kalibracja monitora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 22:19

Biorę wzronik od mego fotografa gdzie foto drukuje. Kalibruje monitor. I teraz jak chce sam drukowac tez u siebie to jak drukarke zainstaluje to sie skalibruje do monitora >?

#2 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 13 styczeń 2010 - 16:28

do drukarek sa kalibratory, nie opłaca się drukowac u siebie zdjęć, u fotografa płacę za A4 4zł a za A3 8zł, wynegocjowałem taką ceną, jakość zdjęć jest naprawdę bardzo dobra, atrament wymięka przy fotolabie.

#3 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 17:37

mam 40 kartek papieru wiec zal marnowac. Dlatego prosił bym o większe sprecyzowanie odpowiedzi ;d
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#4 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 13 styczeń 2010 - 19:46

o ile dobrze pamietam to jest soft i coś w rodzaju skanera którym jedziesz po wydruku i tworzysz profil, kalibracja monitora softowa z kalibratorem to wydatek około 800 zł a do drukarki jeszcze trzeba dopłacić, radzę się zastanowić.

http://sklepy.allegr... ... ndard.html

#5 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 14 styczeń 2010 - 11:21

a soft to eye-one match 3 jest to gotowy zestaw do kalibracji monitora, czyli program i kalibrator, a do drukarki trzeba dokupić urządzenie do zeskanowania wydruku

#6 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 14 styczeń 2010 - 14:55

1507, ja kupiłem ostatnio Huney Pro do kalibracji monitora - 3 minuty i po sprawie - koszt 455 zeta

#7 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 20:28

hmm poczekajcie bo chyba sie nie rozumiemy. Mam monitor skalibrowany dobrze. I teraz podlaczam do niego drukarke. Instaluje strewoniki i wszystko. I co wtedy >?
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#8 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 14 styczeń 2010 - 20:50

napisałem ci co wtedy, kupujesz soft urządzenie i kalibrujesz drukarkę, dla wydruków domowych radzę zrobić to na oko szkoda kasy, wydrukować kilka papierów zmieniając profile i wybrać najlepszy, no chyba że nie masz na co kasu wydawać

#9 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 16:59

Jesce jedno pytanie. Bo na forach pisze żeby ustalić temp 5000 k swiatła w pomieszczeniu i jakieś uniwersalne dane. Tymczasem jak ja w jednym i stały źródle światła sobie ustawie pod fotografa to bedzie dobrze ?
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych