Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czym się bronić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacek p.

jacek p.
  • Użytkownik
  • 627 postów
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 09 październik 2009 - 20:39

Przed czym ? ...przed psami na przykład bezpańskimi . Nie pytam jak tzn. "nie wychodz z domu" , "odpędzaj się kurtką" itp. Pytam o jakiś gaz, karabin czy inną kuszę. Żona miała ostatnio takie przejścia z pieskami w Julinku podczas pleneru ...żyje :-D
Pozdrawiam Jacek P.

#2 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 09 październik 2009 - 21:35

Ja się bronię odstraszaczem na psy, kupione na Allegro. Działa świetnie z odległ. 4-5m.

#3 jacek p.

jacek p.
  • Użytkownik
  • 627 postów
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 09 październik 2009 - 21:50

Ariston - jakieś namiary ? :-D
Pozdrawiam Jacek P.

#4 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 10 październik 2009 - 07:44

Chyba chodzi o to :
http://easypet.pl/ca... ... ontent=123

są także inne modele w cenach ok.200zł ten to jeden z tańszych
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#5 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 10 październik 2009 - 09:05

Chyba chodzi o to :
http://easypet.pl/ca... ... ontent=123

są także inne modele w cenach ok.200zł ten to jeden z tańszych

.

Tak, to właśnie to.

#6 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 12 listopad 2009 - 23:31

Chyba chodzi o to :
http://easypet.pl/ca... ... ontent=123

są także inne modele w cenach ok.200zł ten to jeden z tańszych


Ma cos takiego do uzywania w pracy, ale niestety nie dzial to na wszystkie psy :(

#7 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 10:53

PIES który jest wkutany na nas i musimy go odganiać gdy usłyszy taki dzwięk to bedzie jeszcze bardziej agresywny. Gdy kupię obiektyw na który zbieram - kupuję wiatrówkę i gaz. Trudno - nie moja wina.
W święto zmarłych pojechałem sobie rano do lasu porobić parę fotek. Oczywiście k*** dwa psy. Skundlony bernardyn i wilczur. Tym razem wystarczyla kurtka zalozona na statyw i krzyczenie. Ale juz dwa raz bylem pogryziony.

#8 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 14 listopad 2009 - 12:03

Też wiele razy miałam do czynienia z psami ale na szczęście skończyło się na warczeniu. Wiatrówki na pewno nie kupię ale gaz ze sobą noszę.
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#9 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 listopad 2009 - 22:00

Wiatrówka to głupi pomysł, może bardziej jakiś pistolet hukowy.

#10 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 14 listopad 2009 - 22:24

Zgadzam się z moim przedmówcą. Po co ranić zwierzęta. Pistolet hukowy to o wiele lepsze rozwiązanie.

#11 toron27

toron27

Napisano 14 listopad 2009 - 22:25

Ja na razie za miastem nie miałem przygód z psami, ale na ulicy owszem, ostatnio biega sporo wrednych skurczybyków, które do ludzi się nie garną ale do innych psów, w tym do mojego, rzucają się z zębami. Ostatnio kilka razy byłem zmuszony interweniować gazem, a raczej żelem pieprzowym - działa w 100%i nie robi krzywdy zwierzakowi, choć przyznam, że choć kocham psy, to kilku wyjątkowo wrednym chętnie bym przykopał, bo łobuzów nienawidzę tak wśród zwierząt jak i wśród ludzi

#12 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 14 listopad 2009 - 22:36

że choć kocham psy, to kilku wyjątkowo wrednym chętnie bym przykopał


toron27, w myśl powiedzenia "psa to bym nie skrzywdził ale kota to bym skopał jak psa"

Ja też byłem już kilka razy pogryziony i przyznam się szczerze, że teraz boję się psów, a to u nich powoduje agresję.
Pozdrawiam

#13 toron27

toron27

Napisano 15 listopad 2009 - 09:24

:-D

w myśl powiedzenia "psa to bym nie skrzywdził ale kota to bym skopał jak psa"


nie nie to do mnie nie pasuje uwielbiam i psy i koty, sam w domu mam i psa i kota ale jest w mieście parę drani, które po prostu nie dają mi spokojnie przejść, ale tylko kiedy jestem ze swoim psem. Jeden z nich nawet jest mojego kolegi, i już wiele razy mówiłem mu o tym, ale jakoś nie zamierzają go przywiązać, a do tego ciągle bramę mają otwartą.

#14 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 15 listopad 2009 - 16:44

Wielu ludzi praktykuje zwyczaj otwierania bram, aby psy same się wybiegały. Szczególnie ten zwyczaj daje się we znaki na wsiach.

#15 Lila2006

Lila2006
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Bydgoszczy

Napisano 15 listopad 2009 - 16:46

I szczególnie listonoszom... ;-)

#16 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 15 listopad 2009 - 16:48

Znasz to z autopsji? ;-)

#17 Lila2006

Lila2006
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Bydgoszczy

Napisano 15 listopad 2009 - 19:04

W pewnym sensie. Nie jestem wprawdzie listonoszem, ale pracuję na wiejskiej poczcie i znam problem z opowiadań. :mrgreen:

#18 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 07 grudzień 2009 - 19:28

A może coś takiego. zarówno na psa jak i na amatora cudzej własności . chociaż ma dwie wady, cena i tylko dwa strzały

http://www.artbron.p...&k=7&kt=&id=820

a tu reklamy, naiwne ale pokazują jak to działa




Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#19 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 08 grudzień 2009 - 17:52

Poruszony temat jest dosc wazny w roznych sytuacjach mozna natrafic na sfore bezpanskich psow, i osobiscie kilka razy mi sie to trafilo choc jeden tylko przypadek takiego dosc powaznego ataku. Psy wloczace sie po lasach czy polach kilka sztuk potrafia byc bardzo niebezpieczne nawet kiedy dojdzie do takiego spotkania trzeba wiedziec co robic , po pierwsze ustawic sie plecami do drzewa bronic sie czym popadnie i nie dac sie przewrocic za zadna cene trzeba uwazac na tego ktory nie szczeka jest cicho i probuje zajsc nas z boku mimo ze inne atakuja frontalnie, atakuje z premedytacja i jest najgrozniejszy przewaznie to wiekszy pies i gdy bedzie mial okazje zrobi spora krzywde a czasem potrafia zagryzc maja w tym wprawe zagryzajac dzikie zwierzeta u mnie to prawdziwa plaga , jedyne wyjscie skuteczne to likwidacja psa siekiera nozem lub czym co ma sie w reku kazde straszenie poteguje jego agresje pozostaje dopuscic go na odpowiednia odleglosc i...
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#20 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 18:45

Chryste Panie..
Błagam moderatorów niech zamkną ten temat, bo dawno tak infantylnych rzeczy nie czytałem.
Dobrze Wy się czujecie? Gazy, wiatrówki, noże, siekiery, sfory zdziczałych psów atakujących zza pleców... Bywacie wogóle w terenie?
Jak się możliwie najmniej drasycznie odstrzeli kłusującego kundla to larum w narodzie, a tu proszę miłośnicy "gadziny wszelakiej" (sam sie do nich zaliczam jakby co...) w noże, siekiery, wiatrówki, gazy się zaopatrywać chcą na wiejskie burki... No bajania dosłownie...
Ludzie... dajcie spokój
I jeszcze jedno - jak Wam obeznany z gryzieniem ludzi pies będzie chciał zrobić krzywdę, to ją zrobi bez względu na gazy, siekiery, noże, wiatrówki (miał któryś z "bajkopisarzy" porządnie ułożonego psa obronnego na rękawie?).
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych