Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Październik 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
460 odpowiedzi w tym temacie

#1 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 01 październik 2009 - 20:09

Tym razem ja zacznę czapelką ;-)
1.Dołączona grafika
Życzę wszystkim udanych łowów w październiku ;-)

#2 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 01 październik 2009 - 21:31

Ciekawe.

#3 buteo

buteo

Napisano 01 październik 2009 - 21:41

Ech ,kiedy ja zrobie takie zdjęcie czapli ... (gdybym takie popełnił,poszło by do tematycznego :-P ;-) )
Pięknie w tej porannej sceneri wygląda.

U mnie cały dzień ulewy,słyszałem w krzakach głośne i częste pokasływania prawdopodobnie jelenia(cielak),bo dzwięk z grubej rury szedł .... noce są z przymrozkami,czyżby się przeziębił :roll: ....ciekaw jestem czy to biedne się "wyliże" :-?

2.
Dołączona grafika

#4 rob1

rob1
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Tychowo (zach-pom)

Napisano 02 październik 2009 - 07:39

karol102,
Czy Ty siedziałeś w wodzie?!?!
Zdjęcie czapli klasa!
Moja stajnia: Nikon D80 + Graty;)

#5 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 02 październik 2009 - 14:06

Piękna czapla, ale grzybek też niczego sobie.

#6 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 02 październik 2009 - 18:00

rob1, Dokładniej mówiąc leżałem ;-) parę ładnych godzinek, z tym, że nogi były zanurzone, a łokcie w błotku ;-)

#7 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 02 październik 2009 - 18:38

To co trafiło mnie w ostatnich dwóch dniach zaskoczyło mnie kompletnie, było to tak... Wczoraj naszło mnie aby nareszcie sfocić Bobry ,których jest 8. Ciężko je sfotografować gdyż przebywają w terenie bardzo osłoniętym wieloma trawami. No ale cóż... czego się nie robi dla pięknych widoków... lecz nadszedł dzień ,że chciałbym mieć i zdjęcie tych świetnych zwierząt... No i wybór miejsca troszeczkę oddalonego ,lecz dobrego do oddania 'strzału'. Zasiadka... Po dłuższym czasie wzdłuż koryta śmignęła mi niebieska rakieta... okazuje się ,że Zimorodek, którego szukałem w obrębie 20km mieszka jakieś 1km od domu ... no i szybka zmiana, zaczynam obserwować jak często i gdzie przelatują. Na tym zakończyłem wczorajszy dzień. Dziś z rana pełen podniecenia ,że spotkam zimorodka idę na ZDJĘCIA :-) Wysypuje pod gałęziami zanętę dla rybek ii.... nic . Tylko jeden przelot. Po kilku godzinach postanawiam pójść w miejsce gdzie poleciał zimek... Stoję na brzegu rzeki (ok.1m wys.) i zaczynam obserwować... a tóż przy moich nogach bawią się.....wydry(w sumie trzy) :mrgreen: a ,że aparat miałem w ręku to próbuję coś kombinować no ale obiektyw ostrzy od 1,5m dlatego też nie udaje mi się to... dopiero kiedy po kilku nurach wydry odpływają troszkę od brzegu lece seriami. Zrobiłem ok. 50 zdjęć w miarę ostrych. Z całego zamieszania okazało się ,że statyw trzymałem w jednej ręce a fociłem drugą :mrgreen: a ,że było to podczas zachmurzonego dnia to i ciężko z ładnie doświetlonymi zdjęciami nie mówiąc o czasach..... Od i cała to moja historia :-) :-) :-) Jutro od rana i z wieczora walczymy z wydrami ;-)

ps. przepraszam za epopeje :-P

3.
Dołączona grafika
4.
Dołączona grafika


Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#8 buteo

buteo

Napisano 02 październik 2009 - 19:00

gumarop, a co ten biedny zimek ma złowić,skoro tam trzy wydry grasują ;-) ....
gratuluje tak obfitej w gatunki miejscówki - trzymam kciuki :-)
3 można by ocieplić ;-)

ja o mały włos spłoszyłbym tego kozła a szkoda by było,bo biedak kuśtykał idąc ... :-(
5.
Dołączona grafika

6.
Dołączona grafika

#9 Rybka

Rybka
  • Użytkownik
  • 512 postów

Napisano 02 październik 2009 - 19:16

gumarop, wydra to bardzo rzadkie zwierzę więc tym bardziej gratuluję spotkania :hophop:
buteo, podoba mi się 5 :super2:

#10 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 październik 2009 - 19:45

Cześć chłopaki i dziewczyny, wróciłam żeby wam znowu trochę potruć. Jednak życie bez internetu jest trudne Za długo się nie dało

gumarop, piękne spotkanie, ostatnie do tematycznych, chyba że masz w zanadrzu jakąś rakietę

Ja póki, co rozeznaję teren. Miejscówki są obiecujące, ale wymagają sporo cierpliwości i czasu a tych dwóch najbardziej mi brakuje. Przy dwóch dzieciakach w domu jest ciężko, tym bardziej, że ani mały ani duży nie podzielają i nie rozumieją mojej pasji nie mam szans z nimi wygrać.

Czasami ukradnę ciut czasu i coś tam podpatrzę. Przez przypadek znalazłam całkiem fajne miejsce, o którym już pisałam przy okazji bielikowego tematu. Niewielkie zalane bagnisko a właściwie pewnie dawniejsze zagłębienie terenu, które z jakichś przyczyn wtórnie się zabagniło z kilkoma wysepkami, na których pozostali dawniejsi świadkowie tego bogatego i żywego niegdyś miejsca. Uschłe dęby i wystające gęsto kikuty po nich stanowią idealne miejsce obserwacyjne drapieżników. Na wysokich topolach suszą skrzydła kormorany, gdzieś w głębi pojawiają się czaple i multum drobnicy. Bagnisko jest o tyle fajne, że znajduje się 50 m od głównej drogi, zostawiam samochód i mam go na oku. Brzegi suche z dobrą dostępnością. Całości jeszcze nie zbadałam, ale miejsca są obiecujące. Na 10 objazdów 8 razy widziałam sterczącego tam bielika w tym raz atak bielików na kormorany. Były też inne drapole, więc jest, w czym wybierać.


7.
Dołączona grafika

Na wybrzeżu zaczynają się przeloty, dziwne kaczki i gęsi. Pojawiają się rarytaski, tylko, że akurat jest kicha z pogodą. Z nowych i dziwnych dla mnie gatunkó spotkanie z ostrygojadem i mniejszymi siewkowatymi.

8.

Dołączona grafika

9.

Dołączona grafika

10.

Dołączona grafika

z ssakowatych na wybrzeżu słabiutko, ostatnio miałam przyjemność być na zebraniu w nadleśnictwie gryfice w sprawie planu ochrony i nawet tam usłszałam potwierdzenie, że łowiska są tu słabe i bardzo słabe, choć nad samym morzem pojawił się jeleń. Znalazłam ostoje gdzie regularnie pojawiają się sarny. Matka z dwójką młodych i koza z kozłem. Jak czas pozwoli popracuje nad tematem.

11.

Dołączona grafika

12.

Dołączona grafika

13.

Dołączona grafika


P.S. Fajnie tu wrócić, z przyjemnością oglądam zaległe fotografie a mam w czym przebierać ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#11 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 październik 2009 - 19:59

Ujęcie ostrygojada niczego sobie. Fajne masz miejsce.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#12 bażant

bażant
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 03 październik 2009 - 07:37

14.
Dołączona grafika

Dopiero sie uczę wrzucania zdjęć na forum, wiec jeśli jest cos żle to piszcie. Pozdrawiam. Bażant.

#13 Rybka

Rybka
  • Użytkownik
  • 512 postów

Napisano 03 październik 2009 - 14:46

Qelka, fajne zdjęcia :-) Podoba mi się zwłaszcza kadr 10 :super2: i 11 ;-)

#14 DS71

DS71
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Czempiń

Napisano 03 październik 2009 - 18:27

Qelka, ostrygojad naprawdę fajny
A to mój dzisiejszy strzał
15.
Dołączona grafika

#15 Gutek

Gutek

Napisano 03 październik 2009 - 18:50

DS71, szkoda ze ucięło skrzydło bo wygląda przednie ;-)

#16 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 03 październik 2009 - 18:52

DS71, masz go całego?

Qelka, rybołowa Ci zazdroszczę - u siebie nie widziałem niestety. Ostrygojad ładny.

#17 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 październik 2009 - 19:01

Jesiennie:
Remiz
16. Dołączona grafika
17. Dołączona grafika
18. Dołączona grafika
19. Dołączona grafika
20. Dołączona grafika

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#18 robkiz

robkiz

Napisano 03 październik 2009 - 19:25

16 ładne
17 śliczne
18 urocze
19 co to się porobiło na trzcinach?
Robert

#19 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 październik 2009 - 19:30

robkiz, 19 to spory crop, tylko jako dokument ;)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#20 DS71

DS71
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Czempiń

Napisano 03 październik 2009 - 19:37

DS71, szkoda ze ucięło skrzydło bo wygląda przednie ;-)

Niestety mam tylko to jedno ujęcie,zdążyłem tylko podnieść aparat z ziemi i strzelić :-/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych