Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sierpień 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
483 odpowiedzi w tym temacie

#41 fotosc

fotosc

Napisano 03 sierpień 2009 - 18:13

widz, ladne ujecia :)maciejowy, troche blizej i byloby super :)p.s. czemu pionowe kadry ?????

32
Dołączona grafika

33
Dołączona grafika

34
cwiczenia z bliskirej odleglosci :)

Dołączona grafika

#42 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:04

bueee...makro ptaszyska - a do jakiego wątku tematycznego to wstawić....Gryzoń świetny ale jeleń by wyglądał lepiej w kwadracie, bez tego bałaganu po prawej stronie...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#43 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:08

fotosc, na 32 to Jeleń wirginijski? Gdzie ty mieszkasz ?
Moje zmagania z ubogą c.d.
35.
Dołączona grafika
Szkoda tych gałązek ale i tak były bardzo blisko małe piksle usiadło tuż przy mnie na gałęzi około 0,5m od mojej głowy szkoda że obiektyw miałem odwrócony w innym kierunku.

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#44 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:15

fotosc, fantastyczne kadry !!!


maciejowy, troche blizej i byloby super :)p.s. czemu pionowe kadry ?????


tez zaluje ze nie dalo sie blizej... a pionowe wygladaly lepiej, bo w poziomych wlazily kominy i slup energetyczny
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#45 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:29

fotosc, zostawiłbyś bezkrwawe dla "normalnych" ludzi, co? :-P
Gdzie ja mam teraz moją białą wstawić? Chyba do szuflady :slap:

adamotl, mogło być naprawdę nieźle. Głównie zaszkodził przepał i perspektywa. Kijaszki nawet nie tak bardzo.

Skoro już się wybrałem na ten urlop, to wstyd czegoś nie pokazać. Mimo że zacząłem od Wrocławia, skąd mam kilka ujęć do pokazania, zacznę tutaj trzema fotami z okolic Rudy Milickiej.

Najczęściej występujące pośród Stawów Milickich zjawisko. Moja zmora, klątwa, najnowszy nocny koszmar...

36. :mur3:
Dołączona grafika

Coś czego było mnóstwo i nie było problemu z odległością, perspektywą, widocznością czy płochliwością :->

37.
Dołączona grafika

Tu już nie było tak prosto. Niby żaden specjał czy ornitorarytas, ale nawet taki drobiazg dał radę się schować za jednym źdźbłem...

38.
Dołączona grafika

Przyznam szczerze, że gdyby nie lornetka i radocha z możliwości pozwiedzania okolicy na rozklekotanym holenderskim rowerze, to swój krótki pobyt nad stawami mógłbym uznać za nieudany. Jednak była lornetka... gdybym tylko miał możliwość uchwycenia wszystkiego, co udało mi się obserwować... i był rower :mrgreen: ale o tym coś więcej przynudzę jutro.
Dorbanoc :nuda:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#46 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:35

Mikouak, zaczyna sie niezle, 38 super, czekam na dalszy ciag relacji
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#47 sebaok

sebaok

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:48

Najczęściej występujące pośród Stawów Milickich zjawisko. Moja zmora, klątwa, najnowszy nocny koszmar...


Eeetam, nie ma czym sie przejmować:) Mi jakoś nie robili problemów, raz tylko trafiłem na jakiegos goscia co mnie mandatami straszył :lol:

#48 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:32

u mnie takie zakazy są normalne. Nad rzeką Piławą jest kilka tabliczek mówiących: ''TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY'' i ogrodzenia postawine do samej wody. Jestem wędkarzem, posiadającym niezbędne uprawnienia i mam prawo do swobodnego dostępu do wody. Raz nawet zostałem wręcz przepędzony znad wody, ale dałem spokój, bo i tak miejsce był nieciekawe, a i ''z koniem kopać się nie będę'' i szkoda na to nerwów.

#49 widz

widz

Napisano 04 sierpień 2009 - 07:51

jeśli zakaz dotyczy stawów hodowlanych to patrzą z przymrużeniem oka na zapaleńców z aparatami ;-) .ale jeśli jest to rezerwat to zazwyczaj kończy się mandatem.czyli 50zł i wstęp na cały dzień :mrgreen: .teraz zacznie się najciekawszy okres,ryby będą odławiane.są miejsca gdzie można oglądać kilkanaście bielików na raz,chmary czapli i całe mnóstwo innego pierza.można nacieszyć oczy, ze zdjęciami różnie bywa (pomijająć pozwolenie :-) ) to ptaki zazwyczaj żerują w takich miejscach,że i 1200mm by nie pomogło.

#50 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:08

maciejowy, dzięki. Dużo takich nie będzie niestety :oops:

Eeetam, nie ma czym sie przejmować:) Mi jakoś nie robili problemów, raz tylko trafiłem na jakiegos goscia co mnie mandatami straszył :lol:

Jest wiele zakazów, które wyśmiewam i olewam, ale nigdy nie włażę nikomu w szkodę, nigdy nie łamię zakazów mających chronić naturę (czerwone, rezerwatowe tabliczki nad Stawami), a po rozmowach z lokalesami i spotkaniach z samochodami straży doszedłem do wniosku, że nie będę się wydurniał i pchał się na siłę na groble, gdzie i tak nie miałbym pewności, że zobaczę coś ciekawszego niż na otwartym szlaku. Po prostu jadąc tam następnym razem postaram się o pozwolenie.

slawek, teren prywatny to jedno, ja bym nóżkę ukręcił, jakby mi się ktoś pchał na moje, ale bezprawne grodzenie do samej wody, to drugie.
widz, W większości przypadków, to i 5000mm by było mało...
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#51 sebaok

sebaok

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:21

Ja też się nie pcham, miałem pozwolenie a trafiłem na jakiegoś gościa w zwykłym nie oznakowanym aucie, cywilnym ubraniu i bez jakiejkolwiek legitymacji więc go olałem:)

widz, Miał byś wpisaną lokalizacje to byśmy zapolowali, ponad tydzień tam siedziałem ;-)

#52 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:38

...widz, Miał byś wpisaną lokalizacje to byśmy zapolowali, ponad tydzień tam siedziałem ;-)

A gdzie zdjęcia?????

#53 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 04 sierpień 2009 - 09:01

sebaok, z takimi w ogóle nie ma co dyskutować. Bez odpowiednich papierów to nawet piwa teraz nie kupisz :-D
No właśnie, gdzie foty? Pokaż coś, bo ja już się prawie wyprztykałem :mrgreen:

39. Na ptakach się nie znam, ale to chyba będzie ta słynna sikorka dwuczubatka :lol:
Dołączona grafika

40. Futrzaki też były, ale płoche i nieśmiałe. Może dlatego, że ambon w okolicy za trzęsienie.
Dołączona grafika

41. Bardzo miłe dla mnie spotkanie, bo nie miałem w życiu zbyt wielu okazji do obserwowania jelenia.Dołączona grafika


7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#54 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 sierpień 2009 - 09:15

39. Na ptakach się nie znam, ale to chyba będzie ta słynna sikorka dwuczubatka :lol:

Nie inaczej ;)

42.
Dołączona grafika

#55 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 04 sierpień 2009 - 09:52

mikouak, wspomniane przeze mnie tabliczki stoją na samym brzegu rzeki.

#56 sebaok

sebaok

Napisano 04 sierpień 2009 - 10:46

A gdzie zdjęcia?????

No właśnie, gdzie foty? Pokaż coś, bo ja już się prawie wyprztykałem :mrgreen:


Niema:) są jakieś gnioty które wstyd wrzucać do bł :lol:
Byłem pod koniec stycznia, akurat trafiłem na roztopy, słońce było chyba tylko jeden dzień a tak cały czas deszcz, przeziębienie miałem takie, ze normalny człowiek nie wyszedł by z domu ;-) a w terenie byłem od rana do wieczora, zwierza było sporo, ale na szkło 1200mm.

#57 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 04 sierpień 2009 - 21:34

Ostatnio, zawsze między 7 a 9 rano takie bestie przylatują pod moje okno. Jedzą śliwki i wydłubują ziarenka styropianu z izolacji budynku.
43
Dołączona grafika
44
Dołączona grafika
45
Dołączona grafika
46
Dołączona grafika

#58 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 04 sierpień 2009 - 22:24

Technik, 44 MZ najlepsza ładne i przyjemne tło czym focisz??

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#59 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 04 sierpień 2009 - 22:33

d40+sigma150-500

#60 fotosc

fotosc

Napisano 04 sierpień 2009 - 23:34

a 47


hihihi

Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych