Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sierpień 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
483 odpowiedzi w tym temacie

#21 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:29

Vulpes, no ale z tej trawy to można by robić takie kamizelki odblaskowe, które trzeba wozić w samochodzie :) ;-)

#22 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:30

michalv, też miałem w weekend podobne przeżycie, ale u mnie skończyło się na tym, że aparat stojać w wodzie przewrócił się na "pysk" na skały i połamała się szara połówka Hitecha. Chwila nieuwagi i są problemy. Całe szczęście, że tylko takie, a nie takie jak u Ciebie.

#23 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:30

Zaraz podmienię. Blade źle, kolorowe też nie dobrze.....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#24 jacek p.

jacek p.
  • Użytkownik
  • 627 postów
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:33

widz - bardzo udane "męczenie czapli" ...wszystkie ciekawe, ale ja wolałbym trochę szerzej...wybieram 2 :-D

michalv - współczuję ...może popróbuj ruszać zoomem :book:
Pozdrawiam Jacek P.

#25 daro

daro
  • Małomówny
  • 20 postów
  • Lokalizacja:
    z winnego grodu :)

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:33

zanurzyl się cały na kilka sekund w wodzie zanim go złapałem :-(

Chyba już nic z niego nie będzie... :-/ . Zbieraj na nowe body... D300s już blisko :-)

#26 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:34

Blade źle, kolorowe też nie dobrze.....

Nie dogodzisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#27 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:54

Dobra chłopaki, dajcie mi czas do jutra bo dziś za późno już na kalibrowanie monitora ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#28 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:09

Marcin D a no ze Słońska ;-)
michalv, nieciekawa sprawa
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#29 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:28

no to troszke pstryków z ogrodka :)
16. Dołączona grafika
17. Dołączona grafika
18. Dołączona grafika
19. Dołączona grafika
20. Dołączona grafika
21. Dołączona grafika
22. Dołączona grafika
23. Dołączona grafika
24. i potwór krwiopijczy ! Strzeżcie sie go :D
Dołączona grafika

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#30 jarekm

jarekm
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:33

Jakieś dwa miesiące temu obok domu zobaczyłem z daleka przelatujące coś co mi wyglądało na dudka. Pewności nie miałem, a wypatrywanie kolejnymi dniami nie przyniosło rezultatu.
Zobaczyłem go (no, nie wiem czy tego samego oczywiście ;]) znów wczoraj rano - omal na niego nie wlazłem wracając ze spaceru. Polatał wokół mnie i odfrunął do pobliskiego lasku.
Przed zachodem szedłem z żoną porobić zdjęcia psiakowi do adopcji, a tu na jabłoni siedzi sobie skubaniec, dosłownie 10 metrów od mojego nowego domu. Stanęliśmy, ale zobaczył nas i odleciał. Wylądował na ujeżdżalni dla koni, parę metrów dalej i dreptał sobie, grzebiąc dziobem w piasku.
Czołgałem się za nim w samych krótkich spodenkach - łokcie i kolana poździerane - ale na otwartej, płaskiej przestrzeni miałem małe szanse, szczególnie, że mam do dyspozycji tylko 200mm.
Skoro był już u mnie w okresie lęgowym i jest nadal, to musiał się gdzieś w okolicy zagniazdować. Tak więc mam dudka na podwórku ;) Mam nadzieję, że uda się jakieś sensowniejsze zdjęcie zrobić, tylko muszę pomyśleć, jak się do niego zabrać...

25.
Dołączona grafika
canon 10d + c 50 f/1,8 + c 17-40 f/4 L + c 70-200 f/4 L

#31 widz

widz

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:50

michalv, bolesna sprawa :-(

dostaniesz ładne światło będziesz zadowolony

niestety to miejsce jest tak usytułowane,że rano nie ma tam słońca.popołudniu jest dużo ciekawiej ze światłem ale już nie ten klimat

widz, dużo tabliczek ominąłeś

oj dużo :-D chociaż te zdjęcia to pełen legal.szkoda,że nie przeczyłam wcześniej,że będziesz w tych okolicach.dałbym Ci klucze :-)

tym razem zdjęcia z popołudnia.drugie podejście i na tą chwilę ostatnie.woda odparowała ,ryby wyjedzone trzeba szukać nowych miejsc.tu dodatkowo wyszły braki właściciela aparatu :-/
26.
Dołączona grafika
27.
Dołączona grafika

#32 dieselpower

dieselpower
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:57

jarekm U mnie tylko numer zdjęcia pod treścią.
michalv "...fakt, ze zanurzyl się cały na kilka sekund w wodzie zanim go złapałem :-( Teraz ani myśli wystartować...". Nie chcę cię martwić ale jeśli wnętrze korpusu było mokre (szczególnie elektronika) i podłączyłeś zasilanie to szanse na ponowne zadziałanie (nawet po osuszeniu) mogą być nikłe. Mimo to życzę powodzenia.

#33 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 sierpień 2009 - 22:05

ŁukaszZ, czemu do BŁ, zmarnuja sie, a szkoda bedzie...

michalv, wspolczucia...

ja dzis nie walczylem z komarami a z meszkami. te gowna wchodza wszedzie a komary przy nich zdaja sie miec nawet ludzkie odruchy, bo bzycza zanim usiada. ponadto wystraszylem sie zajaca, bo mu malo na ucho nie nadepnalem. ale zeby nie bylo, ze same nieszczescia to udalo mi sie podejsc trzciniaka/brzeczke (nie mam do konca pewnosci), oraz zobaczyc tanczacego na krzaku Gasiorka:


28.
Dołączona grafika

29.
Dołączona grafika

30.
Dołączona grafika

31.
Dołączona grafika

32.
Dołączona grafika


nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#34 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 02 sierpień 2009 - 22:59

widz, Twoje boćki czarne są prześliczne! Tło takie miłe w odbiorze i w ogóle całe zdjęcie :-D Oglądam z wielką przyjemnością :->

Mam nadzieję, że odczytasz ze zdjęć plastiki z boćków i wyślesz do stacji :-) http://www.stornit.gda.pl/formobr.html
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#35 DS71

DS71
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    Czempiń

Napisano 02 sierpień 2009 - 23:55

michalv współczuję, ale jeśli chodzi o obiektyw to mogę Tobie podać namiary na Pana Szczepana z poznania, który potrafi zdziałać cuda ze szkłami, za niewielką kasę.

#36 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 sierpień 2009 - 08:09

michalv wyrazy wspólczucia....mam nadzieję że cos jednak uda się uratować. Niezły serwis obiektywów jest w Warszawie na Tamce, oddawałem tam kiedys swoje szkła do czyszczenia i naprawy napędu AF - zrobili bez problemów, choć tanio nie było....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#37 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:05

szkoda,że nie przeczyłam wcześniej,że będziesz w tych okolicach.dałbym Ci klucze :-)

Spoko, spoko, nic straconego. Myślę że kiedyś jeszcze jakiś urlop dostanę :mrgreen: Pilnuj, żebyś zawsze miał kawę pod ręką, bo nie znasz dnia ani godziny ;-) Tym czasem zapraszam na kawkę do siebie :beer:
Po całonocnym wierceniu się na fotelu w autobusie w końcu jestem w domu, fotki śmigają na dysk. Raczej żadnych megakadrów nie przywiozłem z tej małej wyprawy, ale Stawy Milickie zrobiły na mnie duże wrażenie.
Sama możliwość obserwowania polujących bielików, ba, w ogóle bielików i innych gatunków, z którymi wcześniejsze spotkania mogę policzyć na palcach jednej dłoni, była dla mnie wielkim świętem. Czaple białe, bociany czarne, zimorodki... było błogo :mrgreen:
Jak już trochę się ogarnę i oprzytomnieję, na pewno zanudzę Was jeszcze kilkoma postami :-P
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#38 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:36

widz, 2, 4 i 26 moim zdaniem zdecydowanie powinny pojawić się w tematycznych.
marcinm, jak tam z wodą w parku. Da radę wejść na Betonkę?
maciejowy, niezła gwiazda ci się trafiła :->
Mikouak, dawaj dawaj z tymi zdjęciami, szybciutko ;-)

#39 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:43

marcinm, jak tam z wodą w parku. Da radę wejść na Betonkę?

potworzyły sie rozlewiska,ale betonka jest oki
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#40 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:54

marcinm, jak tam z wodą w parku. Da radę wejść na Betonkę?

potworzyły sie rozlewiska,ale betonka jest oki


Oj to fajnie. Chyba czas najwyższy się tam wybrać.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych