Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nurkowanie na koparkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 adriano210

adriano210
  • Małomówny
  • 12 postów
  • Lokalizacja:
    Dublin/Myślibórz

Napisano 23 wrzesień 2009 - 20:26

super fotki, ja też troszkę nurkuje (fajeczka), i w skafandrze pól suchym można tęz troszkę popływać, ale wiadomo do nurkowania w zimnych wodach znacznie lepszy suchy kombinezon no ale ceny suchych są dużo wyższe. i jeżeli ktoś nie chce się za to brać na poważnie to raczej suchego nie warto kupować, ale na początek to nawet serfingowa pianka się sprawdzi jeżeli woda jest ciepła.
K20d,E-410,C350d,k200d - mnóstwo gratów

#22 rybkowski73

rybkowski73
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Toszek - Śląsk

Napisano 15 styczeń 2010 - 23:47

Po prostu rewelacja.
C40d, 20d, Sonnar 4/300, T 17-50 2,8 , i inne M42

#23 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 16 styczeń 2010 - 20:44

Nurkowanie podobnie jak i fotografia - piękna sprawa choć osobiście wole nurkowanie jakoś od dziecka mi to zostało. Pozdrawiam.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#24 tomaszewski

tomaszewski
  • Lokalizacja:
    Puszcza Kampinoska

Napisano 28 marzec 2010 - 19:11

mi też się podoba reportaż.

p.s. też cię pozdrawiam :mrgreen:

#25 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 27 styczeń 2011 - 23:40

Świetny temat, Koparki to doskonałe miejsce do nauki nurkowania.
Polecam.
Bardzo dobrze przygotowana baza zarówno dla początkujących jak i dla wytrawnych nurków, a urok tego miejsca ciągnie jak magnez. :-D
Osobiście nurkowałem w tym akwenie kilkadziesiąt razy i wciąż tam wracam, i za każdym razem nurkowanie dostarcza mi innych , równie ciekawych wrażeń jak za pierwszym razem.
Pozwolę sobie (mam nadzieję że założyciel wątku nie będzie miał mi za złe) ;-)
Coś od siebie w temacie "koparek", żeby kurdeniewiemco nie mówił że jak był mały też się koparką bawił :-P

Prócz koparek na dnie akwenu leży dużo innych ciekawych rzeczy,
na przykład stare BMW , którym podobno jakiś koleś wjechał, a w zasadzie wskoczył z rozpaczy, że go panna rzuciła,
15.
Dołączona grafika
16.
Dołączona grafika

są też rower, rozdzielnia elektryczna, kilka figór kamiennych, i cała masa różnych innych gadżetów jak na przykład coś takiego jak dzwon nurkowy, dla wyjaśnienia powiem że jest to duuuuża beczka, odwrócona dnem do góry i przymocowana do dna linami a w środku jest powietrze. Całość zanurzona jest na głębokości ok.6m pod powierzchnią. :shock:
17.
Dołączona grafika
18.
Dołączona grafika
19.
Dołączona grafika
20.
Dołączona grafika
21.
Dołączona grafika

Każdy miłośnik nurkowania znajdzie coś ciekawego dla siebie, jest również cała masa okoni,
22.
Dołączona grafika
trochę płoci, jak cerberiusz wcześniej wspomniał, klenie
23.
Dołączona grafika

ale mało kto wie, że są też dwa szczupaki, wielkości ok., 1m-1.2m kilka osób je widziało choć nie jest to łatwe.
24. fotka nie jest moja, ale jest dostępna na stronie "Koparek" więc pozwoliłem sobie skopiować.
Dołączona grafika

i na koniec prawdziwa ciekawostka. Z góry przepraszam za jakość fotki ale strasznie mi uciekał i wolałem cienką jakość, jak wcale, a w wodzie 2m to jak na lądzie 200 ;-)
25.
Dołączona grafika

A z boku kamieniołom wygląda tak:
26.
Dołączona grafika
Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem, naprawdę warto odwiedzić to miejsce nawet jak ktoś nie nurkuje, dokoła piękne tereny, w bazie w sezonie letnim, gastronomia, noclegi ;-) full wypas
Pozdrawiam
Pegaz
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#26 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:25

Pegaz, bardzo ciekawa fotorelacja :thumbsup:

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#27 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:40

pokazujesz nam inny świat - dla większości z nas raczej nie dostępny - proszę o więcej zdjęć :)

#28 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:12

pokazujesz nam inny świat - dla większości z nas raczej nie dostępny - proszę o więcej zdjęć :)


Mylisz się Kolego, każdy może spróbować za niewielkie pieniądze :-) , mam wielu znajomych instruktorów nurkowania, którzy prowadzą za przysłowiową "rączkę" każdego kto przyniesie zaświadczenie lekarskie że nie ma przeciwwskazań.
Takie nurkowania dla amatorów odbywają się najczęściej w parach instruktor-wycieczkowicz, raczej do głębokości 3-7m, na sprzęcie instruktora. Wstępne szkolenie trwa ok.30 min i już jesteś w świecie jak to go nazwałeś dla większości niedostępnym. ;-)

Serdecznie polecam, choćby dla zaspokojenia własnej ciekawości i na przykład sprawdzenia możliwości własnego organizmu a raczej przysadki mózgowej, bo należy dodać że nie każdy jest w stanie pokonać barierę lęku jaka istnieje zawsze i u każdego tylko na różnym poziomie, ale na prawdę warto i to już od 200 do max 400 PLN za dzień, oczywiście nie licząc dojazdu nad akwen.

A po takim intro zmienia się człowiek na całe życie i jego stosunek do świata podwodnego. :eek: :suprais:

Pozdrawiam
Pegaz
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#29 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:17

A po takim intro zmienia się człowiek na całe życie i jego stosunek do świata podwodnego

domyślam się , lecz myślę że pęknięty bębenek eliminuje mnie jako "nurka" - pokazuj dalej co masz :)

#30 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:26

A po takim intro zmienia się człowiek na całe życie i jego stosunek do świata podwodnego

domyślam się , lecz myślę że pęknięty bębenek eliminuje mnie jako "nurka" - pokazuj dalej co masz :)


Niekoniecznie, ale na pewno trzeba bardzo uważać i nie robić nic na siłę. :-( W każdym razie laryngolog musiałby się wypowiedzieć, i instruktor powinien wiedzieć o defekcie.

Postaram się coś jeszcze wrzucić może wieczorem, bo teraz jestem w robocie i po pierwsze nie mam dostępu do moich zbiorów a po drugie z "laptopa" i firmowego oprogramowania to mogę tylko pomarzyć. :Angary:

Póki co możesz zajrzeć do tematycznych, ryby, okoń, szczupak, tam coś wrzucałem niedawno albo na mój profil i w postach znaleźć, zapraszam ;-)
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#31 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:02

Pegaz, robi niezłe wrażenie, aż korci spróbować. Super zdjęcia i opis.

#32 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:31

Świetne, zawsze intrygował mnie świat podwodny, ale ten nasz, rodzimy. Jako wędkarz zawsze chciałem zajrzeć pod powierzchnię wody żeby zobaczyć czy tam faktycznie nie ma ryb czy tylko ze mnie taka gapa :mrgreen: .

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#33 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:43

Pegaz, robi niezłe wrażenie, aż korci spróbować. Super zdjęcia i opis.


Zawsze w wakacje jestem conajmniej tydzień w Twoich okolicach. No może nie do końca, ale zawsze, jeź.Białe Filipowskie Filipów, Suwałki, względnie Hańcza i okolice.

Zapraszam, zawsze jest jakiś instruktor na miejscu, czasem nawet kilku i lekarz ;-)

Atmosfera, przeżycia, zabawa,dzicz pełna,namiot, ognicho, ryby prosto z jeziora, piwo, żadnej cywilizacji, bociany, sarny, lisy, zające i sami nawiedzeni nurkowie, najfajniejszy tydzień w roku. :kris:
Jak się komuś spodoba od razu na miejscu może zrobić kurs nurkowy, 10 dni pełne szkolenie.

niemek chyba niestety to drugie ;-) :beer:
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#34 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 12:22

Hańcza i okolice

tam nurków zawsze dużo , a przynajmniej latem :)

#35 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:23

Atmosfera, przeżycia, zabawa,dzicz pełna,namiot, ognicho, ryby prosto z jeziora, piwo, żadnej cywilizacji, bociany, sarny, lisy, zające i sami nawiedzeni nurkowie

Chyba się nie powstrzymam i przyjadę :mrgreen:

#36 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:09

Zapraszam jeszcze raz, bliżej lata daj znać to się zgadamy co do terminu. :lol:
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#37 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 16:35

Pegaz, super, przypomnę się, skok na bungee mam już zaliczony, chciałabym jeszcze spróbować skoku ze spadochronem i nurkowanie byłoby dodatkiem.
Wcześniej pisałeś że trzeba jakieś badania od lekarza, jakie?
Pisz na PW.
Dzięki, pozdrawiam.

#38 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:30

Dzięki Pegaz za zdjęcia. Akwen niby ten sam, a jednak czymś nowym zaskakuje.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#39 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:35

A ja jeżdżę co roku z kumplami na Chorwację na żagle. Często kotwiczymy przy wrakach i koledzy nurkują. Ja aż się rwę ale zawsze przed wyjazdem Madzia mi mówi że nie wolno mi nurkować z butlami - a ja niestety pantoflarz jestem i tylko ABC :( Zawsze przed wyjazdem liczę że zapomni, a wtedy ...

Pozdrawiam wszystkich :)

#40 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 30 styczeń 2011 - 10:17

Moja mama kupuje czasopismo "Polska Wita" i tam jest artykuł o "koparkach" oraz opis podlodowego meczu piłki nożnej w wykonaniu nurków. Zdjęcia są pana Marcina Kiwińskiego a tekst o meczu pana Radosława Bizonia. Dodam, że to artykuł numeru ze zdjęciem na okładce.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych