Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Moja przenośna czatownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#441 OZER

OZER
  • Nowa postać
  • 4 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 26 marzec 2015 - 13:27

Fajna ta zagraniczna czatownia. Wysokość jest ok. Po co tak się schylać i męczyć.



#442 jago (Jacek)

jago
  • Małomówny
  • 17 postów
  • Wiek: 56
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 29 marzec 2015 - 17:37

Ja kupiłem dzisiaj taki namiocik  http://allegro.pl/na...4525530739.html   myślę ze będzie w nim wygodnie. :) Jak dojdzie zdam relacje. 

 

 

I jak się spisuje ?



#443 DominikL (Dominik)

DominikL
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    Opole

Napisano 30 marzec 2015 - 16:36

I jak się spisuje ?

Składanie i rozkładanie naprawdę jak człowiek się wprawi to parę sekund. Komfort w środku dużo miejsca kieszonki na pierdołka, z zewnątrz linki do montażu dodatkowego maskowania(np gałązki ). Materiał naprawdę gruby i sprawdzany w śniegu szczelny. Brak podłogi to na plus bo nic nie szeleści, Jedyny chyba minus to rozmiar po złożeniu i waga trochę po chwili niesienia idzie go odczuć. ale ja tak najczęściej w dalsze miejsca podjeżdżam samochodem a potem tylko chwilek na piechotę wiec mi pasuje. 


D90+Tamron 150-600 mm F/5.0-6.3 SP Di VC USD


#444 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 09:06

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się do tego tematu. Niestety nie mam czasu aby przeglądnąć tyle tematów, bo właśnie zaczynam pracę...  ;) Ale do rzeczy - planuję rozpocząć przygodę z czatowaniem (gatunki łąkowe i siewkusy na terenach podmokłych), ale z niewielkimi nakładami finansowymi, bo nie wiem na ile temat "chwyci". Myślałam o zakupie krzesełka wędkarskiego i siatki maskującej, ale nie wiem jak wybrać takie siedzisko, aby było wygodne (nie używałam, więc nie wiem na co zwrócić uwagę, wiem tylko że ma mieć oparcie i podłokietniki) - rozpiętość cenowa jest całkiem spora. Może macie takowe i możecie polecić? Myślałam do tego dokupić siatkę glony (chyba że polecacie inną), ale nie wiem ile m kupić, żeby starczyło jakbym się chciała położyć. 3x2 m starczy? 
Zauważyłam czatownię z linku powyżej, taki typ też byłby fajny, bo można siąść w 2 osoby, ale na początek wolę coś bardziej mobilnego :)

#445 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 kwiecień 2015 - 12:38

@pentaksiara sprecyzuj. Czytając mam wrażenie, że chcesz wygodnie siedzieć jak na wczasach i przykryć się siatką. Pomyśl o perspektywie - ja leże na brzegu na deskach obitych gąbką i starym materacem. Łokcie zaś moczę w tym podmokłym brzegu, co by na starość trochę mi reumatyzm przypomniał piękne chwile z przyrodą. Leżę...

Dla mnie siatka 3x3 to minimum ;-)


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#446 meser

meser
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:26

Zgodzę się z @niemar 'em, że do siewek najlepsza będzie niska perspektywa. Sam leżę w błocie. Jednak, praktycznie taką samą perspektywę można uzyskać siedząc: Groundpod/Patelnia + głowica + sprzęt + wizjer kątowy - i wcale nie trzeba się łamać :) "na leżąco" (oczywiście siedzenie też nie musi być wygodne :)).

W normalnych pieniądzach polecę Ci namiot/moskitierę brytyjskiej armii - sam jej używałem do leżenia i siedzenia na tyłku :) Plus jej jest taki, że możesz położyć się na małe siewki w błocie, jak i usiąść w trawach na rycyki/kuliki i inne.Wystarczy przykryć gęstą siatką. Cena powinna oscylować w granicach 35 zł-50zł. Wygląda tak:

http://archiwum.alle...4286445232.html

nie sugeruj się ceną z linku - jest przegięta... a znalazłem ją w archiwum bo aktualnie brak ofert, ale często się pojawia.

Dostajesz ochronę przed komarami + nieprzemakalną podłogę + stelaż (całość nie trzęsie się, jak kręcisz się w środku), rozkłada się max 4 minuty.


Użytkownik meser edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 14:51


#447 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 18:54


mam wrażenie, że chcesz wygodnie siedzieć jak na wczasach i przykryć się siatką. Pomyśl o perspektywie - ja leże

 

@niemar, odnosisz słuszne wrażenie ;) Do siewek będę m u s i a ł a leżeć, ale na łąkach sobie tego nie wyobrażam, chyba że skoszę całe przedpole. 

 

@meser, dziękuję za link, ciekawa propozycja.



#448 Woytas

Woytas
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Brzeg

Napisano 30 kwiecień 2015 - 17:28

Hej :)

Dzisiaj znalazłem taki namiot:

http://allegro.pl/bq...5269826736.html

 

Pozdrawiam



#449 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 30 kwiecień 2015 - 20:03

Hej :)

Dzisiaj znalazłem taki namiot:

http://allegro.pl/bq...5269826736.html

 

Pozdrawiam

 

Takie coś używam, wycięte mam dodatkowe okienka, przykrywam to siatką maskującą o na to wszystko narzucam pęczki suchej trawy. Użyłem tego dzisiaj nad Biebrzą i bataliony podeszły bardzo blisko. Tę moją czatownię widać z wieży obserwacyjnej w Burzynie.


Użytkownik Ariston edytował ten post 30 kwiecień 2015 - 20:18


#450 jago (Jacek)

jago
  • Małomówny
  • 17 postów
  • Wiek: 56
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 30 kwiecień 2015 - 22:14

Takie coś używam, wycięte mam dodatkowe okienka


Podłogę wyciąles czy też nie przeszkadza tzn nie szelesci !?

#451 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 01 maj 2015 - 13:43

Podłogi nie wyciąłem, moim zdaniem nie przeszkadza. Bardziej szeleszczą sciany na wietrze a i tak siewkowce podchodzą bez obaw, aprawdziłem to wiele razy.

#452 sokol_lukasz

sokol_lukasz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 07 maj 2015 - 20:13

Na początku chciałem się przywitać :) DZIEEEŃ DOOOO BRYYYY! :)

 

Jako, że w wątku już większość aukcji nie działa i większości zdjęć również nie ma to na szybko zadam pytanie w nowym poście. Planuję rozpocząć przygodę z fotografią przyrody (do tej pory był to w 90% krajobraz połączony od czasu do czasu z doskoku z zwierzętami). Posiadam Canona 50D i planuję do niego dokupić Canona 400mm f/5.6 (Z tego co wiem i mi mówiono to nie ma lepszego szkła na początek).

 

Do rzeczy... Jaki prosty zestawik do maskowania polecacie na początek? Chodzi mi o:

 

- Namiot

- Jakaś siatka maskująca

- Może jakieś wdzianko stylowe? :)

- Inne przydatne akcesoria.

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Łukasz



#453 meser

meser
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 22 maj 2015 - 08:02

@niemar, odnosisz słuszne wrażenie ;) Do siewek będę m u s i a ł a leżeć, ale na łąkach sobie tego nie wyobrażam, chyba że skoszę całe przedpole. 

 

@meser, dziękuję za link, ciekawa propozycja.

Jeśli jeszcze szukasz...
 
 
cena nie najgorsza jak za "nówkę"
 
:)
Pozdrawiam


#454 yarson (Jarek)

yarson
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 maj 2015 - 17:51

@Ariston też taki kupiłem i powiedz mi tylko jak wyciąłeś otwory żeby się materiał nie "siapał" ?? Przypalałeś później czymś ?

Jak wygląda otwór, jakiś rękaw na rzepy czy jak ?


C40D + 70-200/2.8


#455 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 25 maj 2015 - 18:37


Jeśli jeszcze szukasz...
 
http://allegro.pl/mo...5369189098.html
 
cena nie najgorsza jak za "nówkę"
Mam ten namiot. Wady: przemakalny, druty rdzewieją i pękają. Poza tym sprawuje się dobrze :), wyciąłem kilka otworów i żeby materiał się dalej nie rozchodził oblepiłem okienka od środka mocną taśmą (srebrną) przy okazji można siatkę przylepić. Ptaki podchodzą pod samą krawędź namiotu, a i wyciąłem podłogę za duży hałas robiła. Namiot wart swojej ceny, poza tym w teren nic lepszego nie trzeba.

Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#456 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 16 sierpień 2015 - 15:05

Czy ktoś miał do czynienia lub porównywał (najlepiej w praktyce :) ) te czatownie z oferty traperzy.pl????? Chodzi mi o te dwie duże - teraz są w jednakowej cenie po 490 zł, podobne rozmiarami - jednak  różnych firm - ktoś, coś podpowie i pomoże w decyzji????? Czatownia Square kontra Enigma II. Obecnie mam kilka mniejszych czatowni, jednak przy moich gabarytach kiepsko się spisują....


... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#457 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:40

@Mustang_71, akurat używałem takiej samej konstrukcji, ale innego producenta.

Wyglądają identycznie. Czatownia pozwala na bardzo wygodne fotografowanie. Sporo miejsca na foto-graty, krzesełko... i jak się uprzeć to i się przekimać wygodnie można.

Brakuje mi tylko siatki do dużego 'okna', ale nie płacze z tego powodu - jeszcze z niego nie korzystałem.

Wyczernione wnętrze, siatki w małych okienkach. Rozkładanie i składanie bezproblemowe.

Ja jestem z tej czatowni zadowolony.



#458 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 15 luty 2016 - 19:15

Hej!

 

Kilka osób z forum chyba używa czatowni z jula.

Możecie mi powiedzieć czy boją się tego żurawie, dziki, jelenie ?


Wildlife Photography

 

 

 


#459 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 15 luty 2016 - 19:31

Ja robię z niej bez problemu bażanty, sarny i lisy  ;)



#460 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 15 luty 2016 - 19:39

"nieznany"

Jak się nie spocisz to i fotki marne. Z ta "JULĄ" to zależy od tego co chcesz fotografować.

Dziki,sarny zwierzaki Tak!

Ptaki wodne NIE!!! Co to za perspektywa?Chyba że się fotografuje z kilometra to tak...he he.

Kup sobie namiot w panterkę,powycinaj dziury i masz kimanko z foto sesją na 24 godz.

Sam mam taki który się rozkłada w sekundę (gorzej złożyć pierwszy raz)

http://harryslyptaki...6/168621282.jpg

http://archiwum.alle...3349449821.html

Dodatkowo nakrywam go siatką maskującą.

Służył mi już na wyprawie z żurkami,czaplami,żołnami i wielu innych...ptakowych wyprawach.

Jestem b. zadowolony. Wszystko mieści się w środku. Plecak,prowiant,browar,wyposażenie foto.Dodatkowo karimata samo pompująca i można świat doganiać he he

http://milworld.pl/p...a-Woodland.html


Użytkownik harrysly edytował ten post 15 luty 2016 - 20:06

 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych