Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Z podchodu? Czy z zasiadki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:05

Hmm... a ja od czasu kiedy zacząłem focić i amatorsko interesowac się ptakami to mam wrażenie że ich populacja się zwiększyła 10-krotnie :mrgreen:

:ninja:


#82 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 wrzesień 2007 - 11:38

Hmm... a ja od czasu kiedy zacząłem focić i amatorsko interesowac się ptakami to mam wrażenie że ich populacja się zwiększyła 10-krotnie :mrgreen:

I ja dokładnie mam tak samo, tyle że podejść się nie dają.
Kiedyś to tylko wróble były, wszystkie szare, a teraz cała masa kolorów. :mrgreen:
Ale to wszystko nie zmienia faktu że pierony uciekają ;-)

#83 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 11:43

I, tam. Przyjdzie zima, to same przyjdą jak się zachęci jedzonkiem ;-)

:ninja:


#84 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 14:45

tomajk
Ty to potrafisz podbudowac człowieka :roll:

tak to jest niestety , rzeczy na których nam zaczyna zależeć staja sie coraz bardziej nieosiagalne :-?

ale trzeba próbować :!:

Dunadan , przyjdą i to w jakich ilościach jak sie zadba hehe .ale się bedzie działo !
tylko ,ze to juz inna liga niestety .

#85 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 wrzesień 2007 - 18:33

Dunadan, Jedzonko jedzonkiem, wszystkie do jedzonka nie podejdą, a przyjemność z polowania już mniejsza, jedynie jakość fotek wzrasta wprost proporcjonalnie do wysiłku włożonego zlokalizowanie i pobudowanie czatowni.
BlueDun, Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, na pewno zobaczysz DUUUUŻO więcej zwierząt bardziej płochliwych ale więcej. :-D

#86 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 23 wrzesień 2007 - 21:30

Trochę zmieniając gatunek, macie jakieś wskazówki jak podejść/zasadzić się na dzika. Mam tylko jedno zdjęcie dzika, którego przypadkiem wypłoszyłem z barłogu. Może wie ktoś gdzie i o jakiej porze można je spotkać.

#87 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 27 wrzesień 2007 - 21:22

Mam do Was pytania.

1. Czy to jest ambonka myśliwska ?
2. Czy można z niej skorzystać i nie narazić się komuś ?
Dołączona grafika
fotoamator

#88 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2007 - 21:29

To ambona... i... no chyba nie ma problemu aby skorzystać. Na dobrą sprawę to jednak nie wiem jak to jest na 100% niech Wojtek się wypowie. Lepiej jednak ukryć się pod amboną ze względu na perspektywę ;-)

:ninja:


#89 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 27 wrzesień 2007 - 22:04

Mam nadzieję, że jakiś myśliwy mnie nie ustrzeli :)
fotoamator

#90 bigjon

bigjon
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 27 grudzień 2007 - 16:06

Witam,

ponawiam pytanie. Jak to jest, można skorzystać z tego typu budowli bez specjalnych pozwoleń? Sam w swojej okolicy widziałem kilka takich lecz zawsze rezygnowałem:(

#91 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 27 grudzień 2007 - 16:49

Myślę że wystarczy porozmawiać z myśliwymi, watpię żeby wymagane było jakieś specjalne pozwolenie.

#92 remu12

remu12
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 21:15

Moim zdaniem zbieranie zrzutów to nic złego.Zrzuty zbiera się od zawsze. Natomiast wy panowie fotografujecie od niedawna w porównaniu ze zbieractwem.
Zresztą, zbieracze zrzutów też posiadają pewną wiedzę na temat przyrody, nie jeden na pewno większą niż wy. szukanie zrzutów to też sztuka. To że fotografujecie nie znaczy że macie prawo wszystkich krytykować. Zbieracze mogą o was powiedzieć że "widują wycackanych panów z aparatami łażących po lesie''.

#93 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 21:40

To że fotografujecie nie znaczy że macie prawo wszystkich krytykować


To zdanie powinno sie znaleźć na stronie głównej forum wypisane złotymi literami. Powaznie piszę. Jest na tym forum wielu ludzi o wszechstronnej wiedzy przyrodniczej, jest wielu ludzi łaknących wiedzy, wielu ludzi dobrej woli itd. Ale jest także wielku krytykantów, ekologów z Bozej łaski, dla których las to taki piękny park jak w kreskówce Disney'a a mięso w marketach na półce rośnie. Ci chetnie widziliby dziką przyrodę wszedzie... ale nie u siebie w mieszkaniu i wygodnym fotelu. Krytykować owszem (w imię przyrody rzecz jasna!!!! a jak...), ale zauwazyć, że cąłym swoim zyciem przyczyniamy sie do jej niszczenia.. nie, o nie... Mam aparat i fotografuję przyrodę - jestem przyrodnikiem pełna gebą! Ot co.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#94 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 18 listopad 2008 - 18:42

ŚWIĘTE SŁOWA unkas, ale chyba odbiegamy od tematu!
Ja tylko raz próbowałem zasiadki,gdyż za każdym razem kiedy próbuje czekać myśle że z innej strony lasu dzieje się coś lepszego...... była to dziwna sytuacja.
Poszedłem do czatowni... na jelenie, czekałem ok 2 godziny i nic ani szmeru w lesie zupełna cisza. Wkurzyłem się ,wstałem i spojrzałem w wysokie trawy jakieś 20m od miejsca gdzie siedziałem... nagle z tych traw poderwała się ogroooomna chmara jeleni jakieś 150sztuk... :shock: :shock: :shock:
Zdziwiło mnie że tyle zwierzaków bezszelestmie przyszło tak blisko kryjówki, bo przeciesz jak wchodziłem do czatowni to nic nie było :-/ :-/
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#95 robkiz

robkiz

Napisano 17 grudzień 2008 - 17:00

Mialem podobna przygodę kiedyś na Fatrze na Slowacji. Kwiecień to byl albo maja początek, nieważne dosc ze namiot stal w niewielkim jakby parowie juz poniżej granicy lasu na płacie zamarznietego śniegu. W owym namiocie już późno, odpoczywamy spożywamy chinczykow... W pewnym momencie wyszedłem z namiotu wyczyscic menazke i pęcherz. odchodzę kilka kroków i z każdym krokiem wolniej i ciszej bo Słysze jakieś dziwne odgłosy. Cos jest obok mnie, Słysze jak sie rusza, jak oddycha czy wzdycha raczej, sapie. Czuje to cos po prostu. Mysle ze do strachliwych ludzi nienaleze w duchy nie wierze ani inne ufo ale w tym momencie zglupialem, pomyslalem ze to moze zmęczenie. Zapaliłem czolowke.
W tym momencie dookoła mnie rozpetalo sie pieklo, dance macabre wręcz saren czy innych jeleni. Wybaczcie, nie wiem dzialo sie to zbyt szybko jak cale stadko w srodku którego stalem oszołomiony jak slup przyslowiowej soli pognalo w dol parowu. Chyba szczescie mialem ze mnie zaden nie kopnal przez przypadek. Zwierzaków juz dawno nie bylo widac gdy odzyskam siły na tyle aby opowiedziec zdziwionym współspaczom z wystawiajacym glowy z namiotu co sie stalo.

Gdy tak stalem tam po ciemku jeszcze, gdybym wyciagnal reke moglbym ktoregos dotknac, mysle.
Robert

#96 sebaok

sebaok

Napisano 17 grudzień 2008 - 18:09

Moim zdaniem zbieranie zrzutów to nic złego.Zrzuty zbiera się od zawsze. Natomiast wy panowie fotografujecie od niedawna w porównaniu ze zbieractwem.
Zresztą, zbieracze zrzutów też posiadają pewną wiedzę na temat przyrody, nie jeden na pewno większą niż wy. szukanie zrzutów to też sztuka. To że fotografujecie nie znaczy że macie prawo wszystkich krytykować. Zbieracze mogą o was powiedzieć że "widują wycackanych panów z aparatami łażących po lesie''.


Oczywiscie, ze można ale z umiarem, tzn powstrzymywać się od przeczesywania młodników, ostoi zwierzyny. U mnie czas jeleni kończy sie w połowie lutego kiedy do lasu wkraczają zbieracze. Jest jeszcze ciemno a przy młodniku czekają juz amatorzy zrzutów. Tablice z zakazem wstępu nikogo nie zatrzymują a przeciwnie.

#97 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 23 grudzień 2008 - 14:43

sebaok, u nas leśniczy konkretnie wziął się za zbieraczy zrzutów i podobno w ostoji daje kosmiczne mandaty i ludziom się odechciewa łażenia za zrzutami! a TAK WRACAJĄC DO TEMATU!!! dzisiaj byłem na pierwszej zasiadce i... chyba zmienie technikę fotografofania i na jakiś czas zrezygnuję z podchodu!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych