Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Proszę o pomoc w kupnie sprzętu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1155 odpowiedzi w tym temacie

#841 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 07 sierpień 2016 - 06:35

@FotoDam Nikkor jaśniejszy a Ty i tak wolisz Sigmę? Właśnie o takie wypowiedzi mi chodziło. Niestety Sigma nie robi tego obiektywu z mocowaniem do Sony. A czy ten Nikkor jest w pełni ostry na maksymalnej dziurze? Moją Sigmę trzeba minimalnie przymykać także w praktyce mam światło 7,1. Generalnie przejście na 150-600 da mi 100mm więcej ale ciągle pozostajemy na tym samym świetle. Biorąc pod uwagę koneiczność zmiany systemu to raczej nie jest to czego szukam.

 

@LukaszG Obiektyw fajny ale w Polsce trudno go kupić. Sprowadzanie z Niemiec bez oglądania to trochę loteria. Poza tym 300mm to mało. Mój konwerter Sigmy nie będzie chciał z tym współpracować więc dochodzi kolejny wydatek. Nie chcę już inwestować w obiektywy do Sony. Konkurencja ma znacznie większy wybór i z czasem trzeba będzie zmienić system. Nie biorę pod uwagę obiektywów Sony gdyż, jak wspominałem, mają kosmiczne ceny.


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 07 sierpień 2016 - 06:36


#842 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 07 sierpień 2016 - 13:56

Wracając do bezlusterkowców to Olympus opatentował projekt obiektywu 300-500 ze światłem 2,8-4. To będzie pierwszy konkretny teleobiektyw do tych aparatów. Ciekawe ile będzie kosztował.



#843 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 sierpień 2016 - 14:12


Nie chcę już inwestować w obiektywy do Sony.

Też tak miałem, ale jednak swego czasu skusiłem sie na 70-400 G SSM II i od tego czasu trochę bardziej ciepło zacząłem patrzeć na ten system, choć zdaję sobie sprawę, że bagnet A chyba nie będzie specjalnie rozwijany, to jednak zawsze można kupić przejściówkę z E na A, która działa całkiem dobrze.

Też myślałem, czy nie kupić jakiegoś canona czy nikona, ale jednak nie wrócę dobrowolnie do wizjera optycznego, są one po prostu słabsze. Zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie użytkowania. Jak chce mieć format 16/9, to przełączam na i go mam, nie muszę sobie tego w kadrze wyobrażać. I co jest ważne często, nie muszę sie ruszać by ocenić zdjęcie, fotografując np. jakieś zwierzę, od razu w wizjerze wszystko widzę. I bez odrywania oka od aparatu, czyli praktycznie bez poruszenia, mogę poprawić to co chcę w ustawieniach. W canonie i nikonie na razie tego nie ma. Dlatego zastanowiłbym się na razie na Twoim miejscu czy faktycznie warto zmieniać system.

 

Olkowe 300-500/2,8 to byłoby coś :-)


To będzie pierwszy konkretny teleobiektyw do tych aparatów.

No jest jeszcze ZD 50-200/2,8-3,5, który optycznie jest na najwyższym poziomie, a AF z EM1 jest przyzwoity.



#844 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 07 sierpień 2016 - 14:19

@Roby Po konsultacjach z Wami i przejrzeniu oferty producentów na razie zostaje na tym co mam. Po prostu nie ma na co zmienić. Żeby odczuć wyraźną różnicę to trzeba wyłożyć 50 tysięcy na profesjonalne body plus 500/4. Za drogo.



#845 LukaszG (Łukasz Gwiździel)

LukaszG
  • Lokalizacja:
    Pojezierze Krajeńskie

Napisano 08 sierpień 2016 - 07:17

@laszlo111 ja poczułem wyraźną różnicę kupując MAFa300/2,8 - porównując do 70-400G, który od czasu zakupu 300-tki generalnie leżakuje w szafie... i nie kosztowało mnie to 50 tys. zł ;-)

Moim zdaniem Sigma 150-500 to raczej co najmniej jedna liga niżej od 70-400G...



#846 ceed (Damian)

ceed
  • Małomówny
  • 10 postów
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:09

Poszukuje obiektywu to fotografowania z marszu zwierząt, głównie dużych ssaków:jelenie, sarny,itp, ale nie tylko...chodzi mi o to żebym nie musiał dźwigać statywu,tak do powiedzmy 2-3 tysięcy,w
grę wchodzą oczywiście też używki, co moglibyście polecić? Osobiście myślałem o nikkorze 70-300...

#847 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:32

@ceed, np. sigma 120-400, sigma 150-500, stary nikon 80-400(wymaga "śrubokręta" w aparacie). Wszystkie ze stabilizacją.


Użytkownik Technik edytował ten post 09 sierpień 2016 - 18:04


#848 ceed (Damian)

ceed
  • Małomówny
  • 10 postów
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:28

Do sigmy 150-500 przymierzam się ale pod statyw, a ta sigma 120-400 da się robić w miarę fajne fotki bez statywu? Myślałem o tym nikonie 80-400 ale tym nowym, tylko on trochę za drogi jest, a co sądzicie o sigmie 120-300? Tylko ona jest bez stabilizacji, a w mój nikon d5100 nie ma wbudowanej stabilizacji...

#849 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:50

Aha, czyli ma być też lekko do noszenia :)

 

 a ta sigma 120-400 da się robić w miarę fajne fotki bez statywu? 

Da się, przy odpowiednio krótkich czasach naświetlania .

 

a co sądzicie o sigmie 120-300? Tylko ona jest bez stabilizacji, a w mój nikon d5100 nie ma wbudowanej stabilizacji...

Tutaj też pomogą krótkie czasy naświetlania i silne ramię:)



#850 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:12


Do sigmy 150-500 przymierzam się ale pod statyw
Ten obiektyw ma tak dobra stabilizację, że nie potrzebuje statywu. Ja większość zdjęć robię z reki i wychodzą ostre. Jedyny warunek jest taki, że musi być słońce.

#851 ceed (Damian)

ceed
  • Małomówny
  • 10 postów
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:10

Dzięki Panowie, w takim razie chyba kupie tylko jedno szkiełko, sigme 150-500, może i trochę waży i zajmuje miejsca ale po co kupować dwa, skoro wystarczy jeden...

#852 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 16 sierpień 2016 - 06:53

@Roby Po konsultacjach z Wami i przejrzeniu oferty producentów na razie zostaje na tym co mam. Po prostu nie ma na co zmienić. Żeby odczuć wyraźną różnicę to trzeba wyłożyć 50 tysięcy na profesjonalne body plus 500/4. Za drogo.

Niestety mam takie same dylematy i doszedłem do podobnych wniosków, chociaż ten marketing jest na tyle agresywny, że .....Często myślę nad zmiana systemu, dochodząc do wniosku, że zamieniłbym jak stryjek siekierkę na kijek. W makro, którym głównie się zajmuję w zasadzie komplet szkieł systemu Sony jak i niezależnych jest dostępny bez specjalnych wysiłków. Najgorzej jak sobie pomyślę, że owady kończą się we wrześniu i co tu fotografować do maja czerwca? Wybór pada na ptaki a w szafie tylko Sigma 120-400...Naturalnym odruchem jest szukanie szkieł i wnioski nieciekawe. Jedyna alternatywa jest zakup MAF 300 f2,8 plus ew. konwerter 1,4x. To jeszcze do połknięcia z pożyczką zakładową :-) Albo  70-400. I te obiektywy przy założeniu niezbyt intensywnego fotografowania są jedynie sensowne co do jakości i ceny. I co najwyżej wymienię korpus A77 na A77 II albo A99 (tu się trochę waham, bo A77 tańszy i nie ustępuje A99 ale to APS-C a FF by się przydał jednak..

Kolega, zaawansowany użytkownik Nikona generalnie mi odradził zmianę systemu. Twierdząc, że sporo czasu będzie trwało, zanim opanuję sprzęt i sam początek raczej mnie zniechęci do nowego systemu, czasami może zniechęcić nawet do fotografowania. 



#853 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 wrzesień 2016 - 10:24

Na rynku pojawią się niebawem dwie ciekawe propozycje. Być może będzie to coś, na co kilku z nas czeka.

 

Pierwsza z nich to Sigma 500/4. Ma być już w listopadzie. Czy będzie tańsza od odpowiedników C i N? Zobaczymy.

 

A druga nowość to obiektyw Olympusa 200-500 ze światłem 2,8-4. Jakiś czas temu opatentowali projekt. Nie wiem ile zajmie wyprodukowanie obiektywu i ile będzie kosztował ale w połączeniu z nowym E-M1 mark 2 to też może być super zestaw. Taki obiektyw będzie odpowiednikiem 400-1000. Boje się jednak, że jego cena może być konkretna.

 

Czekam z niecierpliwością na ogłoszenie cen tych obiektywów. Może na następne rykowisko uda się już startować z czymś jaśniejszym.


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 10:26


#854 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 22 wrzesień 2016 - 10:43

Co do Sigmy 500/4 to oferta jedynie dla posiadaczy C, N i oczywiście Sigmy. Właściciele Sony (pomimo premiery nowej FF - A99 mk II) i Pentaxa się nie nacieszą, co smuci, a cena zapewne będzie niekiepska...



#855 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 11:52

a i tamron wypuszcza odświeżonego 150-600 http://www.fotopolis...jonalnego-zooma


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#856 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:45

Sigma musi być tańsza!

Trzeba czekać na testy! Moim zdaniem nie ma opcji żeby była na poziomie C/N.

 

Na chwilę obecną podoba mi się:

Wykonanie

Waga


Wildlife Photography

 

 

 


#857 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 wrzesień 2016 - 17:38


Co do Sigmy 500/4 to oferta jedynie dla posiadaczy C, N

Sigma zaczęła olewać posiadaczy Sony. Zrobili jakiś konwerter aby do Sony podpinać obiektywy Canona. Ja jednak nie jestem przekonany do takich rozwiązań. Dodatkowy pierścień na pewno zabierze nieco jakości. Obecnie używam swojego ostatniego body Sony. Jak je zużyję (a powoli zaczyna siadać) to przechodzę na C lub N. Albo całkowicie nowatorsko na bezlusterkowca (w tym momencie na Olympusa bo tylko on robi coś w kierunku długich ogniskowych).

 

 

 


Sigma musi być tańsza!

Też tak uważam. Kto im to kupi za cenę podobną do C lub N? O jakość się nie boję bo używam tylko obiektywów Sigmy i jestem bardzo zadowolony. Tylko o ile tańsza? Liczę, że z 10 tysięcy opuszczą w stosunku do tamtych.


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 17:43


#858 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:40

https://www.sigmapho...nk=sept-t-500mm


Wildlife Photography

 

 

 


#859 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:05

@Nieznany Cena fajna ale jeśli dobrze rozumiem to tyle kosztuje w Stanach. 



#860 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 12 październik 2016 - 12:27

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z nazywaniem obiektywu pełnoklatkowym (np ta zapowiadana Sigma 500/4)? Czy to znaczy, że nie będzie poprawnie działał z mniejszymi matrycami?


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 12 październik 2016 - 12:27






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych