Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jarząbek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#81 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:52

Gutek, - prawda lezy w oku ogladajacego, przykro mi ale mi to wyglada conajwyzej jak slaby kompakt.
inna sprawa 18. jakosc ok, widac drobne ziarno ale nie takie cos jak 16...
za moby dick - jakby nie ten badyl, ale toc to takie zwierze ze w takim wlasnie srodowisku zyje.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#82 Gutek

Gutek

Napisano 12 kwiecień 2010 - 21:04

Pewnie z obróbko przecholowalem, ale uczymy się na błędach i da się jeszcze to naprawić także nie ma biedy. Dzięki za wytkniecie błędów.

#83 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 kwiecień 2010 - 21:06

Gutek - porownaj 18 z 16, ja jestem lekko slepy ale widze roznice ;>
zazdroszcze takich gatunkow...zubr, jarzabek... eh.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#84 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 12 kwiecień 2010 - 21:58

Gutek, wabiłeś może? Czy po prostu znalazłeś skubańca i zacząłeś podchodzić?
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#85 krzych

krzych

Napisano 12 kwiecień 2010 - 22:31

krzych, możesz napisać coś więcej o tych obserwacjach? Tak z metodycznego punktu widzenia?

Dziękuję za zainteresowanie. Przyznam, że cała metodyka polegała na analizie stopnia aktywnosci samców w danym dniu w oparciu o numeryczną historię pogody, tu ciśnienia. I tak od dnia 23 marca tego roku do dziś włącznie miałem 10 dni obserwacji kilku par tego gatunku, w kilku odrębnych stanowiskach - wabione dźwiękiem samce wykazywały dużą aktywność (melodia, ruch, niski lot) w dniach, w których ciśnienie atmosferyczne było rzędu 1020hPa, najniższą natomiast przy ciśnieniu niskim lub spadającym - ptak obserwował otoczenie z korony drzewa, bez wyraźnych objawów pobudzenia. Zaznaczam, że nie są to badania - staram się odpowiedzieć sobie na pytanie, co stymuluje u tych ptaków pobudzenie godowe a co je hamuje w przeciągu nieraz krótkiego okresu czasu. Nie jest to łatwe, bo sam widzę inny rodzaj aktywności teraz, kiedy samiec nie opuszcza na dłuższy dystans samicy i oboje latają niechętnie od marcowych wręcz agresywnych zachowań. Jeszcze inaczej zachowa się samiec kiedy samica będzie siedziała już na jajach...
Może mój trop z ciśnieniem jest błędny, czas i dalsze obserwacje to zweryfikują.
Tymczasem kolejne, świeże kadry...
19
Dołączona grafika
20
Dołączona grafika
21
Dołączona grafika

Gutek, dobrze,że pojawiłeś się w tym wątku ze swoimi jarząbkami ;) a nad jakością obróbki to myślę da się trochę popracować i warto, bo kadry b.dobre!

#86 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2010 - 22:51

krzych, 20 ślicznościowa :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#87 grabeer

grabeer

Napisano 12 kwiecień 2010 - 23:07

krzych, no w morde jarząbka ;)

#88 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 kwiecień 2010 - 06:04

Kolejna piękna seria, ale jednak nie mogę nic napisać na temat 21. - jedno z najlepszych twoich ujęć tego gatunku.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#89 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 13 kwiecień 2010 - 06:44

Gutek, krzych, gratuluje i zazdroszczę udokumentowania waszych wyjątkowych puszczańskich spotkań :clap:

#90 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 13 kwiecień 2010 - 07:17

krzych, badaj, badaj - i koniecznie pochwal się wynikami :)
A co skłoniło Cię, do postawienia takiej hipotezy, że aktywność jest skorelowana z ciśnieniem?
Warto może byłoby też przejrzeć literaturę - zobaczyć, czy ktoś już podobny temat poruszał (choćby na innym gatunku) i odnieść się później do tego.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#91 miszak

miszak

Napisano 13 kwiecień 2010 - 08:01

Ja w sowjej okolicy nie widuję jarząbków ale w sumie nie za często penetruję lasy. Zawsze myślałem, że jarząbki lubią dużą domieszkę świerka. może dlatego, że widywałem je w pasie takiego lasu na Mazurach. U Gutka sa jednak jakieś tam gołe gałązki.
Gratuluję zdjęć - dla mnie rewelacja.

 


#92 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 13 kwiecień 2010 - 09:07

Krzych oczywiście świetne.
Gutek serdecznie gratuluję. Ostatnie twoje zdjęcie najlepsze, dwa wcześniejsze lepsze kadrowo ale jakość to jakaś masakra jest.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#93 sebastian

sebastian
  • Użytkownik
  • 638 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpackie

Napisano 13 kwiecień 2010 - 12:05

krzych, 19-21 bardzo piękne. Ja dowiaduje się, gdzie u mnie był widywany, bo okazuje się, że nadal jest! Tylko znaleźć stanowiska i próbować. Ale tutaj prozaiczna bariera czasu mówi halt. No zobaczymy.
Gutek, bardzo udane spotkania, oby tak dalej! Trzymam kciuki!

#94 widz

widz

Napisano 13 kwiecień 2010 - 14:06

krzych, Gutek,piękne zdjęcia.dajecie czadu ;-)

#95 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 13 kwiecień 2010 - 18:03

:bounce:

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#96 Grzegorz Ryński

Grzegorz Ryński
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Ponidzie

Napisano 13 kwiecień 2010 - 18:23

krzych naprawde swietne masz te jarzabki, jednak najbardziej moj wzrok przykuły nr 20 i 21. Przyznam ze i mnie chodzi po glowie bliskie spotkanie z tym gatunkiem.

#97 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 13 kwiecień 2010 - 19:53

Panowie pracujcie nad tematem bo przynosi świetne efekty.Krzychu jak dla mnie najlepsza seria jaką do tej pory wstawiłeś.Gutek popracuj nad obróbka bo warto wyciągnąć z tych zdjęć jeszcze więcej.Mimo tego i tak się podobają.Gratuluję autorom.

#98 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 13 kwiecień 2010 - 20:03

krzych, przez Ciebie coraz bardziej choruje na ten gatunek. Będzie drugim celem po maturze :-P Choć wtedy już kury mogą być z młodymi. A jak nie to w przyszłym roku. Nie ucieknie, mam je na szczęście u siebie też :-D
Wg. mnie z ciśnieniem to bardzo dobry trop. Zdecydowanej większości jak nie wszystkich gatunków ptaków ciśnienie ma bardzo duży wpływ na zachowanie. Najlepiej widać to chyba na sowach. W niżowe dni słaba aktywność lub w ogóle, w wyżowe aktywność zazwyczaj dobre ;-) Ale sowy to specyficzna grupa i jej przedstawiciele miewają najprzeróżniejsze humory ;-)
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#99 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 13 kwiecień 2010 - 20:25

krzych, Gutek jesteście bezkonkurencyjni w temacie jarząbków :clap: . A jeśli chodzi o ciśnienie atmosferyczne to ma również wpływ na inne kuraki - cietrzewie a konkretnie ich toki, które też odbywają się podczas wyżu.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#100 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 17 maj 2010 - 10:48

Do fotek Krzyśka moim jeszcze daleko. W przyszłym roku może będzie lepiej.
22.
Dołączona grafika
23.
Dołączona grafika
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych