Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jarząbek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#61 widz

widz

Napisano 29 marzec 2010 - 09:13

krzych, ile to trzeba spędzić godzin w terenie i jak znać środowisko aby takie były rezultaty.gratulacje za zdjęcia i charakter ;-)

#62 krzych

krzych

Napisano 29 marzec 2010 - 09:54

krzych, - narazie troche zabalaganione kadry ale wiem ze beda idealne ;>

Ja jestem przeciwnikiem sterylnych atlasów, lubię trochę środowiskowego bałaganu w kadrze ;) Tutaj robiłem co mogłem żeby wyłuskać ptaka z krzaczorów i gałęzi - jak na ten gatunek to i tak to już są prawie "atlasy" ;-) No ale będę walczył dalej, broni nie składam ;-)

krzych, ile to trzeba spędzić godzin w terenie i jak znać środowisko aby takie były rezultaty.gratulacje za zdjęcia i charakter ;-)

Dziękuję. Trochę Puszczy schodziłem w poszukiwaniu stanowisk, ale często zdarzało się je odkryć przypadkowo, kiedy spod nóg startował spłoszony jarząbek. A fotografowanie tych ptaków to czysta przyjemność i wybitny relaks; w jednym stanowisku można spędzić kilka godzin przesiadując bez ukrycia na pniu... Dziś znów ruszam :-)

#63 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 29 marzec 2010 - 10:56

krzych, czy jarząbki są z natury bardzo płochliwe czy też dopuszczają Ciebie na bezpieczną odległość (Bo odległość do fotografowania widać , że jest bardzo dobra) ? Specjalnie się maskujesz i siedzisz trzy dni w lesie czy też zdjęcia z "marszu", bo wiadomo że sa w tym rejonie ?

Mnie podobają się takie jak są a bałagan dodaje im smaczku i charakteru. Widać , że to ptak ciemnej i niedostępnej puszczy. Do kosza z czystymi atlasami ! :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#64 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 29 marzec 2010 - 19:26

krzych, Wspaniałe! Gratuluję!
Ja też wolę zdjęcia klimatyczne od atlasowych.
Przyłączam się do pytań Qelki.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#65 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 29 marzec 2010 - 19:34

krzych, - zeszloroczny, na ziemi byl zdecydowanie lepszy, co do srodowiskowych ok, ale bez przesady ;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#66 krzych

krzych

Napisano 03 kwiecień 2010 - 07:54

Jarząbki jak wszystkie inne kuraki niechętnie latają i nawet kiedy zdarza na nie "wejść" raczej odchodzą, odlatują w ostateczności. Teraz kiedy w Puszczy jest jeszcze szaro-brązowo strasznie ciężko je wypatrzeć, mają doskonały kamuflaż, ja kolei takiego nie potrzebuję - zdjęcia robię tylko z podchodu, na ich stanowiskach wypatrzonych kilka lat wstecz. A że to są ptaki terytorialne więc udaje się nam często spotykać ;)
Po ostatnich spotkaniach z tymi ptakami analizuję wpływ skoków ciśnienia na poziom aktywności samców - na razie okazuje się, że przy wysokim ciśnieniu jest ona najwyższa, wręcz ptaki głupieją; przy drastycznych spadkach rzędu 20hPa ptaki cichną i zupełnie nie reagują na zaczepki... :?:

Mnie podobają się takie jak są a bałagan dodaje im smaczku i charakteru. Widać , że to ptak ciemnej i niedostępnej puszczy. Do kosza z czystymi atlasami ! :-P

Miło mi to słyszeć, bo mam identyczne zdanie i gust fotograficzny ;-) Pozdrawiam

#67 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 08:19

krzych, z tym cisnieniem bardzo ciekawe. Gratuluje spotkan!

#68 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 kwiecień 2010 - 10:21

faktycznie ciekawe spostrzeżenia z wpływem ciśnienia na zachowanie ptaków. Miałam podobne odczucia co do ptaków drapieżnych zimą i ich chęci żerowania przy mniejszym i większym ciśnieniu. Pociągnę temat w przyszłym roku ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#69 Gutek

Gutek

Napisano 10 kwiecień 2010 - 18:40

Moje spotkanie z jarząbkiem.
13.
Dołączona grafika

14.
Dołączona grafika

15.
Dołączona grafika

#70 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 11 kwiecień 2010 - 09:50

krzych, możesz napisać coś więcej o tych obserwacjach? Tak z metodycznego punktu widzenia?

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#71 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 kwiecień 2010 - 19:39

Genialne! Gratuluję spotkania!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#72 Gutek

Gutek

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:25

16.
Dołączona grafika

17.
Dołączona grafika

#73 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:57

Gutek, chyba Ci obróbka nie wyszła.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#74 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:05

Gutek,

16. :bow:

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#75 michalm (Michał Marcinkowski)

michalm
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:57

Gutek-za niemar. 16 najbardziej przypadło mi do gustu. Jarząbek to jedno z moich marzeń (chociaż zobaczyć tego kuraka w jego środowisku).

...


#76 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:10

Gutek, - niezle musiales odszumiac chyba te ostanie foty, jakosc jak z tel:P
ale spotkanie bezcenne, ja pewnie nigdy go nie spotkam :P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#77 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:14

a pewnie nigdy go nie spotkam :P


Nidy nie mów nigdy ;-)

Gutek gratuluję zdjęć i spotkania

#78 Gutek

Gutek

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:23

O co chodzi z tą jakością? 17 zgadzam się jakoś rozmydliło te zdjęcie ale co jest nie tak z 16? U mnie wygląda ok.
kurdeniewiemco, Z tą jakością to nie przesadzaj.

18.Jak te się prezentuje?Prosto z puszki, oczywiście ostrzenie po zmniejszeniu.
Dołączona grafika

#79 grabeer

grabeer

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:35

Gutek, gratulacje spotkania i zdjęć. Zaskakujesz coraz bardziej.... dobrze że za długo nie masz wolnego (bo jadłyby Ci z ręki ) ;))))

#80 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:48

Gutek, gdyby nie ten patol po lewej byłoby cudo.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych