Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czym zrobione zdjęcie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 11 marzec 2009 - 21:15

Na forum jest mnóstwo wspaniałych zdjęć, ale niestety tylko mała część z nich jest dokładnie opisana - czyli jakim sprzętem była robiona. Dla przyszłego fotografa przyrody, który przegląda zdjęcia w celu m.in. znalezienia jak najtańszego a dobrego sprzętu jest to duże utrudnienie (ja tak np. szukam). Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia czym było wykonane zdjęcie, nie pisząc do autora zdjęcia? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

#2 sebaok

sebaok

Napisano 11 marzec 2009 - 21:20

Jeśli nie usunął exifu to tak,
przydatny dodatek do firefoxa - Fxif.

#3 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 11 marzec 2009 - 21:42

Moja przeglądarka to internet explorer a ja jestem cieńki w te klocki i nie wiem co to exif więc jak możesz to wytłumacz po kolei co mnie nada zrobić. Z góry dzięki.

#4 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 marzec 2009 - 22:06

Nada Tobie w takiej sytuacji skorzystać np. z google w pierwszej kolejności ;-) linki
I zmienić przeglądarkę na Firefox'a - nie wiem czy IE posiada takie wtyczki, o jakich sebaok pisze, a są one bardzo przydatne i wygodne w użyciu. Czy IE posiada w ogóle jakiekolwiek wtyczki, oprócz tego, że sam jest jedną wielką wtyczką :-) ?

#5 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 marzec 2009 - 22:38

Czy IE posiada w ogóle jakiekolwiek wtyczki, oprócz tego, że sam jest jedną wielką wtyczką :-) ?

Tak...ma wtyczkę o nazwie....

Windows :lol:

#6 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 12 marzec 2009 - 08:18

Pytanie: Do czego służy Internet Explorer?
Odpowiedź: Do ściągnięcia z sieci Firefoxa :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#7 robkiz

robkiz

Napisano 12 marzec 2009 - 09:38

Do IE tez jest
tutaj masz exif readera Opandy.
Sciagasz, instalujesz potem podglad exif'a masz pod prawym przyciskiem myszki. Mam, uzywam, bardzo lubie. Sa tez inne-> google/"exif reader"/........
Od niedawna wprowadzilim tez zwyczaj pytania sie o sprzet czy parametry pytaj wiec jesli Cie jakies zdjecie szczegolnie zaciekawi(born boze przy kazdym jakie napotkasz).
Robert

#8 miszak

miszak

Napisano 12 marzec 2009 - 13:21

Moim zdaniem to trochę zaczynasz ze złej strony. Dowiesz się tego, co już wszyscy wiedzą - znajdziesz dobre zdjęcia wykonane aparatem każdej marki. Inaczej mówiącm jesli nauczysz się podchodzić zwierzynę i robić zdjęcia to do pewnego momentu sprzęt nie będzie grał najwazniejszej roli. A gdy przekroczysz pewien poziom i uznasz, ze masz do wydania grubszą kasę to już będziesz wiedział co Ci jest potrzebne i po co. No chyba, ze od razu masz do wydania tą grubszą kasę ;-)

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych