Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Macro flowers


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
219 odpowiedzi w tym temacie

#141 itula

itula
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 12:27

Wszystkie trzy bardzo udane, mi się najbardziej podoba 25

#142 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 13:55

25 bardzo ładne jedynie co bym zmienił, to delikatnie kadr przesunął w lewo by ten kwiatek w nieostrości w PG był cały.
Podobnie 24. tylko nieco kadr dał w prawo, bo z lewej są kwiaty, a z prawej trochę przestrzeni wolnej.
A 26 jest OK jak dla mnie ;-)

#143 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 22 listopad 2007 - 21:27

Fajne. Uwagi j.w. + delikatne rozjaśnienie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#144 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 23 listopad 2007 - 11:52

Moje pierwsze kwiatowe makro przeszło bez echa, więc może tym razem... chociaż sam mam pewne zastrzeżenia.

27.

Dołączona grafika

Skalnica rozłogowa (Saxifraga stolonifera)

#145 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 12:25

Dałbym chyba troszkę mniej centralnie i tło bardziej rozmył, no może i w innym świetle. Generalnie nie jest złe, ale niczym nie powala :-/
Twoje poprzednie (nr 23) było trochę lepsze - dobra GO w tle, ale cały kwiatek mógłby się też w niej zmieścić a płatki na pierwszym planie delikatnie nie są.

#146 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 17:16

Roby, ale spojrz na bokeh ;-)

Bardzo ciekawy kwiatek ale faktycznie zdjecie dosc nieprzemyslane i ciezkie w odbiorze...

:ninja:


#147 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 26 listopad 2007 - 12:10

Roby, ale spojrz na bokeh ;-)

Bardzo ciekawy kwiatek ale faktycznie zdjecie dosc nieprzemyslane i ciezkie w odbiorze...


Dzięki googlom już wiem, że bokeh to rozmycie. Co z nim jest nie tak? Dołączona grafika Byłbym też wdzięczny za uzasadnienie braku myśli i lekkości. Co ci przeszkadza?

#148 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 15:34

jasieczek, nie no... własnie bokhe to masz na twojej fotce piękne - tzn. idealnie rozmyte :shock:

:ninja:


#149 itula

itula
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 18:15

kwiat w tle jest zbyt wyraźny i zakłóca odbiór pierwszego planu, albo powinno go tam nie być albo powinieneś umieścić go gdzieś bardziej z boku tak żeby oba plany się nie mieszały. Myślę że większe rozmycie też by nie pomogło bo zostały by mocne białe plamy. A tak w ogóle to sam kwiat jest świetny.

#150 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 27 listopad 2007 - 13:12

OK, OK, dosyć ujeżdżania po tych zdjęciach. Następnym razem pójdę do kwiatka z nożyczkami.Dołączona grafika

Ale żebyście nie wyszli z wprawy w malkontenctwie, podsunę wam coś takiego. Dołączona grafika

28.
Dołączona grafika

PS. Tam było naprawdę chol... gęsto i ciasno. Moje wątpliwości dotyczą jasności i ostrości.

#151 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 14:31

28. MSZ jest ok pod względem ostrości (i GO) i kadru. Teraz szukałbym lepszego światła ;-)

#152 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 27 listopad 2007 - 17:18

28 , dla mnie to tylko zblizenie kwiatka , czegos imo brakuje ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#153 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 28 listopad 2007 - 18:46

28. MSZ jest ok pod względem ostrości (i GO) i kadru. Teraz szukałbym lepszego światła ;-)


Ile żarówek mam zgasić? Dołączona grafika Czy nie wpłynie to negatywnie na przekaz dokumentalny?

28 , dla mnie to tylko zblizenie kwiatka , czegos imo brakuje ;-)


Twoja opinia bardzo mi schlebia, gdyż właśnie o to mi chodziło. Tzw. głębszy przekaz pozostawię innym, bo sam traktuję fotografię przyrodniczą jako fotografię przyrody. Oczywiście, że mogę przygotować coś, co będzie wywoływało duchowy oddźwięk, klimat, ale w tym przypadku chciałem tego uniknąć, i to za wszelką cenę, bo klimat z dokumentem nie idą w parze.

#154 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 listopad 2007 - 18:48

28 takie fuj jest pod względem kadru światła. Taki obdarty z tajemnicy ten kwiat i uroku. Czasem kwiaty są jak fotografia aktu, trzeba cos ukryć by coś pokazać ;)

#155 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 28 listopad 2007 - 19:03

28 takie fuj jest pod względem kadru światła. Taki obdarty z tajemnicy ten kwiat i uroku. Czasem kwiaty są jak fotografia aktu, trzeba cos ukryć by coś pokazać ;)


Natura jest na tyle piękna, że nie trzeba jej poprawiać. Staram sie pokazać prawdę o niej a nie osnuwać tajemnicą.

#156 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 listopad 2007 - 19:05

no cóż, dla mnie to zwykły pstryk.
Natuira naturą, piękna i owszem, ale fota słaba ;)

#157 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 28 listopad 2007 - 19:29

no cóż, dla mnie to zwykły pstryk.
Natuira naturą, piękna i owszem, ale fota słaba ;)


Znam to i wiem, że słabe foty nadrabia się robieniem klimatu. Byłoby profanacją natury przerabiać "detaliczne" zdjęcie zrobione w pełnym słońcu na klimatycznego gniota. Staram się jak najmniej ingerować w światło, barwę, a widzę, że sporo z was swe zdjęcia sztucznie przyciemnia. Bardzo znamienną jest twoja wypowiedź "zwykły pstryk" - to dużo mówi. Może się mylę, bo nie znam twoich zdjęć, ale to sugeruje, że stawiasz siebie nad naturą, ją zmieniasz i raczej siebie pokazujesz a nie ją, jadąc na jej plecach. Ja natomiast widzę siebie tylko jako medium przekazującym obraz. To jest zdjęcie makro, roa, tak dla przypomnienia.

#158 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 28 listopad 2007 - 19:43

Tym razem trochę tajemniczości, ale tylko na miarę zachowania szczegółu. Pełen kadr, bez cięć, lekko zabrane światło. Poza tym... zwykły pstryk.

29.
Dołączona grafika

#159 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 listopad 2007 - 19:50

jasieczek, "bo klimat z dokumentem nie idą w parze."

:} hm
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#160 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 listopad 2007 - 19:50

Znam to i wiem, że słabe foty nadrabia się robieniem klimatu. Byłoby profanacją natury przerabiać "detaliczne" zdjęcie zrobione w pełnym słońcu na klimatycznego gniota.


Właśnie. Po co przerabiać gniota zwykłego na gniota z klimatem? Właśnie światło kładzie tę fotę między innymi.

widzę, że sporo z was swe zdjęcia sztucznie przyciemnia

???? Możesz mi wskazać przykłady?? Myślę że nie rozrózniasz ostrego słonecznego (w pełni) swiatła od jego innych postaci, takich które są rano tuż po wschodzie.

Bardzo znamienną jest twoja wypowiedź "zwykły pstryk" - to dużo mówi. Może się mylę, bo nie znam twoich zdjęć, ale to sugeruje, że stawiasz siebie nad naturą, ją zmieniasz i raczej siebie pokazujesz a nie ją, jadąc na jej plecach.



No cóż. Niechaj będzie. Nie będę tego komentować ;) Szczególnie tego że stawiam się ponad naturą.

Ja natomiast widzę siebie tylko jako medium przekazującym obraz. To jest zdjęcie makro, roa, tak dla przypomnienia.

No to słabo się starasz w pokazywaniu tej natury, bo jeśli ona jest taka jak na zdjęciu 28 to mi sie nie podoba i proponuję zabetonować wszystkie łąki i parki. Dla przypomnienia to smiem wątpić czy to macro (skala 1:1)

PS. Pokazanie natury nie musi być sztampowe, tak jak jest w przypadku foty 28. Może ja mam w głowie coś poprzestawiane, ale wolę pokazując niewiele pokazać dużo. Na prawdę można kwiaty pokazać inaczej, z większą finezją zachowując ich naturalność.

29, tak samo jak 28.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych