Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Macro flowers


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
219 odpowiedzi w tym temacie

#81 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 czerwiec 2007 - 16:51

bosz...
ręce opadają

#82 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 czerwiec 2007 - 16:55

Ano pojechałeś :-)
Zdjęcia roa sa ciekawe, w niepowtarzalny, oryginalny i artystyczny sposób pokazują przyrodę. To też jest moim zdaniem fotografia przyrodnicza.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#83 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 03 czerwiec 2007 - 17:03

Wypracował swój własny styl, a od ciągłego patrzenia na fotki "książkowe" niekiedy oczy bolą ;-)
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#84 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 czerwiec 2007 - 17:11

Kazdy z czasem nabiera wlasnego stylu (swiadomie lub nie) roa bardzo uwielbia papierowa GO. Zreszto nie raz o tym pisal na forum. I ma do tego prawo. Jest to jego swiadomy wybor. To ze niektorym osobom sie nie podoba - trudno. Tez maja do tego prawo. A zarzut o malym zwiazku z fotografia przyrodnicza uwazam za bezpostawny. Poprostu roa przedstawia widzany swiat na swoj sposob.To tez jest fotografia przyrodnicza :!:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#85 brezlej

brezlej
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 czerwiec 2007 - 19:31

przepraszam że się wtrące ze swoim komentarzem:

Dlaczego jestem Za: jak najbardziej popieram własny styl i upodobania bo to też sztuka wykreować coś własnego i się tego trzymać

Dlaczego jestem Przeciw: jaką mam pewność że w tym przypadku (zdjęcie 14) to na pewno jest kwiat a nie zabawka czy coś w tym rodzaju i kolorze ?

Ps: w sumie co kto lubi...jak mój kolega powiedział: Z fotografią jest jak z dziewczyną, jeden się bedzie nią zachwycał a drugiemu wogóle się nie będzie podobać.
Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)

#86 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 03 czerwiec 2007 - 19:46

Poprostu roa przedstawia widzany swiat na swoj sposob.To tez jest fotografia przyrodnicza :!:

Jeśli tak postawimy sprawę to rzeczywiście jest to fotografia przyrodnicza.
Jeszcze raz zaznaczam, że nie mam uchoty nikogo urazić ani zniechęcać do czegokolwiek. To był tylko i wyłącznie mój punkt widzenia!
Pozdrawiam. :beer:

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#87 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 czerwiec 2007 - 19:49

15.

alien


szuflada

#88 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 04 czerwiec 2007 - 06:54

Piękne. Rewelacyjne. Pomysł bomba! ;-)
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#89 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 czerwiec 2007 - 07:11

Jeśli tak postawimy sprawę to rzeczywiście jest to fotografia przyrodnicza.


nawet bez takiego stawiania sprawy jest to fotografia przyrodnicza.
Anyway nie wiedziałem ze można tu pokazywać tylko dokumentalne foty ostre od 0 do oo,

:)

#90 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 04 czerwiec 2007 - 07:21

roa, nie wiedziałeś o tym, że "mozna pokazywać tylko dokumentale foty", bo takie zastrzeżenie tu nie obowiązuje. I to chyba dobitnie użytkownicy napisali. Ricosz tylko napisał co myśli.
Pokazując zdjęcia (i nie tylko) komukolwiek, zawsze trzeba sie liczyć z oceną. Niestety czasem bywa nieprzychylna. Rozumiem, że ostry komentarz może ukłuć, bo wraz z pokazywanym zdjęciem człowiek pokazuje kawałek siebie (niektórzy na to dusza mówią). Jeśli ktoś decyduje się pokzać zdjęcie to zazwyczaj po tym jak uzna sam przed soba, że warto je pokazać. Dlatego komentarze krytyczne powinny byc wyważone. Jednocześnie jak ktoś ma miękkkie nerwy, słaba wolę i dużo niepewności niech lepiej zdjęcie chowa do "szuflady". Po co się narażać na krytykę, której nie potrafi się znieść?
roa, ja lubię Twoje zdjęcia, choć nie wszystkie przedstawione tutaj coś mi opowiedziały. Tyle w tym temacie.

#91 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 czerwiec 2007 - 08:06

unkas,
tu nie chodzi o krytykę, ja ją umiem przyjąc, nawet nie wiesz ile dzięki zjebkom sie w przeszłości nauczyłem. Tu chodzi o coś zupełnie innego. Mam wrażenie że czasem wśród komentujących dochodzi do głosu pewnego rodzaju frustracja i myślenie w stylu "pokaż fotę a i tak znajdziemy wady". Spotykałem się z wieloma nieraz śmiesznymi zarzutami w stylu szumi, krzywe, przepalone, (i to w momencie gdy czegoś takiego nie było, albo w tak marginalnym wymarze, że wychodziło na to iz ktoś z lupą się na zdjęcia patrzył) ale ten że to ma niewiele wspólnego z fotografią przyrodniczą po prostu mnie rozwalił, po prostu czasami ręce opadają jak sie czyta takie bzdury.

Nie zamierzam się tu z nikim kłócić, nikomu niczego udowadniać, robię zdjęcia po swojemu, w moim przekonaniu, w moim stylu. To mi wystarcza. Po prostu czasem jak widzę komentarze do zdjęć to mi się ślepa kiszka budzi i białą laską zaczyna pukać. :mrgreen:

Sorry za OT

a teraz do rzeczy:

16,

virgin



tym razem bez ramki,

#92 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2007 - 09:02

Moje zdanie w dyskusji - roa robi zdjęcia przyrodnicze i ma swój specyficzny sposób patrzenia - ok. Na mnie pierwsze 10 zdjęć, które roi zobaczyłem, zrobiło duże wrażenie, potem już mniej, bo jakby na to nie patrzeć, to ciągle inne ujęcie tego samego tematu i brakuje zaskoczenia, nowości. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Jak roa to lubi to ok., najważniejsze by fotografujący miał zadowolenie i satysfakcję z tego, co robi (sam się też trochę zamknąłem w pewnej tematyce, której jeszcze nie wyeksploatowałem i dopóki mam ochotę jeszcze takie zdjęcia robić, będę je robił i sądzę że roa ma tak samo :-) ).
Na marginesie dodam, że niektóre tytuły są dla mnie zupełnie od czapy, bo jeszcze 16 jest spoko, ale 13. fool's garden - chyba zbyt odległa metafora, a 14 jest bez tytułu i jakoś się broni bez tego ;-)

#93 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 czerwiec 2007 - 09:43

Szczerze powiem ze juz tez mi spowszedniały moje kwiaty, choć ostatnio zaczynam sie bawić blikami, które na początku były mi jakoś obojętne. Czasem mam ochotę tylko na bliki ;)

A tytuły to od czapy mam i owszem, po prostu lubię odczapić czasem się z lekka ;D

#94 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 04 czerwiec 2007 - 20:42

unkas,
Mam wrażenie że czasem wśród komentujących dochodzi do głosu pewnego rodzaju frustracja i myślenie w stylu "pokaż fotę a i tak znajdziemy wady". ... ale ten że to ma niewiele wspólnego z fotografią przyrodniczą po prostu mnie rozwalił, po prostu czasami ręce opadają jak sie czyta takie bzdury.

No toś się tym tekstem popisał. I kto tu jest sfrustrowany. Powiem krótko: Jesteś zwyczajnie urażony, że nie doceniłem twoich fotek. Nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że ktoś oprócz ciebie może mieć inny gust i własne zdanie. Połowa zamieszczonych przez ciebie zdjęć nie ma nic wspólnego z przyrodą i najprościej by było, gdybyś przeniósł je do innego tematu.
PS.
I co? Nie przywaliłeś mi. Jednak miałem rację!

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#95 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 czerwiec 2007 - 20:49

ja sfrustrowany? lol ;)
Nie będę tu dyskutował, powiedziałem swoje, ale skoro dla cioebie kwiat niejest przyrodą to ja nie mam pytań.

#96 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 czerwiec 2007 - 20:50

Wg mnie 15 i 16 są piękne. Uwielbiam oglądać takie foty i póki co mnie jeszcze nie nudzą :-)
Mam jeszcze osobistą prośbę o mniej dyskusji a więcej zdjęć :dziekuje:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#97 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 04 czerwiec 2007 - 20:54

Jestem za. Ale boję się jakieś umieścić bo może ZBYT WIERNIE oddawać rzeczywistość, a to chyba nie jest ostatnio modne. :-/

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#98 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 czerwiec 2007 - 20:59

Ale boję się jakieś umieścić bo może ZBYT WIERNIE oddawać rzeczywistość, a to chyba nie jest ostatnio modne. :-/


i po co te złośliwości? Czy to oznaka frustracji?
na prawde rece opadają na takie teksty...

na razie tylko gadasz, rzuć fotę, pogadamy o niej ;)

#99 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 04 czerwiec 2007 - 21:04

oj roa, muszę przyznać ci rację! ręce opadają! :-/
A co do krytykowania zdjęć, to przyrzekam, nigdy nic złego o żadnym nie napiszę. Raczej przytnę sobie palce drzwiami :!: Innym też radzę.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#100 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 czerwiec 2007 - 21:12

a ten nadal swoje ;)
Przykro mi ze nie zrozumiałeś niczego z ttego co tu napisałem. Kończę dyskusję bo ta rozmowa jest jak "grochem o ścianę".
Chłopie ochłoń, a potem weź aparat i idź robic foty.

17.

velvet





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych