Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

I zachodniopomorski plener 01.2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 09 luty 2009 - 14:08

Abstrachując od aspektów prawnych ( osobiście jestem pewien na 100 % że to kłusownictwo ), to odławianie ryb wogle nieaktywnych zimą, sieciami kojarzy mi sie z polowaniem na niedzwiedzie podczas snu zimowego z użyciem granatu .....
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 luty 2009 - 15:10

:hmmm: piotrek72t, możesz się gdzieś dokładniej dowiedzieć jak to prawnie wygląda? np. czy w ogóle możliwe jest aby ktoś uzyskał pozwolenie na łowienie suma w tym okresie. Bo jeśli to rzeczywiście kłusownictwo to dowody mamy, możemy to gdzieś zgłosić...

:ninja:


#43 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 09 luty 2009 - 15:32

Pozwoliłem sobie na telefon do Państwowej Straży Rybackiej, aby mieć wiadomości z pierwszej ręki, na Odrze od ujścia Warty okres jest niestety krótszy , zaczyna sie dopiero pierwszego marca, więc o ile byli to "legalni" rybacy to robili to zgodnie z literą prawa....
Co niezmienia ( jak dla mnie ) opinii o tych ludziach, "wyjmowanie" ryb z ich zimowisk jest karygodne..i chyba się cieszę , że mnie z Wami nie było bo pewnie bym miał kłopoty ;)
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#44 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 luty 2009 - 17:16

okres ochronny suma na Odrze od ujścia Warty do granic z morzem jest od 1 marca do 31 maja. Na pewno nie można łowić pod lodem na żywca. Jeżeli te zdaje się okonki które widać na lodzie nie miały 15 cm również karane jest to mandatem. Łowienie siatkami pod lodem yhm w żadnym wypadku nie można łowić siatkami , nawet jak nie ma lodu. Wszystko to podchodzi pod kłusownictwo i nie wiem czym Ci panowie się szczycą, ale sprawa ma znamiona przestęostwa i to już ociera się o sąd. Mężu jest Strażnikiem takiej straży i jest delikatnie mówiać wk... :rant:

Sprawę należy zgłosić do Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie. Komendantem posterunku jest P. Kulig - tel. 502 701 562. Oni zgłaszają sprawę na Policję, która wszczyna dochodzenie. Są zdjęcia, wiecie gdzie to było. Działajcie.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#45 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 luty 2009 - 19:13

O, no i fajnie :| a myśmy patrzyli i fotki robili... może to i dobrze.
piotrek72t, mógłbyś w takim razie zgłosić całą sprawę? sorry że na ciebie to zrzucam ale ty jesteś z okolicy i znasz się na rzeczy... jakby co podrzucimy fotki. Najlepiej sprawę załatwić w ten sposób żeby Straż skoczyła na to jezioro przy miejscowości Piasek i sama przeszukała teren - bo nie ma sensu wskazywać palcem tego konkretnego... hmm - wychodzi na to że kłusownika... bo to tylko kłopoty są. Tak przyjadą i albo kogoś złapią albo przynajmniej postraszą.
Dowody na proceder mamy - sieci nie widać, będą musieli uwierzyć na słowo - zresztą po tej "rybce" widać ze na wędkę pod lodem to raczej mało możliwe...

:ninja:


#46 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 luty 2009 - 19:56

jeżeli będą jakieś problemy, to podeślijcie zdjęcia do mnie. Mąż zgłosi to swojemu komendantowi a on dalej gdzie trzeba.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 luty 2009 - 20:01

Może nawet tak będzie lepiej?... poczekajmy na odpowiedź Piotrka.

:ninja:


#48 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 09 luty 2009 - 23:18

Jutro nie omieszkam wykonac kolejnego telefonu !
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#49 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 luty 2009 - 23:20

a są jakieś zdjęcia siatek ? teraz będzie trudno udowodnić, że to złowiony siatką. :-?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#50 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 09 luty 2009 - 23:51

Siatki leżały na pace samochodu. Zaraz spojrzę czy nie mam jakiegoś zdjęcia.

#51 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 luty 2009 - 00:00

Qelka, na dobrą sprawę żeby to udowodnić to by trzeba mieć ich fotki z siatkami...

:ninja:


#52 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 luty 2009 - 07:29

Dunadan, posiadanie siat jest również nielegalne. Posiadać je może jedynie przedmiot posiadający odpowiednie pozwolenia.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#53 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 10 luty 2009 - 08:25

Dunadan, to nie był Piasek tylko wyrobisko kopalni w Bielinku. Teren prywatny. Kolesie mogli być z jakiegoś gospodarstwa rybackiego. Ale kto tam wie?

#54 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 10 luty 2009 - 09:00

A to się porobiło... :-| Ale dobrze, mam nadzieję, że coś Wam się uda zdziałać.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#55 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 luty 2009 - 09:58

Qelka, ? trzeba mieć pozwolenie na posiadanie... sieci?...

szycho, kurcze, sory za zmyłę, pomyliły mi się miejscowości :hihi:

:ninja:


#56 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 luty 2009 - 13:49

Do posiadania sieci uprawnieni są producenci sieci, ludzie uprawnieni do rybactwa w tym także właściciele stawów na swoich obiektach. Jeżeli był to staw prywatny i osoba łowiąca była właścicielem nie ma sprawy.

Tak na marginesie w małych wiochach często sąsiad sąsiada podpiernicza , że ma w komórce sieci. :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#57 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 10 luty 2009 - 14:20

Gdyby to był kłusownik, to nie wiem czy tak chętnie pozowałby do zdjęcia, no ale z drugiej strony nie zaszkodzi tego sprawdzić.
POZDRAWIAM

#58 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 luty 2009 - 15:07

Elvie, fotki robili Niemcy... wiesz, niby większa anonimowość...
Tak czy inaczej gościowi IMO ciężko będzie coś udowodnić ale... powiem wam szczerze że ja nikomu nie chcę nic udowadniać. Uważam że wystarczy że straż zwróci większą uwagę na tamten rejon...

:ninja:


#59 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 10 luty 2009 - 15:47

Uważam że wystarczy że straż zwróci większą uwagę na tamten rejon...

- i tal też ma się stać wg zapewnień bardzo sympatycznej Pani z PSR
!
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#60 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 luty 2009 - 15:50

piotrek72t, super! wielkie dzięki - na pewno poprawiłeś nam humor i chyba nieco sumienie ;-) Mam nadzieję że pani nie waliła ściemy :mrgreen:

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych