Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

I zachodniopomorski plener 01.2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 15:51

Właśnie wróciłem z pierwszego zachodniopomorskiego pleneru fotoprzyroda.pl ;-) Było naprawdę ciekawie chociaż pogoda nam raczej nei dopisała. W tej chwili padam z nóg i zapodam tylko taki trailer, czy raczej teaser tego co będzie później.

1. Tak było:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

:hihi: jednym słowem MLEKO :| ale nie było źle ;-) jeszcze dziś postaram się poobrabiać fotki i zdać krótką relację z tego w sumie międzynarodowego pleneru :-)

:ninja:


#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 luty 2009 - 16:35

Świetnie, że udalo Wam się spotkać. Czekam z niecierpliwością na fotki. Troszkę szkoda, ze nie dotrwaliście do zachodu słońca.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 luty 2009 - 17:33

1. bardzo udana :mrgreen: z niecierpliwością czekam na więcej :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#4 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 17:35

Jedynka taka.......


....minimalistyczna :hihi:

#5 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 07 luty 2009 - 17:42

Dzięki temu zdjęciu zobaczyłem jak mocno mam zakurzony wyświetlacz :doh:
;-)

Czekam na następne, już mniej minimalistyczne :)

#6 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2009 - 17:57

michalv, przecież Dunadan wkleił zachód słońca w pierwszym poście :-)
Wyglądał dokładnie identycznie... po prostu w pewnym momencie mgła zaczęła się robic niebieska

Zmniejszmy troszeczkę stopień minimalizmu...

2. podlodowe łowienie ryb (nie my łowimy :P )
Dołączona grafika

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 19:00

Dunadan, na 1 to jakaś plansza winietowania, wyślij na fotopolis :mrgreen:

#8 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2009 - 19:03

3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

#9 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 luty 2009 - 19:41

a kto to o tej porze roku z kosą :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#10 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 20:00

kto to o tej porze roku z kosą


pewnie ten co od Torona27 kupił/pozyczył jego drewniany statyw...
Fajnie że udało się Wam spotkać, ale pogody szkoda....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 21:19

Dunadan, na 1 to jakaś plansza winietowania, wyślij na fotopolis :mrgreen:

:haha: w sumie to by im się spodobało - tego typu zdjęcie to odwrotność tzw. darków - astrofotografowie nazywają to "flat image" :D

Dobra, a teraz nieco wyjaśnień i opowieści...


Pierwszy zachodniopmorski plener spokojnie można nazwać międzynarodowym, bo poza naszą trójką ( ja, Szycho i Monastor ) było jeszcze czterech moich znajomych z Niemiec... w sumie dwóch moich znajomych i dwójka ich znajomych :roll: udało się to wszystko jakoś ze sobą zgrac i się spotkaliśmy, choć szkoda że od nas z forum więcej ludzi nie było...
Tak czy inaczej - ktoś się pytał kto to tak z kosą latał ;-) to był Stefan - gościu który prowadzi koło fotograficzne na moim uniwerku. A używał statywu od teodolitu :D bo niego podpięty Pentacon Six ;-)

Tak czy inaczej - plener zakończył się pełnym sukcesem. Wszystkim się podobało chyba mimo kiepskiej pogody. Pierwsze koty za płoty i mam nadzieję że od teraz plenery grupy zachodniopomorskiej będą się odbywały częściej ;-) Dodam że mnie miło było poznać Tomka i Tomka :hihi:

A teraz co się działo po kolei:


Przez cały dzień panowała gęsta mgła - widoczność 100-200 metrów MAX. Ciężko więc było porobić jakieś ciekawe widoczki - a mieliśmy ku temu okazję! cała okolica jest mocno pagórkowata, pełno jest wysokich tarasów z których w pogodny dzień musi rozpościerać się cudny widok - zwłaszcza w okresie wiosny. Czemu? bo cała okolica to taka mała Biebrza - może nie po Polskiej stronie ale po Niemieckiej na pewno - jeszcze przed spotkaniem z forumowiczami, jadąc od strony Szwed ( miejscowość przygraniczna w Niemczech ) przez okno zobaczyliśmy gromadę łabędzi - akurat Szycho mi wysłał sms'a że się spóźnią to postanowiliśmy wykorzystać okazję i się zatrzymac i obejrzeć łabędzie. Byliśmy w szoku kiedy wysiedliśmy - hałas jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu - tysiące ( chyba ) gęsi i łabędzi na granicy widzialności niestety... udało mi się oznaczyć wiele łabędzie jako krzykliwe - niestety niemożliwym było oznaczyć gęsi przez mgłę, tak to wszystko wyglądało:
6.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Byliśmy w pierwszej chwili zniesmaczeni widokiem... mgła naprawdę wkurzała ale za chwilę postanowiliśmy wykorzystać okazję ;-)

7.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

8.
Dołączona grafika
Dołączona grafika


No a potem zerknęliśmy na zegarki i czym prędzej wróciliśmy do samochodu i pognaliśmy do pobliskiego Krajnika Dolnego gdzie się spotkałem z Szycho i Monastorem... po krótkim przywitaniu i zapoznaniu się ruszyliśmy w drogę do Zatoni nad Odrą... tam wysiedliśmy z samochodów i pieszo poszliśmy w dół rzeki:

9. Tak wyglądała Odra
Dołączona grafika
Dołączona grafika

10. Szycho na krze... tfu! Szpicbergenie :hihi: czuliśmy się prawie jak Mateusz ( mmosk ) :mrgreen:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

11. A tu nieszczęsna mysz która musiała uwięznąć na krze... link tylko bo nie każdy może chce oglądać flaczka :roll:
http://img87.imagesh...ict01662gc1.jpg

Potem ruszyliśmy w stronę "Doliny miłości" :hihi: ale tu już Szycho będzie musiał kontynuować bo ma zbiorówkę... poza tym już sporo fotek nawrzucałem.

:ninja:


#12 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 21:30

Dunadan, 7. bardzo ciekawie wyszła. Szkoda tych gałęzi w LD.

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 21:32

Roby, wiem, wiem, ale nie widziałem ich jak robiłem fotkę :roll: mam jeszcze wersję pionową ale wrzucę do jakiegoś tematycznego wątku.

:ninja:


#14 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2009 - 21:35

11. Częśc uczestników pleneru pozazdrościła grupie warszawskiej przygód na lodzie i postanowiła (w ramach rozsądku, choc wcale na to nie wygląda) trochę poszalec.
Dołączona grafika

12. Pomimo kiepskiej pogody (a może dzięki niej) las wyglądał całkiem nastrojowo.
Dołączona grafika

13. Co zaostrzało apetyty i skłaniało do chwili kontemplacji.
Dołączona grafika

#15 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 07 luty 2009 - 21:36

...Potem ruszyliśmy w stronę "Doliny miłości" :hihi: ale tu już Szycho będzie musiał kontynuować bo ma zbiorówkę...


Mówisz i masz :mrgreen:
14.
Dołączona grafika
No to zacznijmu nieskromnie od lewej: Ja (szycho), Michael, Monastor, Dunadan, Stefan und... Dun hilfe zapomniałem :-/

No to trochę akcji (postanowiliśmy pokazać Warszawce, że nie tylko oni mają parcie na lód)
15.
Dołączona grafika
Dunadan postanowił nawet sprawdzić grubość pokrywy lodowej :lol:
16.
Dołączona grafika
A Michael i Monastor sprawdzali czy Dun dobrze sprawdził :mrgreen:

Więcej fotek z udanego wypadu wrzucę pewnie jutro:)

Dzięki panowie i pani za spotkanie :mrgreen:

#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 21:38

Monastor, popraw numerację :-P 12 ( wg. prawidłowej numeracji ) fajna ;-) Niemcy nie mieli oporów wejść na środek jeziora - co prawda byli tam rybacy więc powinno być względnie bezpiecznie ale my jakos nie mieliśmy odwagi. Michael ( ten skaczący ) zrobił fantastyczne zdjęcia wędkarzom - pokażę wam później...
Szycho ła! ty też popraw numerki, aleście bałaganu narobili :P

Fajna zbiorówka ;-) co do imion pozostałej dwójki to... nie pamiętam :mrgreen:

:ninja:


#17 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 07 luty 2009 - 21:47

Monastor, popraw numerację :-P 12 ( wg. prawidłowej numeracji ) fajna ;-) Niemcy nie mieli oporów wejść na środek jeziora - co prawda byli tam rybacy więc powinno być względnie bezpiecznie ale my jakos nie mieliśmy odwagi. Michael ( ten skaczący ) zrobił fantastyczne zdjęcia wędkarzom - pokażę wam później...
Szycho ła! ty też popraw numerki, aleście bałaganu narobili :P

Fajna zbiorówka ;-) co do imion pozostałej dwójki to... nie pamiętam :mrgreen:

A bo mi Monastor wbił się fotkami przede mnie :mrgreen:
A w lesie bywało tak...
17.
Dołączona grafika

#18 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2009 - 21:55

Fajna ta siódemka, dwójka też mi się podoba (lubię takie minimale)

15 - plecak rakietowy? :smiech:

Ciekawy plenerek ;-)

#19 szklarz

szklarz
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 07 luty 2009 - 21:57

7 świetna, warto wrócić w to miejsce.

#20 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2009 - 22:05

18. Oblężenie biednego drzewa porośniętego grzybem o trudnej nazwie :-)
Dołączona grafika

19. I kolejna ciekawostka przyrodnicza. Ktoś z obecnych na plenerze chyba to zidentyfikował, ale przyznam się, że nie pamiętam co to takiego. Za to chętnie sobie przypomnę.
Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych