Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

VII Warszawski Mini-Plener Fotoprzyroda - fotorelacja...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 paoollo

paoollo
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 26 styczeń 2009 - 23:20

niby szaro, niby buro a jednocześnie kolorowo i ciekawie - żałuję, że nie wpadłem chociaż na te 2 godzinki. Mam nadzieję, że kolejny termin będzie mi pasował ;)
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#22 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 01:08

Witajcie ,

Paoollo, ...po tylu dniach "pluchy" to było jak w letni dzień ;-) , zapraszamy na kolejny plener :-)

Mam wrażenie, że pozostałe dwa są troche zbyt ciemne - możnaby je rozjaśnić.


Norbius, dzięki

Michał.Z niezłą minę ma na 26, prawie jak ilustracja hasła "trochę techniki i się gubię" ;-) ;-)
może jeszcze kilka kadrów znad Wisły:

27 mrocznie na starorzeczu

Dołączona grafika

28 trawki

Dołączona grafika

29 rzeka z rzeki ;-)

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#23 marioW

marioW
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 08:06

Krzysiek 29 bardzo mi się podoba :)

i jeszcze trzy...

30.
Dołączona grafika

31.
Dołączona grafika

32.
Dołączona grafika

#24 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 09:30

Norbius - 26 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ; U-Boot też wielce wielce zacny, tylko ta jego nazwa wymalowana na kiosku trochę dziwaczna jak na kriegsmarine ;-)

KrzysiekG - 29 super

#25 toron27

toron27

Napisano 27 styczeń 2009 - 10:31

Kurczę tyle fajnych fotek, a ja mam (nie powiem -drobny...) raczej poważny problem: na wielu fotkach np z niebem lub lodem wyszło mi sporo jakichś ciemnych paprochów :evil: , wydaje mi się, że to z matrycy a nie z obiektywów, bo z różnymi obiektywami. Może macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć , bo gruchą przedmuchiwałem matrycę przed plenerem i jak widać nie pomogło . Przepraszam, że to akurat temat może nie związany ale sporo plenerowych fajnych fotek mam do skasowania. :-? Z góry wielkie dzięki za pomoc .

a teraz już wracając do tematu:
33
Dołączona grafika

#26 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 14:23

toron27, zrób testowe zdjęcie ściany/nieba przy F/22 -zobaczysz wtedy czy i gdzie masz problem. Ja próbowałem różnych sposobów - dmuchanie jest z nich najmniej skuteczne - najlepiej sprawdza się "pucowanie" metanolem cz.d.a. - ale łapy się trzęsą jak się maże po matrycy. Daltego teraz jadę do serwisu - niestety kosztuje to 4 dychy ale problem znika....

paoollo, żałuj - ale na następny raz to Cie choćby przemocą wyciągnę :->

trochę spóźniony ze zdjęciami - niestety efekt uboczny plenerku to...chrypka, katar i wysypka (na wysypki są zasypki, na katary są napary :roll: ) - i areszt domowy na lekach. Ale do następnego razu się wykuruję...
Sporo pieknych kadrów, naprawde udany plenerek nam wyszedł...

34. przed świtem
Dołączona grafika

35. kolorki
Dołączona grafika

36. stąpając po lodzie:
Dołączona grafika
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#27 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 17:37

31 ładny kadr....a na 32 widać syfek w PG :-P

Toron27 podoba mi się kadr 33. Odnośnie syfków to pozostaje wystemplowanie tych kropek w programie graficznym a na syfki to już nie ma rady poza chyba serwisem (gdy porządna grucha nie daje rady).

Aha...nie widać zbiorówki w pierwszym poście.


37.
Dołączona grafika

38.
Dołączona grafika



#28 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2009 - 19:05

KrzysiekG, fajne fotki starorzecza
toron27, 33. podoba się, fajnie wyszła struktura lodu.Odradzam czyszczenia matrycy własnoręcznie, sam się podjąłem tego zadania przy poprzednim aparacie i ... musiałem zmienić puszkę :roll:
Norbius,37. bardzo fajny ciasny kadr

Widać po zdjęciach ,że mieliście fajną zabawę ze światełkiem, które było jak na zamówienie.

#29 faja

faja
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 19:20

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.
Również byłem na tym plenerze.
To ten kolega MarioW -> Marcin (zdjęcie 7.) ;-)
Wrzucę więc i kilka moich fotek.


39.
Dołączona grafika
40.
Dołączona grafika
41.
Dołączona grafika



#30 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2009 - 20:05

faja, coraz nas więcej fotoprzyrodników :thumbsup: .Witaj.Widzę ,że szerokim było pstrykane z dobrym skutkiem na 40.

#31 faja

faja
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 20:28

Dzięki Tikoś. Tak na szerokim - 18 mm

No to przeniosłem czwarte zdjęcie do kolejnego posta.
Dzięki za uwagi.


42.
Dołączona grafika



#32 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 27 styczeń 2009 - 20:33

faja, witaj, całkiem niezłe Twoje kadry, widać że będzie wkrótce na co popatrzeć. Ale regulaminu się chyba nie czytało :-P

Norbius, Twoje fotki są charakterystyczne takie, hmm ciepłe .... to sposób obróbki czy stosujesz jakiś filtr. Wyrażnie dwa ostatnie kadry wyróżniają się sposród pozostałych szarych i zimnych.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#33 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 20:46

Witajcie ,

Faja, witaj na forum :-) ...i na następnych plenerach ;-) , bardzo dobre kadry, zwłaszcza 39 i 40
( pamiętaj o 3 zdjęciach w poście, ale chyba Moderator w debiucie wybaczy ;-) )

Norbius, świetne 37, moim zdaniem byłoby rewelacyjne, gdyby spróbować trochę przesunąć pień w lewo i "schować" drzewo z drugiego planu pod zaokrągleniem konara, z drugiej strony nie wiem, czy miałeś taką możliwość..

Michał.Z, coś cisza u Ciebie, dojechałeś szczęśliwie :?:

trochę spóźniony ze zdjęciami - niestety efekt uboczny plenerku to...chrypka, katar i wysypka (na wysypki są zasypki, na katary są napary :roll: ) - i areszt domowy na lekach.

August, duuużo zdrówka, z drugiej strony, jak się szalało jak poniżej to jakieś straty muszą być ;-)

43 Królestwo Augusta

Dołączona grafika

44 jeszcze mały eksperyment ze starorzecza..

Dołączona grafika

45 ..i przenoszę się na kampinoskie sawanny..

Dołączona grafika

P.S. Bardzo ciekawa rozmowa na temat brudnych matryc, moim zdaniem jak już "syfki" są na zdjęciach to już jest po ptakach, zostaje tylko stemplowanie, a matrycy sam nie odważę się czyścić, wolę oddać aparat do serwisu...kieszeń będzie bardziej pusta, ale co zrobić ( zresztą wkrótce mnie to czeka ;-) )

Pozdrawiam
Krzysiek

edycja: skorzystałem z Waszej rady w temacie ostrzenia po kompresji ( dzięki :-) ) , podmieniłem 43, w drugim oknie mam poprzednią wersję i jest o wiele lepiej, pewnie można jeszcze, ale juz czas spaciu ;-)

#34 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:03

Witaj na forum faja - aż dziwne że to 18mm bo 40 tak wyciągnięte że myślałem że to może coś ultra-szerokiego ala sigma 10-20.

KrzysiekG czy podostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? Wydaje mi się, że warto zawsze po zmniejszeniu fotki użyć w jakimś stopniu funkcji ostrzenia. ;-)

Odnośnie drzewa to owszem mogłem coś pokombinować ale miałem założone 180mm, nie chciało mi się zmieniać szkła więc się cofałem, cofałem, cofałem.... aż sobie ubrudziłem kurtkę o drzewo, wnerwiłem się i poszedłem dalej ;-) . Tak sobie patrzę na tą fotkę i zastanawiam się czy te pnie nie układały się czasem w serce :unsure:

Zdjęcia są ocieplone (wywoływane z RAWa) przez np. podbicie temperatury barwowej z 5500K do 5900-6000K. Wolę jak jest cieplej niż zimniej (chociaż nie zawsze).

Wracając do syfów to ja powoli mam uwalony wizjer a na matrycy widać tylko jak mam przysłonę powyżej 10 :-)

ps. Mnie coś chyba powoli bierze :-/ ....cała rodzina w domu chora...

#35 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:18

Witajcie,

KrzysiekG czy podostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? Wydaje mi się, że warto zawsze po zmniejszeniu fotki użyć w jakimś stopniu funkcji ostrzenia. ;-)
ps. Mnie coś chyba powoli bierze :-/ ....cała rodzina w domu chora...

Norbius, no to kolejne straty po Auguście..duuużo zdrowia ;-)

..ciekawe, co piszesz o ostrzeniu, nigdy tego nie robiłem..od razu do Imageshacka..choć już kilka razy zauważyłem, że on zniekształca zdjęcia przy "ładowaniu", nie wiem czy to przez niego, ale też cały czas mam kłopot z "ciemnością" zdjęć, kilka razy już kombinowałem z monitorem w domu..jakoś nie mogę trafić w ustawienia - w domu jasne, w pracy i w opiniach na forum ciemne.. ;-) ( pomijam zdarzające się błędy przy ekspozycji, balansie bieli itp )

Pozdrawiam
Krzysiek

#36 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:28

Faja witaj na forum :-)
Bardzo dużo ładnych kadrów pokazujecie, czekam na wiecej i przypominam o wątku w Galerii - widziałem że już kilka dobrych kadrów tam się pojawiło :-)
Krzychu Twoje zdjęcia moim zdaniem są nieco za ciemne. postaram coś Ci podesłać do czego warto ustawić monitor, tylko to znajdę w sieci.

że to 18mm

A to może już po przeliczeniu na 35mm.

#37 marioW

marioW
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:45

postaram coś Ci podesłać do czego warto ustawić monitor, tylko to znajdę w sieci.


Roby czy ja też mogę prosić? bo jakoś nie mogę dać sobie rady z kalibracją... :)

#38 faja

faja
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:48

Norbius napisał/a:
że to 18mm

A to może już po przeliczeniu na 35mm.


No to tak -> 18mm * crop (~1,5) = ~27mm

#39 toron27

toron27

Napisano 27 styczeń 2009 - 22:03

faja witaj naprawdę udany debiut!

Michał.Z, coś cisza u Ciebie, dojechałeś szczęśliwie :?:

tak właśnie myślałem, że kogoś nam tu brakuje po plenerze i właśnie to Michała.
Co się z nim dzieje, zaczynam się martwić, bo w grudniu zaraz się zameldował.
MichałZ odezwij się-kontrola łącznosci!!!
46
Dołączona grafika
47
Dołączona grafika
48
Dołączona grafika

#40 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 22:11

jakoś nie mogę dać sobie rady z kalibracją... :)

Słuchajcie, no to tutaj dam prosty link do kalibrowania na odcienie szarości, wg mnie to się sprawdza, są oczywiście bardziej skomplikowane sposoby, ale ten też da efekt. Są też nieco lepsze tabelki z większą ilości odcieni szarości, ale teraz nie mogę na szybko znaleźć.

Kalibracja na odcienie szarości

Właśnie co z MichałemZ jak się nie odezwie wyślę smsa do niego.
Ps.Sprawdziłem Michał był dziś na forum, więc chyba jest dobrze, moze po prostu nie ma chwilowo czasu.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych