Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Prośba


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mikouak

Mikouak

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:00

Żebym nie został zrozumiany opacznie, mój post absolutnie nie miał być rozgrzeszeniem dla użytkowników lewego oprogramowania. Nawiązując do innego argumentu, tzn. niechęci do ujawniania informacji o posiadanym sprzęcie:
exiftool.exe -model= *.jpg
usunie informację o modelu aparatu, którym zdjęcie zostało zrobione.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#22 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:05

Ja tylko ostatnie 3 grosze od siebie
ceny PSa to jest k...stwo, bo inaczej tego nie mozna nazwac. Adobe bazuje na tym, ze ich soft stal sie standardem i niezlezni pisza wtyczki i inne rzeczy wlasnie do PSa.
i zapewniam Cie, ze znacznie wiecej by zyskali, gdyby sprzedawali soft po 1,5tys niz po 4, bo wiecej osob by go kupilo, a nie tylko garstka ktora nie CHCE a MUSI. Tych co chca, jest promil.
Ja ma generalnie PSa bardzo w powazaniu... nie interesuje mnie ten soft zupelnie - to jest jedynie dodatek, jak dla mnie zbedny, do ACRa.
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#23 grubel

grubel
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:09

Żebym nie został zrozumiany opacznie, mój post absolutnie nie miał być rozgrzeszeniem dla użytkowników lewego oprogramowania.


Eeeeno, bez przesady ;-) Jak w tym starym dowcipie: "to, że mam narzędzia, nie oznacza, że jestem gwałcicielem, Wysoki Sądzie" :-) Chociaż np. posiadanie wytrychów jest zdaje się zabronione :blink:
40D + 17-85 IS f/4-5.6 + 70-300 IS f/4-5.6 + absolutny brak doświadczenia

#24 grubel

grubel
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:11

ceny PSa to jest k...stwo


Być może. Ale najświętsze prawo Adobe'a. Jak ktoś chce, to niech opracuje lepszy standard.
40D + 17-85 IS f/4-5.6 + 70-300 IS f/4-5.6 + absolutny brak doświadczenia

#25 turbol

turbol

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:26

Można też użyć Adobe PS Elements jeżeli ktoś lubi PSa który jest tańszy a ma wszystko co do fotografii potrzeba - maski,filtry i skróty klawiszowe te same co w pełnym PSie

#26 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:27

Można też użyć Adobe PS Elements jeżeli ktoś lubi PSa który jest tańszy a ma wszystko co do fotografii potrzeba - maski,filtry i skróty klawiszowe te same co w pełnym PSie

czyzby?
to porownaj sobie ACRa kastrata z normalnym :(
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#27 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:31

Czym Wy się przejmujecie....popatrzcie sobie na ceny programów inżynierskich grupy CAD i MES oraz wszelkich "nakładek" do nich :-P...to już są ceny samochodów. Do dziś sobie pluję w brodę, że przegapiłem promocję na RCAD stal+żelbet+upgrade CAD 2009 ....teraz nigdy mnie nie będzie stać wydać 30tys na oprogramowanie :smiech:

Jak się chce korzystać z ACR to można używać Lightrooma (4razy tańszy od CS )

Odnośnie meritum to ja całkiem niedawno dowiedziałem się, że z automatu wycina mi exify (zapewne kwestia ustawień) i generalnie nie jest mi to potrzebne. Wolę wariant gdy osoba w razie potrzeby zapyta o parametry niż wypisywanie litanii danych technicznych ;-)

#28 turbol

turbol

Napisano 07 styczeń 2009 - 22:40

To fakt - elements jest do prostej obróbki i tak naprawdę to nie ma alternatywy na Psa.
Masz rację michal_w że się nie da porównac. Jedynie dla laika i amatora takiego jak ja wystarczy PS elements bo i tak nie potrafiłbym wykorzystać więcej funkcji programu ,które oferuje Ps.

#29 Roby

Roby

Napisano 07 styczeń 2009 - 23:01

Proszę o trzymanie się tematu i zachowanie dobrego tonu wypowiedzi.

#30 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 23:09

zachowanie dobrego tonu wypowiedzi.

przepraszam
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#31 maciejowy

maciejowy

Napisano 08 styczeń 2009 - 04:14

Proszę o trzymanie się tematu i zachowanie dobrego tonu wypowiedzi.



to byla kwestia czasu, aby dyskusja poszla w kierunku niezgodnym i czysto akademickim. za Norbius, moj soft w pracy w pelnej wersji to sporo ponad 400 tyś., a na polityke cenowa Adoba mamy taki sam wplyw jak i na polityke cenowa Microsoftu. :-(
wiec moze warto w tym momencie pomyslec o zamknieciu tego watku a otworzeniu nowego z propozycjami darmowego softu. Jezeli ktos takowego uzywa/uzywal, sprawdzil go i uwaza, ze moze byc przydatny niech zaproponuje, poda linka, doda od siebie uwagi nt. obslugi, itd....
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#32 Mikouak

Mikouak

Napisano 08 styczeń 2009 - 08:47

maciejowy, ale ten wątek dotyczył czegoś zupełnie innego, nie cen softu :biggrin:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#33 maciejowy

maciejowy

Napisano 08 styczeń 2009 - 10:53

maciejowy, ale ten wątek dotyczył czegoś zupełnie innego, nie cen softu


tak, piszac o zakonczeniu watku mialem na mysli oczywiscie dyskusje o exif'ach, bedaca watkiem glownym :-)
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl