Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Obserwacja czapli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 fotosc

fotosc

Napisano 15 styczeń 2009 - 17:32

mgla jest swietnym klimatem na zdjecia , wykozystaj to :) jak masz blisko swojej czatowni wode , a na niej jest lod , to to rozbij , zrob im miejsce , oczywiscie o ile w kolo wszystko jest zamrozone , zrob im miejsce , daj im wode a same przyleca :)

#22 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 15 styczeń 2009 - 18:12

Mgła to nie problem, lecz odległosć. Z tych stawów spuszczaja wodę i to co zostało jest zamarzniete, a pod lodem od razu błotko, jednak czaple i tak bardzo często tam przesiadują. Myśle więc o jakims pokarmie. Czym Wy je przywabiacie, moze ktos zna cos co wyjatkowo silnie na nie działa. :roll:

#23 fotosc

fotosc

Napisano 15 styczeń 2009 - 18:40

cierpliwosc - jedyny najlepszy wabik:)

#24 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 15 styczeń 2009 - 19:47

heh :-P , no to cierpliwie poczekam w sobotę na modelki. Moze sie uda ;-)

#25 domek73

domek73
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 16 styczeń 2009 - 07:59

Spróbuj zaobserwować w których miejscach przesiadują najczęściej, z tego co zauważyłem czaple są dosyć "powtarzalne" i jak najbliżej tego miejsca zrób czatownie, ewentualnie dobry strój maskujący i podchody może się uda zbliżyć na odległość strzału
bezgranicznie ufając globusom wierzysz, że ziemia jest okrągła?

#26 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 16 styczeń 2009 - 15:53

domek73, Jest miejsce na jednym stawie, gdzie siadają prawie zawsze z duza dokładnością je wybiarajac, jednak jest to dokładnie srodek stawu. Ja postawiłem czatownie jak najblizej, ale i tak jest to około 100 - 120 m ode mnie. Czasami tylko wybierają inne miejsca na tym stawie, bliżej mojej krtyjówki postawionej w trzcinach i na to własnie licze. Myslałem, że jak bym im wystawił jakies smokołyki to by się "przestawiły", ale ryby, które im wyłozyłem do dzisiaj sa nie tknięte, więc zastanawiam się nad jakims innym pokarmie, ale nie mam zadnych pomysłów. Zobacze jutro nad ranem, jak tam ptaszyny ;-)

#27 domek73

domek73
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 03 luty 2009 - 13:45

karol102 byłem wczoraj nad stawami, które opisałeś i zobaczyłem Twoją czatownię. Fajna. Rzeczywiście jest spora odległość od miejsca gdzie przesiadują czaple ale zbiornik nie jest zalany i pokusiłbym się o czatownię na wyspie, po zmrożonym błotku można tam dojść. Jak będziesz tam przed świtem może się uda ich nie wypłoszyć. pzdr
bezgranicznie ufając globusom wierzysz, że ziemia jest okrągła?





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych