Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#81 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 03 styczeń 2009 - 20:49

57 nieostra, za to 56 super
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#82 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 03 styczeń 2009 - 20:50

nieudacza, fakt trochę szkoda :-| szczególnie 56...

edit: Ale Vulpes ma oczywistą rację ;-)

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#83 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 03 styczeń 2009 - 20:55

Monastor szara połówka na szerokim kącie mogła dać taki efekt, dodatkowo lekka zabawa z poziomami.

nieudacza, rewelacyjny krogulec, faktycznie na 57 za ciasno,ale 56. :bow:


58.Tłoczno na wodzie się zrobiło
Dołączona grafika



#84 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 03 styczeń 2009 - 21:19

nieudacza - pięknie, faktycznie szkoda, że nie mogłaś zmienić ogniskowej. Co do czatowania - siedziałem zazwyczaj od 7 do 11 w wersji 2x. Niestety ostatnio uciekałem przed świstem kul ;-)

#85 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 03 styczeń 2009 - 21:24

siedziałem zazwyczaj od 7 do 11


minut??? chyba nie godzin.... po tylu godzinach musieliby mnie wyciągnąć,..
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#86 sebaok

sebaok

Napisano 03 styczeń 2009 - 21:36

Co do czatowania - siedziałem zazwyczaj od 7 do 11 w wersji 2x


Jeśli jutro psy nie zjawią się na śniadanie to tez tyle posiedzę:)

#87 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 03 styczeń 2009 - 21:41

jutro ma być cieplej, choć ja nie narzekam bo do czatowni z domu mam jakieś 400m-taka buda na ogrodowe i polne ptaszory!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#88 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 03 styczeń 2009 - 21:49

u mnie tez dzisiaj nici może dlatego że pojechałem kolo 13.posiedziałem 3 godzinki i tylko widziałem kruka przelotem i sarenke przeskokiem hehehe.
nieudacza krogulec baja :-D
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#89 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 03 styczeń 2009 - 23:05

siedziałem zazwyczaj od 7 do 11


minut??? chyba nie godzin.... po tylu godzinach musieliby mnie wyciągnąć,..


Hehe, od godz. 7:00 do 11:00, źle się wysłowiłem :-P

#90 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 styczeń 2009 - 23:51

znalazłam jeszcze coś co się nada do bezkwawych

59.
a właśnie, że nie będę pozował


Dołączona grafika


60.
sikora


Dołączona grafika


"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#91 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 04 styczeń 2009 - 10:54

kurde :D zobaczyć... daniela :) łosia i przede wszystkim jelenia :) ale chyba w tym wcieleniu pozostają mi sarny i lisy :D no i gronostaje... świetne zdjęcia Qelka z tej czatowni na daniele masz... aż pozazdrościć :)
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#92 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 04 styczeń 2009 - 11:56

Qelka gdzie Ty takiego pięknego pana (59) spotkałaś :))

#93 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 04 styczeń 2009 - 12:59

gumarop, Jelenie i daniele są dość pospolite, gdzie ty mieszkasz?
Qelka Przepiękny byk, kawał z niego kabana!!! :mrgreen: super,
Ale sikorka troche nieostra.... <żart>... ostra jak brzytwa!!!

U mnie w karmniku dzisiaj batalia miesiąca...pojawiła się grupka dzwońców z 10 sztuk kontra stadko bogatek też koło 10, przez ok 5 minut się kotłowało, pióra latały, i koniec pokazu... wszystko zniknęło i żeden ptak już się nie pokazał!

61.
Dołączona grafika

Jedyne co się udalo dzisiaj złapać!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#94 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 04 styczeń 2009 - 13:43

no tak jak pisze:) podkarpacie dokładnie Ropczyce k.Rzeszowa(30km) a jeszcze dokładniej to Rzeszów jest koło Ropczyc :) no niestety u mnie nie ma tych zwierząt...
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#95 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 styczeń 2009 - 14:42

U mnie dziś tylko wprawki sikorkowe :-)

62.
Dołączona grafika

63.
Dołączona grafika

64.
Dołączona grafika

65.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#96 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 04 styczeń 2009 - 17:53

A ja dzisiaj o 8 siedziałem już w budzie czekajac na myszaka.Po półtora godzinie ciszy pojawił sie niespodziewanie by zaprezentować mi swe wdzieki i odfrunąć w dal :cry: i tym razem nie było mi dane.
Wiec spakowałem manatki i pomknąłem do drugiej na drobnice by mimo złej pogody nie wrócić z pustą kartą :-P
66
Dołączona grafika
67
Dołączona grafika
68
Dołączona grafika
69
Dołączona grafika
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#97 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 styczeń 2009 - 18:53

Światła dziś jak na lekarstwo, ale jakoś trzeba spalić świąteczne pozostałości. W nocy sporo śniegu napadało, tak że w lesie miejscami nawet ma 20 i więcej cm. Widziałem dziś wiele świeżych tropów sarny, wielkie ilości sikor, 1 dzięcioł czarny, 2 ganiające się dzięcioły średnie, co najmniej 4 sójki. W mieście 2 grubodzioby i dzięcioł białoszyji. To tak z ciekawszych.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#98 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 04 styczeń 2009 - 19:47

a ja dziś zainstalowałam karmnik i badyle u rodziców na podwórku. Pierwszy raz miałam do czynienia z ptakami i musze przyznać, że po dzisiejszym mam wiekszy szacunek dla fotografujących te małe strzały. Nie wiem czy to wina moich "nie umiejętności" czy szkła ale, z karty 2 Gb ani jedno zdjęcie nie nadaje się do publikacji w tematycznych. 80 % nie ma ostrości, strasznie mydlane są. Nie mówiąc o tym, że nim szkło złapało ostrość na "coś", bo żadko kiedy udało się trafić z ostrością to ptaka już nie było. Pomimo, że starałam się ustawiać wcześniej ostrość na gałązkę. Chyba za wolna ta moja sigma, do tego typu foto. Ustawiłam się jakieś 3 m od gałązek i nakryłam prześcieradłem tak dla wprawki. Skory są na tyle bezczelne, że siadały mi prawie, że na głowie. Ogólnie kotłowało się wszystko dookoła. Światła niestety nie było, więc warunki raczej kiepskawe, aczkolwiek nie usprawiedliwia to 100 % spierdzieonych zdjęć. Mam kilka dokumentalnych z prośbą o rozpoznanie 2 ostatnich.

70. sikor od d... strony

Dołączona grafika

71. wróblaste

Dołączona grafika

72. ten strasznie płochliwy , cały dzień latały w kółko by na wieczór złapać w locie orzecha i zwiać.

Dołączona grafika

73. nie wiem co to ale skrzeczało okrutnie

Dołączona grafika

74. to podobne do tego wyżej ale zachowuje się inaczej trochę inne dzwieki wydaje i jest całe ciemne

Dołączona grafika


Po dzisiejszym dniu swierdzam, że z tym szkłem to ja sobie mogę dalej focić kwiatki i futrzaki a ptaki pozostają poza moim zasięgiem, niestety :-/ nie wiem czy to wina puchy czy szkła ale lekko się podłamałam. Mam większa motywację, żeby teraz kupić 40 d i 4 - sete.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#99 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2009 - 20:06

Qelka,

wróblaste

Chyba mazurczaste :-P

Co do tej 400-sety - powiem jak: jak się chce to się da ;-) mnie się udało kilka w miarę przyzwoitych fot strzelić podobnym zestawem do twojego więc... do dzieła :-) Wiem jak to jest bo ostatnio się rozleniwiłem i już nie robię dobrych zdjęć :-|

:ninja:


#100 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 04 styczeń 2009 - 20:07

Qelka, 8-) 8-) 8-)
72-grubodziób( u mnie tez się kręci)
73,74-kwiczoł,chyba szpak!

Ja to cie rozumiem, i nowe mam już postanowienie na ten rok! "Nie będą sikorki pluły mi w twarz".- Mam je gdzieś od jutra przerzucam się na sarny i jelenia, ptaszory tylko od czasu do czasu! Ot co!!!

A tak nawiasem wróbelek z 71 całkiem ok! ;-) :->
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych